Novinette- skutki uboczne

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

KwiatLotosu
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2006, 10:13
Skąd: Łódź
Płeć:

Novinette- skutki uboczne

Postautor: KwiatLotosu » 20 gru 2006, 19:47

Dokladnie 20 dni temu zaczęłam brać Novinette, są to moje pierwsze tabletki. Na samym początku ich brania przez jakieś 2 tygodnie miałam lekkie plamienia,które już przeszły. Teraz za to pojawiło się coś innego o czym nie jest napisane na ulotce. Mam ciągłe wrażenie jakby mi się miał zacząć lada chwila okres ( mam lekkie skurcze brzucha od czasu do czasu - zupełnie takie same jak z 2 dni przed okresem, i bolą mnie piersi). Właściwie to nie wiem czy mam już alarmować o tym ginekologa czy może odczekać jeszcze jedno opakowanie i jak się nic nie zmieni na lepsze to dopiero działać. Co byście zrobili na moim miejscu? Czy mam się martwić ?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 20 gru 2006, 21:39

po pierwsze: korzystanie z wyszukiwarki nie boli.
po drugie: organizm przyzwyczaja się do tabletek, to może potrwać. te objawy są jak najbardziej normalne, nie ma więc powodów do niepokoju.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 gru 2006, 23:11

KwiatLotosu, normalne ale jesli si ebardzo nasili i bedzie utrzymywac warto powiedziec lekarzowi.
Awatar użytkownika
Veni
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2006, 21:46
Skąd: wlkp
Płeć:

Postautor: Veni » 25 gru 2006, 10:46

ja też biorę te tabletki od ok 20 dni i nie mam żadnych skutków ubocznych, ale wiadomo każdy organizm jest inny...
Fata viam invenient...
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 25 gru 2006, 11:05

Odczekaj, aż się skończy jedno opakowanie. Od drugiego powinno być już wszystko w porządku. Moja też miała plamienia przez całe pierwsze opakowanie. A potem już było normalnie. Tylko po trzech miesiąca dostała depresji. No ale to najwyraźniej wynik interakcji z antybiotykiem, który musiała zazywać, bo zachorowała. :|
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
y_ennefer
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2006, 18:14
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: y_ennefer » 25 gru 2006, 21:50

Niekoniecznie w wyniku interakcji z antybiotykiem. Każde tabletki antykoncepcyjne same w sobie mogą spowodować depresję :/
Em

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości