Ciąża po tabletkach

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Ciąża po tabletkach

Postautor: kina » 29 sie 2005, 22:17

Mam pytanko do szanownych forumowiczów!! Jak zabezpieczacie się przed ciążą po zakonczeniu brania tabletek?? Czy sama "gumka " wystarczy?? Podobno jak sie tablety odstawi to jest wieksze ryzyko wpadki....co sądzicie na ten temat??
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 sie 2005, 22:31

Na skutecznosc gumki nie ma wplywu plodnosc kobiety. To blokada mechaniczna. No chyba ze peknie, ale wtedy to mozna i normalnie, bez uprzedniego branai tabletek, zajsc.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sie 2005, 22:45

rezygnacja z sexu pewnie by byla najodpowiednijeszą metoda ;) chyba jednak zastosuje stare, docenione przez wielu gumki :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sie 2005, 22:46

A po co kónczyć branie tabletek skoro nadal się nie chce dziecka?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sie 2005, 22:48

Bo jak skutkami ubocznymi brania tabletek jest spadek libido to jako trzeba sobie pomóc.....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sie 2005, 22:52

Można przecież zmienić tabletki na inne.
A gumka jest dobrym środkiem o ile nie peknie. Mozna do niej niby jakieś chemiczne szajsy dołożyc, ale ja bym tego nigdy nie zrobiła, bo to uczula dośc często a ja na takie uczulające rzeczy jestem zbyt podatna.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sie 2005, 23:01

Oczywiście ze mozna.....i tak tez zrobie!! Tylko ze szprycuje sie tymi hormonami grubo ponad dwa lata :/ dam troche ochlonąc mojemu organizmowi!! Czekam tylko az moja lekarka powróci z chorobowego....trche przerwy w braniu tabsikow na pewno nie zaszkodzi!! A zabezpieczac sie jakoś trzeba, dlatego zapytałam....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 29 sie 2005, 23:30

Tabletki dzialaj na 100% w ciagu 7-dniowej przerwy, wiec badzcie spokojni :)
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
aniawcz
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 wrz 2005, 22:39
Skąd: G-D
Płeć:

Postautor: aniawcz » 13 wrz 2005, 21:14

Kina a gdzie to przeczytałąś zę odatwienie tabletek powodują odrazu wpadke . Otóż moja droga to jest taka szansa jak wygrać milion złotych w toto lotka. Czyli znikoma. Branie tabletek anty wyregulugują płodność u kobiet na dłuższą metę .
Aneczka
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 wrz 2005, 08:45

Odstawienie nie powoduje od razu wpadki , a jedynie potem kobieta jest jak by bardziej płodna ...co to znaczy chyba wszyscy sie domyslą
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 wrz 2005, 12:07

heh..a jedno jest pewne po odstawieniu tabletek wzrasta szansa ciązy mnogiej :) hehe <aniolek2>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 16 wrz 2005, 20:26

moon pisze:A gumka jest dobrym środkiem o ile nie peknie. Mozna do niej niby jakieś chemiczne szajsy dołożyc, ale ja bym tego nigdy nie zrobiła, bo to uczula dośc często a ja na takie uczulające rzeczy jestem zbyt podatna.

hehehe ja juz sie zdołałam przekonac.....mam uczulenie na lateks :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:14

kina ja bralam tabletki nieprzerwanie juz prawie 4 lata... teraz wlasnie tez zrobilam sobie przerwe i musze powiedziec ze sie stresuje :/ bo nie lubie prezerwatyw, zdecydowanie mniejsza przyjemnosc odczuwam no i generalnie tzreba bardziej uwazac... wrrr.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:31

Mia pisze:powiedziec ze sie stresuje Eeee.. no ten tego... bo nie lubie prezerwatyw, zdecydowanie mniejsza przyjemnosc odczuwam no i generalnie tzreba bardziej uwazac... wrrr.


bo przez 4 lat przyzwyczilas sie i swojego partnera do wygody :) spoko, bedzie good....po jakims czasie sie przyzwyczisz.
Ja mialam stresa tylko na poczatku....teraz juz jest oki!!
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:36

a ile juz nie bierzesz tabletek? moze masz racje, od jednego trzeba sie odzwyczaic a do drugiego przywyczaic ;-)
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:40

No bedzie juz ze 4 miesiace jak juz nie biore tabletek.....
Ciezko bylo na poczatku z tymi gumkami i w ogóle.....ale teraz jest na prawde good :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:43

:)

ja sie obawiam tylko tego, ze to nie jest dobre zabezpieczenie, bo chroni tylko przy samym stosunku a przeciez podczas gry wstepnej rozne rzeczy sie dzieja :P
no pewnie bede miala tak samo, postresuje sie z miesiac i mi przejdzie ;)
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:48

Masz racje....podczas gry wsteonej zatem trzeba rowniez uwazac :)
Nie stresuj sie tak bo po odstawieniu tabletek bedziesz unikala zblizen bo bedziesz sie bala....po prostu teraz bedzie musieli bardziej uwazac, ale to wcale nie przeszkadza w uprawianiu sexu!!
Ja sie juz przyzwyczailam ze moj facet nie moze juz konczyc w srodku...i sama mu o tym przypominam, bo roznie bywa :)
Chyba ze robimy to z gumka.....
Bedzie dobrze zobaczysz :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:50

hehe ale ja sie tak stresuje tylko jak sobie siedze i mysle ;) bo tak to mnie pozadanie zzera za bardzo zbey o tym myslec ;)

dzieki w kazdym razie :) troche mnie uspokoilas :)
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:52

Spoczko.....zawsze do usług <aniolek2>
<browar>
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 06 gru 2005, 09:14

kina pisze:No bedzie juz ze 4 miesiace jak juz nie biore tabletek.....

4 miesiące = 2 jajeczkowania na jajnik. O ile pamiętam to daaaawno temu co kilka lat lekarz zalecali dwa miech przerwy co kika lat.
kina pisze:Tylko ze szprycuje sie tymi hormonami grubo ponad dwa lata dam troche ochlonąc mojemu organizmowi!!
Jeszcze jakiś czas nie masz się czym przejmować. Obecne środki zawierają tak minimalną dawkę hormonów, ze spokojnie można je łykać nawet 10 lat bez przerwy :)

kina pisze:Jak zabezpieczacie się przed ciążą po zakonczeniu brania tabletek??

Jeżeli jednak ma Ci to poprawić samopoczucie to może być spiralka. Wprawdzie jednorazowo wychodzi dość drogo, jest mniej skuteczna od pigułek i ogólnie dość podła w użyciu to wszystko jest lepsze od prezerwatyw ;)
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 06 gru 2005, 23:56

guli pisze:Jeszcze jakiś czas nie masz się czym przejmować. Obecne środki zawierają tak minimalną dawkę hormonów, ze spokojnie można je łykać nawet 10 lat bez przerwy


tak nie do konca, przez kilka lat brania tabletek odstawia sie je rowniez na pare lat to rozne skutki uboczne moga byc...
Na samych ulotkach przy tabletkach mozna o tym przeczytac.....na moich bylo napisane ze powoduja nawet pogorszenie sie wzroku itp....ogladalm ostanio jakis program o kobietach ktore przez kilka lat braly tabletki!! Az w szoku bylam, rak piersi, slepota, kakies uczulenie typu plamy na skorze itp....
guli pisze:eżeli jednak ma Ci to poprawić samopoczucie to może być spiralka. Wprawdzie jednorazowo wychodzi dość drogo, jest mniej skuteczna od pigułek i ogólnie dość podła w użyciu to wszystko jest lepsze od prezerwatyw

Spirale lekarz mi zalecal dopiero po urodzeniu dziecka....ale ja juz sie do gumek znowu oprzyzwyczilam
Teraz moze sie zastanowie nad tymi plasterkai anty....
Ale to sie jeszcze zobaczy <browar>
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 gru 2005, 08:29

Spotkałem kobiete w komisie , klientkę (to w kwesti nieszkodliwosci tabletek hormonalnych) z plamami na ciele (wielkie placki ciemniejszej skóry ) mówie do niej ooo przesadziła Pani z solarium ??? Pna na to , ze nie ze to od tabletek anty , zapytałem po jakich to sie stało ? ...odpowiedz , a nie uwaza Pan ze to nie dyskretne pytanie ? pytam dlaczego ? obraziła sie ! <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 07 gru 2005, 12:01

Andrew pisze:pytam dlaczego ? obraziła sie !


No ja bym nie skakala z radosci po sufit gdyby jakis obcy facet wypytywal mnie o moje prywatne sprawy :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
aguśka

Postautor: aguśka » 07 gru 2005, 14:51

a jak chciałam zadać nieco inne pytanie

biorę tabletki od 5 miesięcy, niedługo mój chłopak chce wyjechac na 2-3 miesiące za granice, i zastanawiam się czy opłaca się robić jakaś przerwe w braniu tabletek?w tym przypadku. Boje się że jak odstawie to będe mieć jakieś problemy z przywróceniem harmoni mojemu organizmowi i nie zdądzy się to nawet ustatkowac w ciągu tych 3 miesięcy. jak narazie problemów z tabletkami nie miałam.

czy robiłyście sobie kiedyś dziewczyny taką nie za długą przerwę, no i jak mniej więcej wyglądały wasze reakcjie zaraz po odstawieniu(wiem że u każdego to jest inaczej- ale chciałbym wiedzieć)
Grace

Postautor: Grace » 07 gru 2005, 14:59

Andrew napisał/a:
pytam dlaczego ? obraziła sie !


No ja bym nie skakala z radosci po sufit gdyby jakis obcy facet wypytywal mnie o moje prywatne sprawy

norlamalna sprawa, tez bym sie spytrala, co za tabletki brala...nie rozumiem, dlaczego sie dziwisz?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 07 gru 2005, 15:16

norlamalna sprawa, tez bym sie spytrala, co za tabletki brala...nie rozumiem, dlaczego sie dziwisz?


Ja bym mu w ogóle nie zareagowala na kogos kto mi jakies dziwne aluzje robi co do solarium itp. nie powinno obcego faceta obchodzic skad mam jakies plamy albo cos!! Kobieta i tak pewnie zle sie czula ze z jakimis plamami musi chodzic, a tu jeszcze takie pytanie....
aguśka pisze:zastanawiam się czy opłaca się robić jakaś przerwe w braniu tabletek?w tym przypadku.

Ja nie widze sensu w robieniu takiej przerwy....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Grace

Postautor: Grace » 07 gru 2005, 15:56

dal mnie dziwine jest to, ze oburzyla sie dopiero przy pytaniu o nazwe tabletek - nie uwazasz ze to jest dziwne?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 07 gru 2005, 17:07

nie uwazasz ze to jest dziwne?


Nie wiem....moze i dziwne, ale nie mam pojecia jak ja bym zareagowala. Tak samo jest z choroba. Wyobraz sobie sytacje ze ktos ma raka....i pytasz go dlaczego tak zle wyglada co sie stalo itp....ten ktos Ci odpowiada ze jest chory a dopiero moze sie zdenerwowac jak zapytasz na co...i tak jest przewanie, denerwujemy sie wtedy gdy ktos za bardzo zaczyna ingerowac w nasze sprawy, przynajmniej ja tak mam :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Grace

Postautor: Grace » 07 gru 2005, 18:40

mi chodzilo tylko o to, ze oburzyla sie dopiero przy pytaniu oi tabletki-to jesy dziwne. Co do reszty to zgadzxam sie, ze nie powinno sie dopytywac osoby chorej co jej jest

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości