Czy mogę być w ciąży, jeżeli...?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Beowolf
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2008, 22:41
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Beowolf » 17 cze 2008, 23:51

Andrew:

"Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła."

przeczytaj uwaznie wraz z tym co pogrubilem... w twoim cytacie...
gdyby taka komórka się pojawiła... generalnie tabletki antykoncepcyjne mają na celu by nie doszło do dni płodnych... to, że czasem dochodzi do takich to jest własnie bodaj te 5% niepewności które tabletka hormonalna daje...

w drugim cytacie tak samo... podana jest jedynie ewentualność uwolnienia się komórki jajowej, a nie informacja, że dochodzi do tego za każdym razem...

poza tym...

jeśli chodzi o źródła: Wiki jest encyklopedia pisaną przez internautów... ludzi często niewykształconych... informacje z mojej strony to informacje firmy farmaceutycznej, gdzie pracują bilodzy, ludzie medycyny etc.:

coby nie było o firmie Organon historię masz tutaj:
http://www.kobiety.org/o_firmie.html


wiec bez urazy, ale sadze, ze moje zrodlo jest stanowczo bardziej wiarygodne od podanego przez Ciebie...

I pamietaj my nie mowimy o tym do czego moze doprowadzic ten znikomy % nieskutecznosci leku... a jakie sa zamierzenia leku... równie dobrze moglibysmy rozmawiac o skutecznosci Prezerwatyw...

reasumując:
Tabletki hormonalne mają na celu zablokowanie i zatrzymanie komórki jajowej w jajniku... nie uwolnienie jej, przez co jednoczesnie niedopuszczenie do dni płodnych... dalej w przypadku ewentualnego uwolnienia komórki jajowej (czyli w ok 30% przypadków jak podaje twoja wiki) maja one za zadanie utrudnieni zaplodnienia juz uwolnienje komorki jajowej... mam nadzieje, ze teraz rozwialem twoje watpliowsci...
Ostatnio zmieniony 17 cze 2008, 23:52 przez Beowolf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życia nie należy mierzyć miarą oddechów...
życie to wszystkie te chwile które zapierają dech w piersiach..."
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 cze 2008, 23:52

Andrew pisze:poza mamą .... a mezem ?

mama jest dyplomowanym lekarzem, nie ma żadnego porównania do męża, który chciałby mierzyć mi temperaturę i badać śluz.
Andrew pisze:ale pocierpiec troche (jezeli mozna to nazwac cierpieniem) po to by potem miec nature za Pan Brat

mój wybór.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Beowolf
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2008, 22:41
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Beowolf » 18 cze 2008, 00:04

Andrew a skoro sie naigrywasz z tego okresu przetrwania plemników w pochwie to może źródło cytowane przez Ciebie Cię przekona

Wiki:
"okres dni płodnych wydłuża się ze względu na dłuższą (2-5 dni) żywotność plemników."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dni_p%C5%82odne


Dalej skoro mówisz, że masz masę takich książek aż dziw, że tam takich informacji nie wyczytałeś... ja może polecę, zapewne zostanę wyśmiany przez Ciebie ale cóż, "Sztukę Kochania" Michaliny Wisłockiej... książka którą napisano dość dawno temu, ale jako znawca literatury powinieneś wiedzieć co nieco o niej także tam znajdziesz informacje o czasie jaki plemniki są w stanie przetrwać w macicy kobiety... Nie wiem nie chce mi się dalej książek myślą szukać...

ale bądź co bądź to nie było tematem dyskusji... ewentualne udowadnianie sobie działania tabletek antykoncepcyjnych może pozostawmy sobie na PMke... a tymczasem powiedzcie o co tak właściwie chodziło... bo ja się wtrąciłem w półsłowa, że tak powiem
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 00:06 przez Beowolf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życia nie należy mierzyć miarą oddechów...

życie to wszystkie te chwile które zapierają dech w piersiach..."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 cze 2008, 00:26

Andrew pisze:no nie wiem
Ale MT wie, bo inaczej warn by był. Ich opinia i uwagi mi wystarczą. Twoja ocena jest zbędna.
Beowolf pisze:a tymczasem powiedzcie o co tak właściwie chodziło...
Misiek_1988 pisze:Witam...

Zastanawiam się czy jak to dokładnie jest z tymi tabletkami.

Moja dziewczyna zaczęła brać tabletki anty w 3 dniu miesiączki - czy to jest znaczące i czy coś zmienia?

W tym samym miesiącu uprawialiśmy sex prawdopodobnie w dni płodne z prezerwatywą (była dobrze założona - sprawdzałem, bo coś słyszałem, że w pierwszym miesiącu nie można w zupełności samym tabletkom zaufać), ale los chciał, że gumka pękła a ja nie poczułem nawet (dziwne) no i wszystko dostało się do środka...

Dodam, że przerwę 7 dniową zaczęła w niedzielę (25 maj) dziś jak wiadomo jest (30 maj) a okresu nie ma... Zrobić test? Sam już nie wiem co myśleć o Tym. <hmm> 5 miesięcy temu skończyła brać tabletki.. brała je ok pól roku...
O post tego kolegi.
Awatar użytkownika
Beowolf
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2008, 22:41
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Beowolf » 18 cze 2008, 00:32

ahm... no to moja odp. do posta kolegi:

termin w którym zacznie sie brać tabletki antykoncepcyjne nie wpływa wcale na to czy sie zajdzie w ciąże czy nie (chyba, ze tabletki okażą sie nieskuteczne), często dzięki tabletkom, sztucznie opóźnia się przyjście okresu po prostu kontynuując zażywanie hormonów nie robiąc przerwy. Co do, powiedzmy, rozregulowania zegara biologicznego po zakończeniu brania tabletek to z tego co się orientuję występuje to raczej w większości przypadków... na twoim miejscu na razie, aż tak bym się nie martwił... :)

PS.
Moon dzięki za pomoc...
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 00:44 przez Beowolf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życia nie należy mierzyć miarą oddechów...

życie to wszystkie te chwile które zapierają dech w piersiach..."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 cze 2008, 08:22

Beowolf pisze:Andrew:

"Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła."

przeczytaj uwaznie wraz z tym co pogrubilem... w twoim cytacie...
gdyby taka komórka się pojawiła...
.

no wlasnie "gdyby" czyli nawet Twoi fachowcy zakladaja iż taka mozliwosc moze zaistniec , inaczej owo slowo by nie wystepowało
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 cze 2008, 08:41

Andrew pisze:albo Wy nie kumacie poznac dni płodne u kobiety to nie tylko jej sluz


wystarczą nieregularne cykle i metodę można psu w d.... wsadzić, niestety.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 cze 2008, 08:42

naprawdę ? [:D]
owulacji towarzyszą pewne zmiany czy owulacja nastapi Ted raz na miesiac , czy raz na trzy - tez zmiany wystapią
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 08:43 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 cze 2008, 08:42

inna sprawa, że na pewno NPR nie rujnuje organizmu tak jak tabsy :) Jakiś tam plus jest, ale ryzyko typu jazda bez hamulców po drogach Tybetu, na centymentrowej mijance :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 cze 2008, 08:44

rany to ja jestem jednak mistrz kierownicy Kubica wysiada [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 18 cze 2008, 09:59

TedBundy pisze:wystarczą nieregularne cykle i metodę można psu w d.... wsadzić, niestety.

O czym Ty mówisz? Metodę kalendarzykową można wsadzić, ale co ma do nieregularności obserwacja ZMIAN, które o tej nieregularności też Cię powiadomią? Ktoś tu chyba nie bardzo wie, o czym pisze :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Megason
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2008, 21:04
Skąd: WARSZAWA
Płeć:

BARDZO PORSZĘ O POMOC !!!!!!!!

Postautor: Megason » 06 lip 2008, 22:05

Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeśli chłopak ''spuścił'' się dziewczynie na brzuch podczas pettingu? Czy to możliwe żeby plemniki "wędrowały" i jakkolwiek dostały się do pochwy? Wiem ,że to głupie ale nie daje mi to spokoju ;( :|
Życie nie zachwyca.
Awatar użytkownika
whisperer
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2008, 02:12
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: whisperer » 06 lip 2008, 22:13

Prawdopodobieństwo takie jak to, że człowiek chodzi po wodzie, albo wstaje z grobu żywy <diabel>
"Nie utożsamiam się z niczym, sam ze sobą mam niewiele wspólnego." J. Pilch
Stormy

Postautor: Stormy » 07 lip 2008, 00:30

Megason pisze:Czy to możliwe żeby plemniki "wędrowały" i jakkolwiek dostały się do pochwy?

oczywiscie ze jest to mozliwe
powiem wiecej bedą wędrować tak jakieś 40 lat, ten co im przewodzi jednak jajeczka nie ujrzy... ci co mowia ze nie dotra do celu klamią. Plemniki wszak to naród wybrany...
whisperer, ty i alkohol natchneliscie mnie do pisania na nute biblijna ;D
creativ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: creativ » 07 lip 2008, 14:22

Witam!!
Otóż mam dość dziwne pytanie, z pewną dziewczyna kochałem się 6 razy pierwsze dwa stosunkami nazwać nie można bo z racji ze była dziewicą nie doszło do penetracji dopiero po 2 razie sie udało, i wtedy mialęm wytrysk.Oczywiscie przez te 4 razy sie zabezpieczylismy, nic nie pękło.Przez 3 sotsunki jak gra wstępna bawiliśmy się tak ze parnerka siadała na mnie i ocierała sie o mojego członka, oczywiscie do wytrysku nie doszło, ani czlonek nei wszedł do pochwy, nic z tych rzeczy.Dziewczyna ma nieregularne okresy, do tego ginekolog stwierdizł u niej nierówne jajniki(czy cos takiego), przy 33 dniu cyklu zrobiła test wynik jedna kreska 37 dnia 2 test i wynik taki sam. Dziś poszła do innego ginekologa (39dzien) i ten skierował Ją na badania na środę, powiedzial ze w Jej przypadku test moze być nietrafny(nie wiem jak to mozliwe) i ze nie wyklucza ze w ciazy moze byc.Moim zdaniem to niemożliwe, jednak w takich sytuacjach czlowiek traci rozum...Co Wy o tym myslicie
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 lip 2008, 14:31

creativ pisze:nie wyklucza ze w ciazy moze byc.

A w jaki sposób miało dojść do zapłodnienia? <hmm>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
creativ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: creativ » 07 lip 2008, 14:40

i mnie to zastanawia, nie mam 17 lat zeby wierzyc w bajki o samo zapyleniu itd.Diewczyna mi mówi ze podczas tego icerania gdy ona była n mnie wtedy płyn przed ejakulacyjny się wydziela.itd oraz przy zakłądaniu na placach mogłem miec plemniki, przy dotykaniu dziewczyny iitd itd w takich sytuacjach robi sie karuzela w głowie
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 14:43 przez creativ, łącznie zmieniany 1 raz.
Stormy

Postautor: Stormy » 07 lip 2008, 14:48

creativ pisze:w takich sytuacjach robi sie karuzela w głowie

u osob niegotowych/niedoinformowanych bo u normalnych nie
creativ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: creativ » 07 lip 2008, 14:51

heh dokładnie to samo pisałem, uwierz ze ejstem gotowy, doformowany itd. Jednak w takim wypadku niewiem co mam mysleć dlatego napisałem posta tutaj.o bo chyba ginekolog nei jest niedoinformowany...

Ktoś jeszcze moze wypowiedzieć się coś w tej sprawie??
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 19:30 przez creativ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 08 lip 2008, 13:10

A moze nie byles jedynym w ostatnim czasie? ;p
creativ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: creativ » 08 lip 2008, 15:05

Takie komentarze można sobie odpuscic:]
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 lip 2008, 15:11

creativ pisze:Ktoś jeszcze moze wypowiedzieć się coś w tej sprawie??

Takie pytania też. Każdy ma Ci obliczyć własny rachunek prawdopodobieństwa, czy o co chodzi? :>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 lip 2008, 09:22

Niektorzy chyba nie zdaja sobie sprawy z tego ze wiele osob konczy w srodku dziewczyny bez zadnego zabezpieczenia i nie zachodzi ona w ciaze. O ciaze wcale nie jest tak prosto. Choc oczywiscie istnieje mozliwosc ze zakladajac gumke upapranymi palcami jakies plemniki sie dostaly do pochwy i w blizej nieokreslony sposob w tak nielicznym komando przetrwaly kwasowe srodowisko pochwy oraz jak na male terminatory przystalo przelazly potem przez cala macice az do gotowego na zaplodnienie jajeczka. I rzecz jasna ta ich niewielka ilosc na nie trafila i wiedziala do ktorego jajowodu sie kierowac.

Jest jeszcze mozliwosc ze podczas ocierania cos sie wydzielilo i male predatory (bo terminatory na to by byly za cienkie) przeszly przec cala pochwe (jakies 10cm drogi w kwasie) i reszta jw.

Wszystko to byc moze
jednak ja to miedzy bajki wloze ;)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008, 09:23 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
87matik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2008, 11:48
Skąd: lodz
Płeć:

czy ona jest w ciazy??spuznia jej sie okres 6 dni pomozcie

Postautor: 87matik » 17 lip 2008, 12:08

witam prosze pomozcie mi robilem to z dziewica ale i tak nie chcial mi wejsc bo miala za mala dziurke ale i tak probowalem pozniej wsadzilem jej dwa palce i dosc szybko posuwalem. pozniej znowu probowalem jej wsadzic ale nie chcial wejsc to tak szybko probowalem jak bym byl w srodku ale nawet nie bylo krwi po rozdziewiczeniu ale nie weszedl i czulem jak sie zaraz spuszcze to wyjolem i spuscilem sie na jej nogi. i teraz mowi ze spuznia sie jej okres juz tydzien czy moze byc w ciazy jak nawet nie ma przebitej blony??? bo chyba palcami nie przebilem bo krwi nie bylo pomozcie prosze wiem ze pisze bez sensu ale jestem zdenerwowany pomozcie prosze!!!
piszcie na gg dzieki :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lip 2008, 19:28

87matik pisze:czy moze byc w ciazy jak nawet nie ma przebitej blony???
Błona nie jest szczelna.
Ale jak nie było plemników w środku to jak niby może być w ciąży?
Stormy

Postautor: Stormy » 17 lip 2008, 20:20

87matik pisze:nie chcial mi wejsc bo miala za mala dziurke

za duza zle, za mala zle <hahaha>
87matik pisze:pomozcie prosze!!!
a ze co mamy zrobic??
87matik pisze:wiem ze pisze bez sensu ale jestem zdenerwowany pomozcie prosze!!!
nie chcesz sie denerwowac to inwestuj w gumy
Awatar użytkownika
avell
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2008, 15:12
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: avell » 17 lip 2008, 20:38

Ja pomogę. Zacznij od słownika. Ostatecznie Firefoxa, który podkreśla błędy ortograficzne. Jak w Wordzie! Niesamowite, prawda?
87matik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2008, 11:48
Skąd: lodz
Płeć:

Postautor: 87matik » 19 lip 2008, 15:56

no nie wiem jakim cudem ale jest w ciazy jak mozna ja usunac ?prosze pomozcie
piszcie na gg dzieki :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 lip 2008, 16:00

Aborcja jest nielegalna. Nie można jej usunąć.
Awatar użytkownika
Adaś38
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 17 cze 2008, 11:49
Skąd: ten pomysł?
Płeć:

Postautor: Adaś38 » 19 lip 2008, 16:23

87matik pisze:no nie wiem jakim cudem ale jest w ciazy

Niestety dziewczyny do mniej więcej 25 roku to wręcz od samego spojrzenia zachodzą. Żadne stosunki przerywane itp. wynalazki nie mają w ich przypadku najmniejszego sensu.

[ Dodano: 2008-07-19, 15:25 ]
księżycówka pisze:Aborcja jest nielegalna.

Tu gdzie ja mieszkam jest legalna. Podobnie w większości krajów
Jak się popieści to się zmieści

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości