Antykoncepja i ślub

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Antykoncepja i ślub

Postautor: on-czyli-kto » 25 mar 2010, 08:42

Niedługo biorę ślub i wiadomo teraz trzeba milion papierków nosić do plebana. Odbębniliśmy katechezy przedślubne no a teraz poradnia w trakcie. W sumie to zaciekawiło mnie podejście kościoła do antykoncepcji. Według tego co chyba dobrze zrozumiałem:
1. Każdy stosunek powinien służyć prokreacji
2. Wszystkie środki antykoncepcyjne są sprzeczne z nauką kościoła (stosunek przerywany też)
3. Kontrolować poczęcia można na podstawie np. metody objawowo-termicznej

Z tego powodu nasunął mi się wniosek taki: skoro każdy stosunek ma służyć prokreacji a robimy to świadomie w dni niepłodne żeby nie zajść w ciążę to coś tu jest nie halo.

Nie wiem może się mylę i źle interpretuję. Co o tym sądzicie.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 mar 2010, 08:49

on-czyli-kto pisze:Według tego co chyba dobrze zrozumiałem:
1. Każdy stosunek powinien służyć prokreacji

Albo źle zrozumiałeś, albo miałeś zajęcia z fanatykiem. To nieprawda.

on-czyli-kto pisze:2. Wszystkie środki antykoncepcyjne są sprzeczne z nauką kościoła (stosunek przerywany też)

To prawda. Natomiast wstrzymywanie się współżycia w dni płodne nie jest uznawane za metodę antykoncepcyjną, dlatego dozwolone.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Re: Antykoncepja i ślub

Postautor: Zaq » 25 mar 2010, 09:06

on-czyli-kto pisze:1. Każdy stosunek powinien służyć prokreacji
Nie. Ale każda czynność seksualna powinna być zakończona wytryskiem w pochwie. Wytrysk poza pochwą lub zabawy bez wytrysku są uznawane za grzech. Takie jest oficjalne stanowisko.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 25 mar 2010, 10:31

Odpowiedź prosta - bez prokreacji i prania głów wiernych do kasy i na tacę nie wpada, nie ma też kim rządzić, żeby kościół istniał owieczki muszą się mnożyć.
A jak najłatwiej mają się mnożyć ? Z woli boga czyli 100% naturalnie.
Środki anty to wola człowieka a nie boga więc są zakazane, a obchodzenie reguł może być co najwyżej naganne, a zabawy w dni płodne i niepłodne to jak chodzenie ze świecą koło rozlanej benzyny - duuuuże ryzyko, ale im o to chodzi.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
on-czyli-kto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 29 cze 2006, 00:43
Skąd: Zdechlina
Płeć:

Re: Antykoncepja i ślub

Postautor: on-czyli-kto » 25 mar 2010, 13:56

Zaq pisze:
on-czyli-kto pisze:1. Każdy stosunek powinien służyć prokreacji
Nie. Ale każda czynność seksualna powinna być zakończona wytryskiem w pochwie. Wytrysk poza pochwą lub zabawy bez wytrysku są uznawane za grzech. Takie jest oficjalne stanowisko.


dzięki za wyprostowanie bo już myślałem że szansa zdemaskowania spisku jest tak blisko :D

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości