ZABEZPIECZONA OD PIERWSZEJ TABLETKI..?!

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

ZABEZPIECZONA OD PIERWSZEJ TABLETKI..?!

Postautor: natasza » 09 lis 2004, 10:26

Nie spotkałam się jeszcze z tym tematem na tym forum, więc chciałam zapytać, czy juz zazycie 1 tabletki zabezpiecza przed ciąża, czy lepiej w pierwszym miesiącu zabezpieczać się dodatkowo?

Jak było z Wami?
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 09 lis 2004, 10:43

Teoretycznie tak... od pierwszego dnia, ale zalecane są prezesy chyba przez pierwszy tydzień. Nie wiem czy w ogóle, ale na pewno nie dłużej niż tydzień :)
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 lis 2004, 01:04

Temat ten byl poruszany wlasciwie w prawie kazdym topiku o tabletkach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2004, 08:19

tak tak
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 10 lis 2004, 17:43

I będzie jeszcze poruszany setki razy. Ja, chociaż wiem, że działają od pierwszej tabletki i tak się pewnie w odpowiednim czasie spytam czy aby na pewno tak jest. Wybaczcie. :547: :547: :547:
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
gorzkawodka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2004, 23:24
Płeć:

Postautor: gorzkawodka » 17 gru 2004, 15:35

zalezy jeszcze o jakie tabletki chodzi, bo z tego co slyszlalam, to wiekszosc, ale nie wszystkie zabezpieczaja od 1 tabl, zreszta zawsze w ulotce cos na ten temat jest napisane.
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 20 gru 2004, 23:33

Ej censored mac.... czy wy czytac nie umiecie ? przeciez w ulotce wszystko jest napisane... DOKLADNIE... nie wiem skad takie topice na tym forum...
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 21 gru 2004, 11:30

Dvorak pisze:Ej censored mac.... czy wy czytac nie umiecie ? przeciez w ulotce wszystko jest napisane... DOKLADNIE... nie wiem skad takie topice na tym forum...


Ej ej Fizio !
Nie kozacz tutaj, bo niezawsze jest to takie jasne, jeden ginekolog powiedzial mi, z nalezy sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac, a na ulotce jasne, ze jest napisane, ale gdzie Ty z takimi radami, skoro zadajesz takie pytania jak w topiku "Harmonet poraz enty"

:056:
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 21 gru 2004, 12:27

Ej ej Fizio !
Nie kozacz tutaj, bo niezawsze jest to takie jasne, jeden ginekolog powiedzial mi, z nalezy sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac, a na ulotce jasne, ze jest napisane, ale gdzie Ty z takimi radami, skoro zadajesz takie pytania jak w topiku "Harmonet poraz enty"

Nie zdalem pytania, tylko poprosilem o skan ulotki, jesli czytac nie umiesz to juz nie jest moj problem tylko twoich nauczycieli. A jesli na ulotce jest napisane ze zabezpiecza od pierwszej tabletki, a lekarz powiedzial ci ze trzeba sie zabezpieczac, tzn ze lekarz sie nie zna, bo te ulotke robili duzo lepsi od niego lekarze i farmaceutycy. A jesli ktos nie jest na tyle inteligentny aby zrozumiec ulotke, to nie powinien sie brac za <sex> tylko skonczyc podstawowke (teraz gimnazjum)
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 21 gru 2004, 12:31

Przystopuj troszeczkę. Kobieta jest trochę starsza od Ciebie i ma zdecydowanie lepsze doświadczenie.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 21 gru 2004, 12:32

A tak by the way, jesli podwazasz opinie lekarza, i pytasz na forum, to chyba znaczy to tylko ze czas zmienic lekarza na bardziej doswiadczonego i takiego ktoremu moglabys zaufac. Na przyklad na jednej z ulotek co kiedys czytalem bylo wyraznie napisane, ze biorac w pierwszym dniu okresu, mozna zaczac seks juz od nastepnego dnia, a jesli bierzesz w ostatni dzien okresu (pierwsza tabletke) to tydzien powinnas sie zabezpieczac innymi srodkami. moze dlatego powiedzial ci tak ? zeskanuj ulotke, to ja razem przeanalizujemy
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 21 gru 2004, 12:35

Przystopuj troszeczkę. Kobieta jest trochę starsza od Ciebie i ma zdecydowanie lepsze doświadczenie.


1. i zadaje takie pytania ?
2. nie wiem czy mialo to znaczyc ze wiek swiadczy o doswiadczeniu, czy wywnioskowales to z poprzednich jej i moich postow... ale jesli to pierwsze, to nie zawsze tak jest, a czytac trzeba umiec w kazdym wieku.
...
Z drugiej strony przyznajesz jej racje ?
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 21 gru 2004, 12:38

Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje. Ostrzegłem.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 21 gru 2004, 12:43

Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje. Ostrzegłem.


... jesli stwierdzasz jakis fakt, to moglbys go wytlumaczyc... a zachowujesz sie jak hmm... przynajmniej BOG... po prostu nie lubie jak ktos na mnie najezdza, szczegolnie jesli mam racje i zamierzam sie wtedy bronic.. A jesli moderator nie pozwala na wypowiadanie wlasnego zdania na forum, to natasza nie zawinila mniej. Jakbys nie zauwazyl panie Moderatorze, to bardzo rzadko sie tak zachowuje, ale sa rzeczy ktore potrafia mnie doprowadzic do zlosci, jak kazdego.

EOT!
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 21 gru 2004, 12:49

Nie chodzi mi o to, żę się spieracie tylko o formę. Natasza miała rację, że tak napisała. To Ty się pierwszy uniosłeś nie ona. Wątpliwości może mieć każdy i na 10 lekarzy będziesz miał odpowiedź pół na pół pomimo Twoich ulotek.
Koniec tematu z mojej strony.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 21 gru 2004, 12:53

Dvorak

Ty przestań mnie śmieszyć, ja Cię proszę, akurat temat, czy już pierwsza tabletka daje całkowite zabezpieczenie nie jest niczym wybujałym: nietylko mi ginekolog powiedział, żeby zabezpieczać się doadatkowo, dlatego kwestia ta nie jest tak do końca w 100% jasna..

A Twoje unoszenie sie 5 razy w tym topicu na Fisha nie miało sensu....wybacz-zachowałeś się jak pajac :509:
Awatar użytkownika
Dvorak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 20 sty 2004, 21:38
Płeć:

Postautor: Dvorak » 21 gru 2004, 14:46

Nom moze jak pajac... a ty jak leniwiec:
http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/v ... zpieczenie
http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/v ... zpieczenie
no coz... pewnie by sie cos wiecej znalazlo jakbym poswiecil wiecej niz 10 sek na wymyslenie zapytania. proponuje zamknac temat bo zostal juz wyczerpany.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 gru 2004, 19:02

A mnie sie wydaje, ze jak pisze ze zabezpiecza od 1 tabletki jezeli wezmie sie 1ego dnia okresu, to tak defakto te pierwsze dni nie zabezpiecza, tylko teoretycznie sa po prostu nieplodne. Teoretycznie.
KASIA
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 09 lis 2004, 16:56
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: KASIA » 25 gru 2004, 18:39

jezeli dziewczyna zaczyna brac tabletki pierwszy raz w zyciu, to przez 1, miesiac ich zazywania trzeba uzywac dodatkowych środkow zabezpieczen. Od drugiego opakowania mozna szalec dowoli! Tak mi powiedział mój DŻIN
Idzie ulicą jakby tańczyła na baletowym popisie
Uśmiecha się do dziecka w wózku do wróbla który stracił ogon
Te kropki na sukience myśli mają kolor jego oczu
Od rana powtarza najmilsze imię i wychodzi z domu w jednej pończosze
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 gru 2004, 09:36

Dworak ma jednak wiele racji , Jesli tableta zabezpiecza od pierwszej !! to tak jest i gadanie ginekologa o dodatkowym zabezpieczeniu sie swiadczy tylko o jego ułomnosci albo specyficznego dmuchania na zimne , czego ja nie podzielam w tym wypadku , Doswiadczenie !! jakie ! zasada działania tabletek jest jasna jak słonce wiec tu doswiadczenie nie mam nic do rzeczy ! a jak bedziesz miał pecha to i w drewnianym kosciółku Ci cegłówka na głowę spadnie , stad to sie birze ta ostroznosc raczej a nie doswiadczenie ! ! pozdrawiam :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 gru 2004, 09:38

KASIA pisze:jezeli dziewczyna zaczyna brac tabletki pierwszy raz w zyciu, to przez 1, miesiac ich zazywania trzeba uzywac dodatkowych środkow zabezpieczen. Od drugiego opakowania mozna szalec dowoli! Tak mi powiedział mój DŻIN


Wiec Twój Dzin nie ma o tym zielonego pojecia i mówi bzdury !! :D wybacz ;)
co ma piernik do wiatraka , wasza a raczej jej brak (wiedzy ) jest porazajacy ! :546:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 gru 2004, 14:38

Moj ginekolog rowniez mi powiedzial ze zabezpieczenie dziala od pierwszej tabletki i ja w to wierze w koncu jest lekarzem i to b. dobrym i raczej gdyby istnialo jakiekolwiek ryzyko to by mnie o tym poinformowal zwazywszy na moj wiek, gdzie ciaza nie bylaby pozadana.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 gru 2004, 14:52

Wiesz, z tymi lekarzami to nigdy nie wiadomo, moze liczy na mala kliku tysieczna premie po Twojej wpadce ;)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 gru 2004, 15:00

Wiesz, z tymi lekarzami to nigdy nie wiadomo, moze liczy na mala kliku tysieczna premie po Twojej wpadce

gdyby nie byl kolega mojego ojca to moglabym tak powiedziec Mav ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 gru 2004, 15:08

Spoko, to bylo polzartem przeciez :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 gru 2004, 15:14

ale ja tez pisze z przymrozeniem oka ;)
nie biore takich rzeczy na powaznie :564:
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 27 gru 2004, 10:16

Wiesz, z tymi lekarzami to nigdy nie wiadomo, moze liczy na mala kliku tysieczna premie po Twojej wpadce


A nóż mają podpisane ciche umowy z producentami wózków i zabawek dla dzieci ;)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Żabka:-)
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 sie 2005, 14:37
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Żabka:-) » 13 sie 2005, 23:26

Tabletki zabezpieczaja dopiero w drugim cyklu, dlatego przez pierwszy miesiac nalezy jeszcze uważać.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sie 2005, 23:31

Tabletki zabezpieczaja dopiero w drugim cyklu, dlatego przez pierwszy miesiac nalezy jeszcze uważać.

Taaaa.....A krowy się pasą na żwirze. Od pierwszej jest sie zabazpieczonym ;P
Żabka:-)
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 sie 2005, 14:37
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Żabka:-) » 13 sie 2005, 23:44

przykro mi bardzo ale nie jest sie, bo organizm musi przyzwyczaić sie do hormonów, znaczy sie do tego jak kieruja organizmem, jesli mnie zrouzmiesz.

[ Dodano: 2005-08-13, 23:45 ]
cczyli mieisac, i to jest czas na to
by zauwazyc czy tabletki sa dobrze dopasowane, czy sie po nich xle nie czuje kobieta itp.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości