skutki uboczne..problem z tabletkami :(

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Kobieta z Venus
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 02 lip 2005, 14:07
Skąd: Śląsk
Płeć:

skutki uboczne..problem z tabletkami :(

Postautor: Kobieta z Venus » 16 lip 2005, 10:04

Witam..Od kilku dni biorę Novynette i odczuwam lekkie bóle głowy i brzucha..nie są najsilniejsze i szybko mijają więc narazie nie są problemem. Zastanawia mnie tylko czy jest to wyłącznie skutek uboczny czy "znak" , że tabletki nie działają tak jak powinny i trzeba je zmienić. Wydawało mi się, że to normalne przy pierwszym opakowaniu, ale niektórzy twierdzą, że tabletki wtedy nie działają? Dziewczyny miałyście jakieś skutki uboczne w czasie przyjmowania tabletek?
....Kto zmienia kochanki jak rękawiczki, najczęściej chodzi w używanych....
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 16 lip 2005, 12:50

Ja nie miałam nigdy sktutów ubocznych, ale jedyne co Ci mogę poradzić, a sądzę, że to rada dobra- bierz nadal te tabletki i po zużyciu 1-3 opakowań zgłoś się do ginekologa, o ile objawy się będą ciągneły dalej. Musisz poczekać.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 16 lip 2005, 12:55

Heh przecież z tego co mi się przeczytało to w pierwszym miesiącu w ogóle paskudne odczucia od tabletek występują a dalej jest już ok.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 17 lip 2005, 11:16

dokladnie. ja przy pierwszym opakowaniu novynette mialam krwawienie prawie caly czas - od nastepnego bylo juz ok, biore je ponad pol roku i jestem zadowolona.
wstrzymaj sie ze zmianą do nastepnego opakowania i zobacz jak bedziesz sie czula. dopiero potem idz do ginekologa. a o zabezpieczenie sie nie martw - dzialanie antykoncepcyjne jest zachowane:)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
imba
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2005, 01:27
Płeć:

Postautor: imba » 18 lip 2005, 13:02

Moja dziewczyna zaczeła jeść tabletki antykoncepcyjne... Zapomniałem nazwy.... ale są one refundowame i kupiłaje za 3.50....
Mamy mały problem bo podczas stosunku ona krwawi.... Nie jest już dziewicą i chyba to wina tych tabletek... Mam pytanie czy to groźne że krwawi czy może tabletki nie działaja?? Co zrobić w takiej sytuacji...Na ulotce pisze że jeżeli krwawienie jest obfite... należy przerwać zażywanie.... Za pierwszym razem krwi było dość dużo ale potem już co raz mniej... Może ja coś jej w środku naruszyłem... Bo sex uprawialiśmy bardzo rzadko... i może po takiej długiej przerwie(kilka miesięcy) mogłem coś zrobić... nie wiem czy sie martwić... czy to normalne??
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 18 lip 2005, 13:13

refundowane antykoncepcyjne? O_O 3,50?
ja wiem, ze nie wszystko co tanie jest zle, ale to wyglada podejrzanie. jak najszybciej do ginekologa! nie ma na co czekac!
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lip 2005, 14:23

Tu masz inny temat o tych tabletkach. Mzoe sie czegos doczytasz.
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... =novynette
imba
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2005, 01:27
Płeć:

Postautor: imba » 18 lip 2005, 17:05

Tabletki nazywają się "Stediril 30" takie jej ginekolog przepisał... I właśnie po nich już jej sie okres 8 dni przedłuża....
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 17:41

imba pisze:Tabletki nazywają się "Stediril 30" takie jej ginekolog przepisał... I właśnie po nich już jej sie okres 8 dni przedłuża....

Kurcze, ja bym poszła do ginekologa na jej miejscu.
3,50 zl?? Hm ja za swoje płacę 35zl :/
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
imba
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2005, 01:27
Płeć:

Postautor: imba » 18 lip 2005, 17:43

Normalnie kosztują niby 9-10 zł...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 18 lip 2005, 18:50

ale od kiedy tabletki antykoncepcyjne sa refundowane? to mnie zastanawia. ja pamietam jeszcze wielka burze w radiu na ten temat - czyzby cos sie zmienilo?
ale dlaczego w takim razie refunduja te za 10zl, ine te za 35? O_O
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
imba
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2005, 01:27
Płeć:

Postautor: imba » 18 lip 2005, 18:58

w sumie nie wiem... Ale chciałbym wiedzieć czy te krwawienia to coś poważnego...chodzi mi o to czy czasem te tabletki nie działają... :|
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 19:04

imba pisze:chodzi mi o to czy czasem te tabletki nie działają...

Wiesz nie ma tak, że jedna tabletka działa , inna mniej , a trzecia to w ogóle. Ja działąją to wszytskie. nie wiem - idź do lekarza na pewno.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 18 lip 2005, 19:54

Tabletki sa refundowane wtedy gdy zaliczne są do leków. Np Diane 35 . Jest to srodek starej generacji a właściwości antykoncepcyjne tych tabletek są jakby skutniem ubocznym ich stosowania. Lekarze przepisują je osobom z problemami skórnymi najczęściej, mają dość duża dawkę hormonów. Zostały wciągniete na listę leków refundowanych dlatego ich cena jest niższa niż reszty tabletek ( zwłaszcza tych nowszej generacji które niekiedy kosztują ok 36 zl)

A co do krawień to zdarzają sie plamienia w czasie trzech cykli brania tabletek. Organizm sie przystosowuje to określonej dawki hormonu syntetycznego. Stąd moga sie pojawić plamienia, obrzęki bóle głowy.
Jeśli po upływie 3 cykli brania tych tabletek nadal plamienia beda wystepowac to trzeba sie udac do lekarza aby zmienił na inne.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 22:10

Madzik23 pisze: ( zwłaszcza tych nowszej generacji które niekiedy kosztują ok 36 zl)

ach jakie to niesprawiedlwe, a moze tak by wykazac, ze np Harmonet dziala antystresowo, antydepresyjnie czy cos:)? i tez zrefundowac:)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 18 lip 2005, 22:45

gosia pisze:ach jakie to niesprawiedlwe, a moze tak by wykazac, ze np Harmonet dziala antystresowo, antydepresyjnie czy cos:)? i tez zrefundowac:)


jestem jak najbardziej za Gosiu
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 19 lip 2005, 00:04

a jak ja wykaze ze po novynette mi sie cycki powiekszyly to mi zrefunduja? no bo wieksze cycki to mniej stresu i ew. depresji, nie? ;)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 19 lip 2005, 23:29

lollirot pisze:a jak ja wykaze ze po novynette mi sie cycki powiekszyly to mi zrefunduja? no bo wieksze cycki to mniej stresu i ew. depresji, nie?

:) Heh, ale to tylko marzenia niestety - guzik nam zrefunduja , a nawet nie :/
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 lip 2005, 16:27

Tabletki sa refundowane wtedy kiedy prezes firmy farmaceutycznej da odpowiednia lapowke ministrowi zdrowia w Polsce. Badz kiedy tym prezesem jest krewny ministra.
Kosmaty
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2005, 07:45
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Kosmaty » 09 sie 2005, 12:32

Ja mam pytanie moja pani bierze tabletki "LOGEST" czy któraś z was je brała i czy przybrała na wadze?
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 09 sie 2005, 20:36

Skutki uboczne mi znane-Tycie,Bolące kolana,jedna koleżanka jakieś krosty na buzi miała ale zeszły,i wymioty
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 sie 2005, 22:27

Pegaz pisze:Bolące kolana

Hmm Pegaz mozesz o tym szerzej cos powiedziec?
cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Re: skutki uboczne..problem z tabletkami :(

Postautor: cytrynka » 09 sie 2005, 22:52

Kobieta z Venus pisze:Witam..Od kilku dni biorę Novynette i odczuwam lekkie bóle głowy i brzucha..nie są najsilniejsze i szybko mijają więc narazie nie są problemem. Zastanawia mnie tylko czy jest to wyłącznie skutek uboczny czy "znak" , że tabletki nie działają tak jak powinny i trzeba je zmienić. Wydawało mi się, że to normalne przy pierwszym opakowaniu, ale niektórzy twierdzą, że tabletki wtedy nie działają? Dziewczyny miałyście jakieś skutki uboczne w czasie przyjmowania tabletek?
przy tych tabletkach to normalne
a po drugie to sa pierwsze dni wiec moze cie glowa bolec przez 3 miechy organizm sie przyzyczaja pozniej ci przejdzie i bedzie dobrze :)
bioore to samo i narazie nie narzekam :)
pozdr
BiOtiKa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2005, 21:20
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: BiOtiKa » 10 sie 2005, 10:46

duzo lekow jest refundowanych diana-35. mycrogynon21(czy cos takiego) i sa przez to duzo tansze ja biore diane i zamiast 21zl place ok 10.50 a moja qmpela bierze juz bardzo dlugo te za 3,5 i wcale nie oznacza ze co tanie to zle.... ona jest zadowolona i nic jej nie jest. To zalezy od organizmu po prostu a te krwawienie to nie wiem czy od tabletek moze byc.. mi sie bardziej zdaje ze moze jaka infekcja i przez stosunek zostalo podraznione i przez to to krwawienie tak czy tak ja bym polecale wizyte u ginekologa
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 sie 2005, 18:43

Yasmine pisze:Hmm Pegaz mozesz o tym szerzej cos powiedziec?

Mhm moje znajome używały od dłuższego czasu pigulek i zaczły nagle jednej z nich kolana "wysiadać" doktor jej polecil przerwe w braniu pigulek.

[ Dodano: 2005-08-10, 18:44 ]
aha to były pigulki diane czy jakoś tak wybacz niewiedze :) w tej chwili znowu używa i wszystko jest ok :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 10 sie 2005, 22:05

Pegaz pisze:Mhm moje znajome używały od dłuższego czasu pigulek i zaczły nagle jednej z nich kolana "wysiadać" doktor jej polecil przerwe w braniu pigulek.

Aha, bo mi to na poczatku bardzo szybko "cierply" lydki, ale teraz juz jest ok.
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 11 sie 2005, 09:52

A ja jakies 3 miesiace temu zmieniłam tabletki i zauważyłam, że mi sie apetyt zwiekszył... Czy może to być spowodowane zmianą pigułek?? Chyba poczekam jeszcze miesiąc i jak sie nic nie zmieni, to poprosze mego lekarza o inne.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 11 sie 2005, 11:11

Yasmine pisze:Aha, bo mi to na poczatku bardzo szybko "cierply" lydki, ale teraz juz jest ok

O łydkach nic nie mówiły :) ale tą dziewczyne to podobno bardzo bolało..więc nie martw się!!
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 sie 2005, 11:22

Madziunia pisze:A ja jakies 3 miesiace temu zmieniłam tabletki i zauważyłam, że mi sie apetyt zwiekszył... Czy może to być spowodowane zmianą pigułek??

Jak najbardziej, moze byc spowodowane zmiana pigulek.
spurlos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2005, 15:00
Skąd: radom
Płeć:

Postautor: spurlos » 22 sie 2005, 11:13

Ja po pierwszych tabletkach przytyłam bardzo, w ciągu 1,5 miesiąca 5kg i bez pytania je wyrzuciłam , bo zaczynałam w depresje wpadać. :567:
Potem zaczęłąm brać Tri -minulet i przez półtora roku było ok. A potem dostałam okresu który twał 22dni. Teraz ufamy gumkom i kalendarzowi i jest ok. Chociaż znowy sie zastanawiam nad tabletkami... :?

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości