wazektomia

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 30 cze 2010, 18:26

wonsz pisze:Jeżeli nie bierzesz pod uwagi szansy na pojawienie się potomstwa (nawet przy stosowaniu środków
anty) to nie bierz się za seks.

Odpowiedzialność za własne czyny będzie też obejmowała antykoncepcję i aborcję.
Ted, pisz jak człowiek, a nie jak ideologizujący retor :>
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 cze 2010, 18:35

a co, lewactwo ma monopol na ideologiczną propagandę? A takiego! <diabel>
Aborcja to odpowiedzialność? <hahaha>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 18:44

wonsz pisze:Seks nie jest dla gówniarzy - tylko dla ludzi odpowiedzialnych i dorosłych (mentalnie).


bzdura, seks jest dla wszystkich. od 8 roku zycia jestem kompulsywnym onanista :D.

wonsz pisze:Jeżeli nie bierzesz pod uwagi szansy na pojawienie się potomstwa (nawet przy stosowaniu środków anty) to nie bierz się za seks. Proste i logiczne.


a dlaczego nie? zyje sie raz, nie widze powodu zeby sie umartwiac i poswiecac cale zycie tylko dlatego ze ktos mi bedie wmawial ze to zle. zabezpieczylem sie w ten najbardziej radykalny sposob i nie ukrywam ze miedzy innymi dlatego ze nie lubie odpowiedzialnosci i nie widze siebie w roli ojca. uprawiam seks dla przyjemnosci a nie aby poczac potomka. nie jest moja wina ze natura polaczyla rozmnazanie z seksem, zrobilem wszystko zeby temu zapobiec, jesli jakims cudem bym wpadl to nie zawachal bym sie usunac ciazy, i nie mial bym z tego powodu wyrzutow sumienia ani nie czul bym sie nieodpowiedzialny. wrecz przeciwnie.

wonsz pisze:Odpowiedzialność, a nie szczeniacka freblówka czy inny prostacki hedonizm.


tak jak pani_minister powiedziala, odpowiedzialnoscia jest tez aborcja a nie tylko antykoncepcja. sam nie widzial bym problemu w tym abym byl usuniety za zycia plodowego. najsmieszniejsze sa zawsze komentarze "szkoda ze ciebie matka nie wyskrobala". tyle ze ja tak naprawde mysle :). gdybym sie nie urodzil to bym nie mogl cierpiec bo przeciez by mnie nie bylo, nie chorowal bym, nie musial bym pracowac, placic podatkow, UMIERAC! co narodziny dziecka to zamiast chrzcin sie powinno robic stype, bo to taki wyrok smierci odroczony w czasie ;D.

nie widze tez nic zlego w hedonizmie, skoro juz jestem na tym swiecie, a nikt nie zapytal mnie o to czy w ogole chce byc, to czemu mam nie wykorzystac zycia dla maksymalnej przyjemnosci?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 30 cze 2010, 19:09

wonsz pisze:a co, lewactwo ma monopol na ideologiczną propagandę?


http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... ht=#574645
<regulamin>
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 19:10

wonsz pisze:a co, lewactwo ma monopol na ideologiczną propagandę? A takiego!


bardzo daleko mi do ideologii lewicowych :), wrecz przeciwnie, po prostu uwazam ze czlowiek powinien byc wolny, a to co prywatne czyli jego mienie i cialo nie powinno nikogo interesowac. cialo kobiety nalezy do niej i powinna miec prawo zrobic z nim co chce i kiedy chce. aborcja powinna byc w 100% legalna przez cala ciaze tak jak to jest w niektorych stanach ameryki, bo nie widze powodu dla ktorego eksmisja "malego czlowieka" bezprawnie zajmujacego przestrzen wewnetrzna kobiety miala by byc nielegalna. zawsze porownuje to do gwaltu. czy gwalciciela nie mozna wyjac z kobiety, tylko trzeba czekac az skonczy i sam wyjdzie brutalnie ja okaleczajac tylko dlatego ze jest czlowiekiem? jesli kobieta ma ochote wbic sobie druta w macice to tez nikt jej nie zabroni i to jej sprawa, w przeciwnym wypadku nasze panstwo zmieni sie w policyjny rezim a co miesiac kobiety zglaszaly by sie przymusowo do urzedu i po stwierdzeniu ciazy przywiazywano by je do lozek na 9 miesiecy...

jestem tez daleki od popierania refundacji zarowno in vitro, aborcji jak i srodkow antykoncepcyjnych. prywatna wlasnoc powinna byc finansowana tylko z prywatnych srodkow, a nie ze cale spoleczenstwo ma sie zrzucac na czyjac przyjemnosc. o to kazdy powinien zadbac sam i pieniadze na antykoncepcje jak i aborcje sam powinien trzymac w zapasie.

wolnosc zawsze powinna miec monopol

Aborcja to odpowiedzialność?


odpowiedzialnosc, chronimy w ten sposob nienarodzone dziecko przed tragedia jaka jest bycie niechcianym i porzuconym dzieckiem. jest to tez odpowiedzialnosc za swoje i partnerki zycie. zycie ktore jest jedno i nie mozna go zmarnowac za wszelka cene. nawet zycie niemowlaka uwazam ze jest mniej warte i mniej znaczace od zycia doroslego czlowieka bo dorosly czlowiek juz zycia zasmakowal, poznal jego zle i dobre strony, wszedl w interakcje z masa innych ludzi. obudzil w sobie mase uczuc i emocji ktorych zatrzymac sie juz nie da. osoba ktora jest poczeta, badz tez dopiero co sie urodzila takiej wiedzy i emocji nie posiada, tak wiec zarowno ona jak i otoczenie duzo latwiej przyjmie jej odejscie niz kogos kto zyje juz dlugo. takie jest moje zdanie na ten temat.

pani_minister pisze:http://agnieszka.com.pl/f...ghlight=#574645


hehe, dla mnie lewactwo kojarzy sie jednoznacznie z komunizmem, a to czym obecnie nazywa sie lewactwo jest raczej anarchizmem.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 19:14 przez Caban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 cze 2010, 19:41

sam jestem za dopuszczalnością aborcji ale jak czytam takie duby smalone jak np.

Caban pisze:aborcja powinna byc w 100% legalna przez cala ciaze tak jak to jest w niektorych stanach ameryki, bo nie widze powodu dla ktorego eksmisja "malego czlowieka" bezprawnie zajmujacego przestrzen wewnetrzna kobiety miala by byc nielegalna. zawsze porownuje to do gwaltu.


to pusty śmiech wzbiera, naprawdę. Odbieranie człowieczeństwa płodowi jest dosyć upiorne, swoją drogą. W sumie może i dobrze, że się podwiązałeś 8) Jeżeli więcej osób z podobnym nastawieniem przekazywałoby swoje geny, białych Europejczyków czeka zagłada nie w kilkadziesiąt lat,jak obecnie się zakłada a maksymalnie w dwadzieścia. Ale do czasu. Do czasu, aż zawita tu islam i skończy się dolce vita, niestety.

toż to czystej krwi lewacka eugenika. I radzę się dokształcić, bo obecnie lewactwo niekoniecznie wiąże się z komuną, a takimi właśnie "wesołymi" poglądami.

[ Dodano: 2010-06-30, 19:43 ]
Caban pisze:nasze panstwo zmieni sie w policyjny rezim a co miesiac kobiety zglaszaly by sie przymusowo do urzedu i po stwierdzeniu ciazy przywiazywano by je do lozek na 9 miesiecy...


cóż, nie rozkłada się nóg byle komu. Jeżeli idzie się do łóżka, zakłada się jakiś tam promil, że może nastąpić ciąża. I za stworzenie nowego życia bierze się odpowiedzialność. A to właśnie odróżnia dzieciaki od mężczyzn.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 cze 2010, 20:07

wonsz pisze:słusznie. Też odstawiłem gumki, wolę sobie tuż przed wyskoczyć. Albo skończyć piętro wyżej
Nie nie. Wyskakiwanie przed chrzani caly orgazm. Jest o wiele wiele gorszy. Lepiej na sam koniec gumke zalozyc i skonczyc jak nalezy.
Caban pisze:czuje dziwny dlug wdziecznosci za ten zabieg. uwazam ze marne 2500 to smieszne pieniadze za wspaniale zycie i mlodosc jaka otrzymalem od dr Siwika. dla niektorych to niewyobrzalne, ale ja naprawde niesamowicie ciesze sie ze juz w tak mlodym wieku moglem doznac niczym niezakloconego seksu i mam spokoj z antykoncepcja na zawsze. wiem ze przedemna jeszcze dluga mlodosc i sprawnosc seksualna ktora moge dowoli wykorzysywac. ci ktorzy decyduja sie na wazketomie znacznie pozniej nie beda mogli korzystac z jej dobrodziejstw tak dlugo, i na dodatek zwykle ze znacznie starsza partnerka po ciazach. zawsze tlumacze to tak, ze 2 lata temu, jak sam jeszcze przeszukiwalem internet w poszukiwaniu info o wazektomii, jak pisalem po lekarzach z przerazeniem zauwazajac ze mnie ignoruja, gdy bylem bliski depresji ze strachu ze nie uda mi sie uzyskac zabiegu, marzylem o tym zeby spotkac kogos takiego jak ja teraz. kogos kto w pelni i otwarcie opisze zabieg, wskaze kliniki go wykonujace, poda ceny, opisze wrazenia. staram sie pomoc przede wszystkim takim ludziom, ktorzy o zabiegu nie maja pojecia, badz sa zdecydowani ale nie wiedza gdzie i za ile go wykonac, jakie sa jego skutki. wiem ze na pewno kilku osobom udalo mi sie pomoc, zarowno dzietnym jak i bezdzietnym.
Brzmi jakbys mial zalozyc sekte albo przynajmniej fanklub. Badz co badz nie brzmi to dla mnie wiarygodnie. Zwlaszcza to pisanie o nieskrepowanym seksie. Zadziwnie Cie ale moj tez jest nieskrepowany. Bo gumka mnie nie krepuje. Poza tym jak chce bez to mozna w pozniejszych dniach okresu. A dzieki gumce nie ma po wszystkim tej konsternacji "gdzie jest recznik i dlaczego tak daleko" lub "czy od momentu wyjecia do przylozenia recznika/papieru minie wystarczajaco malo czasu by nie pobrudzic przescieradla". Sa plusy dodatnie i plusy ujemne. Mi mozliwosc ciazy generalnie na psychice nie siedziala, nigdy sie jej nie obawialem.
Caban pisze:wcale nie trzeba dojsc w partnerce aby ta zaszla w ciaze... ja przed zabiegiem i uzyskaniem pewnoscci ze sie powiodl nie odwazyl bym sie nawet zblizyc penisa do pochwy. wczesniej ograniczalem sie tylko do pettingu i seksu oralnego, wciaz umierajac ze strachu ze cos gdzies moglo kapnac lub przeniesc sie na palcu.
No i tu miedzy nami jest roznica w dojrzalosci do seksu jak sadze. Ja nigdy tak nie trzeslem sie ze strachu. Wiem ze bez wytrysku tez moze zajsc. Ale ja kontroluje tez w miare wycieki predejakulacyjne. Poza tym dziewczyny nie sa wiatropylne. Ale skoro tak sie bales to rozumiem dlaczego teraz tak sie cieszysz. Coz, ja sie po prostu nie boje.
Caban pisze:spokojnie rozmawiasz sobie z doktorem gdy ten wykonuje zabieg, i nawet nie wiesz kiedy juz po wszystkim.
Mimo wszystko nie moglbym rozmawiac z kims innym niz kobieta kto mi grzebie przy jajach...
wonsz pisze:Bardzo dobrze swoją drogą, że są nieufne wobec tabletek, bo potem często bywają problemy z zajściem w ciążę jak i w cholerę skutków ubocznych. IMO jeżeli tabletki, to najlepiej po 1-szym dziecku. W życiu bym nie poszedł na to, by swoją żonę tabletkami podtruwać.

Czasem sa mniejszym zlem. Jak kobieta ma tylozgiecie i miesiaczki tak bolesne ze dziennie musi wziasc z 4 ketonale 100mg ktore i tak nie hamuja bolu, albo przez bol dostaje kolki nerkowej i w szpitalu musza na znieczulenie narkotyk podawac to tabletki zmniejszajace bolesnosc miesiaczek sa calkiem ciekawa alternatywa.
Caban pisze:moja ciotka ktora jest ginekologiem bardzo promuje i poleca pierscienie NuvaRing, choc sama podkresla ze jedno zabezpieczenie tego typu to za malo. zawsze mowi parom zeby uzywali jednoczesnie tabletek i prezerwatyw, bo ktoras z tych metod predzej czy pozniej zawiedzie
OMG. Ginekolog i takie bzdury plecie? Moze jeszcze powie zeby konczyl na zewnatrz? Jak Ci takich rzczy nagadala to nic dziwnego ze bales sie wlasnego cienia w kwestii seksu.
Caban pisze:a podobno ja wylem i nie spalem przez pierwsze 2 lata zycia, matka byla na skraju samobojstwa, a wszystkie filmy na kasetach vhs ze mna zostaly wyrzucone bo tego ciaglego wycia nie dalo sie ani sluchac ani ogladac ;D
Nie ma to jak uslyszec cos takiego od rodzicow... Nie sadze bys sie specjalnie roznil od innych dzieci. Po prostu pewnie nie umieli sie Toba zajac. Wspolczuje. Dla kontrastu powiem, ze ja jako niemowle jak spalem to mnie mama rozbierala, kapala a ja sie budzilem - bez placzu! - w polowie kapieli. Coz...
Caban pisze:odpowiedzialnoscia jest tez aborcja
To moze wprowadzic okres testowy? Np kobieta rodzi i ma 2 lata na przetestowanie czy dziecko nie bedzie krzyczec dzien w dzien. Jak bedzie to sie wykona aborcje "po" tylko w bardziej humanitarny sposob. Zamiast dziecku miazdzyc glowe, wyrywac rece i nogi mozna zrobic 3 zastrzyki i do kosza.
Caban pisze:aborcja powinna byc w 100% legalna przez cala ciaze
Czyli zgadzasz sie na to co napisalem powyzej. By moc zabic dziecko jak juz sie urodzi? to juz nawet wybitny lewak i socjalista Adolf Hitler chcial mordowac tylko uposledzonych, a nie wszystkich jak leci. Choc aborcje oczywiscie popieral.

Skonczmy moze temat aborcji bo jest od tego inny topik. Od siebie dodam ze przyko mi, ze nie szanujesz ludzkiego zycia i moralnie dopuszczasz z pelna swiadomoscia (!!!) zabijanie niewinnych ludzi w swietle prawa z powodu kaprysu.
Reasumujac: ciesze sie ze nie bedziesz mial dzieci. Masz za to ode mnie <piwko> <piwko> <piwko>
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 20:10 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 20:29

Maverick pisze:To moze wprowadzic okres testowy? Np kobieta rodzi i ma 2 lata na przetestowanie czy dziecko nie bedzie krzyczec dzien w dzien. Jak bedzie to sie wykona aborcje "po" tylko w bardziej humanitarny sposob. Zamiast dziecku miazdzyc glowe, wyrywac rece i nogi mozna zrobic 3 zastrzyki i do kosza.


urodzonego dziecka mozna pozbyc sie bez zabijania go. to nie wina matki ze natura zrobila z niej inkubator. wcale nie musi sie na to godzic.

Czyli zgadzasz sie na to co napisalem powyzej. By moc zabic dziecko jak juz sie urodzi? to juz nawet wybitny lewak i socjalista Adolf Hitler chcial mordowac tylko uposledzonych, a nie wszystkich jak leci. Choc aborcje oczywiscie popieral.


urodzone dziecko mozna oddac i od tego nie umrze. powtarzam jeszcze raz, to nie wina kobiety ze plod w niej znajdujacy nie moze przezyc bez jej ciala. skoro nie moze przezyc bez jej ciala to tym bardziej jest tylko jego mniej wazna czescia ktorej moze sie pozbyc.

hitler akurat wprowadzil aborcje w polsce ale w niemczech jej zabronil. nie nalezy go do tego mieszac bo jego poglady sa mi w wiekszosci obce.

Skonczmy moze temat aborcji bo jest od tego inny topik. Od siebie dodam ze przyko mi, ze nie szanujesz ludzkiego zycia i moralnie dopuszczasz z pelna swiadomoscia (!!!) zabijanie niewinnych ludzi w swietle prawa z powodu kaprysu.


akceptuje i zezwalam za robienie ze swoim cialem co sie chce. moralnosc to to co jest w nas i nie podlega ocenie zewnetrznej. szanuje ludzkie zycie, ale zycie zyciu nierowne.

Maverick pisze:Reasumujac: ciesze sie ze nie bedziesz mial dzieci. Masz za to ode mnie


bo jestem odpowiedzialny i wole zapobiegac niz leczyc :)

wonsz pisze:Jeżeli więcej osób z podobnym nastawieniem przekazywałoby swoje geny, białych Europejczyków czeka zagłada nie w kilkadziesiąt lat,jak obecnie się zakłada a maksymalnie w dwadzieścia.


sory, to zdanie wydaje sie byc jednak pozbawione logiki :P
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 30 cze 2010, 20:43

wonsz pisze:bo obecnie lewactwo niekoniecznie wiąże się z komuną, a takimi właśnie "wesołymi" poglądami.

Słowo "lewactwo" w Twoim wydaniu zostało na tyle sposobów zgwałcone semantycznie, że jest już puste znaczeniowo i z niczym się nie wiąże. Będę więc apelowała (po raz kolejny!) o szukanie synonimów. Lewactwa, relatywizmu, lemingów. O, freblówki też. Z Twoim humanistycznym wykształceniem nie powinno być to jakimś szczególnym wyzwaniem. A jeśli nie uda Ci się znaleźć - będę po prostu kasowała.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 cze 2010, 20:43

Caban pisze:urodzonego dziecka mozna pozbyc sie bez zabijania go. to nie wina matki ze natura zrobila z niej inkubator. wcale nie musi sie na to godzic.
Ona tej naturze troszke jednak pomogla. Poza tym jak chcesz aborcji w calym okresie ciazy to tez np w 8 miesiacu kiedy dziecko moze z powodzeniem przezyc poza organizmem matki. Niczym sie to nie rozni od zabicia rocznego dziecka.
Caban pisze:szanuje ludzkie zycie, ale zycie zyciu nierowne.
Ciekawa teza. Mozna ja np rozwinac w ten sposob ze przymusowa eutanazja uposledzonych jest czyms dobrym bo ich zycie no co prawda jest sobie, ale takie kiepskie i ogolnie g... warte wiec mozna smialo ich z tego swiata zdjac. Gratuluje, mozesz z Hitlerem po smierci na piwo chodzic.
Caban pisze:urodzone dziecko mozna oddac i od tego nie umrze. powtarzam jeszcze raz, to nie wina kobiety ze plod w niej znajdujacy nie moze przezyc bez jej ciala. skoro nie moze przezyc bez jej ciala to tym bardziej jest tylko jego mniej wazna czescia ktorej moze sie pozbyc.
Noworodek tez nie przezyje bez matki bo sam nie upoluje pozywienia. Skonczmy moze temat aborcji bo po prostu nie masz racji.

Z ciekawosci: podczas zabiegu sie lezy? siedzi? Na jakims specjalnym lozku/fotelu?

[ Dodano: 2010-06-30, 20:44 ]
pani_minister pisze:lemingów
Ale one slodko brzmia :D
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 21:14

Juz mi sie czytac wszystkiego nie chce - jak mozna byc takim strachakiem rany julek ! Człeku ja ciupciam jak chce kiedy chce i zadnych niechcianych ciaz nie załapałem na przestrzeni uzywania sexu to jest juz chyba jak dobrze licze 23 lata - wiec stwierdzam na grzyba mi jakas wazektomia ? Ale to mnie ! strachliwym jak widac potrzena jest . Po drugie ona chyba jest nielegalna w polsce , bo nawet w niemczech jak nie masz dzici to ci wazektomi nie zrobia , ale tu sie mogę mylić ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 cze 2010, 21:23

Mozna zalozyc ze gdyby byla nielegalna to by sie facet w internecie z tym otwarcie nie oglaszal...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 21:43

Mav
Polskie prawo (art. 156 §1 K.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
musze to zatem zgłosić - to mój obowiazek , juz skopiowałem co trzeba ....
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 21:44 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 21:44

Maverick pisze:Ona tej naturze troszke jednak pomogla.


to nie jej wina, zabezpieczala sie ale ten wstretny zarodek zalegl jej sie w macicy bez jej zgody :)

Maverick pisze:Poza tym jak chcesz aborcji w calym okresie ciazy to tez np w 8 miesiacu kiedy dziecko moze z powodzeniem przezyc poza organizmem matki.


a umiesz wyjac to dziecko z matki bez uszkadzania ciala matki? bo to jej cialo i zycie jest tutaj priorytetem a nie plodu.

Niczym sie to nie rozni od zabicia rocznego dziecka.


niczym? niczym? naprawde nie widzisz roznicy?

Maverick pisze:Ciekawa teza. Mozna ja np rozwinac w ten sposob ze przymusowa eutanazja uposledzonych jest czyms dobrym bo ich zycie no co prawda jest sobie, ale takie kiepskie i ogolnie g... warte wiec mozna smialo ich z tego swiata zdjac. Gratuluje, mozesz z Hitlerem po smierci na piwo chodzic.


czemu wmawiasz mi ze chcialbym eliminowac ze spoleczenstwa jakiekolwiek jednostki? to ze jedne zycie wartosciuje jako wazniejsze wcale nie oznacza, ze te mniej wazne bym pozabijal. niewatpie ze smierc noworodka jest tragedia, ale uwazam ze smierc doroslego czlonka rodziny jest znacznie gorsza. kiedys smiertelnosc dzieci do 2-3 roku zycia byla ogromna i bylo to na porzadku dziennym. natura jest okrutna a my jestesmy jej czescia. skoro zarodek moze bez zgody matki zalegac sie w ciele to i ona moze go usunac kiedy chce.

Maverick pisze:Noworodek tez nie przezyje bez matki bo sam nie upoluje pozywienia.


noworodek przezyje z byle jaka osoba ktora go nakarmi. gdy jest plotem jest zalezny tylko od jednej osoby i ta osoba ma prawo zrezygnowac z hodowli pasozyta we wlasnym ciele. dla mnie ciaza jest czyms strasznym, dobrze ze jestem facetem, choc bardzo wspolczuje kobietom czegos takiego. ja gdybym mial rodzic to bym wolal popelnic samobojstwo. dlatego tez aborcja nawet bardzo pozna jest dla mnie uzasadniona, bo nie kazda kobieta musi chciec znosic meczarnie porodu. a wiadomo ze podczas aborcji cialo matki nie zostaje uszkodzone ani sponiewierane.

Maverick pisze:Skonczmy moze temat aborcji bo po prostu nie masz racji.


w czym nie mam racji? ze czlowiek ma prawo decydowac o wlasnym ciele? ktos tu powiedzial ze popierasz dostepnosc wszystkich narkotykow. czy wiec uwazasz ze nalezy kobiete w ciazy przywiazac do lozka zeby przypadkiem nie wziela jakichs srodkow ktore mogly by spowodowac poronienie lub uszkodzenie plodu? aborcja aborcją ale kto jej zabroni w czasie ciazy pic codziennie na umor, palic, brac narkotyki? po co sztucznie zabraniac aborcji skoro desperatka i tak znajdzie sposob na zabicie plodu nawet w 9 miesiacu, i co wiecej decyduje tylko o swoim ciele. plod uszkadza sie przy okazji. (swoja droga jakby sie powiesila to tez byla by w sumie aborcja, aborcja plodu razem z inkubatorem ;))

Z ciekawosci: podczas zabiegu sie lezy? siedzi? Na jakims specjalnym lozku/fotelu?


lezy sie na takim malym stole operacyjnym, a doktor przykrywa ci cialo takim zielonym obrusem jak na filmach z wycieciem na jajka, po czym przechodzi do zabiegu :) podczas zabiegu obecna jest tez pielegniarka, taka starsza pani.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 21:49

i .... warunki
http://www.wazektomia.pl/kwalifikacja
wiec sam widzisz MAV ze to nie jest tak chop siup
wiec trzeba sprawdzic czy czasem Dr. Siwek nie dopuscił sie przestepstwa
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 21:54 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 21:55

Andrew pisze:Juz mi sie czytac wszystkiego nie chce - jak mozna byc takim strachakiem rany julek !


bo mi naprawde zalezy zeby nigdy nie byc ojcem. mysle ze jasno wynika to z moich postow ze cenie sobie nieograniczona wolnosc i staram sie maksymalnie eliminowac przypadek ze swojego zycia. :)

Andrew pisze:Człeku ja ciupciam jak chce kiedy chce i zadnych niechcianych ciaz nie załapałem na przestrzeni uzywania sexu to jest juz chyba jak dobrze licze 23 lata - wiec stwierdzam na grzyba mi jakas wazektomia ?


jestem tu nowy i cie nie znam, tak wiec zapytam - czy w ogole masz dzieci? moze po prostu z natury jestes bezplodny. moj znajomy nie przeszedl swinki w dziecinstwie i teraz jakby zachorowal to bardzo mozliwe ze stracil by plodnosc. nie slyszales nigdy o tym?

Andrew pisze:Ale to mnie ! strachliwym jak widac potrzena jest .


nie strachliwym tylko rozsadnym. ja nie boje sie alimentow tylko najzwyczajniej w swiecie nie chce ich placic.

Andrew pisze:Po drugie ona chyba jest nielegalna w polsce , bo nawet w niemczech jak nie masz dzici to ci wazektomi nie zrobia , ale tu sie mogę mylić ...


mylisz sie, w polsce wazektomia jest calkowicie legalna. sterylizacja nie jest legalna czyli usuniecie jader. w wazektomii nie usuwa sie jader tylko przecina i podwiazuje nasieniowody

nie wiem jak jest w niemczech, ale to raczej zalezy od kliniki. w anglii na pewno jest legalna w kazdym wieku. na zachodzie po prostu sa inne procedury, tam trzeba przejsc konsultacje z psychologiem i po miesiacu mozna zrobic zabieg (zalezy od kraju, to tylko przyklad). nie slyszalem zeby wazektomii nie mozna bylo robic gdy nie ma sie dzieci. pozatym kto to sprawdzi? slyszalem ze u dr nowaka z torunia wystarczy zadeklarowac ze masz dzieci i on cie nie bedzie prosil zebys m to udowadnial. niestety na 35 lat to raczej trzeba wygladac hehe. dobrze ze w warszawie takich barier nie ma.

Maverick pisze:Mozna zalozyc ze gdyby byla nielegalna to by sie facet w internecie z tym otwarcie nie oglaszal...


nie wspominajac o tym ze jego gabinet to oficjalna dzialalnosc gospodarcza a nie jakas partyzantka..

Mav
Polskie prawo (art. 156 §1 K.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
musze to zatem zgłosić - to mój obowiazek , juz skopiowałem co trzeba ....


przeciez jeszcze kilka postow temu wyjasnialem bezsens zestawiania tego paragrafu z wazektomia. chyba nie czytasz tej rozmowy od poczatku.

juz dawalem tego linka nawet
http://www.wazektomia.com/pdf/steryliza ... ktomia.pdf

Andrew pisze:i .... warunki
http://www.wazektomia.pl/kwalifikacja
wiec sam widzisz MAV ze to nie jest tak chop siup
wiec trzeba sprawdzic czy czasem Dr. Siwek nie dopuscił sie przestepstwa


dr Siwik nie siwek. link ktory podales to jego konkurent dr nowak z torunia. to nie sa jakies swiatowe bariery, a jedynie jego wlasne wynikajace z jego sumienia. wazektomia jest legalna zawsze.

http://www.mariestopes.org.uk/Mens_serv ... ctomy.aspx

http://www.mariestopes.org.uk/Womens_se ... rtion.aspx
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 21:58 przez Caban, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 21:59

Ja tylko stwierdzam fakt , ze w Polsce ten zabieg jak nie spełnia kandydat odpowiednich warunków jest karalny !! a zrobienie go - przestepstwem !! tyle ! to ze ktos tam coś robi , a nikt tego nie zgłasza , stanowi o tym ze sie takie zreczy dzieją , czyl;i łamie sie prawo czas zatem zgłosic do prokuratury o popełnianiu mozliwym przestepstw ! w klinikach wykonujacych wazektomię .
w polsce nie jest legalna ale co mnie to , nich to sprawdza ten co do tego powołany ...
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 22:01 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 30 cze 2010, 22:05

Ja tylko stwierdzam fakt , ze w Polsce ten zabieg jak nie spełnia kandydat odpowiednich warunków jest karalny a zrobienie go - przestepstwem tyle ! to ze ktos tam coś robi , a nikt tego nie zgłasza , stanowi o tym ze sie takie zreczy dzieją , czyl;i łamie sie prawo czas zatem zgłosic do prokuratury o popełnianiu mozliwym przestepstw ! w klinikach wykonujacych wazektomię .
w polsce nie jest legalna ale co mnie to , nich to sprawdza ten co do tego powołany ...


hahaha, nie no ja nie moge czlowieku czy ty jestes normalny? przeciez sprawdziles kwalifikacje do zabiegu na stronie torunskiej kliniki lol. uwazasz ze torun ustala polskie prawo (no moze rydzyk czasem :D) tamte kwalifikacje wymyslil dr nowak na podstawie wlasnego sumienia, polskie prawo ani slowem nie wspomina o czyms takim jak wazektomia. (a co nie jest zakazane - jest legalne) trwalym i permanentnym ubezplodnieniem jest tylko usuniecie jader i to o tym mowi ten paragraf ktory przytoczyles wczesniej.

skad sie biora tacy ludzie, nie zna sie, przeczyta jakies bzdety na pierwszej lepszej stronie z googli i juz grzmi :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 cze 2010, 22:16

z legalnością nie do końca jest różowo <diabel>

Art. 156. § 1. KK
Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 22:16 przez Ted Bundy, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 22:18

A powiedz skad Ty sie wziołeś ? wyskoczyles niczym królik z kapelusza i prawisz tu te swoje farmazony .
Znasz tak doskonale polskie prawo ? jestes prawnikiem ? Jak widze ty wszystko wiesz najlepiej , nawet to , ze Nowak sam sobie wymyslił to co wymyslił - sumienie - no to mnie rozbawiłeś . Co ma do tego sumienie jak to nie sterylizacja... Nie chce mi sie gadac z ludzmi pokroju twojego Dzieci taki nie chce miec , ale ciupciac a i owszem , czystej postaci pasozyt jak dla społeczenstwa , tak dla Panstwa <piwko> powodzenia .Która cie zechciała - cóz taka sama zapewne , ale jak zawsze pisałem - rózni ludzie , rózne potrzeby , jak by nie patrzec to jednak patologia
Ted - przeciez wkleiłem ten paragraf wczesniej <diabel>
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 22:19 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 30 cze 2010, 22:36

Andrew, a pewien jesteś, że Twoja interpretacja jest właściwa?
Żeby nie było potem jak z tym pierwszeństwem urlopów dla ludzi z dziećmi :>
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 22:36 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 cze 2010, 23:26

Nie - ja tu niczego pewien nie jestem !! martwi mnie jednak pewnosc tego usera . JAK BY NIE PATRZAC czym ze rozni sie aborcja ... tam też kobieta chce usunać cos co jej nie pasuje , tu człek chce stac sie bezpołodny Sadze , ze prawo chroni ludzi pzred ich samymi . Z tego co pamietam i pisalem o tym koledze z niemiec , jemu wazektonie zrobiono tylko dlatego, ze stary pryk juz był i miał dwoje dzieci - inaczej było by to Tam bynajmniej, w tamtym czasie - niemozliwe . Ale tam - aborcja jak wiemy jest nie karalna , zas Tu - tak , stad moje obawy ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 01 lip 2010, 01:27

wonsz
ile razy mam wam mowic czego dotyczy ten paragraf? moze zaraz pozwiecie ginekologow zakladajacych spirale, bo przeciez tez ubezpladniaja. albo pojdzmy dalej i karajmy za jakakolwiek antykoncepcje!

Andrew
widze ze kolega spoleczniak jakich malo. istny relikt ub i komunizmu. otoz tak, przepis zostal zinterpretowany przez najlepszych prawnikow i na jego podstawie dziala zarowno Siwik jak i nowak. jak inaczej mieli by prowadzic ZAREJESTROWANA dzialalnosc gospodarcza? w wielu miejscach w internecie dodaje sie ten paragraf przy wazektomii i powiedzialem juz ze nie ma on zastosowania, bo wazektomia jest taka sama antykoncepcja jak wkladka domaciczna, nie eliminuje permanetnie zdolnosci plodzenia bo nie zaburza produkcj plemnikow a jedynie ich transport. mowic takiemu najprosciej jak sie da a ten dalej nie rozumie...

a z tymi kwalifikacjami to naprawde mnie powaliles, to tak jakbys regulamin tego forum traktowal jak prawo obowiazujace w polsce. to niepojete. sam znalazles tylko ten nieszczesny przestarzaly paragraf mowiacy o ubezplodnieniu (a tak jak mowie, idac twoim tokiem myslenia to kazda antykoncepcja jest ubezplodnieniem). ale kwalifikacje juz z komercyjnej strony i nagle laczysz to w calosc i juz lecisz do prokuratury :D normalnie nie wiem czy sie smiac czy plakac. do tego sam widzisz jaki ja jestem i co zrobil bym z ewentualnym dzieckiem z wpadki i co zrobili by ludzie mi podobni jesli zakazal bys im antykoncepcji, no ale ludzie tacy jak ty nie mysla. slepo wierza w obowiazujace prawo, wystarczy wam paragraf zebyscie przestali oddychac albo uwierzyli ze ziemia jest plaska.

w kazdym razie prosze bardzo, naglosnienie sprawy jest nam bardzo na reke. moze dalo by sie z tego jakis szum medialny zrobic, a jak juz cala polska nagle dowie sie czym jest wazektomia i ze nie ma w polsce zadnych regulacji jej dotyczacych to obu klinikom skocza obroty o 1000% ;)

[ Dodano: 2010-07-01, 01:31 ]
http://dziendobrytvn.plejada.pl/31,1745 ... detal.html

Andrew pisze:JAK BY NIE PATRZAC czym ze rozni sie aborcja ... tam też kobieta chce usunać cos co jej nie pasuje , tu człek chce stac sie bezpołodny Sadze , ze prawo chroni ludzi pzred ich samymi .


widze u ciebie zapedy fanatyczne. czyzby nastepca Chrystusa? hehe aborcje najlepiej wykonac w czechac o/

a co do prawa to powinno chronic przede wszystkim wolnych ludzi przed takimi oszolomami jak ty.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 lip 2010, 01:52

Caban pisze:a umiesz wyjac to dziecko z matki bez uszkadzania ciala matki? bo to jej cialo i zycie jest tutaj priorytetem a nie plodu.
Zmartwie Cie. Priorytetem jest ludzkie zycie. Zawsze i bez wzgledu czyje. Dlatego jezeli jest wybor pomiedzy zdrowiem matki a zyciem dziecka wybiera sie zycie dziecka. Bo: zycie > zdrowie. Ale Ty tego nie zrozumiesz, to oczywiste.
Caban pisze:niczym? niczym? naprawde nie widzisz roznicy?
Przykro mi ze masz zbyt malo wyobrazni by zrozumiec moje porownanie. Ujmujac to bardzo opisowo. Kobieta lezy na stole z rozcietym brzuchem w ktorym jest 8 miesieczne dziecko. Dziecko jest w jej brzuchu. Jak teraz wbije sie dziecku noz w serce to jest to aborcja wg Ciebie. Ale jak sie dziecko podniesie 20cm w gore i wbije noz w serce to juz w magicnzy sposob staje sie morderstwem? I juz jest be? Niedobre? Ale jak dziecko bylo jeszcze w brzuchu to bylo OK? Gdzie u ciebie jakakolwiek logika w mysleniu? No i poczucie sarkazmu ktorego uzylem a Ty go nie zrozumiales.
Caban pisze:skoro zarodek moze bez zgody matki zalegac sie w ciele to i ona moze go usunac kiedy chce.

Jej zgoda jest nieistotna kiedy chodzi o zycie. Proste :)
gdy jest plotem jest zalezny tylko od jednej osoby i ta osoba ma prawo zrezygnowac z hodowli pasozyta we wlasnym ciele
Nie ma prawa. Bo chodzi o zycie. Proste :)
Caban pisze:dla mnie ciaza jest czyms strasznym, dobrze ze jestem facetem, choc bardzo wspolczuje kobietom czegos takiego. ja gdybym mial rodzic to bym wolal popelnic samobojstwo.
Wiesz co mysle? Ze z Ciebie makowa panienka jest. Jezeli sa samce alfa i beta to Ty jestes gamma. Masz problemy psychiczne wynikajace ze zlego dzecinstwa i bledow wychowawczych. Niestety.
Caban pisze:czy wiec uwazasz ze nalezy kobiete w ciazy przywiazac do lozka zeby przypadkiem nie wziela jakichs srodkow ktore mogly by spowodowac poronienie lub uszkodzenie plodu? aborcja aborcją ale kto jej zabroni w czasie ciazy pic codziennie na umor, palic, brac narkotyki? po co sztucznie zabraniac aborcji skoro desperatka i tak znajdzie sposob na zabicie plodu nawet w 9 miesiacu, i co wiecej decyduje tylko o swoim ciele. plod uszkadza sie przy okazji. (swoja droga jakby sie powiesila to tez byla by w sumie aborcja, aborcja plodu razem z inkubatorem )
Panie Szanujacy_I_Troszczacy_Sie_O_Kobiety. Nie nazywaj kobiet w ciazy inkubatorami poniewaz mnie tym obrazasz. Jako mezczyzna nie moge pozwolic na takie ich obrazanie. Wiec wstrzymaj sie z tego typu slownictwem. To po pierwsze. Po drugie jestem goracym przeciwnikiem aborcji ale potrafie sobie wyobrazic sytuacje w ktorej bym zrobil od wlasnych zasad wyjatek i nawet lamiac prawo pomogl w dokonaniu aborcji. Bo jestem realista i tylko czlowiekiem. Niemniej jednak takie sytuacje zawsze stanowic beda margines calosci i nie sposob ich ujac prawnie. Lepej zabornic calkowicie i liczyc sie ze ktos moze nie przestrzegac prawa niz pozwolic wszystkim i spowodowac nasilenie zjawiska. To badzo prosty mechanizm.
wonsz pisze:Art. 156. § 1. KK
Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
Byc moze ten paragraf faktycznie powoduje, ze wazektomia jest nielegalna. Bo jest to pozbawianie zdolnosci plodzenia. Za zgoda - owszem - ale nie zawsze zgoda chetnego zwalnia z odpowiedzialnosci karnej. Np w przypadku eutanazji nie zwalnia... Ze odwracalne tez nie istotne. T tak jakby komus oczy wydlubac a potem tlumaczyc ze sie go nie pozbawilo wzroku bo moze sobie od kogos przeszczep zrobic (nie wiem czy takie przeszczepy sa mozliwe, tylko przyklad).

Jezeli jest to szemranie legalne to najpewniej koles dziala na zasadzie ze jak ktos chce to na szkielownie pozniej z tym nie pojdzie. No chyba ze po 2 latach sie rozmysli i nie uda sie zabieg przywracania plodnosci. Wowczas moze sie zezlic. Ale to sprawa dla prawnikow, nie dla nas...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 lip 2010, 02:15

Caban - jak ja ma z tobą dyskutowac jak ty wazektomie porównujesz do wkładki domacicznej , to moze jeszcze ja do załozonej prezerwatywy porównaj . Zas co do oszołoma to moze znajdziesz go w lustrze. niechce byc nie miły , ale jak ja słyszałem o wazektomi to Ty nie wiedziałes ze cos takiego istnieje - wiec nie miej sie znowu za takiego znawce tematu .
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 02:16 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 01 lip 2010, 02:16

Maverick pisze:Zmartwie Cie. Priorytetem jest ludzkie zycie. Zawsze i bez wzgledu czyje. Dlatego jezeli jest wybor pomiedzy zdrowiem matki a zyciem dziecka wybiera sie zycie dziecka. Bo: zycie > zdrowie. Ale Ty tego nie zrozumiesz, to oczywiste.


i wlasnie dlatego nie warto byc w ciazy. bo jacys obcy ludzie dla ratowania "zycia" dziecka zniszcza ci zdrowie i pozostanie z ciebie wrak czlowieka.

a i jakbys nie wiedzial to nawet w takim zacofanym i katolickim kraju jak polska aborcja z powodow zdrowotnych jest legalna. chocby sprawa alicji tysiac to potwierdza, dostala odszkodowanie za uniemozliwienie jej dokonania aborcji przez co pogorszyl jej sie wzrok.

dla mnie to oczywiste ze moje prywatne mienie i cialo jest dla mnie znacznie wazniejsze niz zycie chocby wszystkich pozostalych ludzi na ziemi. i nie zycze sobie zeby ktos myslacy inaczej wtykal lapska w nieswoje sprawy, ja nikomu niczego nie zabraniam ani nie nakazuje i oczekuje od innych tego samego.

Przykro mi ze masz zbyt malo wyobrazni by zrozumiec moje porownanie. Ujmujac to bardzo opisowo. Kobieta lezy na stole z rozcietym brzuchem w ktorym jest 8 miesieczne dziecko. Dziecko jest w jej brzuchu. Jak teraz wbije sie dziecku noz w serce to jest to aborcja wg Ciebie. Ale jak sie dziecko podniesie 20cm w gore i wbije noz w serce to juz w magicnzy sposob staje sie morderstwem? I juz jest be? Niedobre? Ale jak dziecko bylo jeszcze w brzuchu to bylo OK? Gdzie u ciebie jakakolwiek logika w mysleniu? No i poczucie sarkazmu ktorego uzylem a Ty go nie zrozumiales.


rozcietym brzuchem??? to juz lepiej rzeczywiscie urodzic lol. prawidlowa aborcja nie powinna pozostawiac sladu na kobiecie, wystarczy pofragmetowac plod w macicy a potem wyjac go po kawalku. tak samo jak mi chcieli wyjac poziomo rosnaca w dziasle osemke. nie trzeba kroic calej twarzy tylko wyjmuje sie po kawalku...

Jej zgoda jest nieistotna kiedy chodzi o zycie. Proste


bzdura, co mnie obchodzi czyjes zycie? dla mnie liczy sie moje, te ktore jest tu i teraz. i nikt nie ma prawa nakazac mi poswiecac mojego zycia dla zycia innych. (9 miesiecy z zycia kobiety tez jej nikt nie zwroci, umierajacy plod wcale nie traci wiecej zycia niz kobieta ktora musi sie w nim meczyc w macicy) akurat heroizm, poswiecanie swojego zycia za zycie innych tez nie jest obowiazkiem i jest to opisane w prawie. kazdy ma prawo troszczyc sie na pierwszym miejscu o swoje zycie.

Nie ma prawa. Bo chodzi o zycie. Proste


ma prawo bo to jej cialo. nie zabronisz jej usunac pasozyta z macicy, chyba ze bys ja uwiezil i zwiazal na 9 miesiecy. dzisiaj ludzie uwazaja ze do zrobienia prostego zabiegu potrzeba wykfalifikowanego lekarza, bzdura, jest to na pewno bezpieczniejsze ale wcale nie znaczy ze ciaze usunac mozna tylko zakazana tabletka ru-486 lub poprzez zabieg. w polsce kupuje sie arthrotec forte i bierze 8 pigul, dzialanie to samo. w dawniejszych czasach wkladalo sie samodzielnie drut albo rurke do macicy, wpompowywalo do niej powietrze, i plod sam umieral i byl roniony. nie powstrzymasz aborcji. wszelkei bariery prawne to tylko dekoracja zeby panstwo z zewnatrz ladnie wygladalo :)

Maverick pisze:Byc moze ten paragraf faktycznie powoduje, ze wazektomia jest nielegalna. Bo jest to pozbawianie zdolnosci plodzenia.


nalozenie gumy na penisa tez jest pozbawieniem zdolnosci plodzenia! ja pier*** czy tak trudno to pojac? wiesz jak wyglada sterylizacja u zwierzat? usuwa im sie jadra i staja sie bezplciowe. u czlowieka wazektomia nie jest sterylizacja i jest to blad w nazewnictwie z czym obecnie dr siwik goraco walczy. wazektomia powstrzymuje transport plemnikow tak samo jak pigulki zapobiegaja uwolnieniu komorki jajowej, a spirala powoduje stan zapalny macicy. to wszystko sa metody antykoncepcji. sterylizacje u zwierzat dokonuje sie nie tylko po to zeby sie nie rozmnazaly ale po to aby okielznac ich instynkty i agresje.

naprawde myslisz ze facet bylby tak glupi zeby isc do telewizji i opowiadac ze robi nielegalny zabieg i wszystkich do siebie zaprasza?

[ Dodano: 2010-07-01, 02:24 ]
Andrew pisze:Caban - jak ja ma z tobą dyskutowac jak ty wazektomie porównujesz do wkładki domacicznej , to moze jeszcze ja do załozonej prezerwatywy porównaj .


wlasnie to zrobilem, i to jest wasz tok myslenia. kompletnie nielogiczny i przeczacy sam sobie.

Maverick pisze:Lepej zabornic calkowicie i liczyc sie ze ktos moze nie przestrzegac prawa niz pozwolic wszystkim i spowodowac nasilenie zjawiska. To badzo prosty mechanizm.


a co ci szkodzi nasilenie zjawiska? co cie obchodzi co kobiety robia ze swoimi macicami? z jednej strony walczycie z aborcja a z drugiej szukacie sposobu zeby powstrzymac wazektomie, to niepojete. skoro zycie dziecka jest dla was takie wazne to czemu wolicie zeby osoby mojego pokroju usuwaly bachory po wpadce zamiast zabezpieczyly sie w ten najlepszy mozliwy sposob nawet za mlodu i po prostu nie wpadaly?

az musialem spojrzec na link czy ja przypadkiem nie wyladowalem na frondzie lol. wasze podejscie i proby ograniczania wolnosci innych osob sa zalosne. moze idzcie lepiej adoptujcie stadko dzieci z domu dziecka zamiast grzmiec tu o tym ze kobieta ma rodzic nawet kosztem swojego zdrowia i kropka. ile wy w zyciu dzieci urodziliscie? :) a inkubatory to wy robicie z kobiet nie ja. ja tylko nazywam wasze podejscie po imieniu.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 lip 2010, 02:25

Zapewne sa uwarunkowania , tak samo jak z aborcją , jesli zagraza zyciu kobiety lub jej zdrowiu - jest legalna , z wazektomia moze byc podobnie - stad np. kwalifikacje do zabiegu .Ale jak pisał Mav - nie jestesmy prawnikami .

"a co ci szkodzi nasilenie zjawiska? co cie obchodzi co kobiety robia ze swoimi macicami? z jednej strony walczycie z aborcja a z drugiej szukacie sposobu zeby powstrzymac wazektomie, to niepojete. skoro zycie dziecka jest dla was takie wazne to czemu wolicie zeby osoby mojego pokroju usuwaly bachory po wpadce zamiast zabezpieczyly sie w ten najlepszy mozliwy sposob nawet za mlodu i po prostu nie wpadaly? "

Kto chce powstrzymac wazektomie - kto ?
Mamy kolego 21 wiek , zdrowy na ciele i umysle mezczyzna wie kiedy ma sie kochac i jak by do zapłodnienia nie doszło , wazektomia jest krótko piszac dla leni , ludzi idacych po najnizszej lini oporu . bowiem jak bys zgłebił nature swa jak i kobiety sex miałbys kiedy chcesz w tzw dni nie płodne . Kobieta nie jest płodna cały czas swojego cyklu .
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 02:33 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Caban
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2010, 02:43
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Caban » 01 lip 2010, 02:36

Andrew pisze:Zapewne sa uwarunkowania , tak samo jak z aborcją , jesli zagraza zyciu kobiety lub jej zdrowiu - jest legalna , z wazektomia moze byc podobnie - stad np. kwalifikacje do zabiegu .Ale jak pisał Mav - nie jestesmy prawnikami .


po pierwsze prawo nie zawsze jest sprawiedliwe,

a po drugie sam przytoczyles paragraf, czy naprawde potrzebujesz prawnika do stwierdzenia ze nie ma tam ani slowa o wieku i liczbie dzieci??????? sory ale to mi wyglada na jakies uposledzenie.

mowie wyraznie, w polskim prawie nie ma w ogole czegos takiego jak wazektomia. to tak jak z dopalaczami, nie sa zabronione wiec sa legalne i aby je nabyc nie potrzeba nawet miec 18 lat. decyzje o wykonaniu zabiegu podejmuje sam lekarz zgodnie ze swoim sumieniem (tak samo ginekolog ma prawo odmowic ci przepisana tabletki "po" powolujac sie na klauzule sumienia, ale musi wskazac lekarza ktory te tabletke przepisze). kwalifikacje do zabiegu w toruniu wymyslil sam dr nowak, jak nie wierzysz to sam go zapytaj. widze ze temat jest ci kompletnie obcy, wiec po co sie w ogole wtacasz i prafisz jakies brednie, siejesz bezpodstawne mity i plotki? zamiast robic zament to idz sie czegos naprawde dowiedz i przyjdz jak juz bedziesz wiedzial i mial odpowiedz na pismie.

[ Dodano: 2010-07-01, 02:38 ]
Andrew pisze:Kto chce powstrzymac wazektomie - kto ?


ty

Andrew pisze:wazektomia jest krótko piszac dla leni , ludzi idacych po najnizszej lini oporu .


no i? i co w zwiazku z tym? tak jestem leniem i chce sie kochac z laska kiedy mam ochote bez przejmowania sie antykoncepcja.

Andrew pisze:Mamy kolego 21 wiek , zdrowy na ciele i umysle mezczyzna wie kiedy ma sie kochac i jak by do zapłodnienia nie doszło ,


Andrew pisze:bowiem jak bys zgłebił nature swa jak i kobiety sex miałbys kiedy chcesz w tzw dni nie płodne . Kobieta nie jest płodna cały czas swojego cyklu .


Jezu nie wierze, to chyba naprawde fronda. RATUNKU!!!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 lip 2010, 02:40

A to dziwne , ze wymyslił dokładnie prawie to samo co lata temu w niemczech ktos wymyslił .
Czy tobie naprawde jest potrzebne w polskim prawie owo słowo wazektomia ? wiedze ze tak ...
Byc moze masz i racje , byc moze , ale na czym ja opierasz ? bo to co tu sugerujesz mnie ni jak nie pzrekonuje , a zapis w prawie jednak tak .
i waz słowa !! bo do uposledzonego to jednak wydaje mi sie , ze blizej Tobie niz mnie .
ujme to tak - społeczenstwo to zbiór by w nim zyc trzeba spełniac pewne warunki , co bys powiedział jak ja bym sobie obciał rece by nie pracowac , a to społeczesntwo w którym zyje musiało by mnie jak leczyc to utrzymywac - Dlatego wazektomia dla ludzi nie posiadajacych dzieci powinna według mnie byc zakazana , ale rozumiem inny punkt widzenia , lecz zgadzac sie z nim nie muszę .
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 02:46 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 lip 2010, 02:47

Caban pisze:a i jakbys nie wiedzial to nawet w takim zacofanym i katolickim kraju jak polska aborcja z powodow zdrowotnych jest legalna
I w przypadku gwaltu tez. Nad czym ubolewam, poniewaz czlowiek to czlowiek niezaleznie jak poczety.
Caban pisze:rozcietym brzuchem??? to juz lepiej rzeczywiscie urodzic lol. prawidlowa aborcja nie powinna pozostawiac sladu na kobiecie, wystarczy pofragmetowac plod w macicy a potem wyjac go po kawalku.
Ciac w macicy 8 miesieczne dziecko? Nie przestajesz mnie szokowac. To jest bestialskie i ochydne. Zaden lekarz by tego nie zrobil. Musialbys sie udac do jakiegos seryjnego mordercy albo innego psychola z ktorym bys sie jak sadze doskonale dogadal co do metod.
Caban pisze:bzdura, co mnie obchodzi czyjes zycie? dla mnie liczy sie moje, te ktore jest tu i teraz. i nikt nie ma prawa nakazac mi poswiecac mojego zycia dla zycia innych.

Nie chodzi o poswiecanie zycia a czasu.
Caban pisze:ma prawo bo to jej cialo. nie zabronisz jej usunac pasozyta z macicy
To nie jest pasozyt, to raz. a dwa - zabronie, bo nie pozwole nikomu mordowac drugiego czlowieka. No w Twoim przypadku zrobilbym wyjatek po tym jak zaproponowales ciecie 8 miesiecznego dziecka w macicy na kawalki.
Caban pisze:nie powstrzymasz aborcji. wszelkei bariery prawne to tylko dekoracja zeby panstwo z zewnatrz ladnie wygladalo
Gwaltow i kradziezy tez nie. Ale bede walczyl.
Caban pisze:a co ci szkodzi nasilenie zjawiska? co cie obchodzi co kobiety robia ze swoimi macicami?
Poniewaz mi rodzice w trakcie wychowywania wpoili ze ludzi nie mozna zabijac. to mi szkodzi. Nie pozwole jakiemus bandycie zabic dziewczyny na ulicy, nie pozwole jej zgwalcic i nie pozwole zabic bezbronnego dziecka w macicy.
Caban pisze: z drugiej szukacie sposobu zeby powstrzymac wazektomie
Mow za siebie. Ja nie szukam. I nie imputuj mi czegos czego nie mowilem.
Caban pisze:wasze podejscie i proby ograniczania wolnosci innych osob sa zalosne
Wolnosc czlowieka konczy sie tam gdzie zaczyna sie wlnosc drugiego czlowieka. Wpoj to sobie do glowy.

Ciezko cokolwiek napisac. Co tylko mi przyjdzie do glowy aby nazwac lub porownac poglady Cabana to moze to byc zinterpretowane jako obrazanie jego osoby.
[...]
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 10:31 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości