Yeanine

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Yeanine

Postautor: gogusinski » 20 sty 2006, 19:35

Witam
Mam pytanko, czy któraś z forumowiczek bierze tebletki Yeanine ?? Jesli tak to co moze o nich powiedziec ?? Z gory dzieki
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 20 sty 2006, 23:42

Bardzo dobre, najlepsza antykoncepcja, jaka bralam. Pomaga chudnac, zmniejsza wypryski, redukuje bole miesiaczkowe. Cud miod i orzeszki.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 sty 2006, 00:17

A ile kosztuja?
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 21 sty 2006, 10:00

A ile kosztuja?

Moja Pani kupowala za 39 z groszami Wiec sporo Z tego co czytalem cena dochodzi nawet do 47 zl
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 21 sty 2006, 13:17

Ja je bralam ale nie bylam zadowolona, zaczelam od nich tyc. Potem zmienilam na Yasmine, ale nic sie nie poelpszylo i w koncu powrocilam do Novynette, ktore dla mnie sa jak na razie najlepsze.
Ja za Jeanine placilam jakies 30 zl. Moze troche wiecej - nie pamietam dokladnie :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 sty 2006, 13:42

no wlasnie co apteka to inne ceny :/ ja najtaniej Novynette znalazlam za 24,5 i pol miasta przejezdzam zeby tabletki kupic ;) w aptece kolo mnie 10zl wiecej...
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 sty 2006, 13:45

a ja moje Cilest kupuje juz za 22 zlote z groszami. A w innych aptekach sa po 30 :D.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 sty 2006, 13:46

Jeanine bralam tylko miesiac, zaplacilam okolo 42zl. Za krotki to okres, zeby stwierdzic, czy byly ok czy nie. Ale zadnych dolegliwosci nie mialam, wiec mysle, ze gdybym dluzej pociagnela, to by bylo dobrze.
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 22 sty 2006, 10:33

Po wpisaniu w googlach nazwy tego leku i wybraniu pierwszej z brzegu stronki znalazlem cos takiego
Okres półtrwania dienogestu wynosi 9 godzin. Dla porównania wskaźnik ten dla norgestimatu (składnika innej dostępnej w Polsce pigułki) wynosi 58 godzin.

AAALEEE ŚCIEEEMA. Norgestimat to tzw. pro-lek, który po zażyciu jest w wątrobie szybko metabolizowany do 7-octanu lewonorgestrelu, następnie do 3-oksymu lewonorgestrelu i ostatecznie do lewonorgestrelu. Dla lewonorgestrelu podany w naukowej literaturze (choćby tu, na stronie 12) czas połowicznego trwania wynosi 15 godzin, a nie 52!!! Ładnie tak wprowadzać klientów w błąd? Poza tym, krótki okres półtrwania jest zaletą wątpliwą, gdyż naukowcy są zgodni: im dłuższy okres półtrwania, tym lepsza kontrola cyklu -- mniej plamień. Na dodatek -- im dłuższy okres półtrwania, tym skuteczniejsze zabezpieczenie antykoncepcyjne, gdy kobieta zapomni zażyć pigułkę. Te "ciemne strony" krótkiego okresu półtrwania producent skompensował dawką: jest ona 2 razy wyższa od dawki hamującej owulację dla tego progestagenu. Mimo tego, wiele kobiet na wortalach tematycznych skarży się na plamienia, co potwierdza słuszność naszego przydługiego wywodu.

To jak z tą antykoncepcja w koncu jest bo mozna sie pogubic :)
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 24 lut 2006, 21:02

Dopiszę się do tego tematu, po co zakładać nowy. Moje pytanie też dotyczy tabletek Jeanine, biorę je od roku i nigdy żadnych skutków ubocznych nie miałam. Czy po takim czasie może pojawić się depresja spowodowana nimi? Czy raczej to z innego powodu? Z góry dzięki.
BoomEr
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 08 sie 2005, 18:44
Skąd: MP
Płeć:

Postautor: BoomEr » 27 lut 2006, 13:58

Moja siostra je szama od baaaaaaaaaardzo dawna i jest z nich zadowolona. A ta depresja to sadze ze raczej z innego powodu
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 mar 2006, 22:49

broken18 pisze:Czy po takim czasie może pojawić się depresja spowodowana nimi?

Zalezy od czlowieka. W kazdym razie musisz robic badania hormonalne mniej wiecej co pol roku. Bo jak Ci pochrzani hormony to jak najbardziej, mozesz liczyc na depresje. Ja tak mialam po Logescie.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości