KonsekWencje

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
castrolek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2005, 10:59
Skąd: katowice
Płeć:

KonsekWencje

Postautor: castrolek » 10 gru 2005, 00:15

mam problem czysto teoretuczny... nie jestem pewna czy rozumiem wszystko co bym chciała na temat tabletek anty...

dosyć długo je stosowałam, ale odstawiłam bo uznałam że nie będe mi potrzebne:)
ale.. intersuej mnie to czy:
1. jeśli kocha się z kimś bez dodatkowego zabezpieczenia.. w pierwsze dni po odstawieniu tabletek.. to czy jest większa chłonność organizmu kobiecego.. na nasienie (coś takiego mi się obiło o uszy i nie jestem pewna czy tak jest:/ na prawdę)
2. czy jeśli po odstawieniu tabletek, ma się niespodziwany stosunek... i później chce się wziąść Postinor. czy to jest mocno szkodliwe dla organizmu...
3. osobiście używałam Harmonet i interesuje mnie to czy jeśli przeszła bym na tańsze tabletki, czy będa one tak samo skuteczne...
-= Nothing`s Gonna Change My Love Fore YOU! :* =-
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 gru 2005, 00:23

Ad. 2
Postinor zawsze jest jak huragan dla organizmu i nie sadze zeby fakt odsawienia znaczaco na to wplywal
Ad.3.
Skutecznośc tabletek jest baaaardzo zbliżona. A te tańsze są tańsze zazwyczaj dlatego, ze sa refundowane...
Grace

Postautor: Grace » 10 gru 2005, 13:43

łaniołek ma racje, chociaz ja osobiscie wole brac najnadrozesz tabletki, bo takie sa najnowoczesniejsze. Odstawilam tableteki na miesiac i kochalismy sie tylko w gumie i zadnej wiekszej chlonnosci nie bylo -w ciazy nie jestem. Po za tym w nie zawsze od razu wraca plodnosc.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 gru 2005, 14:12

Gosia... pisze:kochalismy sie tylko w gumie

Która zakładam nie pękła ;)
Wiec nie istotne w tym momencie castrolek czy bedzie wieksza plodnosc czy nie. Tzn istotne jesli chcesz odstawic aby dzidziusi amiec ale nie wydaje mi sie zebys miala takie plany.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 gru 2005, 12:38

castrolek pisze:jeśli kocha się z kimś bez dodatkowego zabezpieczenia.. w pierwsze dni po odstawieniu tabletek..

Bez dodatkowego? Zdanie to zaklada ze jakies zabezpieczenie juz jest. Jakie? Jak to guma to nie ma plodnosc znaczenia. Bo tabletki po ich odstawieniu nei dzailaja, wiec tego jako zabezpieczenie nie nalezy traktowac (no chyba zeby liczyc ze zdazy sie to na poczatku, to jeszcze defacto te 7 dni ochrony dziala, to zakladajac ze plemini przezyja 3 doby to mozna sie kochac do 3 dnia po odstawieniu - daje 1 dzien zapasu)
castrolek pisze:czy jeśli po odstawieniu tabletek, ma się niespodziwany stosunek... i później chce się wziąść Postinor. czy to jest mocno szkodliwe dla organizmu...

Rozumiem ze niezabezpieczony. A ile czasu minelo od odstawienia? Jesli skonczylas opakowanie i stalo sie to w ciagu 7 dni to dokup drugie takie i bierz przez miesiac albo jakis czas.
castrolek pisze:osobiście używałam Harmonet i interesuje mnie to czy jeśli przeszła bym na tańsze tabletki, czy będa one tak samo skuteczne...

Rozne tabletki sa roznie skuteczne. Cena tu nei ma specjalnego znaczenia, kazde sa dosyc bezpieczne. Roznia sie skutkami ubocznymi. Te najdrozsze zadko je wywoluja, te tanie ze wzgledu na duze zawartosci hormonow i stara technologie dosyc czesto
Grace

Postautor: Grace » 11 gru 2005, 14:37

Mia pisze:te tansze-starsze maja tez inna zawartosc hormonow ale nie wszystkie, jak Gosia ja wole drozsze, Gosia odstawials tabletki tylko na miesiac? czemu? bo ja wlasnie sie zastanawiam kiedy najwczesniej bede mogla do nich wrocic jesli w poniedzialek wyniki beda po mojej mysli.

bo mi ginekolog powiedziala, ze lepiej jest poczekac na nastepna miesiaczke zeby zaczac brac nowe tabletki. Tlumaczyla mi, ze nowy sklad, nowe wszytsko - dlatego leiej wziac 1 tabletke w 1 dzien okresu. Odstawilam Harmonet, poczekalam miesiac, zaczelam brac Yasmin i jest dobrze:)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2005, 01:18

Gosia... pisze:bo mi ginekolog powiedziala, ze lepiej jest poczekac na nastepna miesiaczke zeby zaczac brac nowe tabletki.

Z czego się uśmiał mój lekarz, a potwierdzenie tego nonsensu jest w ulotce Yasmin :]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 12 gru 2005, 02:29

Z czego się uśmiał mój lekarz, a potwierdzenie tego nonsensu jest w ulotce Yasmin

Nie taki nonsens. Nie rób Moon z brania tabletek jakiejś błahej sprawy, ani nie szerz opinii, że panuje tutaj pełna dowolność.
Przesadzam? Owszem. Tak jak i Ty ze swoim "łatwym" podejściem :)

<browar>
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2005, 02:49

Koko pisze:Nie rób Moon z brania tabletek jakiejś błahej sprawy

Nigdzie nie robie z antykoncepcji sprawy błahej. Wręcz nie besztają za to, ze sie czepiam tych, którym sprawa zdaje sie błaha.

Czemu nie jest to nonsensem?Ja osobiście nie rozumiem potrzeby robienia takiej przerwy jaką Gosi zalecili. nawet pomijając fakt,że po odstawieniu jednych tabletek okres i za 3 miesiace moze byc i tyle czekac na zaczecie nowych tabletek to lekka przesada.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 12 gru 2005, 02:56

Ty osobiście nie widzisz, i osobiście przerwy byś nie zrobiła.
Niemniej tabletki różnią się składem, o czym pewnie wiesz, i lepiej branie nowych dostosować do cyklu. Po prostu.
To zdrowsze dla organizmu. Nic więcej. :)

A moje zdanie wyrwałaś z kontekstu :)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2005, 02:58

Koko pisze:Ty osobiście nie widzisz, i osobiście przerwy byś nie zrobiła.

Nie zrobiłam bowiem identycznie je zmieniłam. ;)

Koko pisze:Niemniej tabletki różnią się składem, o czym pewnie wiesz, i lepiej branie nowych dostosować do cyklu.

Ale nie rozumiem dlaczego?Przeciez organizmowi sie bardziej chyba gmatwa takie kombinoanie. Przystosowany do brani atabletek, poetm sie odzywczaić potem znowu. Czy to bardziej go nie nadwyręża?Mi sie wydaje,że właśnie tak.
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 12 gru 2005, 14:19

Zmierniłam harmonet na femodem z normalną 7 dniową przerwą i wszystko jest ok. może troszkę słabiej się czuje ale to nadmiar pracy.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 12 gru 2005, 16:44

eśli się zmienia maść nie trzeba. Od razu skóra zaskoczy,ze to nie tamta maśc i będzie działać.

Nie Misiu :) Steryd, to steryd, nie będzie działać jak należy, będzie miał działanie osłabione :) Skórze trzeba dać odpocząć.

Ale jeśli to nie trafia, kolejny przykład, cytat z ulotki tabletek Novynette:
Zmiana doustnego preparatu antykoncepcyjnego
" W razie zmiany z tabletek zawierających wyłącznie progestagen (tzw "POP") lub minipigułki) na Novynette, pierwsza tabletka powinna zostać przyjęta w dniu wystąpienia miesiączki, nawet jeśli pacjentka już przyłęła tego dnia tabletkę zawierającą wyłącznie progesteron. Inne metody zapobiegania ciąży nie są konieczne.
Jednakże podczas przyjmowania tabletek typu "minipigułka", nie zawsze występuje krwawienie menstruacyjne. W takim przypadku pierwszą tabletkę należy przyjąć następnego dnia po zakończeniu przyjmowania "minipigułek". Konieczne jest wówczas dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądaną ciąża przez okres pięciu dni."

Czyli nie zawsze robienie przerwy można wyśmiać, jak to uczynił Twój ginekolog.
<browar>
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2005, 23:29

Koko pisze:Czyli nie zawsze robienie przerwy można wyśmiać, jak to uczynił Twój ginekolog.

Cóz ja sie pytałam o konkretna zmiane z Harmonetu na Yasmin.
Wg ulotki Yasmin:
"Jeżeli wcześniej przez 21 dni przyjmowano inny złożony doustny środek antykoncepcyjny.
Po przyjęciu przez 21 dni całego opakowania innego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego następuje 7-dniowa przerwa, po której rozpoczyna sie stosowanie preparatu Yasmin." str. 39 :]
Wiec w tym przypadku śmiech był uzasadniony. :]
Koko pisze:kolejny przykład

Nastepny prosze :]
<browar>
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 13 gru 2005, 10:30

moon pisze:Ale nie rozumiem dlaczego?Przeciez organizmowi sie bardziej chyba gmatwa takie kombinoanie. Przystosowany do brani atabletek, poetm sie odzywczaić potem znowu. Czy to bardziej go nie nadwyręża?Mi sie wydaje,że właśnie tak.

Rożne organizmy rożne reakcje,to co tobie moon nie zaszkodzi dla innych może być katastrofą.Nalezy jeszcze dodać że pozostałośći jednych tabletek mogą różnie reagować z innymi.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2005, 00:16

pozostałośći jednych tabletek mogą różnie reagować z innymi.

Trzecia rączka rośnie czy jak?
Moze jakieś konkrety Pegaz? :>
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 gru 2005, 17:12

Odstawienie tabletek nie jest rownoznaczne z usunieciem ich z organizmu na drugi dzień.Nie wiem ile to trwa ale na pewno troche tak..tak że może nastąpić reakcja pomiędzy pozostalością jednych tabletetek a tymi nowymi.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 gru 2005, 19:09

Powtarzasz sie i zero konkretów.
Wszystkie tabletki maja jakies tam pozostałości. Jednak nie jest to na tyle groźne aby wchodziły w interreakcje z innymi.
Przykładowo leki psychotropowe zostają jeszce w głowce przez poł roku rok. A ja powiem że gucio prawda, bo przy moim piciu zaraz po odstawieniu [wtedy juz sie zupelnie nie hamowalam] nic mi sie nie stalo. A przca pod żadnym pozorem niewolno sie alkoholować przy nich.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 gru 2005, 20:26

moon pisze:Jednak nie jest to na tyle groźne aby wchodziły w interreakcje z innymi.

Są albo nie i oto jest pytanie..jeśli są w ulotce jest napisane z jakimi środkami dane pigułki wchodzą w reakcje.. <aniolek2>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 gru 2005, 20:28

Ale moje pytanie proste?
Co z tych interreakcji?Jaki wydźwięk dla organizmu?
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 gru 2005, 20:31

Moon żaden ze mnie chemik..musiałabys zapytac osobe zdolną ci odpowiedzieć jakie to może wywołać negatywne reakcje.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
aguśka

Postautor: aguśka » 16 gru 2005, 15:58

a ja własnie przedchwilką kupiłam opakowanie harmonett i się zdziwiłam

dotychczas byłam przyzwyczajona do tych starych opakowań z 'klapeczką' powiedzmy, tam zawsze zaczynało się tabletką start aż do końca,
a w tych nowych opakowaniach (chyba nowych,ja mam je 1 raz) nie ma już start i koniec tylko dni tygodnia. ja pierwsza tabletkę powinnam wziąć w niedziele. osobiście wolałabym rozpoczać nie patrząc na te wipisane dni tygodnia, ale zacząć z napisem pon ale traktować jak niedziela, można tak
czy powinnam wziąc z napisem niedziela czyli od 7 tabletki i potem koniec byłby na 6(takie kółeczko)?

wiem że to troszkę zakrecone, ale może ktos mi wskaże drogę;)
zdezorientowałam się,
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 gru 2005, 16:52

aguśka pisze:sobiście wolałabym rozpoczać nie patrząc na te wipisane dni tygodnia, ale zacząć z napisem pon ale traktować jak niedziela, można tak

Powinnaś zrobić 7 dni przerwy i jeśli 8 dzień w którym masz wziac tabletke wypada w niedziele to wziąśc w niedzielę. I neiistotne jak wygląda opakowanie.
aguśka

Postautor: aguśka » 16 gru 2005, 18:10

oczywiście że wezme w niedziele jak zawsze, nie o to mi dokładnie chodzi

chodzi mi o wyglad opakowania, teraz przy tabletkach sa dni tygodnia, kurcze nie wiem jak to dokładnie wyjasnić:)

nie ma numerów typu 1 tabletka i tak do 21 jak było zawsze, ale są dni tygodnia, i nie wiem czy moge wziac jaką pierwszą tą tabletkę podpisaną jako poniedziałek, która jest jednak pierwsza, czy wziąć 7 z napisem niedziela,

wiem ze w niedziele ale czy koniecznie z napisem niedziela, czy wszystko jedno, czy to tylko tak dla ułatwienia jest, ale jestem zła, bo nie umiem tego wyjśnić dokładnie
ma ktoś takie opakowanie harmonetu???

bo co nieby mam wziac w niedziele, biore z napisem niedziela ale to będzie dopiero 7 i to tak dziwnie, jakby kolejnośc tygodni nie miała znaczenia, tak to jest przy harmonett.

nie rozumiem dlaczego teraz nie ma normalnie ponumerowanych tabletek tylko jakieś pieprzone dni tygodnia.

prosze niech mi ktoś to wyjasni jak rozumie bo mam nerwa
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 16 gru 2005, 18:18

nie ma roznicy ktora wezmiesz bo przeciez sklad kazdej z nich jest taki sam prawda? :)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
aguśka

Postautor: aguśka » 16 gru 2005, 20:05

no prawda:) gdzieś ubzdurałam sobie, że te wszystkie tygodnie i dnia, mają znaczenie, ale chyba nie przy haromonett, zupełnie wypadło mi to z głowy że każda ma tyle samo

dzięki za odp;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 gru 2005, 23:54

aguśka, dni tygodnia sa po to, gdy zapomnisz czy wzielas - by mozna bylo to sprawdzic. Tj, czy tabletke wzielas czyli w danym dniu tygodnia jest puste.

Harmonet sa tabletkami jednofazowymi, zatem mozna je brac nawet losowo, dni tygodnai sa ulatwieniem, bys nie zastanawiala sie "czy juz wzielas czy jeszcze nie".

Ps: castrolek, jesli nie napiszesz czegos w tym topiku, np tego czy zastosowalas sie do danych tutaj porad, badz co zorbilac - by kontynuowac watek, to go zamkne, gdyz na te chwile temat uwazam za wyczerpany.
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 17 gru 2005, 11:19

Robienie miesięcznej przerwy między zastosowaniem innych tabletek jest wręcz niebezpieczne, jedne tabletki przyjmuje się po zmianie po 7 dniowej przerwie, inne bez jakiejkolwiek przerwy - w dniu wystąpienia krwawienia z odstawienia. Aby robić przerwę muszą być jakieś powody zdrowotne albo specjalne zalecenie w celu wyeliminowania jak to nazwaliście :pozostałośći) jednak przerwa taka nie powinna trwać krócej niż 3 miesiące.

Jest to uzasadnione opiniami kilku ginekologów oraz poparte kilkoma książkami z ginekologii, których kilka w domu posiadam.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 gru 2005, 11:23

aguśka, tak też wyglądajha moje Yasmin. Tez nie ma nr tylko dni tygodnia. I moje na układ immunologiczny też. Bierzesz tą z napisem np i jedziesz. skończy CI się tam opakowanie na niedziela i dobierasz tą z poniedziałku i az do tej pierwszej niedzielnej jaką wzięłaś. Proste ;) NIe bawiłabym sie losowo, bo to jednak jest ułatwienie a tak to mozna sie pogubić :]
aguśka

Postautor: aguśka » 17 gru 2005, 16:32

ok, teraz jest już wszytko jasne, nie potrzebnie się bulwersowałam:))
dzieki za odp

następnym razem dłużej się zastanowie zanim zaczne panikować:P

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 125 gości