durne tabsy... :)nie ogarniam..

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

lila20
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2007, 16:35
Skąd: warszawa
Płeć:

durne tabsy... :)nie ogarniam..

Postautor: lila20 » 26 cze 2007, 17:15

<hmm> mam pytanie.....jakies 8 miesiecy temu przestalam brać tabsy i teraz znowu zaczęłam.....tylko ze ...kurcze jak to wytłumaczyć :) hyhy...
dostałam okres jakis przedwczesny, po 12 dniach chyba od wczesniejszego..potem jak mi sie skonczyl poszlam do ginekologa i on przepisal mi tabsy (cyprest) i za pare dni dostalam okres kolejny, juz w odpowiednim terminie ( nie liczac tego przedwczesnego:) i wraz z pierwszym dniem miesiączki wzielam tabletkę.
tylko ze ten okres trwal tylko i wylacznie ten jeden dzień...
wow?
czy to mozliwe? czyu moze tabsy nie dzialają bo to moze nie byl tak prawdziwy okres sskoro trwał tylko jeden dzień?hehe:)
kurcze no nie wiem :)pewnie byl taki maly bo dostalam przedwczesny?

[ Dodano: 2007-06-26, 19:32 ]
ah no i pytanie...bo w koncu nie do konca to jasne z mojej strony...powiedzcie mi czy nawet jesli to nie byl prawdziwy okres a krwawienie bylo to tabsy działają?

napissssssssssssssszcie no prosze:) seks z gumeczką jkest tragiczny :))
Pervver
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2007, 08:56
Skąd: Crack city
Płeć:

Postautor: Pervver » 26 cze 2007, 20:37

Z tego co ja się znam na tabsach <z nam się średnio>, to po odstawieniu są takie odchyły w temacie okresu/krwawień, że trudno cokolwiek zaliczyć jako "nietypowe".
Nie wiem ile miałaś przerwy w braniu tabletek <8 miesięcy?>, trochę trudno mi wywnioskować to z Twojej wypowiedzi, jednak, żeby działały na 100%, to trzeba im dać 3 miesiące od momentu rozpoczęcia ich wykorzystywania po dłuższej przerwie <coś mi się obija powyżej pół roku, ale mogę się mylić>.
Żeby działały rozsądnie, wystarczy miesiąc, choć nie wskazuj na mnie, w razie, gdyby przypadkiem nie zadziałały po tym czasie ;)
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 26 cze 2007, 20:37

lila20 pisze:czy to mozliwe?
tak w ulotce przynajmniej moich jest napisane, ze nawet jezeli okres sie skonczy to przyjmowac dalej a cop za tym idzie
lila20 pisze:czyu moze tabsy nie dzialają bo to moze nie byl tak prawdziwy okres sskoro trwał tylko jeden dzień?hehe:)
lila20 pisze:powiedzcie mi czy nawet jesli to nie byl prawdziwy okres a krwawienie bylo to tabsy działają?
dzialaja normalnie
lila20 pisze:seks z gumeczką jkest tragiczny )
lepszy taki niz wcale :P

[ Dodano: 2007-06-26, 20:39 ]
Pervver pisze:jednak, żeby działały na 100%, to trzeba im dać 3 miesiące od momentu rozpoczęcia ich wykorzystywania po dłuższej przerwie <coś mi się obija powyżej pół roku, ale mogę się mylić>.
pierwsze slysze <hmmm> i jakos mi sie wierzyc nie chce
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Pervver
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2007, 08:56
Skąd: Crack city
Płeć:

Postautor: Pervver » 26 cze 2007, 21:13

O ile dobrze kojarzę <czytałem o tym ponad pół roku temu, może źle pamiętam, może się coś już zmieniło>, to przypadki zajścia w ciążę były częściej odnotowywane podczas pierwszych 3 miesięcy brania tabletek, zatem uważa się, że nie działają one jeszcze w pełni podczas tego okresu.

Personalnie, to sądzę, że jest to medyczny pic na wodę i typowa statystyka ;)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 27 cze 2007, 12:29

Pervver pisze:to przypadki zajścia w ciążę były częściej odnotowywane podczas pierwszych 3 miesięcy brania tabletek, zatem uważa się, że nie działają one jeszcze w pełni podczas tego okresu.

Jakos trudno w to uwierzyc...

Mi ginekolozka mowila ze tabletki dzialaja na 100% juz przy pierwszej tabletce - gdy sie bierze pierwszego dnia okresu. Ale to pierwszy raz - tzn bez przerwy. A jesli ktoras miala przerwe, to moze jeszcze miala rozhwiane hormony i dlatego zachodzily w ciaze.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 27 cze 2007, 12:41

wiem juz co z tymi 3 m-cami. Jezeli o to samo nam chodzi.podobno przez pierwze 3 m-ce po odstawieniu tabletek jakos latwiej zajsc czy cos.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Pervver
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2007, 08:56
Skąd: Crack city
Płeć:

Postautor: Pervver » 27 cze 2007, 12:48

Już wiem o co chodziło z tymi 3 miechami.
Memoria fragila est.
w ogóle nie ta bajka.
Tam chodziło o jakieś statystyczne odchylenie w specyficznej grupie kobiet podczas prób normalizacji cyklu tego typu tabletkami czy coś takiego.

Obecnie stosowane tabletki działają od 1 dnia, jeśli się je bierze tak jak napisała Marissa.
Mój błąd, sorki.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości