Plamienia

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Plamienia

Postautor: kina » 16 lip 2009, 16:37

Hej, dawno tu nie pisalam....będzie chyba ze 3 lata, ale często czytam forum :)

Mam pytanie i liczę na pomoc....

Zazwyczaj przed okresem, aż do jego pojawienia się mam delikatne plamienia (skąpe zazwyczaj wystarcza wkladka), czy w czasie tych plamień jest szansa na zajscie w ciąze?? Jest to mój 23 dzień cyklu i dziś zauważyłam delikatnie zaróżowiony śluz...szczerze powiem, że nie potrafię obliczyć dokładnie kiedy mam dni płodne dlatego korzystam z programu na kompie, który takie dni wylicza (oczywiście tylko tak mniej więcej, żebym chociaż jakieś pojęcie miała). Wg. tego progrmau dziś mam ostatni dzień dni płodnych....natomiast poczytałam trochę różne artykuły i zazwyczaj piszą, że plamienie występuje podczas owulacji....już sie pogubiłam!
Proszę o pomoc i dzięki
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 31 sie 2009, 14:48

A to plamienie to nie po prostu znak zbliżającego się okresu [?]
...drzazga mojej wyobraźni
zapala sie od słowa...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 02 wrz 2009, 01:44

kina pisze:Wg. tego progrmau dziś mam ostatni dzień dni płodnych....

23 dzień cyklu i dzień płodny? To ile trwa Twój cykl lub co to za program?
kina pisze:natomiast poczytałam trochę różne artykuły i zazwyczaj piszą, że plamienie występuje podczas owulacji....

Owszem, w czasie owulacji wydziela się śluz o specyficznym zapachu, ale jest on raczej bezbarwny.

Przy standardowym 28-dniowym cyklu dni płodne przypadają między 10 a 18 dniem cyklu, z tym że najbardziej płodne są dni 14-15. Tendencja jest taka, że dzielisz długość swojego cyklu przez 2 i "dokładasz z obu stron po 4 dni".

Najbardziej efektywne liczenie dni płodnych można uzyskać jedynie przy regularnej menstruacji. Radzę uważniej obserwować swój organizm. Poza tym powszechnie wiadomo, że w dni płodne jest największa chcica, cera ładnieje, no i wydzielający się śluz.
kitty pisze:A to plamienie to nie po prostu znak zbliżającego się okresu [?]

Też bym tak obstawiała.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 wrz 2009, 08:04

kina pisze:czy w czasie tych plamień jest szansa na zajscie w ciąze??

Tak, w czasie plamień jest taka sama możliwość zajśćia w ciąże jak wtedy, kiedy takowe nie występują.

Sorry, ale nie rozumiem pytania.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 03 wrz 2009, 10:46

kina pisze:czy w czasie tych plamień jest szansa na zajscie w ciąze??

Szansa zajścia w ciążę jest zawsze. To, że kobieta ma dni niepłodne nie oznacza, że ryzyka nie ma. Po prostu w czasie owulacji ryzyko jest znacznie wyższe.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości