wkładka Mirena

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

maddrajwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00
Skąd: Wrocław
Płeć:

wkładka Mirena

Postautor: maddrajwer » 20 wrz 2005, 00:09

Ginekolog zaproponowal mojej dziewczynie na ostatniej wizycie kontrolnej nowy srodek - domaciczne wkladki hormonalne.NIe pamietam teraz nazwy, ale podobna sa 100%owo skuteczne.Zaklada sie je na pare lat i na dodatke nie maja skutkow ubocznych. Jedyna wada to koszt ( okolo 600zl). Pytanie czy wicie o tym cos poza tym co pisze sam producent ( a co nie do konca musi byc wiarygodne ) ????
Z gory dzieki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez maddrajwer, łącznie zmieniany 1 raz.
"milość jest jak tama...."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 20 wrz 2005, 00:18

Wkladki maja to do siebie, że są dla kobiet, ktore juz rodzily. Tj. spirale - ale to chyba to samo :>
Skutki uboczne maja - tak samo jak inne srodki anty. Nie ma zadnego doskonalego...

Polecam przeszukac google, tam znajdziesz sporo info (nie tylko na stronie producenta) - jedyna nazwa jaka mi sie teraz przypomina to Mirena...
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 wrz 2005, 00:21

To chyba jednak nie to samo co spiralki które są z jakiegoś materiału który zmienia odczyn wewnątrz i coś tam jeszcze :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
maddrajwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: maddrajwer » 20 wrz 2005, 08:26

No raczej nie tosamo - producent chwali ze ta metoda hormony uwalniane sa dokladnie tam gdzie sa potrzebne. Czyli glowne dzialanie jest hormonalne, a nie mechaniczne jak w przypadku spirali. Czy to dla kobiet po porodzie ??? No wlasnie moja dziewczyna nie rodzila a jednak doktorek jej zaproponowal, chociaz on tez mogl miec z tego kase.
"milość jest jak tama...."
Awatar użytkownika
mikaaa
Maniak
Maniak
Posty: 769
Rejestracja: 01 lip 2005, 08:40
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: mikaaa » 20 wrz 2005, 08:38

nie wiem czy to to , moze teraz jakieś nowsze generacje tych wkładek są, ale powoduja one ciąże pozamaciczna ( oczywiscie w momencie gdy juz to dziecko bedzie chciała) , ale nie jestem pewna czy to to...
you touch me
in special places...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 20 wrz 2005, 13:40

Wszelkie wkladki domaciczne sa w 99% polecane kobietom po porodzie.
A ze lekarze maja profity z polecania konkretnych srodkow anty, to juz inna sprawa... (dzieki takiemu jednemu mialam problem z ukladem hormonalnym :/)
maddrajwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: maddrajwer » 24 wrz 2005, 16:51

Znalazlem nazwe tej wkladki to "Mirena". Czy na prawde nie ma tu nikogo kto spotkal sie z tym nieco blizej ???

Sophie - kiedys zabronilem swojej dziewczynie realizowac receoty od ginekologa jak uslyszalem ze zrobil z nia jedynie wywiad.Poszlismy do innego ktory zrobil komplet badani i jak mozna sie domyslic przepisal inne pigulki.
"milość jest jak tama...."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 24 wrz 2005, 16:55

Tak myslalam, ze chodzi o Mirene. No i ona wlasnie jest dla kobiet po porodzie.
Sama sie kiedys zastanawiama nad nia, ale jeszcze niestety nie dla mnie ta forma antykoncepcji...
maddrajwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: maddrajwer » 27 wrz 2005, 19:08

Thx za odpowiedz Sophie. Rozwiazala moje moje watpliwosci. Czyli dla mojej kobietki tez sie nie nada.
Pozdro
"milość jest jak tama...."
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

wkładka MIRENA, piszcie laseczki o swoich odczuciach!!!

Postautor: agawita » 05 kwie 2007, 18:12

[shadow=darkred][/shadow]czesc dziewczyny, jestem szcesliwa posiadaczka spirali domacicznej mireny, wchodzac na rozne forum dowiedzialam sie wiele o tym sposobie antykoncepcji, wiele osob neguje ten oto sposob antykoncepcji i rowniez tyle samo pochwala!!! moje zdanie jest na ten temat jedno, to jest tak jak z kolczykiem w pepku jednej dziewczynie sie przyjmie a jednej nie, tak samo jest z spirala, w przypadku mireny jest to wielkie ryzyko ze wzgledu na koszty!!! piszcie jakie wy macie zdanie na ten temat chetnie poczytam, jak i rowniez doradze!!!!!!!!!! pozdrwaiam wszystkie mirenowiczki 8)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 kwie 2007, 23:41

agawita pisze:jestem szcesliwa posiadaczka spirali domacicznej mireny

Cieszymy się Wszyscy razem z Tobą <hahaha>

agawita pisze:rowniez tyle samo pochwala

Ja pochwalam, a akurat w tym roku u mnie wypada wymiana tegoż cudu ;DD

agawita pisze:jest to wielkie ryzyko ze wzgledu na koszty!!!

Ke? Jakie koszty? Spiralę wymieniasz raz na 5 lat za ok. 300 zeta, a chyba tyle samo wynosi koszt pigułek, ale w ciągu 10ciu m-cy? :) Ba, nawet jeśli na piguły nie wydaje się 30 zł m-nie (nie wiem, bo nigdy nie stosowałam), to i tak wkładka jest dużo tańsza.

agawita pisze:piszcie jakie wy macie zdanie na ten temat chetnie poczytam

Mam bardzo dobre zdanie i ja oraz moja wkładka, czujemy się od samego początku wyśmienicie ;DD

agawita pisze:pozdrwaiam wszystkie mirenowiczki 8)

Pozdro <diabel>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: wkładka MIRENA, piszcie laseczki o swoich odczuciach!!!

Postautor: Andrew » 06 kwie 2007, 08:17

agawita pisze: dziewczyny, jestem szcesliwa posiadaczka spirali domacicznej mireny, )


dobra ! zanim cos napisze musze wiedziec jedną istotną tutaj rzecz ! ile masz lat i czy juz posiadasz dzieci .
Dlaczego tak napisalem ? bo piszesz do kolezanek tutaj , a tutaj są same małolaty poza Monią !
co z tego ze masz Mirenę i ze jest droga , kolezanki moje noszą iine tansze i są szczesliwe i zdrowe , wiec nie koniecznie musi to byc tak drogie ustrojstwo ! czy mercedesem , czy fordem fiatem , do celu tez dojedziesz.

http://forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t=1580
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 08:24 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 06 kwie 2007, 08:23

Andrew pisze:ile masz lat i czy juz posiadasz dzieci .
mam dzieci, nie zalozylabym spiralki nie majac ich, a zreszta moj lekarz nie zrobil by tego gdybym nigdy nie rodzila.

EDIT: Spokojniej, proszę :)
Mona
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 10:56 przez agawita, łącznie zmieniany 1 raz.
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 06 kwie 2007, 08:28

Andrew pisze:co z tego ze masz Mirenę i ze jest droga , kolezanki moje noszą iine tansze i są szczesliwe i zdrowe
a po drugie to nie chwale sie tym ze jest droga, tylko chce miec kontakt z ludzmi ktozy tez ja maja i tyle, masz syndrom biedaka czy co?? nie jestem bogata ani nie jezdze mercedesem, a mirene zalozylam dla zdrowia, nie wsadzilabym w siebie jkiegos zelastwa!!! nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak dziala zwykla miedziana czy srebrna a jak plastikowa z hormonrm domacicznym, ja rozumiem ze dojdziesz z kazda do celu, lecz jkim kosztem, i jakimi skutkami po wilu wielu latach
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 kwie 2007, 08:33

agawita pisze:
Andrew pisze:co z tego ze masz Mirenę i ze jest droga , kolezanki moje noszą iine tansze i są szczesliwe i zdrowe
a po drugie to nie chwale sie tym ze jest droga, tylko chce miec kontakt z ludzmi ktozy tez ja maja i tyle, masz syndrom biedaka czy co?? nie jestem bogata ani nie jezdze mercedesem, a mirene zalozylam dla zdrowia, nie wsadzilabym w siebie jkiegos zelastwa!!!


przesadziłaś !! to po pierwsze ... po drugie , Twoja odpowiedz Monie była (sposób jaki to zrobiłąś ) nie na miejscu . <aniolek> Ja zas jestem w miare bogaty , wiec sie nie przejmuj !
Poza tym ... piszesz o sobie , to ze Ty nie wsadzilas by w siebie jakiegos zelastwa nie oznacza wcale ze masz słuszą i jedyną racje i ze tylko mirena jest dobra a wszystko inne beee!
Ja rozumiem Twój wybór , masz do niego prawo , ale inni mają też to prawo do wyboru
Wracajac do mojego porównania , mercedes też sie lubi sepsuc <aniolek>
Nie urazaj sie , tylko pisze co mysle , nie ma tu złosliwosci w mych postach <browar>

http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,740

http://www.mirena.pl/ogolne.php?Acc=a2c ... 67db124a18
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 08:41 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 06 kwie 2007, 11:42

Obawiam sie, ze minimalny odzew ze strony dziewczyn w tym topicu bedzie. albowiem malo ktora tutaj ma dzieci...
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 06 kwie 2007, 14:25

kurcze, zdazylam zauwarzyc, dopiero po puszczeniu tematu <hahaha> ale spoko a co tam temacik moze sobie byc, moze ktos cos napisze, a moze bedzie mial jakies pytanie! pozdrawiam
Grace

Postautor: Grace » 06 kwie 2007, 22:29

Andrew pisze:w miare bogaty

nie ma półśrodków Andrew, są dwa stany zamożności : biedny i bogaty. Definicja jest jasna, oczywiście z punktu finansów, a nie widzi-mi-się <browar>

Swoją drogą, mirena na tę chwilę jaką ma skuteczność? Mam jakąś awersję do tak inwazyjnych środków antykoncepcyjnych. Nie zastanawiałyście się, Mona oraz Agawita, nad baby comp`em ?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 06 kwie 2007, 22:37

Gosia... pisze:Nie zastanawiałyście się, Mona oraz Agawita, nad baby comp`em ?

Ja nie miałam zbytnio wyboru i zważając na to, iż mam już trójkę dzieci, nie za bardzo chciałam ufać w często zawodzący kalendarzyk, a pigułek anty nie wolno mi przyjmować ze względu na genetyczne obciążenie nowotworami różnego rodzaju. Poza tym, wkładka jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną i trzeba byłoby mieć naprawdę wielkie szczęście, aby zajść w ciążę stosując tą metodę. Plusem jest też oczywiście wygoda, a jedynym minusem, w moim przypadku, był naprawdę ogromny ból podbrzusza w dniu założenia wkładki, który na szczęście minął jeszcze tego samego dnia.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Grace

Postautor: Grace » 06 kwie 2007, 22:44

Mona, wszystko ok, ale dlaczego nie odpowiedziałaś mi na zacytowane przez Ciebie pytanie :D

Mona pisze:pigułek anty nie wolno mi przyjmować ze względu na genetyczne obciążenie nowotworami różnego rodzaju.

A ja żałuję, że nie pomyślałam o tym dwa lata temu :(
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 06 kwie 2007, 22:49

Gosia... pisze:ale dlaczego nie odpowiedziałaś mi na zacytowane przez Ciebie pytanie :D

Upss, sorki :D
Odniosłam się bardziej do domniemanej inwazji, ale już odpowiadam: 5 lat temu takie urządzenie nie istniało jeszcze :) Jednak obecnie pozostanę przy wkładce - ufam jej najbardziej ;DD
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Grace

Postautor: Grace » 06 kwie 2007, 22:57

Mona pisze:Jednak obecnie pozostanę przy wkładce - ufam jej najbardziej

to super.
A jakbyś planowała dalsze powiększenie rodziny to co wtedy? Mirena nie daje jakiś trwałych skutków ubocznych?

Swoją drogą szukam ludzi, którzy używali tego urządzenia baby comp, bo w założeniach super sprawa, ciekawe tylko, jak w praktyce. Być może kiedyś kobiety zrezygnują z mireny na rzecz tego urządzonka.

Bo tak już abstrahując od tej konkretnej mireny. Jakie środki antykoncepcyjne pozostają parza, która nie chce powiększać już rodziny. Prezerwatywy ? Kiepska perspektywa. Jakieś globulki, kremy - też nie. Kalendrzarzyk ala Andrew - też raczej wykluczone. Tabletki, plastry oczywiście też odpadają w przedbiegach. Pozstaje właśnie mirena, ale tez ma swoje minusy. Ech :)

A nie odczuwacie żadnych skutków ubocznych tej wkładki?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 07 kwie 2007, 09:30

Gosia... pisze:A nie odczuwacie żadnych skutków ubocznych tej wkładki?

Absolutnie żadnych :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 07 kwie 2007, 15:12

ja nie doczuwalam zadnych skutkow ubocznych do czasu kiedy zalozylam ten temat, wszystko bylo ok, teraz jestem przed pierwsza miesiaczka z takowa wkladka, czuje sie dramatycznie, doslownie bole jak przed porodem, jestem pelna nadziei ze wraz z pierwszym okresem wszystko przeminie. Mial ktos kiedys takie objawy??

[ Dodano: 2007-04-07, 15:20 ]
Gosia... pisze: Nie zastanawiałyście się, Mona oraz Agawita, nad baby comp`em ?
ja, zastanawialam sie nad wieloma srodkami antykoncepcyjnymi, tabletek niestety nie moge, prezerwatywy odpadaja, srodkow dopochfowych mam serdecznie dosc, takze zostala mi wkladka, nie moge miec dzieci bo wyjezdzam niedlugo za granice niemoge sobie na to pozwolic, z wkladka jestem pewna ze raczej sie to nie zdazy!!! fakt faktem boje sie troszke jak to bedzie z moja macica i czy bede mogla miec dzieci, jest to ryzyko, ale kazda zakladajaca wkladke mysle ze zdaje sobie z tego sprawe i liczy sie z konsekwencjami!!!
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 07 kwie 2007, 15:55

agawita pisze:zreszta moj lekarz nie zrobil by tego gdybym nigdy nie rodzila.


A ja się zapytam jeszcze: jakie są przeciwwskazania zdrowotne dla kobiet, które nie rodziły? Czy założyliby mi spiralkę, jeśli nie miałabym zamiaru w przyszłości rodzić?
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 07 kwie 2007, 16:20

pani_minister pisze:jakie są przeciwwskazania zdrowotne dla kobiet, które nie rodziły? Czy założyliby mi spiralkę, jeśli nie miałabym zamiaru w przyszłości rodzić?
sa kobiety ktorym lekarze zakladaj spirale i ktore nigdy nie rodzily, ogolnie z tego co sie orientuje kobiety ktore nigdy nie rodzily sa bardziej narazone na infekcje macicy oraz powiklania po zalozeniu(rodzace tez sa narazone na powiklania ale jest to mniejszy procent), rowniez taka aplikacja spirali nierodce jest trudniejsza poniewaz szyjka macicy jest o wiele wezsza, na pewno mosialabys miec znieczulenie, noi jest ryzyko ze po wyciagnieciu wkladki moze byc problem z zajsciem w ciaze...lekarz mowil rowniez o tym, ze kobietom nierodzacym zaklada sie spiralke w przypadku obfitych krwawien powodujacych omdlenia i anemie poniewaz chormon zawarty w mirenie niweluje krwawienia a nawet prowadzi do jego zaniku i uspienia funkcji macicy ( pulchniecie i zluszczanie itd...)!!! wszystko zalezy od lekarza, bylam u takiego ktory byl 100stu procentowym przeciwnikiem i niezalozyl by nawet kobiecie z 10tka dzieci...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 07 kwie 2007, 23:33

Mirenę powinna stosować kobieta po 40 stce i tutaj właśnie chodzi głównie o hormony, które uwalnia wkładka.
agawita pisze:wszystko zalezy od lekarza, bylam u takiego ktory byl 100stu procentowym przeciwnikiem i niezalozyl by nawet kobiecie z 10tka dzieci...

Jasne, ale każda kobieta jest inna :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 08 kwie 2007, 16:51

Mona pisze:Jasne, ale każda kobieta jest inna
jasne w pelni zgadzam sie z tym, bardzo mnie irytuje zachowanie niektorych ludzi, np: kobieta ktorej sie nie udalo z wkladka i mosiala wyciagnac, drugiej mowi nie zakladaj sobie to jest g...o, a moze byc tak ze ta druga zalozy i nigdy nic nie odczuje noi oczywiscie na odwrot, jedna chwali a druga po zalozeniu bedzie cierpiec, moim zdaniem to jest jak kolczyk w pepku, jednej sie przyjmie a innej nie i grunt to dobry specjalista... ktory bedzie o tym sam wiedzial...czy babeczka sie nadaje czy nie...

[ Dodano: 2007-04-08, 16:54 ]
Mona pisze:bylam u takiego ktory byl 100stu procentowym przeciwnikiem i niezalozyl by nawet kobiecie z 10tka dzieci...
a z tym lekarzem to chodzilo o to, ze lekarz byl zagorzalym przeciwnikiem spirali ze wzgledow religijnych, poniewarz spiralki sa uwarzane nie tylko za sposob antykoncepcji ale rowniez za sirodek wczesno poronny

[ Dodano: 2007-04-08, 16:59 ]
Mona pisze:Jednak obecnie pozostanę przy wkładce - ufam jej najbardziej
jesli moge spytac??? jaka masz wkladke i jak dlugo???
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 08 kwie 2007, 18:53

agawita pisze:jesli moge spytac??? jaka masz wkladke i jak dlugo???

Oczywiście nie jest to Mirena ze względu na hormony :) Mam wkładkę Novat T, z której uwalniane są jony miedzi. Skuteczność anty wynosi 0,6 zajść w ciążę na 100 kobiet w roku.
O tym, jak długo, już pisałam - tą wkładkę wymienia się co 5 lat. Wymieniam w tym roku :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Katastroficzna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2008, 08:44
Skąd: N.P
Płeć:

Wkładki hormonalne

Postautor: Katastroficzna » 07 cze 2008, 21:29

Wkladka hormonalna.
Czy ktos to juz ma , albo o tym słyszał?
Z tego co słyszałam hormon jest wydzielany tylko do macicy, cykl nie jest zaburzony, pozbawiony jajeczkowania, zmienia sie struktura śluzowa co uniemożliwia przedostanie sie plemnikow do jajeczka.
Nie obciąza wątroby, nie pustoszy organizmu.
Koszt , około 1000 zl ... czas działania 5 lat .... wskaźnik 0,1
Czy ktos jest w stanie bardziej mi to przybliżyć?
Ostatnio zmieniony 07 cze 2008, 21:31 przez Katastroficzna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko się zmienia, z wyjątkiem samego prawa zmiany."

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości