tabletki antykoncepcyjne??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

tabletki antykoncepcyjne??

Postautor: Lulek » 22 lis 2003, 01:12

Juz keidys pytalem sie o ich dzialanie i SUEELLEN mi jak zwykle odpwiedziala na dreczace mnie tematy :) , thx, ale mam kolejne pytanie, b dowiadywalem sie i te tabletki ktore bierze moja dziewczyna na wyrownanie okresu sa takze antykoncepcyjne, wiec rodzi sie pytanie czy teraz moge przyjac ze kazdy dzien jest nieplodny ( gdy tabletki bierze co 24 godz jedna) ??i ze mozemy sie kochac bez zadnych obaw bo ona nie jest pewna co do tabeletek ale mi sie wydaje ze to jest najlepsze zabezpieczenie, tylko zapomnialem jaki byl wsaznik PERLA dal tego typu zabezpieczenia i dla prezerwatywy ? AHa i jeszcze jedno pytanie , czy jesli tabletka np 4 razy w miesiacu bedzie wzieta powiedzmy godzine pozniej niz by to odpowiadalo calej dobie czyli np nie o 20 a o0 21 nastepnego dnia (po 25 godzinach ) czy to jakos zmniejsza ich wlasnosci antykoncepcyjne ?? thz z gory za odpowiedzi heyka
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Tabletki...

Postautor: SueEllen » 22 lis 2003, 15:35

Przyznam się bez bicia, że tabletek antykoncepcyjnych nigdy nie stosowałam. Zachęcam Cię do dokładnego przestudiowania ulotki zamieszczonej przy tych tabletkach, tam wszystko powinno być czarno na białym :wink:

Tabletki takie, jak stosuje Twoja dziewczyna nie powinny być używane jako środek antykoncepcyjny, tylko leczniczy. Chodzi o to, że lekarz nie moze ich zapisać jako antykoncepcję, tylko jako lekarstwo na rozregulowaną gospodarkę hormonalną, a to, że te tabletki hamują owulację jest tylko skutkiem ubocznym, a nie ich celem :roll:

Jeśli chodzi o pigułki antykonecepcyjne, jednogodzinna różnica w ich przyjęciu nie powinna być problem, natomiast nie wiem jak się to ma do tego typu pigułek. O ile mi wiadomo, wszystko zalezy od poziomu hormonów w nich zawartch. Myslę, że powinieneś o to spytać specjalistę.

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=216

Na tym forum odpowiada dr Monika Kużawczyk-Antepowicz, może tam się dowiesz? Acha, najlepiej będzie jak podasz też dokładną nazwę tych tabletek Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

thx

Postautor: Lulek » 23 lis 2003, 02:00

wiesz co SueEllen zawsze mi poradzisz i za to wielkie thx <piwko> sasasa , wydaje mi sie ze najlepiej bedzie jak sobie porozmawiam ze swoja kobietka, rozmowa wszystko nam pieknie ladnie wyjasni i bedzie ok pozdowka :) :D
::: Gdy kobieta odmawia miłości, a proponuje ci przyjaźń, nie bierz tego za odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności :::
Gabi

odp

Postautor: Gabi » 24 lis 2003, 11:51

Więc te tabletki cio bierze Twoja dziewczyna, spełniają siem też jako antykoncepcja. Brałam też takie tabletki, lekarz przepisał mi je jako pomoc w uregulowaniu miesiączki, ale powiedzial, że som też środkiem anty...:) Napewnio będzie najlepiej jak porozmawiasz o tym z dziewczyną:) pozdrawiam, powodzenia :wink:
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 04 gru 2003, 16:20

Lulek mam nadzieje, ze rozmowa z Twoja dziewczyna wiele Ci wyjasnila :) Pozdrawiam
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

pogadalem

Postautor: Lulek » 06 gru 2003, 02:16

no jestem juz po rozmowie i doszlismy do wniosku ze sa one antykoncepcyjne ale jest to ich jakby skutek uboczny a nie typowo zamierzone dzialanie, dlatego na pewno i tak przy pierwszym razie uzyjemy jeszcze prezerwatywy, chociaz boje sie tego ze podczas wytrysku moze peknac, bo wydaje mi sie ze zbiorniczek jest za maly a prezerwatywa jakby troszke przyciasnawa :( mowie o DUREX'ie EXTRA SAFE.
::: Gdy kobieta odmawia miłości, a proponuje ci przyjaźń, nie bierz tego za odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności :::
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 06 gru 2003, 14:45

Hmmm... rozumiem cie co do wyboru innego zabezpieczenia poza tymi tabletkami ktore nie sa tak naprawde anty tylko maja inne dzialanie .... choc w pewnien sposob twoja dziewczyna moze czuc sie pewniej, bo nawet te tabletki w jakims stopniu na pewno sa zabezpieczeniem :)
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 07 gru 2003, 20:54

durex extra safe sa jakies dziwne-na podstawie eksperymentow z moim milym-za ciasne ale moze takie maja byc?a sa jakies XL?
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 10 gru 2003, 19:01

:) hmm... chyba nikt nie wie jak Ci odpowiedziec na to pytanie :)
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 10 gru 2003, 19:05

ewo jak mogą być za ciesne ? próbowałaś do tego nalać wody ? wchodzi bardzo duzo ... mozliwe że są za małe a raczej za krótkie
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 11 gru 2003, 14:53

:) moj kumpel nalewal wody i naprawde duzo wchodzi :)
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 11 gru 2003, 15:21

oj...ja tez z chlopakiem nalewalam wody...ale bylo fajnie...jak sie nie spodziewal...to ja...wyskoczylam w widelcem...byl mokry od stop do glow
Awatar użytkownika
Lulek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2003, 00:48
Płeć:

Postautor: Lulek » 18 gru 2003, 12:28

hehe no widze ze zabardzo nitk nie moze odpowiedziec na pytanie ale trudno spoko , bede pamietal zeby nie nalewwac wody bo jeszcze bede morky jak moja girl wpadnie na cos takiego :D
::: Gdy kobieta odmawia miłości, a proponuje ci przyjaźń, nie bierz tego za odmowę; znaczy to, że chce postępować według kolejności :::

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości