piguły - kiedy skuteczne?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

lajkonik

piguły - kiedy skuteczne?

Postautor: lajkonik » 20 lut 2004, 16:16

Chiałbym zapytać Szanownych , doświadczonych Forumowiczów: kiedy kobieta uzyskuje pełną (wiem, ze nigdy nie ma pełnej,ale...) ochronę przed niepożadaną ciążą przy zażywaniu doustnych środków antykoncepcyjych??? Czy ochrona występuje po jakimś okresie zażywania, czy też już np. po 2 dniach? Bo gdzieś słyszałem, ze trzeba czekać cały jeden cykl, gdzie indziej że już po paru dniach zapewniona była ochrona. I juz nie wiem zupełnie...Oświeccie mnie... :D Czy to zależy od specyfiki środków?
Za wszelką pomoc z gory serdecznie dziękuje...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lut 2004, 18:02

Szczerze? To nie wiem. I w sumie narazie nie chce wiedziec. I dziwie sie ze o to pytasz. A wiesz czemu? Bo te srodki sa na recepte i jak dziewczyna pojdzie po nie do ginekologa by recepte wypisal to on jej powie najlepiej wszystko czego bedzie chciala wiedziec :) I z pewnoscia tamta wiedza bedzie bardziej fachowa niz nasza...
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 20 lut 2004, 19:17

Tak. Zgłoś sie do ginekologa, on ci wszystko wytłumaczy i przypisze odpowiednie "pigułki". Nie bierz tych z targu od ruskich :lol:
Keplianica

Postautor: Keplianica » 20 lut 2004, 19:19

Zgadzam sie ;) Poza tym to zalezy od rodzaju tabletek. Moja kumpela musiala uzywac przez miesiac, ja mam pewnośc od pierwszej tabletki.
Ale jedno jest pewne: ulotki są zakrecone. I musiałam moją ze 3 razy przestudiowac nim doszłam do sedna sprawy ;]
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 lut 2004, 20:36

Są i tak i tak działające , wiec póki co wszystko Ci opowie ginekolog , jak po nie sie do niego udasz po takowe , w zadnym wypadku nie stosuj nic co nie jest na recepte
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lut 2004, 23:09

A poki co to temacik zamykam, bo wszystko co mialo zostac powiedziane, powiedziane zostalo.
Pozdrawiam

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości