Antykoncepcja bez recepty

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Antykoncepcja bez recepty

Postautor: Sylwia » 08 lut 2004, 15:38

No tak, istenieja srodki antykoncepcyjne bez recety. Globulki np.Pantentex-Oval, Kolpotex,
Secural i Cosmoval oraz kremy np.Delfen . Czy ktorys z tych produktow probowaliscie?
Czy znacie jeszcze jakies, ktore mozecie "polecic"? ...

P.S OCZYWISCIE twierdze ze najlepiej wybrac sie do lekarza i jego sie poradzic, wybrac odpowiednie pigulki, ale chcialabym sie dowiedziec cos wiecej o innych metodach.(Nie naturalnych).
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 16:04

Sylwia pisze:Globulki np.Pantentex-Oval, Kolpotex,
Secural i Cosmoval oraz kremy np.Delfen . Czy ktorys z tych produktow probowaliscie?
Czy znacie jeszcze jakies, ktore mozecie "polecic"? ...

Środki, o których piszesz, to chemiczne środki plemnikobójcze, prawda? Kilka razy stosowałam jakieś globulki (niestety nie pamiętam nazwy) - osobiście nie polecam - działa to jak gaśnica pianowa, do tego szczypie... no i te odgłosy... heh.

Sylwia pisze:P.S OCZYWISCIE twierdze ze najlepiej wybrac sie do lekarza i jego sie poradzic, wybrac odpowiednie pigulki, ale chcialabym sie dowiedziec cos wiecej o innych metodach.(Nie naturalnych).


Ależ Wy macie fobie na punkcie metod naturalnych! Nikt nie karze Wam ich stosować, ale dlaczego nic nie chcecie o nich wiedzieć? Boicie się tej wiedzy, czy co? A wiedzieć naprawdę warto - dla siebie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 16:19

Po prostu po co nam ta wiedza :) I tak i tak nie bedziemy metod tych stosowac. A jak bedziemy chcieli to poczytamy. A teraz czytac by i tak i tak zapomniec...
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 16:35

Typowy sposób myslenia współczesnej młodzieży: ignorancja ponad wszystko, liczę się ja i moja wygoda i to, czego ja chcę - Qvo Vadis, człowiecze?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 16:47

SueEllen - a co innego sie moze liczyc jak nie ja i to czego ja chce? Przeciez nie bede o naturalnych metodach czytal bo Ty chcesz!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Poza tym ja czytam to, co mnie interesuje i to na co mam ochote! Jak bedem ial ochote czytac o mierzeniu temperatury w roznych dniach cyklu (co mi sie nigdy nie przyda, bo nawet jak zamiast gumki czy hormonow wybiore naturalna to temperature mierzyc bedzie partnerka a nie ja) to bede czytal.

A typowa dzisiejsza mlodziez moglaby was wiele nauczyc :twisted:
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 08 lut 2004, 23:15

SueEllen hmm.. masz racje. Powinnismy sie tym zainteresowac.
A dleczego np. ja nie chce o nich słyszec? Hmm..
Szczerze?
po1.Mialam problemy z miesiaczka, moj cykl dopiero ostatnio wie "wyregulował" i nie potrafilabym jeszcze okreslic dni plodnych i nie plodnych.
po2.Jak ktos to czasem opisuje to naprawde niektorych rzeczy nie moge zrozumiec ;)
po3.Sa to metody nie zabardzo bezpieczne i skuteczne. Jest na to dane zalozenie ze nie, ze nie ma skutecznosci it d. Taka jakby typowa glupia oslonka z niedobra reputacja. Nikt do niej nie podejdzie. To chyba tak jak z ludzmi. Mozna nawet powiedziec ze to tak jak jest z dziewczynami, ktore nie interesuja sie chlopakiem bo jest brzydki. (A noz jakby go poznaly to okazalby sie naprawde wspanialym facetem?) <albo odwrotnie- chlopcy-dziewczyny>...
To chyba Wsio..
A co do Tych srodkow. To dlaczego mowisz o ODGLOSACH? ...?.... :|
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 lut 2004, 07:03

Bo globulgi jak to napisala Sue wytwarzaja piane jakby wscieklizne sie mialo (lol) i to takie mlaskanie. Przynajmniej tak to zrozumialem :)
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 09 lut 2004, 16:40

Bardzo dobrze zrozumiałeś, Maverick :wink:
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 09 lut 2004, 22:07

I kazda globulka tak "robi"???... A co z kremami ?
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 16 lut 2004, 16:35

no wypowiadaccc sieeeee;)
jakie znacie jeszcze srodki antykoncepcyjne bez recepty?
czy stosowaliscie jakies???
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
Keplianica

Postautor: Keplianica » 16 lut 2004, 19:58

Hmmm... może szklanka wody ;) Zupełnie bez recepty ;] Poza tym nie znam innych metod bez recepty. No chyba żeby wziaść pod uwage te staroegipskie... (kupa krokodyla)
Nie, no żartuję przecież ;)
A co do metod naturalnych, to znam (mimo że nie mam zaufania) i w pełni je szanuję, jeżeli osoba, która z nich korzysta w pełni wie co i jak. Ale chyba nie sadzisz Sue, że młode dziewczyny, które dopiero zaczynają współżycie powinny po nie sięgać? Wydaje mi się że to niebezpieczne, gdy cykl młodych kobiet jeszcze sie nie uregulował i swiruje owulacja (zdarzają się 2 w cyklu!). Ponadto brak wprawy i lenistwo może być życiowym błędem. Ale jak najbardziej jestem za poznawaniem własnych ciał. I pokazywanie partnerowi co i jak.
Maverick, trochę ignorancją zalatuja twoje posty. Dla mnie to, że "partnerka bedzie mierzyc a nie ja" znaczy tyle, co olewanie i brak szacunku. Moj partner jest ciekaw wszystkiego, co dzieje się z moim organizmem, wie kiedy mam okres (mimo że nie ze wzgledu na przerwe w seksie) i tak samo ja- ciekwawi mnie on i jego fizjologia.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lut 2004, 01:35

Keplianica, mnie tez ciekawi to co dzieje sie z cialem mojej dziewczyny :)
Tylko ze prawda jest taka, ze ja Jej tej temperatury mierzyl ni bede i chocbym byl omnibusem w tej dziedzinie to jej raczej nei pomoge - musi sama umiec i wiedziec...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 21 lut 2004, 16:14

Jezeli bys byl omnibusem to moglbys jej bardzo pomoc. chyba lepiej sie dowiedziec wszystkiego o tym od swojego chlopaka niz czytac i testowac samemu.
Zawsze chyba lepiej zapytac chłopaka omnibusa w dziedzinie metod naturalnych niz pisac pytania na forum.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lut 2004, 19:19

Kwestia gustu :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 lut 2004, 19:51

Teraz sie wypowie stary znawca tematu ! :twisted: :wink:
uwaga!!!!!!
Wszystkie masci kremy głobulki , wszystko przerabiałem w swym zyciu , wszystkie te dopochwowe srodki to wielkie nieporozumienie i zenujaca wrecz sprawa dla jednego i drugiego z partnerów , słowem koszmar ! pienia sie szczypią , pozatym trzeba je odpowiednio wczesniej włozyć do pochwy i czekac 10 minut , a to tak jakby patrzec na kawałek czekolady lezacy na stole i zjesc go niewiadomo dlaczego nie juz - ale za 10 minut .Słowem cały urok i czar takiej chwili pryska bezpowrotnie ,a ile przy tym bałaganu !!?? nie nie polecam , zreszta kto by to chciał stosowac ? i dlaczego / boicie sie pujsc do ginekologa po tabletki ? nawet jak jestescie młodzi to i tak wam ich nie odmówi i je przepisze , proscie natomiast o te lepsze czyli droższe , one kosztuja w granicach od 29 zł do 34zł wiec to nie taki znowu majątek ,l a jaka ulga psychiczna i spokój wewnetrzny !! i naprawde nie przytyjecie po nich !!!
A co do metod naturalnych to co niektórzy juz wiedza ze jam jestem ich zwolennikiem i znam swa partnerke na wylot i to ja okreslam dni u niej płodne a nie ona , po obserwacji sluzu i nie tylko , wiec tu jest metoda - OBSERWOWAC - SWE STAŁE PARTNERKI A DOJDZIECIE DO TAKIEJ WPRAWY JAK JA - po latach oczywiscie ale warto uwierzcie !!!!!!!!!!!!! a mierzenie temperatury ?? to juz zacofanie i nie skuteczna metoda moze jedynie pomóc w nauce poznawania ale jest zbedna ! co ja nie wyczyniałem by poznac swą partnerkę oj gdybym to wszystko opisał ojej alescie by sie usmiali , ale warto było bo dzis jak sie kocham to wiem czy moge zostac w niej czy tez nie , i dla mnie to takie proste , ale mnie sie chciało , a wam sie nie chce! wasza wola !
pozdrawiam
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lut 2004, 19:57

krzys - opisz wiec co wyczyniales :twisted: I jaka metode naturalna stosujesz :)
Na poczatku az sie zdiwilem, ze tak o tabletkach psizesz, ze do naturalnych nie zaganiasz :twisted:
Byc moze jak bede ze swoja dziewczyna juz pare lat, bedzie starsza i bedzie miala regularne okresy itd to pokusze sie o naturalne, ale nie teraz i nie w tym wieku. A poza tym, czy ja dobrze slyszalem ze stosujesz przerywany? Pzeciez podobno nawet jak przed koncem sie z niej wyjdzie to i tak zajsc mozna...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 lut 2004, 21:20

Maverick pisze:krzys - opisz wiec co wyczyniales :twisted: I jaka metode naturalna stosujesz :)
Na poczatku az sie zdiwilem, ze tak o tabletkach psizesz, ze do naturalnych nie zaganiasz :twisted:
Byc moze jak bede ze swoja dziewczyna juz pare lat, bedzie starsza i bedzie miala regularne okresy itd to pokusze sie o naturalne, ale nie teraz i nie w tym wieku. A poza tym, czy ja dobrze slyszalem ze stosujesz przerywany? Pzeciez podobno nawet jak przed koncem sie z niej wyjdzie to i tak zajsc mozna...


Nie zaganiam, bo to bez sensu i kiedys mnie tu juz za to zjebano , jak zaganiałem !A reguralne okresy nie za wiele maja do tego by poznac czy kobieta ma dni płodne czy tez nie ! przerywany stosuje jak kobieta ma dni płodne , z tym zajsciem to mozna by elaboraty pisać , to jest tak , ze jak nie zasiejesz to nie zebierzesz plonów , ale też jest tak ze i juz w sluzie sa czasem plemniki (tym co sie wydziela z fiutka ), na szczescie do zapłodnienia potrzebna jest liczba plemników odpowiednio duza ,ale jest i tak ze i czasem ta w sluzie moze wystarczyc , jak to mówi mój Tata , u jednych łapie jak diabeł młodą dusze , a inne sie muszą troche postarac by zajsc w ciaze , i jeszcze mówi tak , ze niektóre pod wiatr sie wysikaja i juz sa w ciązy :D ile wiec kobiet tyle mozliwosci wiec trzeba je poznac , ale to trudne ale mozliwe , nastepne juz sie poznaje łatwiej ,kwestia wprawy .Mnie to akurat interesowało , bo jak chcielismy miec dziecko to go nie szło zrobic wiec zaczołem kombinowac stąd jakby mnie zmusiło do tego by czytac i zadac sobie ten trud , ale teraz wiem ! Z czasem mozna sie nauczyc powstrzymywac wytrysk nasienia przy orgazmie jest to trudne ale mozliwe mam to sprawdzone i choc nie wierzycie bo juz tu kiedys o tym pisałem to jednak , i porownanie do weza ogrodowego jest złym porównaniem ! to dla tego co to do tego przyrównał :mrgreen: Kobieta ?? -- ocean doznań , czułosci i tylez do odkrycia !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lut 2004, 21:27

krzys pisze:bo jak chcielismy miec dziecko to go nie szło zrobic

No chyba ze tak... No to biorac to na uwage to naturalna jest wystarczajaca :twisted:
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 lut 2004, 21:33

Maverick pisze:
krzys pisze:bo jak chcielismy miec dziecko to go nie szło zrobic

No chyba ze tak... No to biorac to na uwage to naturalna jest wystarczajaca :twisted:

wyciagłes złe wnioski , z tego co napisałem ,
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lut 2004, 22:34

Nie. Wiem, ze chodzilo Ci, ze jesli pozna sie sowja partnerke to mozna skutecznie zabobiegac ciazy. Ale moj wniosek dotyczyl przerywanego. Ze jesli kobieta z zajsciem nie ma problemow to tego bym nie polecal, a ze klopoty jako takie sa, to i wystarcza.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 lut 2004, 13:58

Maverick pisze:Nie. Wiem, ze chodzilo Ci, ze jesli pozna sie sowja partnerke to mozna skutecznie zabobiegac ciazy. Ale moj wniosek dotyczyl przerywanego. Ze jesli kobieta z zajsciem nie ma problemow to tego bym nie polecal, a ze klopoty jako takie sa, to i wystarcza.


znowu zle interpretujesz , moja kobieta nie ma problemów by zajsc w Ciążę !!!!!!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 lut 2004, 18:36

Przeciez napisales ze byly z tym problemy
gluptasek81
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 31 gru 2003, 16:24
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: gluptasek81 » 12 mar 2004, 12:10

Ja nie proponuje. Po wszelkich globulkach i kremach dostalem wysypki i strasznie pieklo.... Pozostaja prezerwatywy lub pigulki... :) Szkoda ze nie ma pigulek dla facetow ;(, bo chetnie bym uzywal, by moja kobiete od czasu do czasu odciazyc od tych hormonow
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 15 sty 2007, 01:00

:) ja tam mam nijaki stosunek do globulek troche mnie draznia , ale czsem smiesnie to wyglada jak ta piana cieknie tzn moj Facet tak twierdzi- tzn podoba mu sie to:) co do skutecznosci - lepiej jest zastowoac je z gumka -gurex extra safe- sa the best. ale tak wogle to mysle ze pora wreszcei udac sie po jakies pigulki do lekarza :P <pijak>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 sty 2007, 07:44

Cold Princess pisze:lepiej jest zastowoac je z gumka -gurex extra safe- sa the best.
2 okropnosci naraz? <chory> I to do tego taka gumka?Najgrubsze co jest na rynku przez co 3/4 doznan nie czuc? :/ Moze nie powinnam rzucac tych pigulek?
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 17 sty 2007, 13:52

ja nigdy nie stosowalam zadnychglobulek bo jak sie nasluchalam od kolezanek ze sie pienia i jakies dziwne odglosy slychac to nawet o tym nie myslalam...
3 razy prezerwatywy uzylam powiedzialam ze nigdy wiecej...mam stalego partynera wiec nie musze sie bac o chorobska...biore tabletki..ktore i tak kupuje bez recepty;P
oczywiscie lekarz mi przepisal i na badania chodze ale nie chce mi sie latac co miesiac po recepty a i tak znizki na moje tabletki nie ma i sprzedaja bez recepty w kilku aptekach prywatnych :]
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 17 sty 2007, 15:46

Candy Killer pisze:biore tabletki..ktore i tak kupuje bez recepty

A z ciekawosci - jakie?
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 17 sty 2007, 22:45

Logest.
ale to nie ma znaczenia bo kazde tabletki kupie bez recepty.Kolezance kupowalam regulon,innej cilest.wczesniej jak bralam minulet to tez bez recepty sprzedawali.tez sie dziwilam na poczatku ,ale jak mowili ze nie trzeba i oddawali recepty,no to po co im nosic,jak i tak znizki nie ma na te tabletki.co innego jak sa refundowane to wtedy z recepta bo taniej,ale bez tez sprzedadza,bynajmneij u mnie w miescie w kilku aptekach.
SandraSlodka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2015, 15:17
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: SandraSlodka » 01 kwie 2015, 15:21

Ja przestałam używać globulek już jakiś czas.Z prezerwatyw też zrezygnowaliśmy z partnerem.Postawiliśmy na tabletki bez recepty co sądzicie o takiej decyzji?

[ Dodano: 2015-04-01, 15:23 ]
Znalazłam taką stronę gdzie są tabletki bez recepty ale boję się zaryzykować i zamówić.Któraś z Was już zamawiała.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez SandraSlodka, łącznie zmieniany 1 raz.
klea226
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:33
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: klea226 » 27 kwie 2015, 15:55

Dla mnie tylko tabletki anty się liczą. Innym formom jakoś słabo ufam.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości