zdrowa matka, chory ojciec... a ciąża

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

zdrowa matka, chory ojciec... a ciąża

Postautor: karmen » 22 paź 2007, 21:13

Witam.

Chcialam zasięgnąc od Was porady, poznac wasze zdanie badż przeczytac o podobnych przypadkach... Otórz ja wraz z facetem w niedalekiej przyszlości planjemy dziecko... jednak jest to nieszczęśne ALE... On ma cukrzyce i częstoskurcz juz od kilku lat.... w związku z tym mam pytanie... wiadomo że dziecko dziedziczy geny od obojga rodziców... Jaki wpływ mogą mieć jego choroby na nasze dziecko ? Jakie są szanse, że nasze dziecko nie odziedziczy po porodzie cukrzycy bądz nie zachoruje na serce....? Jak to jest... ? Na co powinnam sie przygotować...? Czego musze być świadoma... ?

Jak juz wszystko przemyslimy i pogadamy to chcemy pójśc popytac dol ekarza i upewnić sie co i jak...
Póki co chętnie poznam wasze zdanie...

Pozdrawiam.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 22 paź 2007, 21:57

karmen pisze:Jak juz wszystko przemyslimy i pogadamy to chcemy pójśc popytac dol ekarza i upewnić sie co i jak...
no raczej tylko lekarz powie ci cos konkretnego na ten temat...my mozemy ci powiedziec tylko to co sama ty powiedziałas ze dziecko dziedziczy geny zarówno po matce jak i po ojcu wiec jest jakies prawodopobienstwo ze dziecko odziedziczy także geny ospowiedzialne za powstanie cukrzycy.....
Awatar użytkownika
hathor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 298
Rejestracja: 17 wrz 2006, 19:36
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: hathor » 22 paź 2007, 22:52

karmen pisze:Jak juz wszystko przemyslimy i pogadamy to chcemy pójśc popytac dol ekarza i upewnić sie co i jak...

Dlaczego od razu nie pójdziecie do lekarza i nie wypytacie o wszystko, tylko sądzisz, że ktoś na forum ci wyłoży wszystko, co i jak? Lekarz ci chyba od razu wytłumaczy i odpowie na wszystkie pytania, a ludzie z forum co mogą? Gdybać?
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 23 paź 2007, 23:04

hathor do lekarza pójdziemy pózniej bo poki co tylko razem o tym rozmawialismy i jak już bedzie tak daleko to będziemy rozmawiać z lekarzem...

piszesz
Dlaczego od razu nie pójdziecie do lekarza i nie wypytacie o wszystko, tylko sądzisz, że ktoś na forum ci wyłoży wszystko, co i jak?
nie oto chodzi... chcialam tylko poznać zdanie innych,czy to źle ? może ktos zna podobne przypadki i potrafiłby cokolwiek powiedziec... w koncu to jest forum...skoro np. dziewczyny ktore pisza że podejrzewają ciąze itp a my mamy im radzić to można by napisac niech idą do lekarza i zrobią test (poco o tym pisacna forum co nie... ?) .... forum to forum.... dobra nie ważne... najlepiej od razu zamknijcie mój temat poco ta głupia gadka...
Awatar użytkownika
hathor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 298
Rejestracja: 17 wrz 2006, 19:36
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: hathor » 24 paź 2007, 00:43

karmen pisze:dziewczyny ktore pisza że podejrzewają ciąze itp a my mamy im radzić to można by napisac niech idą do lekarza i zrobią test (poco o tym pisacna forum co nie... ?) ....

jest "trochę" róznica między tym, czy dziewczyna może być w ciązy, bo to jest łatwiej stwierdzić, a tym, żeby ktoś miałby tu powiedzieć, jak będzie wyglądała kwestia dziedziczenia choroby, nie sądzisz? :>
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 24 paź 2007, 15:37

i w jednym i w drugim przypadku wizyta u lekarza jest konieczna... co tu więcej mówić....

dobra,nie mam zamiaru się kłócić bo nie po to założyłam temat... nie musisz czytac ani pisać nic w tym temacie hathor
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 paź 2007, 16:27

karmen a co Ty taka nerwowa jestes ??
dziewczyny napisały, że w tych sprawach najlepiej opierac sie na opinni lekarza.
Nie wiem czy na forum jest ktos kto czuje sie na tyle kompetentny by Ci radzic.

Chcesz tak sobie pogadac o tym z osobami które maja, znaja takie przypadki ??
to jan Ci proponuje jakies forum dla rodziców i przyszłych rodziców, jakies takie mamowate. Tam mysle znajdziesz osoby z podobnym problemem.
karmen pisze:najlepiej od razu zamknijcie mój temat poco ta głupia gadka...

nie zachowuj sie jak smarkula, to bardzo utrudnia rozmowe :)
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Re: zdrowa matka, chory ojciec... a ciąża

Postautor: lamaa » 24 paź 2007, 18:35

karmen pisze:Jakie są szanse, że nasze dziecko nie odziedziczy po porodzie cukrzycy bądz nie zachoruje na serce....?

hmm dziecko juz jako zarodek dziedziczy choroby po rodzicach, tak wiec...
ale nie zebym sie czepiała.
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 24 paź 2007, 20:50

Dzindzer pisze:to jan Ci proponuje jakies forum dla rodziców i przyszłych rodziców, jakies takie mamowate. Tam mysle znajdziesz osoby z podobnym problemem.
Też tak uważam. Choć z drugiej strony, zanim się dziewczyna nabawi stresu czytając jakieś wątki odn chorób, powinna si skonsultować z lekarzem. Innej opcji nie widzę.
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 24 paź 2007, 23:48

Faktycznie powinnam sobie znaleść inne forum tam ludzie inaczej paczą na niektore rzeczy... a juz na pewno poważniej podchodza do tematu... ( a i tak w odpowiednim czasie pójde do lekarza...)

dzięki...
pozdro...
Awatar użytkownika
hathor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 298
Rejestracja: 17 wrz 2006, 19:36
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: hathor » 25 paź 2007, 00:35

karmen pisze:a juz na pewno poważniej podchodza do tematu...

a myślisz, że to podejście nie jest poważne? sądzisz, że lepiej byłoby tutaj rozmyślać, co będzie, a czego nie będzie i to byłoby poważniejsze? no daj spokój...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 paź 2007, 12:12

Choć z drugiej strony, zanim się dziewczyna nabawi stresu czytając jakieś wątki odn chorób, powinna si skonsultować z lekarzem. Innej opcji nie widzę.

no tak najlepiej. Jak nieznosze lekarzy tak bym w takiej sytuacjio najpierw tam poszła. Ja jestem płocha.

karmen pisze:... a juz na pewno poważniej podchodza do tematu...

<podchodzac najpowazniej jak tylko potrafi> nie znam sie na temacie
Jaka on ma cukrzyce, to jest wazne.

Zawsze moge napisac zasłyszane obiegowe opinie
i zasłyszane odnosnie róznych dziedzicznych chorób

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości