Plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sokolica
Bywalec
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Postautor: Sokolica » 06 lis 2009, 09:48

Mam pytanie czy po dłuższym czasie brania tabletek antykoncepcyjnych może nagle pojawić się plamienie? Moje biore już od 10 miesiecy i nigdy nic takie się nie działo a teraz jakieś cuda :|
Rzeczy cennych nie zdobywa się prosto...
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 10 lis 2009, 19:37

Mi się pojawiło, z tym że to było na początku jak je zaczełam zażywać.
Może spytaj się teog lekarza co ci przepisał tabletki.
A jakie bierzesz??
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Sokolica
Bywalec
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Sokolica » 10 lis 2009, 19:50

Na początku brania to ok ale ja biore od 10 miesiecy i do tej pory nic takiego się nie działo :? Do lekarza mam narazie nie po drodze ;) Biore Azalie.
Rzeczy cennych nie zdobywa się prosto...
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 11 lis 2009, 11:25

A nie masz telefonu do niego? mogłabyś zadzwonić i sie spytać
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
dec877
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2009, 11:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: dec877 » 12 lis 2009, 11:09

Najlepiej skonsultować to z lekarzem - to jest Twoje zdrowie, a ma się je tylko jedno:-|
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lis 2009, 18:21

dec877 pisze:to jest Twoje zdrowie
, a ma się je tylko jedno:-|
Gdyby człowiek myślał o zdrowiu toby w ogóle pigułek nie brał.

Tak, organizm może sfiksować nawet po XX miesiącach od tabletek. I tak plamienia mogę się pojawić. Tak samo jak u tych co tabletek nie biorą.
Pp0520
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2010, 20:56
Skąd: O;p
Płeć:

Postautor: Pp0520 » 29 paź 2010, 16:46

a czy przy plastrach tez moze sie pojawic plamienie?
Kto pyta nie błądzi.

Love me tender, love me true.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 paź 2010, 17:28

Plamienie jest przez hormony, a nie sposób ich podawania więc jak sądzisz?
Pp0520
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2010, 20:56
Skąd: O;p
Płeć:

Postautor: Pp0520 » 29 paź 2010, 19:08

Nie wiedziałam, a kto pyta nie bładzi.
Kto pyta nie błądzi.



Love me tender, love me true.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 paź 2010, 20:53

Wpierw trzeba się douczyć nt. tego co się stosuje.
daphne
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2010, 15:52
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: daphne » 13 lis 2010, 16:16

W październikowym Poradniku Domowym (bardzo dobra gazeta) był taki dość obszerny artykuł na temat antykoncepcji. Przeczytałam, że jednym ze skutków ubocznych zażywania tabletek antykoncepcyjnych jest plamienie. Myślę, że skoro przez 10 miesięcy nic się nie działo, a teraz nagle 'takie cuda' (jak to określiłaś) ;P powinnaś się nie martwić, oczywiście jeśli plamienie nie będzie trwało zbyt długo.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lis 2010, 13:45

zawsze nalezy sie martwic wtedy kiedy po 10 miesiacach wystepuje plamienie , a wczesniej nie wystepowało ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 18 lis 2010, 12:26

Mnie wczoraj mój lekarz poinformował obojętnym tonem, że po mnie ma pacjentkę, która plamiła na tabletkach przez 4 dni i teraz jest w ciąży. Chodzę więc spanikowana wielce, bo sama przez ostatni tydzień plamiłam bardzo.
Plamienia mogą się zdarzyć w trakcie cyklu, ale wg mnie zawsze w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z lekarzem, bo nie wiadomo czy to jakieś takie odchyły po prostu organizmu, czy np. znak, że dawka tabletek jest za słaba i "okres" nie jest trzymany.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości