Tabletki

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Luca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2004, 11:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Tabletki

Postautor: Luca » 29 lip 2004, 19:49

Temat tabletek antykoncepcyjnych był tutaj poruszany wiele razy ale tego pytania chyba nie było.Chciałem się dowiedzieć czy aby kobieta nie miała okresy,można brać 3 opakowania tabletek pod rząd a potem przerwa i takim oto sposobem kobieta może mieć tylko 4 okresy na rok.Słyszeliście o tym??Ja tak ale nie wiem czy jest to bezpieczne.Dzięki za wszelkie info :564:
Prędzej na wiosnę zamilkną ptaki, niż kobieta oprze się czułym zalotom młodego mężczyzny.
Owidiusz
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lip 2004, 20:02

Tabletki antykoncepcyjne nie zapobiegaja pojawianiu sie okresu , stosujac tabletki anty ma sie normalnie co miesiąć okres !tabletki tez stosuje sie ciągle przez np rok , pół roku , czy 2 lata potem przerwy sie robi zalezy jak kto zaleca , ale to juz lekarz wyjasnia !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 29 lip 2004, 23:08

z tego co wiem , a biore tabletki, jesli po skonczeniu calego opakowania zacznie sie od razu brac kolejne (bez robienia 7 dniowej przerwy) to okres nie wystapi, ale nie powinno sie tego robic za czesto, a poza tym najlepiej po omowieniu tego z lekarzem. Slyszalam ze sa juz jakies tabletki ktore sie przyjmuje i rzeczywiscie po nich okres wystepuje tylko 4 razy do roku ale nie mam zadnych blizszych informacji na ich temat :)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 30 lip 2004, 09:08

dokladnie jest to możliwe ale nie za często. Nie ma co kombinowac, zreszta podczas tabletek krwawienia są zawyczaj krótsze i mniejsze wiec mozna sie 'przemczyc' :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Asanpi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 lip 2004, 22:23
Płeć:

Postautor: Asanpi » 01 sie 2004, 22:08

no tak, ale jesli cos naprawde waznego ma sie zdarzyc (rejs jachtem, matura, egzamin, itp..) to mozna sobie przesunąć :) oczywiscie nie czesciej niz 1 na rok
dryncia

Postautor: dryncia » 01 sie 2004, 22:32

Czytała ze są już takie tabletki nowej generacji dzięki którym bez szkody dla organizmu ma się okres co trzy miesiące. Będę musiała poprosić o nie lekarza. A takie branie bez przerwy dwóch opakowań normalnych nie jest obojętne dla zdrowia i można to robić tylko w wyjątkowych przypadkach
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 sie 2004, 12:35

Będę musiała poprosić o nie lekarza.

prosic zawsze mozesz ale zeby je kupic bedziesz musiala pojechac za granice bo w Polsce nie sa one jeszcze dostepne.
Tak jak kolezanki pisza istnieje mozliwosc przesuniecia miesiaczki. Wtedy zarzywa sie nastepne opakowanie bez przerwy. Nie nalezy tego robic za czesto, a juz na pewno nie tak czesto jak pisales i nie 3 opakowania pod rzad aby kobieta miala tylko 4 okresy! To nie jest obojetne dla organizmu
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 12 sie 2004, 00:25

stosujac tabletki anty ma sie normalnie co miesiąć okres !


to nie jest okres!!!!tylko krwawienie przypominajace miesiaczke ale z okresem a ono mało wspolnego!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 sie 2004, 00:29

No tak , ale i tak wszyscy nazywają to okresem , wiec ??????? :566:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 12 sie 2004, 06:47

No tak , ale i tak wszyscy nazywają to okresem , wiec ???????

na pewno nie wszyscy :) np lekarze od razu mówia ze jest to krwawienie okresopodobne ;)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 12 sie 2004, 09:06

ale my lekarzami nie jesteśmy i mówimy okres, prawda ? :D
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 12 sie 2004, 10:40

Niedawno zdarzylo sie, ze wzielam 3 opakowania pod rzad (bez przerw, ale musialam tak zrobic, jestem w polowie tego3) i nie mam zbytnio problemow, choc wczoraj lekarka (nie przyznalam sie do tego niecnego :) procederu) powiedziala, ze mam lekko zaburzona kwasowosc (czy jakos tak) pochwy. Poszłam do niej, bo momentami dziwnie sie nieco czulam (jakby zblizala sie infekcja). Tak wiec nie radze brac zbyt czesto pod rzad... Bo jak juz to było tu powiedziane, organizm nie jest na to obojętny.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 14 sie 2004, 10:05

jesli pozwolicie- zeby nie zakladac nowego topicu - dodam tutaj swoje pytanko (a wlasciwie nie zwoje tylko w imieniu znajomej ;) Skoro mowa o tabletkach antykoncepcyjnych to napiszcie jak to jest jak dziewczyna ktora bierze tabletki znajdzie sie w tym malym odsetku kobiet ktore mimo ich stosowania zaszly w ciaze... i dalej przyjmuje tabletki bo nie jest swiadoma ze "zaskoczyla"... nadal w jej przypadku bedzie wystepowac to
krwawienie okresopodobne
? heh
Juz mowie skad takie pytanko- kumpela od ok 6 miesiecy przyjmuje tabletki a dodatkowo jeszcze uzywaja gumek (tak tak wiem - niepotrzebnie) i ostatnio gumka zawiodla i teraz oboje maja jazdy ze zostana rodzicami :P Wiec kumpela poprosila mnie zebym zapytala naszych forumiczow jak to jest z tym
krwawienie okresopodobne
;) Dzieki z gory za odpowiedzi :)
Pozdrowionka!
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 14 sie 2004, 10:14

A ja sie spytam o coś innego.
Moja dziewczyna brała tabletki przez 3 miesiące. Teraz zrobiła przerwę, bo nie zdążyła po receptę, a poza tym chciała sobie zrobić przerwę - nie wiem czy powinno się tak. I jak to będzie ze skutecznością jeśli zacznie zażywać od następnego cyklu.
Dodam jeszcze, że te tabletki nie przyjęły się dobrze chyba. Pod koniec ostatniego cyklu miała stany depresyjne (nie wiem czy mogę to tak nazwać, ale była strasznie przygnębiona przez dobrych kilka dni i to nie przeze mnie!)
Chyba pasuje zmienić tabletki?
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 16 sie 2004, 15:29

Elspeth pisze:jesli pozwolicie- zeby nie zakladac nowego topicu - dodam tutaj swoje pytanko (a wlasciwie nie zwoje tylko w imieniu znajomej ;) Skoro mowa o tabletkach antykoncepcyjnych to napiszcie jak to jest jak dziewczyna ktora bierze tabletki znajdzie sie w tym malym odsetku kobiet ktore mimo ich stosowania zaszly w ciaze... i dalej przyjmuje tabletki bo nie jest swiadoma ze "zaskoczyla"... nadal w jej przypadku bedzie wystepowac to krwawienie okresopodobne

na pewno będzie miała pecha a wg mnie krwawienie nie powinno wystapić.

Juz mowie skad takie pytanko- kumpela od ok 6 miesiecy przyjmuje tabletki a dodatkowo jeszcze uzywaja gumek (tak tak wiem - niepotrzebnie) i ostatnio gumka zawiodla i teraz oboje maja jazdy ze zostana rodzicami :P Wiec kumpela poprosila mnie zebym zapytala naszych forumiczow jak to jest z tymkrwawienie okresopodobne

po pierwsze to baaardzo dziwna ta kumpleta i rozsmieszyło mnie jej zachowanie. po co bierze tabletki i uzywa gumek ? beznadzieja. Albo jedna albo druga a jak sie boi ze zaszła, to soryy, szkoda gadac. Proponuje niech oboje założą worki foliwe i w nich sie kochają.
Wybaczcie mi prosze, ale to jakiś ciemnogród.

do EMPEROR: wg mnie zdecydowanie za wszybko zrobiła przerwę, bo organizm ledow zdążył sie przyzwyczaić a ona juz je odstawiła. Tłumaczenie ze nie zdążyła, nie jest dla mnie żadnym tłumaczeniem> NIech idzie do lekarza i powie jak sie czuje, moze trzeba zmienic tabletki.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 18 sie 2004, 15:56

do EMPEROR: wg mnie zdecydowanie za wszybko zrobiła przerwę, bo organizm ledow zdążył sie przyzwyczaić a ona juz je odstawiła. Tłumaczenie ze nie zdążyła, nie jest dla mnie żadnym tłumaczeniem> NIech idzie do lekarza i powie jak sie czuje, moze trzeba zmienic tabletki.


No wg mnie też. Troche się chyba przestraszyła :/ Zobaczymy co jej dziś ginekolog powie.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości