prezerwatywa -problem!-(%-owa skuteczność)

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

prezerwatywa -problem!-(%-owa skuteczność)

Postautor: me19 » 08 sty 2005, 15:17

Witam ! ostatnio nurtuje mnie taki problem : otóż jak wszyscy wiemy skuteczność prezerwatywy wynosi ok 90 % (są różne dane ale mniej więcej tak jest) i w związku z tym ,czy owe 10% ,że kobieta przy seksie z prezerwatywą zajdzie w ciążę bierze się z prawdopodobieństwa pęknięcia gumki ,czy może "przeniknięcia" przez nią plemników ??? Czy jeśeli prezerwatywa podczas stosunku nie pękła to na 100 % nie będzie dzidziusia?? (pomijam oczywiście przypadek przeniesienia spermy na palcach po stosunku itp ) A może są jeszcze jakies inne czynniki -typu sposób zakładania ?Czy może znacie takie przypadki wśród swoich znajomych?? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 08 sty 2005, 15:31

hmm...mysle ze te 10% to przypadki pekniecia gumki albo jej nieprawidlowego zalozenie(w wyniku czego gumka zsunela sie albo wlasnie pekla)

Jezeli prezerwatywa zostala poprawnie zalozona i nie pekla to wydaje mi sie ze nie ma mozliwosci zajscia w ciaze :)

pozdrawiam rowniez :)
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 15:45

Jak wyzej prawidlowosc uzytkowania prezerwatyw , jak i nowoczesnych dobrze dobranych pigólek anty , jest 100% :564:
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 08 sty 2005, 15:47

No to żebyście się nie zdziwili.. Mój kumpel wpadł w wyniku "podcieknięcia" - guma była po seksiku cała, cóż, gdy ma teraz kilkumiesięcznego synka...
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
Prokurator
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2005, 12:15
Skąd: Zagłębie
Płeć:

Postautor: Prokurator » 08 sty 2005, 15:54

Odsetek ciąż wśród kobiet stosujących prezerwatywę przez rok wynosi 3% - wynikają one właśnie z niewłaściwego użytkowania gumki. A... i historie (tak chętnie opowiadane przez panów) o pękniętych prezerwatywach to w większości bajki... Jeśli jest prawidłowo założona to ciężko o defekt mechaniczny...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 08 sty 2005, 16:00

Proponuję w trakcie,tzw.dni płodnych dodatkowo zaaplikować sobie globulkę.
Chociaż...moja znajoma zaszła w ciążę z globulką :) .Cóż,natura lubi sprawiać niespodzianki :D
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 16:01

Samael pisze:No to żebyście się nie zdziwili.. Mój kumpel wpadł w wyniku "podcieknięcia" - guma była po seksiku cała, cóż, gdy ma teraz kilkumiesięcznego synka...


Bajki ! to wierza dzieci w przedszkolu , wiec nie szezmy ciemnoty na forum !
co mi chcesz powiedziec iż serma sie przedostala przez latex?

Uscislijmy ....dobra prezerwatywa , kupiona w aptece + PRAWIDLOWO ZASTOSOWANA = 100% skutecznosci , nie wierz w bajki jakie kumpel mówi , chyba ze sam nie wie co sie stało a zwala na prezerwatywe ;)
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 08 sty 2005, 16:04

tak tak tak,zgadzam sie calkowicie z Karolem.
Awatar użytkownika
Wiertarka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 26 lis 2004, 14:31
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Wiertarka » 08 sty 2005, 16:08

hmm jakby to powiedziec ostatnio na wychowaniu do zycia w rodzinei koles pokazał nam jakby taką ulotke na której była pokazana struktura prezerwatywy jak wszyscy wiedzą gumka posiada mikropory i własnei na tej ulotce było widać ze nie tylko przez prezerwatywe mogą przedostac sie wirusy i bakterie a takze virus HiV to i takze plemniki. wiec nie ma 100% metody antykoncepci nawet najlpeij uzyta guma potrafi zawiesc
Poszybować chociaż raz ponad śmierć,ponad czas...
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 16:17

Tak tak a koty z butelki potrafia wypic mleko bez otwierania jej ! :547: :547: :547:
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 sty 2005, 16:32

karol pisze:Tak tak a koty z butelki potrafia wypic mleko bez otwierania jej ! :547: :547: :547:


Karol to ze plyn nie przecieka nie oznacza ze zarazki nie moga sie przedostac...
to co widzimy dzieki oczom jest zludne...
widziales kiedys mikroskopowy obraz wyszlifowanego na polysk kawalka metalu? - kratery jak na ksiezycu!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sty 2005, 16:36

Wiertarka->Gdyby tak było to po co by gumki były?Bajek się nasłuchałaś.

Tak naprawdę baaaaaaaardzo żadko by7wa jakiś defekt gumki. Ale jak wiadomo każdy produkt choćby dobrej i sprawdzonej firmy może miec jakąś drobną skazę, ale żadko to się zdarza!
Reszta pęknięć wynika z nieumiejętnego założenia itp.
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 16:38

charlie81 pisze:
karol pisze:Tak tak a koty z butelki potrafia wypic mleko bez otwierania jej ! :547: :547: :547:


Karol to ze plyn nie przecieka nie oznacza ze zarazki nie moga sie przedostac...
to co widzimy dzieki oczom jest zludne...
widziales kiedys mikroskopowy obraz wyszlifowanego na polysk kawalka metalu? - kratery jak na ksiezycu!!


A co ma piernik do wiatraka , my tu nie o wirusach a o plemnikach ! :P
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 sty 2005, 16:46

Karol czytasz posty? czy co drugiego? ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 08 sty 2005, 17:19

Wiertarka - poza bakteriami plemnikami przenikac tez potrafia pilki do pingponga, do koszykowki a takze ruskie czolgi - jesli tylko sie uda takowego upchnac do srodka :P

nie bylo przypadku przenikniecie wirusa (bo tylko o wirusy tu chodzi - bakterie i plemniki mimo ze sa najmniejszymi komorkami ludzkimi sa w skali mikroskopowej
wirusy naleza do skali nano - sa wielkosci wrecz na poziomie czasteczek)
bakteria moze sie conajwyzej przegrysc brzez latekst o ile bedzie to jej pozywienie - ale sorki inzynieria genetyczna nie poszla tak do przodu jeszcze - na razie bakterie zra g....

laboratoryjnie pod mikrosopem ELEKTRONOWYM widac ze powierzchnia prezesa sklada sie z wlokien tworzacych siatke- oczko jest niekiedy wieksze od wirusa HIV
problem w tym ze 1. wirus nie mysli - to nie wredne stworzonko co patrzy - o dziurka przejde i zrobie temu drugiemu kuku 2. prezes skalda sie z kilku warstw owej siatki - wiec wirus wpada jak w siec - zakleszcza sie - bo to nie jest siatka kreystaliczna zeby siatka byla ladniuitko poukladana

wiec dajcie sobei siana z przenikaniem zabojczego wirusa przez gumki
HIVa zlapiecie w inny sposob

Charlie81 - obrobka mechaniczna nie jest najdokladniejsza
widziales np metalowe lustra do drukarerk laserowych ? zeby zapewnic 1200dpi powierzchnia aluminium jest wygladzona z dokladnoscia nanometrow - dokladnie do 1/5 dlugosci fali lasera podczerwonego czyli jakis 150nm

jezeli chesz super gladkie powierchnie - coz trzeba osadzac warstwy atomow jedna po drugiej - gladziej juz sie nie da - natura wprowadzila to w krysztalach a czlowiek w laboratoriach - jedno i drugie skomplikowane badz dlugotrwale


a ze sie oftopic robi -
producenci gumek pisza wyraznie - po wytrysku przytrzymac gumke i wycofac sie
a jak ktos posuwa dalej to mu ptaszek zmieknie a zawartosc gumki sie przeleje bokami
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 17:36

charlie81 pisze:Karol czytasz posty? czy co drugiego? ;)


Czytam i to uwaznie !! sek w tym iz reszta jest nie wazna , tu mowa glównie o zapłodnieniu mimo prezerwatywy , reszta to
Załączniki
offtopic.gif
offtopic.gif (610 Bajtów) Przejrzano 8532 razy
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 08 sty 2005, 18:47

Dobra, spróbuję jeszcze raz, ze zrozumieniem.

Podciekanie = sperma podcieka do góry prezerwatywy. Jak osiągnąć? dość prosto, zostawiając za mało miejsca na końcu, mając obfity wytrysk i "wbijając się" głęboko na zakończenie. Sperma może wtedy wyciec "od góry" prezerwatywy.
Smith&Wesson - the original point&click interface
karol

Postautor: karol » 08 sty 2005, 19:55

No i !! bo nie kumam dalej , jak by to mialo nastapic to zapłodnienie , mimo podciekania w co watpie spermy nie ma przy wytrysku az tak duzo , gdzieś ok łyzki stołowej jak piszą a i sam zaówazyłem :547: wiec ? prezerwatywa ma i tez swą ze tak powiem długosc ! wiec nawet zakladajac iz sie coś "podcieknie " to wypłynie poza pochwą lubo na jej krawedzi , w co jednak wątpię ! no chyba ze ktos ma fiuta ponadwymiarowego :547: przypomne iż po orgazmie facet ma sie wycofać z pochwy !! weic znowu Panowie nie prezerwatywa winna tylko ja uzywajacy !
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 08 sty 2005, 21:15

Ja nie mówię, że używający jest niewinny ;) Tylko że może się tak zdarzyć.
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 08 sty 2005, 22:48

Ja tez jakos w to specjalnie nie wierze zeby cos przenikalo. Podejrzewam ze taka firma Durex ma szereg ekspertow ktorzy pracuja dzien i noc nad tym aby nic nie przeciekalo :) Takze przypadki zajscia w ciaze z gumka to tak jak poprzednicy napisali , pekniecie albo zle stosowanie. I juz nie dyskutujcie ;)
Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 08 sty 2005, 23:25

też slyszalem ze prezerwatywa nie ma 100% skutecznosci...
nawet przy prawidlowym zastosowaniu moze cos przeniknac :/
ale ja expertem nie jestem
a she jestem matematyk to wiem ze jak sie polaczy 2 srodki zabezpieczajace w 9X% to rownie dobrze moge przez tydzien wygrywac w totka...
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...
Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...
Zamykam serce i udaje ze nie czuje...
To nie jest yba najlepsza modlitwa...
.:LZY:.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 sty 2005, 00:20

slyszalem ze prezerwatywa nie ma 100% skutecznosci...
nawet przy prawidlowym zastosowaniu moze cos przeniknac
Nic nie przenika. No chyba ze chodzi o prezerwatywy fabrycznie wadliwe. Albo jak peknie.
a she jestem matematyk to wiem ze jak sie polaczy 2 srodki zabezpieczajace w 9X% to rownie dobrze moge przez tydzien wygrywac w totka...
Taa, jak polaczysz jeden sposob co daje 96% i drugi co daje 98% to pewnie bedizesz mial z 99%. Rzeczywiscie, super roznica.
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 18 sty 2005, 15:25

Chociaż...moja znajoma zaszła w ciążę z globulką


Jak to możliwe... Uzyłą globulki i zaszła w ciąże? To chyba była juz przeterminowana albo po prostu nie odczekała na jej działanie... :566: :566:

NIE KUMAM :554: :554:
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 18 sty 2005, 16:25

karmen pisze:
Chociaż...moja znajoma zaszła w ciążę z globulką


Jak to możliwe... Uzyłą globulki i zaszła w ciąże? To chyba była juz przeterminowana albo po prostu nie odczekała na jej działanie... :566: :566:

NIE KUMAM :554: :554:


Nie, to chodzi o to, że teraz znajoma ma małe globuleczki :D:D
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sty 2005, 19:16

Jak to możliwe... Uzyłą globulki i zaszła w ciąże? To chyba była juz przeterminowana albo po prostu nie odczekała na jej działanie...

NIE KUMAM
Globulki nie daja 100% Jak daja 80 to duzo :)
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 18 sty 2005, 22:00

nigdy nie probowalam globulek.nie ufam im :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 19 sty 2005, 09:27

Samael pisze:
karmen pisze:
Chociaż...moja znajoma zaszła w ciążę z globulką


Jak to możliwe... Uzyłą globulki i zaszła w ciąże? To chyba była juz przeterminowana albo po prostu nie odczekała na jej działanie... :566: :566:

NIE KUMAM :554: :554:


Nie, to chodzi o to, że teraz znajoma ma małe globuleczki :D:D


buhahahahahahah :509: tos mnie rozbawil Samaelku do lez prawie :D
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 19 sty 2005, 13:49

Ale wy macie problemy!

Prezerwatywa w której się nie zrobi dziurka jest 100% skuteczna. Dla przykładu kupcie prezerwatywę w aptece, rozwińcie ją całą i napełnijcie ją ciepłą wodą z kranu. Potem ją dokładnie zawiążcie i tak pozostawcie. Po kilku godzinach sprawdźcie czy coś z niej wyleciało. Zapewniam was że nie wyleci nic. A przeciez śmietanka jest gęstsza od wody! Dopóki guma z której jest zrobiona prezerwatywa nie pęknie w jakimś miejscu albo się nie przetrze aż zrobi się dziurka to jest 100% skuteczna pod warunkiem właściwego użycia.

Prezerwatywa to bardzo skuteczny środek przeciwko niechcianej ciąży. W dodatku nie powoduje dolegliwości związanych z zażywaniem przez partnerkę doustnych środków antykoncepcyjnych (nie wszyscy je tolerują, w dodatku dziewczyna może się roztyć).
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 19 sty 2005, 13:58

Prezerwatywa nie daje 100% skuteczności !
Ile razy juz to było pisane na forum. Ma dużą skuteczność ale nie 100%. Ma podobną do środków hormonalnych.

W dodatku nie powoduje dolegliwości związanych z zażywaniem przez partnerkę doustnych środków antykoncepcyjnych (nie wszyscy je tolerują, w dodatku dziewczyna może się roztyć).


Powoduje za to inne które też nie są przez wszystkich tolerowane.

Dla przykładu kupcie prezerwatywę w aptece, rozwińcie ją całą i napełnijcie ją ciepłą wodą z kranu. Potem ją dokładnie zawiążcie i tak pozostawcie. Po kilku godzinach sprawdźcie czy coś z niej wyleciało.


Na ptaka też założe, posiedzę parę godzin bez ruchu to nic nie przecieknie. I ryzyko ciąży żadne :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
rhetor
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2005, 01:08
Płeć:

Postautor: rhetor » 19 sty 2005, 14:07

Krystian pisze:Ale wy macie problemy!


Po to chyba jest to forum, żeby takie, czy też inne problemy wyjaœniać.

A co do tematu - nie znam przypadku, żeby ktoœ użytkujšc właœciwe prezerwatywę miał jakiekolwiek problemy z niechcianš cišża lub też jakimiœ chorobami.

Jak ktoœ nie ufa prezerwatywom, to proponuję zrobić to, co opisał w swoim poœcie Krystian. Wszelkie wštpliwoœci zostanš rozwiane. :)
Serca przepełnione miłością nigdy daleko od siebie nie odejdą

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości