yasmin

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 gru 2005, 23:42

moon, a ile trwał u Ciebie okres zanim zaczęłaś brać tabletki? Mój to jak na razie 7,8 dni i czasem boli tak, że aż wymiotuję z bólu Smutny A jedyne tabletki które pomagają to Aulin.

Tez mniej więcej tak, a bóle miałam takie ze mdlałam na ulicy :/ I fakytycznie pomogło.
A o Aulinie nigdy nie słyszałam :|
Gosia... pisze:moon -prawda w oczy kole usmiech)) hehe - spokoju troszkę ci się przyda i ruchu to apetyt sie zmniejszy

Niestety nie. Akurat ja sie znam na moim układzie pokarmowym lepiej od Ciebie dziecko więc se odpuśc. No chyba,że jednek Ty sie lepiej znasz?Moze już taką obsesje masz na moim punkcie? <rofl3>

Mnie od pierwszego zawsze bolało :/
Ines

Postautor: Ines » 12 gru 2005, 22:12

Ja biorę Yasmin od 9 dni i cały czas mam okres :|
Awatar użytkownika
Anielica
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2005, 23:13
Skąd: from my soul
Płeć:

Postautor: Anielica » 12 gru 2005, 22:40

Ines pisze:Ja biorę Yasmin od 9 dni i cały czas mam okres :|

wow no to ładnie... hmm a może to tylko plamienia?
ja biorę od kilku dni, okres jest w porządku (i oby taki był dalej), jak na razie zadnych efektow nieporządanych nie ma.
poza tym u mnie zazwyczaj bez tabletek okres trwal 5 dni... a teraz zobacze... dziwne, ze 3 dnia bolał mnie jeszcze brzuch /juz przestał/ ogólnie to zazwyczaj 1 dzien byl dla mnie baaardzo bolesny.... teraz troszke sie zmienilo.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2005, 23:34

Ines pisze:a biorę Yasmin od 9 dni i cały czas mam okres

Mi sie kranik zakręcił zaraz po wzięciu pierwszej tabletki :|
Awatar użytkownika
Anielica
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2005, 23:13
Skąd: from my soul
Płeć:

Postautor: Anielica » 12 gru 2005, 23:35

moon pisze:
Ines pisze:a biorę Yasmin od 9 dni i cały czas mam okres

Mi sie kranik zakręcił zaraz po wzięciu pierwszej tabletki :|

kolorowo, jak widac kazdy inaczej reaguje... ciekawe jakie przypadki jeszcze bedą? :D
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 13 gru 2005, 12:38

na poczadku bralam harmonet - okres konczyl mi sie dokladnie dzien przed rozpoczeciem nowego opakowania. Od 2 miesiecy biore yasmin - dzisiaj zaczynam 3 opakowanie, ale okres wyglada jak by to byly jego poczadki a nie konce ;DDD i tak w sumei bylo przy 2 pierwszych.

Mam nadzieje mimo wszystko ze brzuch nie bedzie mnie tak bolal :( mialam zmienic na harmonet z powrotem, ale przez to ze go sie rozpoczyna z dniem 1 miesiaczki okres wypadlby mi prosto w sylwka... a tego juz nie chcialam ;[ wiec jeszcze miech na yasminie, no chyba ze nie bedzie juz wiecej problemow z bolami brzucha:) oby^^"
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 13 gru 2005, 16:05

Ines pisze:Ja biorę Yasmin od 9 dni i cały czas mam okres


Nie martw sie to normalne. Wszystko zalezy od tego w jakim czasie zazyjesz pierwsza tabletke...
jezeli wezmiesz pierwszego dnia okresu (ja tez tak zaczynałam) to plamienie trwa MIESIAC, ale za to caly miesiac masz ochrone antykoncepcyjna.
jezeli natomiast wezmiesz w 4,5 dniu okresu to nie wystepuje krwawienie, jednak ochrona antykoncepcyjna jest zapewniona dopiero od drugiego opakowania.

Także glowa do gory tez sie przejmowalam ale to normalne. Pozdrawiam!
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)
ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 gru 2005, 16:13

Chili pisze:jezeli wezmiesz pierwszego dnia okresu (ja tez tak zaczynałam) to plamienie trwa MIESIAC, ale za to caly miesiac masz ochrone antykoncepcyjna.


<boje_sie>
Ja wzielam pierwszego dnia okresu i po standardowych 4-5 dniach sie skonczyl. Widac mialam farta :]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 13 gru 2005, 16:23

jezeli natomiast wezmiesz w 4,5 dniu okresu to nie wystepuje krwawienie, jednak ochrona antykoncepcyjna jest zapewniona dopiero od drugiego opakowania.

Że hę?
Przez pierwszych 10 dni zalecana jest dodatkowa ochrona. Później już działa.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 13 gru 2005, 17:00

Ja napisałam to co powiedział mi lekaż i co przeczytałam. U mnie jak i u moich koleżanek sprawdzilo sie, ale nie musi byc to reguła wystepującą u 100% kobiet.

Że hę?
Przez pierwszych 10 dni zalecana jest dodatkowa ochrona. Później już działa.

Jakoś na ulotce nie bylo napisane że przez 10 dni, tylko, ze w pierwszym miesiacu skutecznosc moze byc zmniejszona. A Ty skąd masz tą pewność?
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)

ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 13 gru 2005, 17:27

A Ty skąd masz tą pewność?

Właśnie z ulotki, i rozmowy z lekarzem.

w pierwszym miesiacu skutecznosc moze byc zmniejszona.

Zgadza się, w pierwszym miesiącu przez 10 dni.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
krisfrost
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2005, 18:07
Skąd: białystok
Płeć:

Postautor: krisfrost » 13 gru 2005, 18:36

Witam , kupiłem mojej dziewczynie plastry antykoncepcyjne Evra , lecz ona zrezygnowa z nich , moze ktos byłby chetny odkupic je , sa to 3 plastry na miesiac , oczywiscie z data waznosci . Sprzedam je za pół ceny kontakt krisfrost@wp.pl
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2005, 00:31

Chili pisze:ezeli wezmiesz pierwszego dnia okresu (ja tez tak zaczynałam) to plamienie trwa MIESIAC

Chyba u Ciebie ;P

Chili pisze:ezeli natomiast wezmiesz w 4,5 dniu okresu to nie wystepuje krwawienie, jednak ochrona antykoncepcyjna jest zapewniona dopiero od drugiego opakowania.

Bzdura. Po 7 czy 10 dniach już. ;P

Chili pisze:tylko, ze w pierwszym miesiacu skutecznosc moze byc zmniejszona.

Jakiej ulotki?Na Yasmin tego nie ma. Chyba,ze przeoczyłam to podaj strone jak mozesz ;)
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 14 gru 2005, 15:11

moon pisze:Chyba u Ciebie

Tak, włąsnie u mnie i u paru innych kolezanek, jednak reakcja organizmu na hormony, nie u wszystkich kobiet musi wyglądać tak samo, jak zapewne wiesz.


moon pisze:Bzdura. Po 7 czy 10 dniach już.

Okey, skro tak twierdzisz nie kłóce sie, tak mi powiedzial lekarz, ze przez pierwszy miesiac powinnam sie dodatkowo zabezpieczać, ale jak juz wiemy są lekarze lepsi i gorsi...

moon pisze:Jakiej ulotki?Na Yasmin tego nie ma. Chyba,ze przeoczyłam to podaj
strone jak mozesz

O widze, że jednak zmienilas tabletki a pamietam jak sie klocilas z gosia, ze te najnowszej generacji nie sa wcale lepsze od tych starszych.Gratuluje dobrego wyboru :)
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)

ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 14 gru 2005, 15:30

Ja biorę Yasmin 16 dni, pierwsza tabletka pierwszego dnia krwawienia i okres mam do teraz :/ Skąpy bo skąpy, ale jest. Teraz to się trochę przestraszyłam, jeśli w pierwszym miesiącu skuteczność jest zmniejszona, a ja kochałam się z moim chłopakiem przedwczoraj, tj. w poniedziałek... I teraz pytanie do bardziej obeznanych: jak myślicie, jest jakieś ryzyko??
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 14 gru 2005, 18:15

blacknessie, nie martw sie to raczej takie plamienie, niz okres i naprawde moze potrwać nawet miesiac tak jak bylo w moim wypadku...

Jezeli to co mówią dziewczyny,że pigułka jest skuteczna juz po 10 dniach to raczej wszystko powinno byc dobrze. Ja jednak nie zaufalam pigulkom w pierwszym miesiacu.
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)

ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 14 gru 2005, 18:45

Chili pisze:raczej wszystko powinno byc dobrze


Mam taką nadzieję... Bo ja tabletkom zaufałam od pierwszego opakowania, ba, od pierwszej tabletki. Ale jajeczkowanie powinno zostać zatrzymane, i mam nadzieję że tak też się stało :)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 15 gru 2005, 02:15

blacknessie pisze:Mam taką nadzieję... Bo ja tabletkom zaufałam od pierwszego opakowania, ba, od pierwszej tabletki. Ale jajeczkowanie powinno zostać zatrzymane, i mam nadzieję że tak też się stało usmiech

stało się.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 gru 2005, 02:31

Chili pisze:tak mi powiedzial lekarz, ze przez pierwszy miesiac powinnam sie dodatkowo zabezpieczać, ale jak juz wiemy są lekarze lepsi i gorsi...

I włąśnie dlatego należałoby zajrzeć do ulotki żeby potwierdzać. A tam o tym ni ma.
Chili pisze:klocilas z gosia, ze te najnowszej generacji nie sa wcale lepsze od tych starszych.Gratuluje dobrego wyboru usmiech

Od tych troszkę starszych. Inie kłóciłam przeca ;P Ale ja bynajmniej nie zmieniałam ze wzgledu ze te sa "nowej generacji" czy inne takie bzdurki ;P

blacknessie pisze:jak myślicie, jest jakieś ryzyko??

Jest oki młoda ;) Nie martw sie ;)
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 20 gru 2005, 10:51

ja biore Yasmin już od wakacji. Nie mialam zadnych dolegliwości przez te tabletki, co prawda okres mam nadal ok 5 dni tak jak pzred braniem tabletek ale jest mniej obfitszy i nie mam już bóli miesiączkowych. Te tabletki no sa dośc drogie kosztuja w granicach 42 zł ale ja na szczeście znalazlam apteke gdzie jest dośc tanio i płace zaledwie 34 zl z groszami. Więc jak widac różnica w cenie jest dośc spora.
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 20 gru 2005, 12:24

hmm a ja zaczelam 3 opakowanie i bol brzucha zelzal - znaczy nie wystepuje on juz non stop :) wiec moze moj organizm sie przyzwyczaja powoli :)
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 20 gru 2005, 15:02

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Yasmin - czy jest się czym niepokoić, gdy w pierwszym miesiącu brania tabletek cały czas krwawiłam?
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Ines

Postautor: Ines » 20 gru 2005, 16:28

blacknessie pisze:Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Yasmin - czy jest się czym niepokoić, gdy w pierwszym miesiącu brania tabletek cały czas krwawiłam?


Mój organizm zareagował podobnie. Na ulotce pisze, że mogą wystąpić krwawienia, mimo tego należy kontynuować zażywanie tabletek.
Krwawienia te są sprawą 'normalną' gdy występują przez pierwsze 3 cykle, jeśli wydłużą się należy skontaktować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 20 gru 2005, 16:28

blacknessie pisze:gdy w pierwszym miesiącu brania tabletek cały czas krwawiłam?

ja tez krwawilam przy moim pierwszym opakowaniu ( i tutaj rodzaj tabletek nie ma nic do rzeczy). Juz kiedys cytowalam takie cos, co pisalo na temat krwawienia w ksiazeczce :

"W czasie pierwszych 2-3 cykli zazywania nowoczesnych tabletek o niskich dawkach hormonow jest to zjawisko normalne i nie stanowi powodu do odstawienia tabletek. Objawy te swiadcza o wysokiej kobiecosci Twojego organizmu. Potrzebujesz czasu, aby przyzwyczaic sie do niskich dawek hormonow zawartych w tabletkach".
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 20 gru 2005, 18:13

Jeszcze jedno pytanie: czy po pierwszym opakowaniu krwawienie Wam przechodziło i przy drugim i trzecim nie było już ciągle plamień?
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Ines

Postautor: Ines » 20 gru 2005, 18:41

Mi przeszło po pierwszym opakowaniu.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 20 gru 2005, 21:13

mi tez przeszlo po pierwszym opakowaniu.
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 20 gru 2005, 21:52

Więc mam nadzieję że mnie również przejdzie po pierwszym opakowaniu, bo jaki tu sens antykoncepcji gdy nie można spokojnie komfortowo się kochać :) <banan>
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 gru 2005, 00:35

blacknessie pisze:czy jest się czym niepokoić, gdy w pierwszym miesiącu brania tabletek cały czas krwawiłam?

Nie. Tak moze być.
Yasmine pisze:Objawy te swiadcza o wysokiej kobiecosci Twojego organiz

To ja ni jestem kobieca? :| :(
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 gru 2005, 07:56

moon pisze:To ja ni jestem kobieca?

Moon fizycznie to 100 % kobieta, ale ja nie wiem jakie stezenie u kazdej kobiety hormonow jest ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości