co oslabia ,a co zagraza??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

dominika6699
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2006, 22:09
Skąd: warszawa
Płeć:

co oslabia ,a co zagraza??

Postautor: dominika6699 » 28 cze 2006, 22:45

mam jeszcze jedno pytanie dotyczace tabletek... a wiec tak co oslabia dzialanie tabletek anty, bo kolezanka powiedziała mi ze slyszała iz alkohol w duzych ilosciach oslabia dzialanie tabletek( nie myslccie ze pije tak duzo :P z ciekaowsic pytam) czy to jest prawda?? bo jakos sama szukałam na ten temat informacji i jakos nie znalazłam ;/ a druga rzecz to solarium... ostatnio sama w telewizji slyszałam ze przy barniu tabletek anty nie powinno sie chodzic na solarium czy to prawda i jakie są zagrozenia... no to bylo by na tyle o to moje 2 pytanka... no ale jesli procz tego są jakies jeszcze przestrogi to prosiła bym o wspomnienie o nich

dziekuje bardzoz gory...;]
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 28 cze 2006, 22:58

Primo- masz dwa pytania a nie jedno.

Secundo- trzeba przejść do kwestii po kolei więc:

1.
dominika6699 pisze:kolezanka powiedziała mi ze slyszała iz alkohol w duzych ilosciach oslabia dzialanie tabletek

Koleżanka miała rację. Groźne toto nie jest, ale nie powinno się oczekiwać, że jesteś w pełni chroniona w dzień, czy dwa po ostrej alkoholowej imprezie- organizm wpierw zajmie się ustaleniem bilansu elektrolitów a dopiero później tym, czy hormony pozwalają Tobie zajść w ciążę... no i może być tak, że przydarzy się owulacja... ryzyko nikłe, ale istnieje.
Do tego dochodzi ryzyko pozbawienia się treści żołądkowej wraz z nie w pełni zaabsorbowaną pigułką.
2.
dominika6699 pisze:w telewizji slyszałam ze przy barniu tabletek anty nie powinno sie chodzic na solarium czy to prawda i jakie są zagrozenia

Prawda, ale nie do końca.
W rzadkich przypadkach (gdy naprawdę "lubisz brąz") może dojść do pojawienia się przebarwień i plam na skórze, na skutek zbyt długiego przebywania na słońcu. Plam tych nie pozbędziesz się tak łatwo, jeżeli będziesz miała pecha sobie je "zafundować".
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
dominika6699
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2006, 22:09
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: dominika6699 » 28 cze 2006, 23:10

ok dziekuje bardzo, a moze powiedz mi cos jeszcze o innych zagrozeniech lub rzeczach ktore oslabiaja dzialanie tabletek... ??
Awatar użytkownika
Moonchild
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 cze 2006, 17:33
Skąd: Londyn
Płeć:

Postautor: Moonchild » 28 cze 2006, 23:23

ja mam inne pytanie w tej sprawie (jesli glupie to przepraszam)

jesli kobieta bierze tabletke rano, okolo polnocy jest impreza mocno zakrapiana alkoholem a potem seks, to alkohol ma wplyw na antykoncepcje w tym konkretnym stosunku, czy nie?

Jak to dziala? - kobiecy organizm bedzie chroniony "z rozpedu" (jesli wczesniej nie bylo alkoholowych szalenstw) czy alkohol po prostu niszczy ta "ochrone"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 cze 2006, 23:27

Moonchild pisze:esli kobieta bierze tabletke rano, okolo polnocy jest impreza mocno zakrapiana alkoholem a potem seks, to alkohol ma wplyw na antykoncepcje w tym konkretnym stosunku, czy nie?
Oczywiscie ze jest. Nawet jak rżygac jak kot tam bedzie. Tabletka wchlania sie do 4 h. Do wieczora od rana sie wchlonie.

A alkohol nie ma wplywu na tabletki poz atym ze moze np spowodowac wymioty i zwrocenie tebletki zanim sie wchlonie. Tabletki piwkiem popijac tez mozna :]

[ Dodano: 2006-06-28, 23:27 ]
A co do solarium - moga pojawic sie plamy na skorze i od zwyklego slonka teraz.
see.eye
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:14
Skąd: góry
Płeć:

Postautor: see.eye » 03 lip 2006, 09:26

Ostatnio czytałam artykuł o czerwonej herbacie (pu-erh). Napisali tam, że ponieważ jest to herbata fermentowana to nie powinny pić jej osoby stosujące leki hormonalne. Słyszał ktoś o tym? Bo juz sama nie wiem...

I co z no kroplami miętowymi (nie to samo co żołądkowe) ?
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 03 lip 2006, 10:19

see.eye pisze:Ostatnio czytałam artykuł o czerwonej herbacie (pu-erh). Napisali tam, że ponieważ jest to herbata fermentowana to nie powinny pić jej osoby stosujące leki hormonalne. Słyszał ktoś o tym? Bo juz sama nie wiem...


No to czarnej też nie wolno, bo jest jeszcze mocniej przefermentowana <hahaha>
Jedyna niefermentowana herbata to zielona.
Każda inna (herbata czerwona [Ulung lub Pu-Erh] i czarna) to lżej lub silniej sfermentowana zielona herbata.
Herbatę czerwoną fermentuje się częściowo (nie do całkowitego zczernienia liści) czarną do końca procesu.

Także argument, że nie wolno pić herbaty czerwonej bo jest fermentowana, jest mniej zasadny niż zakaz picia herbaty czarnej (bo ta jest silniej sfermentowana).

Gdzie się tacy rodzą... nie mówię o Tobie, ale o tych wszystkich "doradcach gazetowych" <mlotek>
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
see.eye
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:14
Skąd: góry
Płeć:

Postautor: see.eye » 03 lip 2006, 10:36

To jest ten fragment:
"W odróżnieniu od innych herbat, które powinny być świeże, czerwona herbata musi leżakować w odpowiednich warunkach, a jej proces produkcji nie może zostać skrócony. Jest to bardzo ważne, ponieważ w okresie dojrzewania liści powstają w nich charakterystyczne dla tej herbaty flawonoidy. Camelia sinensis – roślina, której liści używane są do produkcji herbat zawieradużo różnych związków biologicznie czynnych, takich jak garbniki, alkaloidy, flawonoidy, aminokwasy, pierwiastki śladowe ( wapń, magnez, żelazo, cynk, mangan, miedź, selen ) oraz witaminę E. Herbatę Pu-erh odróżnia od innych herbat duża zwartość tych związków, a szczególnie flawonoidów, które nadają herbacie charakterystyczny smak i aromat ziemi. Związki flawonoidowe uszczelniają i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zapobiegają krwawieniom , a także są pomocne w leczeniu miażdżycy. Posiadają one właściwości moczopędne, poprawiające krążenie krwi w naczyniach wieńcowych, obniżają ciśnienie, rozkurczają mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i przewodów żółciowych oraz wykazują właściwości antyagregacyjne ( zapobiegające „ zlepianiu się” płytekkrwi ).Ponadto flawoidy wykazujące właściwości przeciwutleniające ( stabilizatory procesów utleniania, a także odtruwające – wiążą i kompleksują metale i toksyny. Zawarte w herbacie związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz pobudzają perystaltykę jelit,jak również obniżaja skuteczność hormonalną,nie powinny jej pić kobiety zażywajace pigułki antykoncepcyjne-bardzo wazne gdyz flawiody wraz z garbnikami jak i zarinaxem minusuja przewage hormonow. Wszystkie te właściwości wpływają na metabolizm tłuszczowy, zmieniając ilość tłuszczu w tkance podskórnej.. Chociaż brzmi to niewiarygodnie – jest całkiem realne, co potwierdziły badania lekarzy prowadzone w Chinach i we Francji."
:?
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 03 lip 2006, 17:19

@see.eye
Marketingowy bełkot producentów herbaty.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
see.eye
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:14
Skąd: góry
Płeć:

Postautor: see.eye » 03 lip 2006, 18:10

Oby bo od 5 lat nie pijam żadnej innej herbaty a mamusią zostac nie chce O.o
Awatar użytkownika
kociaq
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2006, 20:04
Skąd: B-B
Płeć:

Postautor: kociaq » 19 sie 2006, 18:19

Podobno podczas brania tabletek nie powinno się palić papierosów (tak przynajmniej napisali w ulotce).
Ale ja też zastanawiam się co jeszcze może mieć wpływ na skuteczność tabletek
Tonight I'll be your naughty girl ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 sie 2006, 11:19

kociaq, z tym ze papierosy nei maja wplywu na skutecznosc tabletek. Nie dlatego nie powinno sie palic przy ich braniu. :]
Awatar użytkownika
kociaq
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2006, 20:04
Skąd: B-B
Płeć:

Postautor: kociaq » 20 sie 2006, 15:27

No dobrze, żle się wyraziłam :|
Chciałam tylko napisać, że w ulotce <regulamin> zalecają odstawienie palenia ( dokładniej ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia "tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych" żeby nie było potem że ja jakieś ploty tu sieję )
A teraz druga część wypowiedzi:
zastanawiam się co może mieć wpływ na skuteczność tabletek oprócz tego co tu już napisaliście
Tonight I'll be your naughty girl ;)
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 20 sie 2006, 21:42

Sok z grejpfruta spowalnia wchlanianie sie pigulek. No i antybiotyki i niektore inne leki tez sa niebezpieczne, ale o tym pisza na szczescie w ulotce. Ale slyszalam, ze jakies ziolowe moga rowniez spowalniac wchlanianie...Nie pamietam juz tylko jakie :?
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 20 sie 2006, 23:43

jelonek pisze:Sok z grejpfruta spowalnia wchlanianie sie pigulek.

Hmm... A to dlaczego? i dlaczego o tym w ulotce nie piszą?
Ale slyszalam, ze jakies ziolowe moga rowniez spowalniac wchlanianie...Nie pamietam juz tylko jakie :?

Preparaty z dziurawcem (Hypericum perforatum) osłabiają działanie
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 sie 2006, 07:40

Lukasz pisze:Hmm... A to dlaczego? i dlaczego o tym w ulotce nie piszą?
Nie powoduja ze wolniej sie wchlania. To bzdura. Chodzi o to zeby takimi soklami pigulek nie popijac bo moga sie roztopic od tego za wczesnie zanim dotra do zoladka.

[ Dodano: 2006-08-21, 07:41 ]
A ulotka to nie wyrocznia. To podstawowe źródło informacji. O reszcie informuje lekarz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 sie 2006, 10:53

moon pisze: Chodzi o to zeby takimi soklami pigulek nie popijac bo moga sie roztopic od tego za wczesnie zanim dotra do zoladka.



To teraz wyjasnij jeszcze dlaczego mają sie rozpuscic dopiero w zoładku ? ich sklad chemiczny czy sie to ropuszczą np. w przełyku i tak dotrze do zoładka
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 sie 2006, 17:05

Andrew pisze:To teraz wyjasnij jeszcze dlaczego mają sie rozpuscic dopiero w zoładku ?
A bo ja wiem? Ja mowie co slyszlam tylko.

[ Dodano: 2006-08-21, 17:05 ]
Yas swego czasu nawet cos o tym tu zamieszczala. Jakis artykul.
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 21 sie 2006, 21:33

moon pisze:Chodzi o to zeby takimi soklami pigulek nie popijac bo moga sie roztopic od tego za wczesnie zanim dotra do zoladka.

Moim zdaniem to nie ma różnicy czy tabletka rozpusci sie w przełyku czy nawet w ustach. I tak wszytsko dopiero wchłania się w żołądku i jelitach.
A ulotka to nie wyrocznia. To podstawowe źródło informacji. O reszcie informuje lekarz.

Tak podstawowe... Ale większość wątpliwości można wyjasnić czytając ulotkę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 sie 2006, 21:59

Lukasz pisze:Ale większość wątpliwości można wyjasnić czytając ulotkę.
Mich to bylo jakas 1/3 :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 sie 2006, 00:35

moon pisze:Yas swego czasu nawet cos o tym tu zamieszczala. Jakis artykul.

http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... ht=#183349 tutaj
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 27 gru 2006, 23:13

A jak to jest z herbatkami odchodzającymi? Czy jak przyśpieszają przemianę materii (podobno) to też zakłócają działanie tabletek???
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 gru 2006, 23:15

Rebeca2006, w sumie nie, ale one generalnie szybki bieg w kierunku lazienki powoduja wiec jest szansa na bardzo szybkie pozb ycie sie tabletki z organizmu zanim sie wchlonie.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 28 gru 2006, 11:51

Czyli jak ją wypiję to odrazu "pojde oddac" to nei działa :(
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości