YAZ

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Nessa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009, 12:39
Skąd: skądś
Płeć:

YAZ

Postautor: Nessa » 14 wrz 2010, 04:26

Postanowiłam założyć ten temat, ponieważ niewiele znalazłam w wyszukiwarce na temat tych pigłek.
Czy któraś z Was stosuje ten preparat? Jak się po nim czujecie, czy występują jakieś ze skutków ubocznych tak obficie opisanych w ulotce?

Ja mam dość dziwny problem, biorę je dopiero niecały tydzień, to moje pierwsze tabletki. I nie wiem czy wpadłam w panikę, ale wydaje mi się, że czuję się po nich dość niepewnie, dziwnie w sensie czasem mam wrażenie, że któraś z moich części ciała wpada w lekkie odrętwienie lub przechodzą po mnie przysłowiowe mrówki. Inne skutki nie występują, nie boli mnie głowa czy brzuch, okres trwał zaledwie dwa dni dłużej niż zazwyczaj. Zastanawiają mnie te dziwne dość objawy, bo nie jestem pewna czy za dużo się o nich naczytałam czy rzeczywiście jest coś nie tak i powinnam natychmiast je odstawić i lecieć do lekarza. Dodam również, że w mojej rodzinie nie stwierdzono (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) chorób przewlekłych, jedynie mój tata i jego brat cierpią na żylaki, jednak bez większych komplikacji.

Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale po prostu nie mogę spać przez te moje małe schizy, czyżbym za dużo o tym myślała? Jak sądzicie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 wrz 2010, 06:52

Tak, przejmujesz się durnotami.
Nessa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009, 12:39
Skąd: skądś
Płeć:

Postautor: Nessa » 14 wrz 2010, 10:50

Dzięki za tak realistyczne podejście! Bo mnie się już śniła zakrzepica ;P
Colleen30
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2010, 09:32
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Colleen30 » 08 paź 2010, 09:45

Mam pytanie odnośnie YAZów.
Właśnie dziś kończę 4 tabletkę placebo, a krwawienie nadal się nie pojawiło. Dodam, że to moje pierwsze opakowanie. Czuję się jakby miało się pojawić, ale tak jest już od 3 dni i nic się nie dzieje. Kochałam się z chłopakiem, ale mieliśmy prezerwatywy, więc ciąża jest chyba tutaj mało prawdopodobna.
Mój ginekolog ma urlop, wyłączony telefon. Dlatego pytam, bo coraz bardziej mnie to niepokoi.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 paź 2010, 10:28

Nigdzie nie jest powiedziane którego wystapi krwawienie.
Jedna dostanie drugiego dnia, inna czwartego. a to dopiero pierwsze opakowanie, więc może być bardzo różnie, organizm musi się przystosować. Nie masz co panikować
Colleen30
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2010, 09:32
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Colleen30 » 08 paź 2010, 10:32

Bardzo Ci dziękuję. A jeśli krwawienie w ogóle nie wystąpi?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 paź 2010, 10:37

Tych tabletek nie brałam. brałam inne. I lekarz mi powiedział, ze może się tak zdarzyć, ze krwawienie przy pierszym opakowaniu nie wystapi, że mam się nie martwić i brac normalnie drugie ( oczywiście po tych dniach przerwy)

Ja od dłuższego czasu nie biorę, więc fajnie by było gdyby wypowiedział się jeszcze ktoś kto wie więcej niż ja. Bo ja gwarancji na to co napisałam nie dam
Colleen30
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2010, 09:32
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Colleen30 » 08 paź 2010, 10:41

Moja koleżanka też bierze, z tym, że ona miała plamienia w trakcie. Praktycznie przez cały miesiąc. U mnie natomiast nie wystąpiły chyba żadne skutki uboczne. Ale i tak postanowiłam dodatkowo zabezpieczyć się prezerwatywą, więc ciążę na pewno mogę wykluczyć? Kurczę, wiem że to bardzo naiwne pytanie. Ale ja zawsze panikuję.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 paź 2010, 15:37

Colleen30 pisze:Ale ja zawsze panikuję.

To po co uprawiasz seks? :?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 paź 2010, 17:27

Colleen30, ja dostaję 5 dniu przerwy dopiero np. To normalne. Jak się nie pojawi teraz to będzie za miesiąc z przerwie. Tak może być. A gumki są zbędne. Jeśli się boisz ciąży i świat Ci się zawali jak zajdziesz to nie uprawiaj seksu.
Colleen30
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2010, 09:32
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Colleen30 » 09 paź 2010, 10:37

To nie tak, że panicznie boję się ciąży. Po prostu dopiero zaczynam swoją przygodę z seksem, chciałabym się nim trochę pocieszyć, więcej nie wiem, niż wiem. Świat by mi się nie zawalił, o nie, dla studentki to już raczej nie taka katastrofa.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dodzwoniłam się do giniekologa, który powiedział, że teraz krwawienie będzie krótkie i skąpę (co bym się po tych moich bólach nie zdziwiła).
Księżycówko, a jak Ci służy YAZ? Jeśli akurat te bierzesz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 paź 2010, 10:40

Colleen30 pisze:Księżycówko, a jak Ci służy YAZ? Jeśli akurat te bierzesz.
Nie biorę YAZ. Ale wszystkie działają tak samo.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości