Dyskusja na temat tebletek antykoncepcyjnych + i -

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 05 lis 2004, 15:47

ja biore Diane 35, jedno opakowanie na recepte kosztuje mnie ok 11 zl, co do ginekologa, ja leczylam sie prywatnie wiec jak wpadalam tylko po recepte to nic nie placilam, a lekarz wypisywal mi ok 4- 6 opakowan na paru receptach (bez daty :D ) teraz po recepty bede chodzic do przychodni bo moj ginekolog niestety juz nie przyjmuje... wiec nie wiem jak to teraz bedzie wygladac, ale na razie sie nie martwie ;)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
jolie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 125
Rejestracja: 08 paź 2004, 20:09
Skąd: Posen
Płeć:

Postautor: jolie » 05 lis 2004, 15:49

mozna dostac recepte na 3 opakowania od razu, tyle ze koszt na dany miesiac wiekszy. no ale mi tak wygodniej i ja tak biore. a po 3 miesiacach ide do gabinetu (chodze do prywatnego) i mi pani w recepcji wypisuje kolejna recepte za free.
I would go to heaven cause of the climat, but I will go to hell cause of the company.
Awatar użytkownika
Catalina
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 paź 2004, 19:19
Skąd: Costa del Sol
Płeć:

Postautor: Catalina » 05 lis 2004, 18:30

Ja ostatnio zapłaciłam za jedno opakowanie 40,- są to Jeanine, za wypisanie recepty nic nie płacę, a chodzę prywatnie. Płacę tylko za badanie czyli 50,- + ew.jakieś dodatkowe badania. Właśnie heh mnie czekają w tym miesiącu i wydatek rzędu 80,- za wisytę. Recepty są 3 po 2 opak,na jednej, czyli wykupienie jednej recepty to kolejne 80,-. No cóż, drogo, ale bez kolejek w oczekiwaniu na bezpłatną wizytę i mogę iść do kogo chcę, a nie do tego co akurat jest w przychodni.
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć za chwilę...


http://www.nowaruda-community.kom.pl
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 05 lis 2004, 18:46

ja za plastry evra place od 50 w gore. wpadam do ginekologa tylko po recepte i co jakis czas na kontrole :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 lis 2004, 14:57

No cóż, drogo, ale bez kolejek w oczekiwaniu na bezpłatną wizytę i mogę iść do kogo chcę, a nie do tego co akurat jest w przychodni.
To masz jakąś kiepską przychodnię, bo u mnie są 3-ej ginekolodzy do wyboru a zapisać można się niemal z dnia na dzień...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2004, 01:31

Co do kosztow to byl taki topik - poszukac sobie. Mariusz go chyba nawet zalozyl, ale moge sie mylic.
Awatar użytkownika
Catalina
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 paź 2004, 19:19
Skąd: Costa del Sol
Płeć:

Postautor: Catalina » 11 lis 2004, 13:47

Pytanie do dziewczyn!! Czy podczas brania tabletek macie jakieś dziwne objawy?? Ja zauważyłam, że nie mogę pić kawki :( bo mi od razu ciśnienie spada i głowa mnie boli i w ogóle. Poza tym zdarzają mi się skurcze w nogach (ostatnio baaardzo rzadko) ale na to już znalazłam sposób :D Magnez.
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć za chwilę...





http://www.nowaruda-community.kom.pl
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 11 lis 2004, 16:26

Oj!To dziwnie, ze cisnienie po kawce spada, bo kawa podwyższa ciśnienie, a poza tym tabletki też!Pij RedBulla :D

teraz zaczelam brac tabletki i chyba jestem szczesciarą, bo nic zupelnie nic mi sie po nich nie dzieje, zero negatywnych odczuć :)
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 11 lis 2004, 16:38

No właśnie kawa powoduje wzrost ciśnienia.
A Ty Nataszo to niezłą szczęściarą jesteś :P
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Catalina
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 paź 2004, 19:19
Skąd: Costa del Sol
Płeć:

Postautor: Catalina » 11 lis 2004, 16:41

Kawa owszem podwyższa ciśnienie, ale po jakiejś godzince, dwóch spada poniżej tego jakie miałaś przed wypiciem kawy. Mieliśmy wykład w robocie na temat ciśnienia i tak nam gościu powiedział heh. No to dobrze się masz jak nic Ci nie jest :) u mnie poza tym że z kawy nici, i tych skurczy od czasu do czasu też nic nie jest. Dobrze, że się nie uzależniłam od kawy heh, to by potem było gorzej, a tak nie piję jej od półtorej miesiąca. Dziś na próbę sobie zrobiłam no i nie musiałam długo czekać na efekty ehh. Czasem trzeba z czegoś zrezygnować na rzecz innych.
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć za chwilę...





http://www.nowaruda-community.kom.pl
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 12 lis 2004, 00:08

a ja mam pytanie, jak długo można stosować tabletki(uwzględniamy przerwy), 2 lata, 10 lat?czy moze nie ma przeciwskazan,zeby ta metoda towarzyszyla nam przez cale zycie?

a nastepne: jesli w trakcie przerwy od brania tabletek, po 21 dniach nie wystapi krwawienie, to co robimy?

jesli w trakcie tej przerwy wystapi np. okres w 5 dniu, to zaczynamy brac tabletki,czy czekamy te 7 dni?
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 12 lis 2004, 00:51

1. Stosować można długo, ale to kwestia indywidualna, słuchaj ginekologa, on może ewentualnie zarządzić jakieś przerwy, ale na pewno nie wcześniej jak po roku stosowania.
2. Jeżeli nie wystąpi pierwsze sprawdzamy czy w ciąży nie jesteśmy, bo dziwnym by bardzo było brak miesiączki zwłaszcza przy tabletkach kiedy okres jest uregulowany jak w szwajcarskim zegarku :) A kiedy nie jesteśmy, nic nie robimy... tylko czekamy.

3. Zaczynamy brać, 7 dni to 7 nie 10, nie 8, nie 9 itd.

Pozdrawiam!
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 lis 2004, 01:04

Mysle, ze tego typu pytania nalezy sobie zapisywac i zadac je ginekologowi na wizycie. Sadze, ze on bedize wiedzial najlepiej.
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 12 lis 2004, 01:07

Powie to samo, co napisałam... wiem z doświadczenia, bo kiedyś też pytałam.
Co jedynie wpływ na owe 7 dni przerwy może mieć rodzaj tabletek... ale nie spotkałam się jeszcze by czekać na wzięcie tabletki aż skończy się nam okres w przypadku kiedy wystąpił w przerwie...
Sama zawsze miałam pod koniec tegoż tygodnia przerwy :)
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 12 lis 2004, 09:54

Maverick pisze:Mysle, ze tego typu pytania nalezy sobie zapisywac i zadac je ginekologowi na wizycie. Sadze, ze on bedize wiedzial najlepiej.


to całkiem dobry pomysł
bo jednak teraz zapomniałam zadać paru pytania, przez to, że ginekolog się rozgadał i myslałam, że powiedział już wszystko :)

dzieki Blue, ale nie miałam na mysli tego, ze trzba przeczekac az przejdzie okres gdy sie pojawi np w 5 dniu przerwy, tylko czy wziac 1 tabletke w dzien dostania okresu, czy poczekac 2 dni, az mija poprawna 7-dniowa przerwa.Ale to faktycznie rzadkośc, by nie dostać okresu, ale ja wolę jak moje wszytskie wątpliowsci sa rozwiane.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Catalina
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 paź 2004, 19:19
Skąd: Costa del Sol
Płeć:

Postautor: Catalina » 12 lis 2004, 23:03

Natasza a czytałaś ulotkę od tabletek??? Tam pisze że bierzemy dokładnie 8-mego dnia niezależnie czy okres nam się skończył czy nie. Jeśli go nie było to trzeba się upewnić czy się w ciąży nie jest. Przeczytaj uważnie ulotkę, a jak jej nie zrozumiesz to spytaj się jeszcze swojego lekarza.
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć za chwilę...





http://www.nowaruda-community.kom.pl

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości