Dyskusja na temat tebletek antykoncepcyjnych + i -

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Dyskusja na temat tebletek antykoncepcyjnych + i -

Postautor: koksik21 » 28 wrz 2004, 17:59

Wlasnie zapraszam do rozmowy jesli chodzi o tabletki antykoncepcyjne?moja dzieczyna np ich nie lubie nie trafi nawet nie jest pzrekonan,bo sam duzo o nich czytam i jak by tak policzyc to kto wie czy nie bylo by wiecej minusow niz plusow to sa hormony z nimi nie ma zabawy a nie zawsze kazdej kobiecie pasuja nawet jesli lekarz kinekolog pzrepisal,zanm przypadek gdy dziewczyna brala i bylo wszystko git zero efektow tycie czy cos w tym rodzajku ale po odstawieniu chcial zajsc w ciaze przytyla,tradzik na tawrzy(jeszxcze w tym wieku)nabawials sie chorob itp rzeczy masakra...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 wrz 2004, 18:17

Witam, pozwolilem sobie zmienic tytul na taki ktory od razu mowi o czym jest topic...
Co do tabletek, to powiem krotko - masz jakas lepsza alternetywe? A zaszkodzic moga, zwlaszcza jak sie je zle dobierze.
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 28 wrz 2004, 18:46

nie tylko,chyba wiesz ze czasami nie da sie dobrac je do konca doobrze tak jak pisalem z hormonami nie ma zabawy,masz racje narazie nie ma z tym sie zgodze ale to sa tak potezne leki ze np dziwie sie mlodym dziewczynom wiem co ma powiedziec maja rodzic dzieci ale sami wiecei jak moga byc szkodlwie w mlodym wieku dla kobiety
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 28 wrz 2004, 19:05

skrajny ale byl, no wiem ciesze sie z twojego szczescia
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2004, 19:20 przez koksik21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 28 wrz 2004, 19:10

opisałes dośc skrajny przypadek, ale takie też sie zdarzają, więc nie nalezy ich ignorowac.
Ja z własnego dośiadczenia moge powiedziec, że pigułki są naprawde wygodne i skuteczne.Polecam. Mi podpasowały i nie miałam z nimi wielkich przejśc :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 wrz 2004, 19:27

dodam ...iz wyjątek nie stanowi regóły !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 28 wrz 2004, 20:02

bardzo mi zalezy na wypowiedziach kobiet oczywiscie mezczyzni tez moga ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 wrz 2004, 20:07

No tpo powiem tak , iz w moim kregu znajomych (a mam ich wielu ) nikt nie miał problemu z tabletkami anty ...NIKT !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 wrz 2004, 23:10

Na temat tabletek powiem krótko... Jeśli nie szkodzą i są dobrze dobrane to czemu nie? Nie bawisz się w liczenie dni płodnych i niepłodnych (co zresztą nie zawsze się sprawdza), nie martwisz się, by prezesy były zawsze pod ręką. Jedyne zmartwienie to wolna chata i żeby okresu nie było. Choć to tez nie jest dla niektórych problemem...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 wrz 2004, 08:13

Sue ! słonko , Ty to w ogóle masz dziwne wrazenia !! :564: jak sama zauwazyłaś na tym forum po czytaniu mych postów potrafie rozmawiać o wszystkim , z znajomymi i nie tylko ! to taki sam temat jak rozmowa na temat sytuacji w Iraku ! dlaczego by wiec nie !! Musz miec rozeznanie w temacie , jestem bardzo wscibskim facetem !! Poza tym .. temat raz podjety wyjasnia wszystko , czyli nieszkodliwosc , nie mienia komplikacji z stosowaniem tab. anty. wiec sie do niego nie wraca ! chyba ze cos sie zmieniło , ale jak do tej pory nie !! :564: sex ??? to ulubiony temat :547: a co tam ! :547: przeciez nie bede gadał o Iraku !
Sue ????? a Ty o czym byś chciała ze mna pogadac ???? z tematów zyciowych , (NIE AKADEMICKICH ) broń boze ! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 29 wrz 2004, 13:38

tabletki?? biore dopiero drugie opakowanie ale jestem jak najbardziej na TAK!!! Zero stresów,jak ktos juz pisał nie trzeba sie martwic aby zawsze miec przy sobie gumki!! Brane regularnie sa naprawde skuteczne a skutki uboczne?? wspomniano tu o skrajnych przydakach gdy tabletki wywołały niezbyt przyjemne skutki,ale gdyby były naprawde tak szkodliwe jak ktos tu pisze to lekarze by ich nie przypisywali :)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 wrz 2004, 16:04

Ja biore tabletki z mala od przerwa od nieco ponad roku. Pierwsze byly delikatnie mowiac do kitu. Masa dzialan ubocznych utrudniajacych zycie, czasem nie do zniesienia. Ale wystarczyla zmiana i wszystko jest, zero problemow itd.
Zdaje sobie sprawe, ze sa przypadki, gdy kobiety po przestaniu brania mialy problem z zajsciem w ciaze. Jednak tak naprawde malo osob w moim wieku tak na powaznie o tym mysli. Bo "dzieci to dopiero za ilestam lat", "teraz chce miec spokoj, a o dzieciach pomysle dobrze po studiach" itp. Choc pewnie kazda w glebi duchali liczy, ze jej to nie dotknie.
Poczekamy, zobaczymy....
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 30 wrz 2004, 12:24

Moje zdanie na temat tabletek antykoncepcyjnych jest proste. Jestem za nimi. Po pierwsze ułatwiają bardzo życie, po drugie jest to najlepsza metoda antykoncepcyjna (przynajmniej dla młodych ludzi). Ja brałam tabletki przez prawie pół roku i skutków ubocznych większych nie miałam. Z początku byłam troche rozdrażniona i taka otumaniona ale po połowie 1 opakowania już przeszło. A jeżeli o skrajne przypadki chodzi to wiem, że stanowią pewne zagrożenie ale co w dzisiejszych czasach nie stanowi zagrożenia? Same branie zwykłych tabletek może wiele złego dla organizmu zrobić. A jeżeli chodzi o trudności z zajściem w ciąże to najlepiej to wyraziła Sophie. Każda z nas wierzy, że jej to nie dotknie.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 30 wrz 2004, 14:55

uzuwam od pewnego czasu tabletek i jestem z nich jak najbardziej zadowolona. Zawsze kiedy najdzie nas ochota to nie musimy sie przejmowac zadnymi gumkami ;) wygoda i jeszcze raz wygoda! a skutki uboczne? zgodze sie tu z Triniti - co nam nie szkodzi? przy tabletkach mam praktycznie zero stresu ze "zaskocze" jak na razie jest tabletki sa tym co wybieram jako zabezpieczenie
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 30 wrz 2004, 18:18

ja zamierzam zacząc brać tabletki za jakiś czas i myśle, że wszystko ma swoje wady i zalety, a te wady nie są aż tak ogromne ani aż tak obszerne, żebym miała wielkie obawy
nina
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2004, 23:51
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: nina » 30 wrz 2004, 23:33

tez popieram jestem za ale po przerwie pol rocznej zaczelam brc znow tabletki i niezbyt dobrze sie czuje a co najlepsze to mam okres ale drugi chyba cos jest nie tak moze te tabletki sa nie dla mnie. Trzeba isc do ginekologa :551:
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 paź 2004, 07:10

SueEllen pisze:Wasze życie, Wasza sprawa. Zanim zaczniecie jednak tak zachwalać te tebletki pod niebiosa, wejdźcie sobie na jakiekolwiek forum o niepłodności, czy w ogóle dla kobiet po trzydziestce, które biorą je nie pół roku, czy rok, ale kilka lat. Tam już nie ma tak entuzjastycznych ochów i achów. No ale cóż. Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Ja Was tylko ostrzegam, byście zadbały o swe zdrowie. Jeśli juz decydujecie się na pigułki, to najpierw należy zrobić dokładne badania (nie tylko cytologię). Życzę też, byście za parę lat nie biegały do tego samego lekarza "od pigułek" by coś zrobił, abyście wróciły do stanu sprzed kuracji hormonalnej.

jak bym miał wierzyc we wszystko co pisza gazety i internet to bym sie niezle musiał denerwowac !! póki co z własnego zycia i (otoczenia) wiem a młody juz nie jestem wiec odpada powiedzenie kiedyś ! ze zadna która brała tabletki nie miała problemów w zajscie w ciążę! zadna z znajomych , a biora wszystkie i znajomych wiele ! :D
Jak ktosma kłopoty z zajscie w ciazę to potem zwala na tabletki , jak ktos kłopoty z sexem to zwala na masturbację itd......! bzdura i sciema !! :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 01 paź 2004, 10:58

Sue, zaczyna mnie denerwowac to wymądrzanie, jesteś młodsza ode mnie a zachowujesz sie jak byś w życiu wszytsko przerobiła. Spuśc troche z tonu i nie pouczaj nikogo a texty w stylu
Nie mój cyrk, nie moje małpy
wsadz sobie w buty, bo już cie słuchac nie moge.
. Jeśli juz decydujecie się na pigułki, to najpierw należy zrobić dokładne badania (nie tylko cytologię).

Ameryki nie odkryłaś.
Ja Was tylko ostrzegam, byście zadbały o swe zdrowie

dziekujemy ci mamo za troskę... :570:
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 paź 2004, 11:10

Ach chciało by sie dodac ... zeby scie wiedzieli co tak naprawde jecie ! ojej lepiej nie wiedziec ! :547:

Sue straszysz jak na tej durnej stronie , gdy to przeczytałem to mnie powaliło !! ludzie sami w to wierza ????? albo ktos to sobie wymyslił chciałem tam napisac ale sie nie da !!
http://onanistadoniczego.webpark.pl/#

sami se zobaczcie ....i uwazajcie :547:

CO ZA PIERDOŁY ! NO I TA GŁUPOTA LUDZKA !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 paź 2004, 22:51

Sue co Ty za farmazony gadasz? Po tabletkach problem z zajsciem? W zyciu nigdy! One sa odwracalne i nie powoduja nieplodnosci. Krzys dobrze porownal to co piszesz do winienia onanizmu za slaba erekcje.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 paź 2004, 19:23

Sue...? naukowcy to nawet nie są zgodni co do tego jakie pozywienie jest dla nas najlepsze !! Według Twego toku rozumowania , powinno sie pic tylko wodę i to zrudlaną przebadana , bo nie wszystkie zrudła są "czyste " alkochol ...tylko czysta ! bo kolorowe to juz szkodza !! chleb tylko pełnoziarnisty ! i to tez nie wiadomo w koncu czy to az tak dobrze ! itd. itd. Jak wychodzisz z domu to powinnas załozyc maske przeciwpyłkową , juz nie wspomne o takiej co pochłania ciezkie zwiazki które są w powietrzu (a które wytwazają chociazby samochody ) O myciu sie nie wspomne bo jest udowodnione ze ono nam szkodzi ! wiec .......póki co CO ???? CHCECIE ZYC WIECZNIE !! na cos trzeba kiedys umrzec !! :547: :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 03 paź 2004, 19:49

Sue, myslę że bardziej niż tabletki szkodzi nikotyna albo alkohol. A przecież wszyscy pijemy i duża część pali! Jasne, ze nie są najzdrowsze, ale czy spotkaliście kiedyś ginekologa który by ich nie chciał przepisać? Zdecydowana większość lekarzy uważa je za nieszkodliwe, a w sprawach zdrowia to oni są dla mnie autorytetem.
Zresztą, nie do końca wiadomo też jakie będą skutki jedzenia żywności modyfikowanej, a wszyscy ją żremy....
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 03 paź 2004, 21:30

Tak naprawdę masa rzeczy może złożyć się na to, że kobieta jest bezpłodna, tabletki na pewno też. Hormonalna ingerencja w jakimkolwiek organizmie na pewno nie jest w 100% procesem pozytywnym. Nikt nam nie da gwarancji, że zawsze pozniej bedzie wszystko OK, ale z drugiej strony gdybysmy z gory zakladali najgorsze to moznaby sie nerwicy nabawic, popasc w depresje i wyskoczyc z najblizszego okna, bo zycie to za duze ryzyko.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 paź 2004, 21:53

Tabletki musza byc odwracalne, bo jakby nie bylo to panienka bierze miesiac a potem przestaje kupowac i i tak nei zachodzi ;) Pomijajac ze nikt by ich nie bral wtedy. A bierze naprawde ogromna ilosc kobiet i one jakos nie maja problemow...
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 03 paź 2004, 22:22

A bierze naprawde ogromna ilosc kobiet i one jakos nie maja problemow...


...albo jeszcze nie wiedza, ze beda je mialy...

ale nie ma co dramatyzowac, poki co sama biore pigulki juz od dosc dawna i nie narzekam, no i wierze, ze nigdy nie bede sie przeklinala, ze kiedys zachcialo mi sie "bezpiecznego seksu"
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 03 paź 2004, 22:25

z hormonami nie ma zartów i zgadzam sie z poczesci wypowiedzi sue, mozna je porownac tak samo do hormonow ktore biora zawodowi BB nie wierze ze sa take super ale nie stety nie ma chyba teraz na rynku bardziej komfortowego zabezpieczenia,czesto efekty ubczne sa po odstawieniu a nie w trakcie...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 paź 2004, 22:36

...albo jeszcze nie wiedza, ze beda je mialy...
Hormony byly juz kilkanascie lat temu, o wiele gorsze a mimo to byly stosowane.
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 03 paź 2004, 22:40

boze duzo rzeczy jest stosowane i co z tego mozesz mi powiedziec zolnierzom na wojnie dawano anfetamine i co powiedsz ze jest dobre wiec albo jej nie brales albo nawet nie probowales, nie wszytsko co sie daje jest dobre
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 paź 2004, 22:49

Masz jakas alternatywe dla tabletek?
I tym krotkim zdaniem Was rozwalilem, bo to koniecznosc.
koksik21
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 11 wrz 2004, 14:15
Płeć:

Postautor: koksik21 » 03 paź 2004, 22:54

prosze cie czytaj to sam napisalem, ze nie ma lepszego wyjscia jak narazie ale to nie znaczy ze sa zdrowe

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości