CIĄŻA

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

CIĄŻA

Postautor: natasza » 17 wrz 2004, 17:02

po jakim czasie test ciązowy moze wykazać ciąże, a po jakim czasie ginekolog może ją stwierdzic?
Awatar użytkownika
jasiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2004, 00:22
Płeć:

Re: CIĄŻA

Postautor: jasiu » 17 wrz 2004, 18:55

natasza pisze:po jakim czasie test ciązowy moze wykazać ciąże, a po jakim czasie ginekolog może ją stwierdzic?



Test ciazowy (taki jaki kupuje sie w aptece) wykrywa w moczu kobiety obecnosc gonadotropiny kosmowkowej (to taki hormon, ktory jest wytwarzany przez trofoblast, czyli cos z czego pozniej powstanie zarodek). Mozna ja wykryc juz w 5 dni od zaplodnienia.
Jednak pelne potwierdzenie ciazy mozna uzyskac na podstawie badania USG - 5 tydzien.

W 12 tygodniu mozna uslyszec jak bije serce dziecka (tak Maverick - DZIECKA=CZLOWIEKA!!!)
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 17 wrz 2004, 21:40

po jakim czasie ginekolog może ją stwierdzic?

cóz ja byłam u pani ginekolog i robiła mi usg(to było2miesiace po stosunku)i mimo iz usg cos wykazało pani nie była pewna czy to ciaza powiedziała tylko ze to moze byc wczesna ciaza(oczywiscie okazało sie ze nie)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 wrz 2004, 22:34

W 12 tygodniu mozna uslyszec jak bije serce dziecka (tak Maverick - DZIECKA=CZLOWIEKA!!!)
Ale nie ma rozwinietego ukladu nerwowego, mozgu i nie jest w stanie przezyc poza organizmem matki. To jest plod. Z niego czlowiek sie dopiero wykrztalci.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 18 wrz 2004, 07:06

Ale nie ma rozwinietego ukladu nerwowego, mozgu i nie jest w stanie przezyc poza organizmem matki. To jest plod. Z niego czlowiek sie dopiero wykrztalci.

panowie nie ma sensu przenosic jednej dyskusji do innego tematu wiec jezeli sie chcecie ciagle spierac na temat aborcji to prosze w tamtym topicu.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 wrz 2004, 09:59

Ja sie tam nie spieram, tylko zwrocilem mu uwage ze nie zna sie na biologii.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Re: CIĄŻA

Postautor: Triniti19 » 18 wrz 2004, 14:23

natasza pisze:po jakim czasie test ciązowy moze wykazać ciąże, a po jakim czasie ginekolog może ją stwierdzic?

Z tego co się orientuje to test ciążowy jest w stanie wykryć ciąże już nawet po 3 lub 4 dniach od ewentualnego zapłodenia.

Jeżeli chodzi zaś o ginekologa to moja kiedyś mi mówiła, że niektórzy "wprawni" lekarze są w stanie wykryć już nawet po 2 tygodniach od ewentualnego zapłodnienia. Ale podobno standardem jest miesiąc.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości