Antykoncepcja bez recepty

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

rentdresxea
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2016, 15:22
Skąd: Senegal
Płeć:

Antykoncepcja bez recepty

Postautor: rentdresxea » 06 gru 2016, 13:21

Sprawdzam czy dobrze zrozumialam post - czy mozesz kupic leki, ktore normalnie sa na recepte, bez recepty?
Awatar użytkownika
invita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:28
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: invita » 24 sty 2017, 09:40

rentdresxea pisze:Sprawdzam czy dobrze zrozumialam post - czy mozesz kupic leki, ktore normalnie sa na recepte, bez recepty?


Legalnie nie można. Wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne sprzedawane są wyłącznie na receptę lekarską. Dotyczy to pigułek, plastrów i krążków antykoncepcyjnych.
Invita was wita
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: Wilanka » 09 mar 2017, 20:02

Masakra... Wiecie co coraz częściej właśnie widać na necie takie pytanie "czy kupię tabletki anty bez recepty". Nigdy w życiu dziewczyny nie kupujcie takich środków na własną rękę tym bardziej, ze ogłoszeń po sieci też jest pełno, że ktoś odsprzeda swoje. To ginekolog decyduje o tym jaką formę antykoncepcji powinnyśmy stosować na podstawie szeregu badań. Ja sobie nie wyobrażam jakbym miała wejść do apteki i powiedzieć poproszę levosert bo muszę wymienić... A tym bardziej jakbym miała kupować z nieznanego źródła takie rzeczy. Zresztą mój ginekolog by mnie ładnie zjechał jakbym mu z takim numerem wyskoczyła.
Awatar użytkownika
Ania_S
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2016, 00:43
Skąd: Mój dom
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: Ania_S » 09 mar 2017, 21:04

Ja też się z tym spotkałam. Widziałam już nie raz w necie ogłoszenia typu "sprzedam 2 opakowania bo mi zostały" albo zmieniłam rodzaj antykoncepcji itd... Uważam że to ściema! Jest to nielegalny handel i tyle. Leków które są sprzedawane na receptę nie wolno sprzedawać na rynku wtórnym. Dziewczyny nie dajcie się nabierać. Pigułki czy plasterki antykoncepcyjne kupuje się wyłącznie w aptekach!
Ciekawska świata
pyza
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:52
Skąd: Łódź
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: pyza » 14 mar 2017, 16:11

Zgadzam się, nie kupować bo nie wiadomo co tam naprawdę jest, czy to nie podróba jakaś bo zamiast zabezpieczenia ciąża gwarantowana
kokietkaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2017, 23:09
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: kokietkaaa » 13 lip 2017, 08:26

Z antykoncepcją to lepiej nie ryzykować i nie kupować nic niesprawdzonego i to bez recepty. To lekarz powinien dobrać odpowiednią metodę, to że komuś coś zostało i chce sprzedać to na pewno coś z tym musi być nie tak. Zresztą mnie jeszcze nie zotawały tabletki, no ale nieważne. Stosuję belarę i nie mam nic do powiedzenia negatywnego na te tabletki. Czuję się świetnie i to najważniejsze
aguniaSz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:40
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: aguniaSz » 22 lip 2017, 21:45

@kokietkaaa ma rację antykocepcja to bardzo powazny temat i nie wolno lekcewazyć metod. Czasami źle spasowane tabletki mogą narobić wielu szkód dla zdrowa, dlatego lepiej ostrożnie. Radzę iść do ginekologa, która przed wyborem odpowiedniej metody zrobi badania hormonalne. Ja stosowałam tabletki, a teraz mam od roku wkładkę levosert i jestem bardzo zadowolona z efektu. Plus jest taki że uwalnia tylko jeden hormon i działa domacicznie. No i oczywiście ma się jeszcze ten komfort "niemyślenia" o zabezpieczeniu. Można zapytać o takie rozwiązanie ginekologa. Z pewnościa doradzi co będzie odpowiednie :)
kazik543
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2017, 07:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Antykoncepcja bez recepty

Postautor: kazik543 » 01 sie 2017, 08:19

No tak, więc najlepiej udać się do lekarza,
____
Pozdrawiam Anna

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości