Badanie ginekologiczne a rozpoznanie ciązy

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Badanie ginekologiczne a rozpoznanie ciązy

Postautor: gogusinski » 19 lis 2005, 14:20

Witam Mam takie pytanko czy lekarz przeprowadzajac badanie moze stwierdzic czy jest w ciazy i jak w jak najwczesnym terminie mzoe to stwierdzic ? Moja partnerka miala wykonywane badanie przy pomocy lekarskich sprzetow i zastanawia mnie czy jesli bylaby w ciazy to czy lekarz to odrazu wie Jesli chodzi o czas to sie zastanawiam czy juz wie np ze to pierwsze tygodnie miesiac Z gory dzieki za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 19 lis 2005, 22:03

Przypuszczam że dobry lekarz po odpowiednim upływie czasu od zapłodnienia bez problemu stwierdzi czy jest ciąża pytanie jaki to czas..i jak pacjentka współpracuje.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 19 lis 2005, 22:31

mi lekarz powiedzial ze moze po miesiacu od zaplodnienia rozpozna ciaze :) kiedys sie pytalam o to :D
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 19 lis 2005, 22:34

No i wszystko jasne :) A może to stwierdzić kiedy dziewczyna nawet nie podejrzewa ciąży?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 19 lis 2005, 22:43

To ze po dwoch trzech meisiacach rozpozna to jest logiczne ale jak jest z tymi poczatkami ??
I wlasnie jak to jest wtedy gdy pacjentka nic nie podejrzewa Przeciez bada lekarz kobiete roznymi metodami i aparatura wiec ? :) Bo sprawa robi sie ciekawa gdyz pacjentka wychodzac po badaniu od lekarza, gdy ten mowi ze jest ok, nie wspomina o ciazy, jest przekonana ze wszystko jest w porzadku
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 19 lis 2005, 23:13

Podobno kobiety wiedzą kiedy są w :) choć jak wiadomo nie wszystkie.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 19 lis 2005, 23:35

Pegaz pisze:Podobno kobiety wiedzą kiedy są w :) choć jak wiadomo nie wszystkie.

To wiem ale w moim przypadku jest tak ze partnerka czuje ze wszystko jest ok Czuje sie tak jak zawsze przed miesiaczka Lekarz tez nic nie stwierdzil procz tego ze musi zrobic przerwe miesieczna w braniu tabletek i zmieni jej na inne eh .
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 20 lis 2005, 00:18

to niech Twoja partnerka zmieni lekarza :> nie zawsze kobiety wiedza ze sa w ciazy bo np miesiaczka moze wystepowac przez 3 miesiace od zaplodnienia :D
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 lis 2005, 00:29

casaa pisze:nie zawsze kobiety wiedza ze sa w ciazy bo np miesiaczka moze wystepowac przez 3 miesiace od zaplodnienia

Z tego co mi wiadomo to wtedy nie jest miesiączka aczkolwiek zdarza sie czasem takie krwawienie często nawet w jej terminach..i trzy miesiące to naprawde rzadkość..i żeby wiedząc że się uprawiało seks nie podejrzewać ciąży żadnych objawów itp??
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lis 2005, 01:27

Nie sadze, by lekarz przy rutynowych badaniach wykryl ciaze. Na to sie orbi testy przeciez. Krew bada...?

A najprosciej kupic test ciazowy... ostatnio w supermarkecie widzialem wiec nawet do apteki nie trzeba isc :D
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 20 lis 2005, 01:35

Mav lekarz jest w stanie wykryc ciaze w rutynowych badaniach :) a testy to fakt ze sa w hipermarketach i kosztuja w TESCO kolo 11 zl :D
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lis 2005, 03:27

Pytanie tylko: kiedy :)
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 20 lis 2005, 12:58

Wsio ok - miesiaczka w terminie :) Ale nadal czlowieka zastanawia kiedy lekarz stwierdza ciaze bo np przy badaniu potrafi wyczoc jakies nieprawidlowosci zapalenia zgrubienia torbiele i inne a przeciez ciaza to tez wewnatrz sa jakies zmiany.
BiOtiKa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2005, 21:20
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: BiOtiKa » 20 lis 2005, 13:10

moja koleżanka byla u ginekologa i nie wykryl jej ciaży co ja uspokoilo ale jak sie pozniej okazalo byla w tym czasie w pierwszym miesiacu ciąży.. teraz ma pieknego synka. A co to testów hmmm nie zawsze musi wykryć ale na opakowaniu niby pisze te 98% skuteczności
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 20 lis 2005, 15:38

mi lekarz poweidzal ze mniej wiecej miesieczna ciaze jest w stanie wykryc <mysli>
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 22 lis 2005, 18:17

gogusinski pisze:przy badaniu potrafi wyczoc jakies nieprawidlowosci zapalenia zgrubienia torbiele i inne a przeciez ciaza to tez wewnatrz sa jakies zmiany


wklada paluszki gleboko do pochwy i naciska na brzuch,
i tym wyczuwa czy macica nie jest powiekszona (jeden z objawow ciazy)
ale to tylko wtedy, gdy pacjentke dobrze zna
wtedy moze sie calkiem wczesnie zorientowac, czy zaszly jakies zmiany
Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

Postautor: me19 » 22 lis 2005, 18:51

aaa tam , w ciągu pierwszego miesiąca mozna tylko na tzw "objawów prawdopodobnych" stwierdzic ciążę.. zalicza sie do nich m.in zatrzymanie miesiączki ,posinienie przedsionka pochwy. Na tej podstawie nie tylko lekarz zresztą jest w stanie stwierdzic że doszło do zapłodnienia. Pewność 100% (we wczesnym okresie) daje tylko badanie krwi ,bądz moczu na steżenie gonadotropiny kosmówkowej.
i prosze nie negować zdania studentki medycyny :)
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 22 lis 2005, 18:57

i prosze nie negować zdania studentki medycyny

Hehe No tak Ze studentką nie ma co dyskutować Ja jeśli chodzi o cykle to oprócz kobiety znam się na cyklach sygnalizacji świetlnej - z racji swojej specjalizacji i magisterki :) A tak wracając do tematu czyli wynika z tego, że lekarz we wczesnej miesięcznej "fazie" potrafi ciąze wykryc
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 23 lis 2005, 00:07

gogusinski pisze:Witam Mam takie pytanko czy lekarz przeprowadzajac badanie moze stwierdzic czy jest w ciazy

tak mojej siostrze odrazu stwierdzil ciaze bo macica jest powiekrzona i giedka podobno aa no i piersi sa inne niz normalnie
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 lis 2005, 15:41

mi pani doktor powiedziala ze badanie ginekologiczne moze wykryc ciaze w 6-8 tygodniu dopiero, wczesniej tak jak napisala me19 badaniami krwi lub moczu.
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 17 gru 2005, 11:27

Ok. 3 tygodnia lekarz może stwierdzić ciążę na podstawie podstawowego badania, jest to zmiana śluzu i takie tam. Jeśli lekarz zna się na tym co robi ( a mniemam że jak jest lekarzem to powinien się na tym znać) stwierdzi to bez problemu
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 19 gru 2005, 16:41

casaa pisze:to niech Twoja partnerka zmieni lekarza :> nie zawsze kobiety wiedza ze sa w ciazy bo np miesiaczka moze wystepowac przez 3 miesiace od zaplodnienia :D


Co fakt to fakt, mojej koleżanki mama tak miała jak z nią była w ciąży.

Moja siostra jak chodziła do lekarza żeby powiedział jej czy jest w ciąży to kazał jej zrobić test bo w tak krótkim terminie się nieda tego rozpoznać podczas badania ginekologicznego. testy wykrywają ciążę nawet po tygodniu od zapłodnienia i wtedy jak już test wykaże ciąże to można iść do lekarza żeby się upewnić
vre
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:34
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: vre » 19 gru 2005, 23:00

Ja dzis usłyszałam, że w 5 tygodniu lekarz jest w stanie wykryć ciąże.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości