Jaka antykoncepcja dla malolatow?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Czy powinni to zrobic 16latek i 13nastka ?

Tak
3
6%
Nie
43
88%
Nie mam zdania
3
6%
 
Liczba głosów: 49
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 08:11

PAtrzac z perspektywy rodzica nie chcialbym by ktos dmuchal moja 13letnia corke. Jakbym sie dowiedzial to gnoja bym do pierdla poslal.
Z tym się zgodze jak najbadziej.
Awatar użytkownika
RafZielak
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 mar 2004, 09:14
Skąd: Sochaczew
Płeć:

Postautor: RafZielak » 14 gru 2004, 12:21

Jestem osobiście przeciwny ustalaniu sztywnych granic związanych z zezwoleniem na pewne rzeczy, aczkolwiek ... w kwestii sexu zgadzam się z Polskimi prawodawcami w 100%. Taka 13-latka jeszcze dobrze nie meisiączkuje, a już jej się sexu zachciewa? Średnio w to wierzę. Raczej chce to zrobić dla niego, a nie dla niej. A on będąć starszym i choć teoretycznei mądrzejszym powinien jej to wybic skutecznie z głowy. Na wszystko przychodzi keidyś odpowiednia pora.
A tak w ogóle to "ja wiedziałem, że tak będzie". Dzieciom nei pasują już rozrywki dla dzieci. 12-latki z ppierosem w zębach spacerujące dumnie po mieście są już niemal standardem. Podobnie się ma picie przez nich alkoholu i swego rodzaju przodownictwo jeśli chodzi o kontakt ze środkami odurzającymi. Świat powoli schodzi na psy.
Rafał "RafZielak" Z.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 gru 2004, 14:35

kociak pisze:
PAtrzac z perspektywy rodzica nie chcialbym by ktos dmuchal moja 13letnia corke. Jakbym sie dowiedzial to gnoja bym do pierdla poslal.
Z tym się zgodze jak najbadziej.


Bez obrazy,ale czegoś nie rozumiem Kociaku.Z Twoich wypowiedzi jasno wynika,iż nie przeszkadza Ci to,że 13-tolatka się pieprzy(sorki),więc o co chodzi teraz?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 15:10

Chodzi o to, że zazwyczaj rodzice nie znają swoich pociech. W ich oczach 13-latka to jeszcze 6-latka np.I dlatego jej ewentualny sex z kimkolwiek by uznali za straszną rzecz. Jednakże nie widzą przez to, ze ich 13-letnia pociecha może już podrosła zarówno psychicznie i fizycznie. Dlatego mówiąc z prespektywy rodzica zgadzam się z Mavem.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 gru 2004, 16:32

A jednak.........

No to albo żadna 13-tka albo każda.

Ja mam 15-toletnią córkę i wcale nie pisałam tego co o tym myślę ze względu na Nią,bo gdybym miała lat 18,to napisałabym to samo.

Tu nie chodzi o to,że inne niech robią co chcą,a moja córka:wara!Czy to moja córka,czy sąsiadki,to dla mnie jest to szokujące.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 19:41

Dokladnie. Nie czarujmy sie, czlowiek w wieku 13 lat nie nalezy do specjalnie odpowiedzialnych... A i nic jej sie nie stanie jak troszke poczeka. To nie zawody na miss ktora najszybciej snote straci!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 20:23

Alez oczywiście, ale mi chodzi o to ugólnianie. Nie każda 13-stka jest taka, ale większość jak piszecie.
Więc zdaje mi się, że to czy ona jest na to gotowa najlepiej oceni i jeśli zajdzie taka potrzeba przemówi do rozsądku jej chłopak.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 20:30

Kociak, nawet jak znajdzie sie jakas odpowiedzialna 13tka to nie sadze by byla gotowa na seks, on nie moze podjac takiej decyzji, bo jest zbyt mloda, nie moze o sobie stanowic.
Awatar użytkownika
jolie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 125
Rejestracja: 08 paź 2004, 20:09
Skąd: Posen
Płeć:

Postautor: jolie » 14 gru 2004, 21:15

bylam cholernie dojrzala 13stka i co jak co, nie wyobrazam sobie rozpoczynania wtedy wspolzycia. i te dziewczyny, ktore wtedy sie chwalily, ze juz maja "to" za soba i txty typu "ojej ale nie mow mojej mamie bo zapomnielismy sie zabezpieczyc" wywolywaly tylko uczucie politowania.
moze mam niezyciowe poglady, ale jakos wg mnie sa w zyciu pewne etapy, na ktore po kolei przychodzi czas, do ktorych po kolei dorastamy. przy czym kociak ma racje, ze niektorzy majac 20 czy 20 pare lat maja mentalnosc dzieci.
nikt mi nie wmowi, ze 13stka jest gotowa poniesc konsekwencje ewentualnej ciazy. nawet nie tyle fizyczne co psychiczne. w tym przypadku nie dotyczy to stanowienia tylko o sobie. i prosze mi tu nie wyjezdzac, ze przeciez sa zabezpieczenia i ze sex nie zawsze rowna sie ciazy.
I would go to heaven cause of the climat, but I will go to hell cause of the company.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 gru 2004, 22:00

Maverick pisze:Kociak, nawet jak znajdzie sie jakas odpowiedzialna 13tka to nie sadze by byla gotowa na seks, on nie moze podjac takiej decyzji, bo jest zbyt mloda, nie moze o sobie stanowic.


Oczywiście!Gdyby było inaczej,to dowód osobisty dostalibyśmy w wieku lat, np.12-tu.Choć zgadzam się z tym,iż odebranie dowodu nie świadczy o dorosłości.Tu nie o to chodzi w tym momencie.To, czy ktoś jest dojrzały w wieku lat chociażby 20-tu pozostawny do rozważenia w innym temacie.

Tak jak pisze Mav,dziewczynka w wieku lat 13-tu nie może o sobie stanowić.Jej się tylko może coś wydawać i my dorośli jesteśmy od tego,aby jej wyłożyć to,iż jest w błędzie.

Kociaku!Zauważyłaś to słowo: :569: DZIEWCZYNKA?Nie nastolatka,a tymbardziej nie kobieta.
Dlatego całkiem inaczej jest rozpatrywany gwałt na dziewczynce,a całkiem inaczej na kobiecie,choć to jednak jest akt gwałtu!

:569: Jaka by nie była ta 13-stka,to jednak to dzieciak,czy psychicznie,czy fizycznie - DZIECIAK!
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 14 gru 2004, 22:11

Przyłączam się do opinii - 13-14 lat to za wcześnie! Faktycznie, 13-latki to jeszcze DZIECI. One dopiero zaczęły dojrzewać! Dlaczego od razu chcą wkroczyć na tak szerokie pole?
Podpisujęsie pod tym, co powiedziała jolie.
Mimo wszystko sądzę, że tak młodziutkim osobom tylko się WYDAJE że są naprawdę dojrzale do pewnych rzeczy... Wbrew temu, co mówi kociak. Dla mnie decyzja o uprawianiu seksu w tym wieku jest naprawdę niedojrzała.
Szerzej już się nie będę rozpisywać, bo po co powielać cudze wypowiedzi... ale zaznaczam, że takie jest moje zdanie.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 22:50

Mona Lisa->Ale nie krzycz :567: Dotarło do mnie...
Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 14 gru 2004, 23:19

wg ,nie to takich co robia to z osobami ponizej 15 lat powinno sie kastrowac :503:
niegdy nie uwierze ze 13 latka w polsce jest odpowiedzialna albo dorosla
a jak pomysle ze ktos by mogl... moja 13 letnie corke to ash mnie krew zalewa :571:
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...
Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...
Zamykam serce i udaje ze nie czuje...
To nie jest yba najlepsza modlitwa...
.:LZY:.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 gru 2004, 23:24

kociak pisze:Mona Lisa->Ale nie krzycz :567: Dotarło do mnie...


Krzyczę na świat......... :569:
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
RafZielak
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 mar 2004, 09:14
Skąd: Sochaczew
Płeć:

Postautor: RafZielak » 14 gru 2004, 23:52

Swoją opinię na ten temat podałem, a w zasadzie napisałem już wcześniej, a teraz ...

Nie wiem czy czytacie, ale ... w serwisie Durex.pl w dziale Techniki seksualne --> Gorące tematy pojawił się dziś całkiem ciekawy artykuł który pozwolę sobie wkleić jako jak najbardziej związany z tym tematem. W razie nadużycia z mojej strony Admina prosze o reakcję. :)

Kod: Zaznacz cały

Dowód miłości

We wczesnej młodości dopadają nas dwie podstawowe uczuciowe frustracje – z powodu odrzucenia i braku dowodów miłości.

Potrzeby uczuciowe bardzo młodych ludzi znacznie się od siebie różnią. Mamy do czynienia z modelową sytuacją, kiedy rozpada się związek równolatków, bo dziewczyna woli adoratora, przy którym może czuć się dorosła i którego mogą podziwiać jej koleżanki. Rozstaje się ze swoim rówieśnikiem, zrywa z nim, bo czuje się od niego dojrzalsza uczuciowo i chętniej zwraca uwagę na starszych od siebie mężczyzn. W odrzuconym chłopaku może zrodzić się lęk – poczucie zagrożenia wobec wszystkich kobiet albo niewiara w ich dobre w stosunku do niego intencje. Tego typu frustracje ciągną się latami. Wyrażają się zachowaniem pełnym agresji, cynizmem i lekceważeniem kolejnych partnerek.

Z inną typową sytuacją spotykamy się wtedy, kiedy bardzo młody mężczyzna domaga się dowodu miłości od swej równie młodej, a więc wcale jeszcze nierozbudzonej seksualnie kobiety. I to w niej rodzi się frustracja. Nie jest w zbyt komfortowej sytuacji, kiedy chcąc za wszelką cenę utrzymać związek, godzi się na współżycie bo ma poczucie winy i boi się przyszłości. Albo wybiera drugie wyjście i po prostu odchodzi. Każde rozwiązanie jest dla niej równie stresujące.

Nic na to nie poradzimy, że erotyzm męski jest spontaniczny i szybko daje o sobie znać, a kobiecy jest bardziej uczuciowy i rozkwita nieco wolniej. Ale mając świadomość tego, co nas od siebie różni, być może unikniemy w przyszłości paru bolesnych przeżyć.
Rafał "RafZielak" Z.
Awatar użytkownika
Prokurator
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2005, 12:15
Skąd: Zagłębie
Płeć:

Postautor: Prokurator » 05 sty 2005, 12:44

Jeśli pozwolicie to wrócę do głównego wątku, a właściwie do dwóch kwestii prawnych które wyniknęły na jego tle:

1) odpowiedzialność z art. 200 Kodeksu Karnego - Czyn lubieżny z małoletnim - jest odpowiedzialnością na zasadach ogólnych, tj. podmiotem przestępstwa (sprawcą) może być tylko człowiek w przewidzianym przez ustawodawcę wieku - w tym wypadku, odpowiedzialności karnej podlega sprawca, który popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat. Wyjątki od tej zasady nie obejmują przestępstwa z art. 200 KK. Oznacza to, że 16 latek co najwyżej może odpowiadać na zasadach dotyczących stosowania środków wychowawczych lub poprawczych wobec nieletnich.

2) co jest obowiązkiem ginekologa w przypadku gdy taka dziewczynka się do niego zgłosi? Reguluje to obecnie ustawa o zawodzie lekarza i dentysty... lekarz nie może zaproponować świadczenia zdrowotnego bez zgody opiekunów pacjenta jeżeli jest on "małoletni lub niezdolny do świadomego wyrażenia zgody", w takich przypadkach wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego, a gdy pacjent nie ma przedstawiciela ustawowego lub porozumienie się z nim jest niemożliwe - zgoda sądu opiekuńczego.

A teraz tak moje trzy grosze... Rzeczywistość jest oczywiście różna, dojrzałość fizyczną do odbywania stosunków płciowych uzyskuje się średnio w wieku 13-14 lat... pojawia się jednak pytanie o psychiczne następstwa tak wczesnego rozpoczęcia współżycia? Jestem zdecydowanie przeciw robieniu czegoś z ciekawości... z drugiej strony, nie wolno tłumić w sobie takich popędów... to też może doprowadzić do nerwicy i zaburzeń rozwoju płciowego człowieka...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 sty 2005, 09:00

No tak ale trudno karac za pedofilie 15 latka ktory zrobilby to z 13 latka...

Poza tym jakby to byl 40 latek i zrobilby z 15 latka to moga go juz w dupe za przeproszeniem cmoknac bo ma do tego swiete prawo :)
Awatar użytkownika
Prokurator
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2005, 12:15
Skąd: Zagłębie
Płeć:

Postautor: Prokurator » 06 sty 2005, 13:20

Maverick pisze:No tak ale trudno karac za pedofilie 15 latka ktory zrobilby to z 13 latka...


No więc właśnie :)
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 29 sty 2005, 18:39

Za 15latka odpowiadac karnie beda rodzice.
Aczkolwiek mysle iz seks w wieku 13lat to zdecydowanie za wczesnie, niejstem osoba konserwatywna ale jak dalej pojdzie to seks zaczna uprawiac 12,11latki?wydaje mi sie iz w tym wieku taka osoba niewie dokladnie co znaczy milosc, bo wg mnie tak powinno byc:przemyslany,bezpieczny seks z osoba ktora sie kocha...bo wlasnie ja mialam taki 1wszy raz i do tej pory milo go wspominam.Naprawde wydaje mis ie to dziwne iz dziewczyna,ktora dopiero co przezyla pierwsza miesiaczke bedzie juz wspolzyc...nieumiem sobie tego wyobrazic... :549:
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
Awatar użytkownika
Prokurator
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2005, 12:15
Skąd: Zagłębie
Płeć:

Postautor: Prokurator » 30 sty 2005, 10:49

Misia pisze:Za 15latka odpowiadac karnie beda rodzice.


To jakieś istotne novum, nie przypominam sobie aby prawo karne przewidywało odpowiedzialność subsydiarną...
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 30 sty 2005, 16:14

prokuratorze czepiasz sie:P chodzilo mi oto iz osoba niepelnoletnia niemoze ponosic kary za swe czyny tak jak osoba dorosla czyli w tym wypadku przechodzi to na rodzicow np.jesli chodzi o splate zasadzonej grzywny...zreszta tylko tyle na ten temat wiem...
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 sty 2005, 18:43

Misia - wszystko oki, ale to nie dotyczy spraw karnych!
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 30 sty 2005, 20:09

spoko..ale skoro zostal poruszony ten temat chcialam sie wypowiedziec:)niech mlodzi(zreszta za bardzo jak na ten krok)wiedza co ich moze czekac...

pozdro :564:
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
karol

Postautor: karol » 30 sty 2005, 20:40

To jest prawnie zakazane , wiec o czym tu gadac , ktoś to prawo ustanowił i wiedział co robi !! :564: to w kwesti ankiety !
Awatar użytkownika
Prokurator
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2005, 12:15
Skąd: Zagłębie
Płeć:

Postautor: Prokurator » 30 sty 2005, 20:51

Misia pisze:prokuratorze czepiasz sie:P chodzilo mi oto iz osoba niepelnoletnia niemoze ponosic kary za swe czyny tak jak osoba dorosla czyli w tym wypadku przechodzi to na rodzicow np.jesli chodzi o splate zasadzonej grzywny...zreszta tylko tyle na ten temat wiem...


Taka moja prokuratorska dola, muszę się czepiać :D Na rodziców przechodzi niewiele więcej poza wstydem oraz ewentualnym naprawieniem szkody :)
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości