działanie tabletek podczas przerwy

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

XY
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2005, 21:47
Skąd: Katowice
Płeć:

działanie tabletek podczas przerwy

Postautor: XY » 25 paź 2005, 22:09

Wszędzie piszą że tabletki działają podczas siedmiodniowej przerwy w ich braniu, a czy wie ktoś może dlaczego przez te 7 dni, kiedy się ich nie bierze, działają a gdy sie zapomni jednej to juz są problemy? :? :? :?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 paź 2005, 22:42

XY pisze:a czy wie ktoś może dlaczego przez te 7 dni, kiedy się ich nie bierze, działają a gdy sie zapomni jednej to juz są problemy?

bo jak bierze sie rowno 21 dni to organizm moze sam utrzymac nieplodnosc przez 7 dni przerwy, ale nie dluzej !
XY
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2005, 21:47
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: XY » 25 paź 2005, 22:49

ale pytanie czy to jest taka nieplodnosc jak podczas okresu bez brania tabletek, ze 'generalnie' to sa dni nieplodne ale jak wiadomo moze byc inaczej;-) na ulotce nie jest napisane czy dzialaja czy nie, a nawet niektorzy lekarze mowia ze nie dzialaja badz dzialaja ale nie w 100%.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 paź 2005, 22:53

XY pisze:ale pytanie czy to jest taka nieplodnosc jak podczas okresu bez brania tabletek

nie, to dalej zabezpieczenie antykoncepcyjne, jak przez te 21 dni.

XY pisze:na ulotce nie jest napisane czy dzialaja czy nie

na mojej jest napisane ze dzialaja , i tak samo ginekolog mi mowil.
XY
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2005, 21:47
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: XY » 25 paź 2005, 22:57

na mojej jest napisane ze dzialaja


Mysle ze to wszystko wyjasnia:)
Dzieki

ale tak z czystej ciekawosci jesli ktos wie czemu 21 a nie 20 czy 22 z biologicznego punktu widzenia to fajnie jak by napisal <browar>

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości