Cilest

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Cilest

Postautor: KocurekV » 15 maja 2006, 14:00

Hej.
Czytałam wasze poprzednie posty na temat przyjmowania tabletek.Niestety nie odnalazłam tam zadnego posta dotyczącego Cilestu.
Miałam do wyboru Harmonet,Cilest albo Diane 35.Wybrałam Cilest...tyle,że nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Większość moich koleżanek bierze Harmonet więc nawet nie mam się kogo poradzić.
Pomóżcie jeśli bierzecie.
Z góry dzieki
Carpe diem!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 maja 2006, 14:30

Lepiej Cilest chyba juz niz Diane 35.
Ale ja bym z tego wybrala Harmonet. Choc teraz juz nie, bo u mnie si enie sprawdzil. ;P

Dlaczgeo tylko tyle mialas do wyboru? :?

No i z czym chcesz sie poradzic?Bierzesz, dobrze si eczujesz to w czym problem?
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 15 maja 2006, 14:36

Hmmm...
Widzisz...niby dobrze sie czuje,ale przez to wszystko co czytam o Cileście zaczyna chyba działac siła sugestii...
Kiedyś brałam Microgynon21 i tez sie dobrze czułam...tyle,że jak zmieniłam lekarza to inny powiedział,że Microgynon21 w moim wieku jest niedopuszczalny
Później miałam 2 letnią przerwę i teraz biorę Cilest.
Czemu miałam tylko tyle do wyboru?Właściwie to sama zasugerowałam te tabletki lekarzowi,bo słyszałam że są ok.Teraz po tych wszystkich postach już sama nie wiem
Carpe diem!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 maja 2006, 14:40

KocurekV pisze:słyszałam że są ok.
Radzilabym wiec poczytac choćby i w necie wiecej opinii. Diane to przestarzaly syf, Cilest wiele osob odradza nie wiem czemu. Bo Harmonecie niektorym osobom ktore znam libido spadlo porzadnie badz tyły mocno.

Ja biore Yasmin.
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 15 maja 2006, 14:44

Czytam i czytam i już nic nie wiem.
Chyba po prostu wezmę do końca opakowanie i pójdę jeszcze raz do lekarza...
Dzięki mimo wszystko za odpowiedź.
W gruncie rzeczy mój organizm zawsze dobrze tolerował każdy lek,więc i z tym pewnie będzie dobrze...tymbardziej że każda z nas reaguje na każdy rodzaj tabletek inaczej,prawda?
Carpe diem!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 maja 2006, 14:47

KocurekV pisze:tymbardziej że każda z nas reaguje na każdy rodzaj tabletek inaczej,prawda?
Pewnie ze tak. Te ktore bada dobre zaleza tylko od organizmu. :]
Awatar użytkownika
Anja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:53
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: Anja » 15 maja 2006, 16:33

Byłam ostatnio u nowego ginekologa. który się przeraził, jak mu powiedziałam że przyjmowałam Cilest. Stwierdził, że jest w nich za duża dawka hormonów jak na mój wiek. Dodam że w trzy miesiące przytyłam po nich 6 kilogramów, ale to oczywiście jest względne i zależne od organizmu. Miałam teraz pół roku przerwy w braniu tabletek.
Dostałam Mercilon, zobaczymy.
Z tego co zauważyłam to każdy lekarz ma na to swoją teorię i już sama nie wiem.
46
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 15 maja 2006, 19:32

Anja pisze:Z tego co zauważyłam to każdy lekarz ma na to swoją teorię i już sama nie wiem.

Dokładnie...
Carpe diem!
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Postautor: sabinka » 16 maja 2006, 22:30

Anja pisze:Byłam ostatnio u nowego ginekologa. który się przeraził, jak mu powiedziałam że przyjmowałam Cilest. Stwierdził, że jest w nich za duża dawka hormonów jak na mój wiek. Dodam że w trzy miesiące przytyłam po nich 6 kilogramów, ale to oczywiście jest względne i zależne od organizmu. Miałam teraz pół roku przerwy w braniu tabletek.
Dostałam Mercilon, zobaczymy.
Z tego co zauważyłam to każdy lekarz ma na to swoją teorię i już sama nie wiem.



No widzisz a mi z kolei moja ginekolog powiedziala ze Cilest sa bardzo dobre jak na pierwsze tabletki.
No i nic po nich nie przytylam.


I gdzie tu szukac obiektywnej opinii? :?
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 17 maja 2006, 11:55

sabinka pisze:I gdzie tu szukac obiektywnej opinii? :?

Nie ma tutaj takich <zalamka>
Carpe diem!
rado22
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2005, 15:25
Skąd: z nienacka
Płeć:

Postautor: rado22 » 27 lip 2006, 22:04

Witam
A moze mi ktos podac sklad CILESTU bo nie potrafie w necie nigdzie znalesc
Z gory thnx :-)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 27 lip 2006, 22:42

rado22,
"Jedna tabletka zawiera: 250 µg norgestimatu i 35 µg etinyloestradiolu"
Prosto z ulotki (znalezionej w necie, bo nie uzywam Ciletu juz :])
kknd
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2005, 22:40
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: kknd » 28 lip 2006, 09:48

Moja brala diane, czesciowo na cere bylo ok ale po 5 opakowaniu stwierdzila ze ma jakies dziwne mysli po nich i ogolnie czuje sie jakos ciezko, po ostatnim opakowaniu chciala zmienic tabletki, odstawila diane i sie okazalo ze okres sie jej zatrzymal (ciaze wykluczam bo robila B-HCG w nast piatek ma dostac cos na przywrocenie okresu.

Z tego co czytalem to z tych 3 ww. Harmonet
http://aneta.ulotka.biz/ Salon Fryzjerski Aneta W Olsztynie
leni
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:07
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: leni » 03 sie 2006, 02:22

Ja brałam Diane na początku - na uregulowanie hormonow 3-6 miesięcy, jak mi poradziła pani doktor. Jednocześnie poinformowała mnie o tym, że bardzo obciąza wątrobe. Cera mi się nie znacznie poprawiła ale i tak dobrze wspominam tamten czas, żadnych skutków ubocznych. Teraz mam Yasmin i same problemy: spadek libido, okropna suchość. I chyba pójde zmienić tabletki (juz 4. opakowanie), poprzednio lekarka mi proponowała Yasmin lub Cilest, więc teraz pewnie ten ostatni wezmę. Mam nadzieję że bardziej mi posłuży.
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 04 sie 2006, 14:10

leni pisze:Teraz mam Yasmin i same problemy: spadek libido, okropna suchość. I chyba pójde zmienić tabletki (juz 4. opakowanie), poprzednio lekarka mi proponowała Yasmin lub Cilest

Tez miałam takie dolegliwości przy Yasmin :) dodatkowo jeszcze przytyłam :/ Teraz biorę Cilest i jestem bardzo zadowolona. Są to najlepsze, dla mnie, tabletki jakie brałam do tej pory. Jestem przy 5 opakowaniu (chyba) i wszystko jest ok. :) Waga, libido - wszystko wróciło do normy <aniolek>
Awatar użytkownika
biedronka00
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2006, 13:26
Skąd: niebo
Płeć:

CILEST a świąd skóry

Postautor: biedronka00 » 11 wrz 2006, 20:21

Dziś wzięłam 3 tabletke Celistu <po raz pierwszy stosuje> ,i dziś zaczęłam odczuwać świąd skóry sczególnie na szyji, plecach . Czy to może być wina Celistu, może jestem uczulona na jakiś składnik może alergia? Co mam robić? Brać dalej? Czy któraś z Was tak miała?
Obiecaj, że słowa nie zgasną...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 wrz 2006, 22:05

Mozesz byc uczolona albo to i od czegos innego. Poczekaj zobacz, spytaj lekarza.
rasta:)
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2006, 16:21
Skąd: z bylekąd
Płeć:

Co sadzicie o skuteczności Cilestu?Po ilu tabletkach...

Postautor: rasta:) » 18 wrz 2006, 16:28

Niedługo zaczynam brać Cilest.Po ilu tabletkach moge czuć się bezpieczna, że nie zajdę w ciążę??Dziewczyny macie jakieś ,,niefajne" doświadczenia w związku z braniem Cilestu???



Pozdrawiam i z góry dziekuję za wszystkie odp:*
Rasta:)
,, Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi, kiedy nasze skrzydła zapomniały jak się lata" :*
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 18 wrz 2006, 17:07

Jezeli zaczynasz brac od pierwszego dnia okresu, to jestes zabezpieczona od pierwszej tabletki.

Ja nie mialam stycznosci z tymi tabletkami, ale sa forumowiczki, ktore nie mialy za milcy doswiadczen, wiec musisz poczekac az ktoras z Nich sie wypowie.
Było pare tematow o cilescie, wiec uzyj wyszukiwarki a pewnie dowiesz sie czegos ciekawego :)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 wrz 2006, 17:17

rasta:) pisze:Po ilu tabletkach moge czuć się bezpieczna, że nie zajdę w ciążę??
Zawsze zajsc mozesz. Na tabletkach tez :] Ale generlanie ich dzialanie [o ile bierzesz od 1 dnia cyklu] zaczyna sie od 1 wzietej tabletki.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 wrz 2006, 17:20

rasta:) pisze:Dziewczyny macie jakieś ,,niefajne" doświadczenia w związku z braniem Cilestu???

Ja nie mam. Dla mnie tabletki bardzo dobre :).
rasta:)
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2006, 16:21
Skąd: z bylekąd
Płeć:

Postautor: rasta:) » 19 wrz 2006, 14:40

Dzięki za odp :)
,, Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi, kiedy nasze skrzydła zapomniały jak się lata" :*
EdytaWa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2006, 13:25
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: EdytaWa » 25 paź 2006, 20:05

Hej, ja używałam Cilest przez 5 lat i byłam bardzo zadowolona, ale każdy organizm działa indywidualnie więc najlepsza rada to wizyta u lekarza, głowa go góry, pozdrawiam
Awatar użytkownika
zuzia nieduża:*
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2006, 14:02
Skąd: nibylandia
Płeć:

Re: CILEST a świąd skóry

Postautor: zuzia nieduża:* » 02 lis 2006, 14:17

Biedroneczko ja brałam co prawada nie cilest ale harmonet i tez dostałm świadu skóry , doś długo sie z niego leczyłąm u dermatologa bo zamieniłam harmonet na inne tabletki i tez świąd nie ustał - jest to zwiazne z zaburzeniem gospodarki hormonalnej w organiźmie w konsekwencji w ogóle zrezygnowłam z tabletek po rozmowie z moim lekarzem coz zalezy to od organizmu .... niestety
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 02 lis 2006, 14:33

Mnie po paru dniach brania Cilestu zaczęły mnie swędzieć... łokcie :/ Zrobiły się takie brzydkie, suche i chropowate. Smaruję je różnymi nawilżaczami i wyglądają już lepiej, ale dalej swędzą. Nie wiem czy to od tabletek. Poczekam jeszcze do końca opakowania i jak nie przestanie, to wybiorę się do lekarza. Po Harmonecie mnie nie swędziały.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 02 lis 2006, 14:45

ja na samym poczatku pierwszego opakania Yasmin dostalam okropnej wysypki, ale to jednorazowe bylo i lekarz potwierdzil, ze moglo byc od tego, ale pewne to nie jest ( tym bardziej, ze na wiele rzeczy mam uczulenie). na szczescie to jednorazowe bylo
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
paddy
Maniak
Maniak
Posty: 570
Rejestracja: 30 gru 2005, 12:38
Skąd: xxx
Płeć:

Postautor: paddy » 03 lis 2006, 21:59

każdy organizm inaczej reaguje. Mi nie było po nim nic, kumpela znacznie przytyła.
Diana
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2006, 14:15
Skąd: Stol(n)ica
Płeć:

Postautor: Diana » 07 lis 2006, 14:47

odstaw Cilest, to były moje pierwsze tabletki i miałam po nich dziwne jazdy typu nie mogłam spać, nie chciało mi się jeść, w ogóle nie miałam ochoty na przytulanie a o sexie juz nie wspomne.. odstawiłam i poszłam do lekarza po inne pigułki i teraz jest ok.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 07 lis 2006, 16:04

Diana pisze:odstaw Cilest


glupie zdanie samo w sobie. chodzi mi o to, ze narzucasz zdanie innym. to, ze na Ciebie dzialaly zle, nie znaczy, ze na wsyztskich musza. Tak jak juz pisalam świąd moze byc spowodowany tabletkami, ale nie musi...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Diana
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2006, 14:15
Skąd: Stol(n)ica
Płeć:

Postautor: Diana » 07 lis 2006, 16:07

mam bardzo dobrego ginekologa,, ktory twierdzi że jeśli pojawią się jakieś problemy roznego rodzaju trzeba zaobserwować od czego, nie koniecznie od tabletek... ale jeśli nie przejdzie trzeba odstawić tabletki bo prawdopodobieństwo jest większe że to od proszków

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości