Tabletki jedyna metoda zabezpieczenia...

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Tabletki jedyna metoda zabezpieczenia...

Postautor: PatyQ » 26 sty 2006, 00:56

Witam wszystkich użytkowników :) jestem nowy...troche poczytałem i chciałem się zapytać o jedną rzecz...Zamierzamy zacząć wspolzyc z moja dziewczyna. Chcemy to dobrze zaplanowac. Pojawił się problem jesli idzie o zabezpieczenie...ona juz od 7 dni bierze tabletki Logest (przepisal je jej ginekolog). Zaczela tak jak trzeba od pierwszego dnia okresu i bierze je regularnie mniej wiecej o stalej godzinie. I nie chce robic tego z prezerwatywa. Sporo sie naczytalem na innych forach - takze o skutecznosci antykoncepcji hormonalnej. Jednak najlepszym zrodlem wiedzy jest doswiadczenie ludzi - uzytkownikow tabletek :). Ile osob z Was drogie uzytkowniczki bierze tabletki i kocha sie bez zadnych dodatkowych zabezpieczen? Ufacie im? A jesli idzie o plec silniejsza - robicie to ze swoimi ukochanymi bez gumek? Czujecie sie bezpieczni? Powiem szczerze, ze mnie jakos taka mala tabletka nie przekonala do siebie - nawet po przeczytaniu ulotki... Gdzies przeczytalem takze, ze bez sensu jesli partnerka bierze tabletki maltretowac siebie i nia gumkami - skoro mozna przyjemnie i bezpiecznie konczyc w partnerce. Prosze o jasne odpowiedzi :)) Z gory dziekuje...

Pozdrawiam
PatykU <browar>
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 26 sty 2006, 01:02

Sa przypadki, gdy pary uzywaja i tabletek i gumek, ale... jaki jest sens? Po pierwsze, tabletki dobrze brane sa skuteczne. Po drugie, gumka zmniejsza przyjemnosc. Po trzecie, skoro i tak juz dziewczyna jest na hormonach, to to naprawde wystarcza.
Nigdy nie uzywalam gumek, gdy bralam tabletki. Moim zdaniem to bez sensu. Choc jak ktos sie tak straaaasznie boi i woli jedno z drugim, to prosze bardzo. Ale to tylko swiadczy o tym, ze nie jest sie gotowym na seks...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 sty 2006, 01:03

PatyQ pisze:as drogie uzytkowniczki bierze tabletki i kocha sie bez zadnych dodatkowych zabezpieczen?

Sporo. :]
I znam tez pełno ludków co nie wyobrażaja sobie przy tabletkach z gumami sie babrać. No chyba że trzeba bo np antybiotyk sie bierze.

PatyQ pisze:bez sensu jesli partnerka bierze tabletki maltretowac siebie i nia gumkami

Bo to jest bez sensu.
Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: PatyQ » 26 sty 2006, 01:07

Choc jak ktos sie tak straaaasznie boi i woli jedno z drugim, to prosze bardzo. Ale to tylko swiadczy o tym, ze nie jest sie gotowym na seks...


Tak sadzisz? Mi sie wydaje troche inaczej: byc gotowym na seks to co innego niz bycie gotowym na zajscie w ciaze, wychowanie dziecka i zapewnienie mu normalnego dziecinstwa. Strach przed ciaza na samym poczatku to cos normalnego moim zdaniem...zwlaszcza gdy samemu sie urodzilo gdy rodzice mieli ledwo po 16 lat i ciagle chodza i truja dupe o tym :). Mysle, ze jesli podchodzi sie do tego odpowiedzialnie i chce byc sie jak najlepiej zabezpieczonym to wszystko jest ok...a jesli szuka sie odpowiedzi na dreczace nas pytania w tej sprawie to tym bardziej. Nie chcialbym zmarnowac teraz jej zycia...pomimo tego, ze jest o rok mlodsza jest bardziej w tej kwesti zdecydowana..ah te kobiety :P

EDIT:
Moon wlascie Cie ucałowałem w tyłeczek ;) ciekawosc to pierwszy stopien do piekła ;)
A znacie jakies przypadki, ze ktos zaszedl w ciaze pomimo tego, ze bral tabletki?
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 26 sty 2006, 01:12

PatyQ pisze:Mi sie wydaje troche inaczej: byc gotowym na seks to co innego niz bycie gotowym na zajscie w ciaze, wychowanie dziecka i zapewnienie mu normalnego dziecinstwa.
Owszem, ale gotowosc na seks to takze przyjecie do wiadomosci, ze jednak cos moze sie wydarzyc. Nic nie daje 100% pewnosci tak naprawde...

I zgadzam się, że...
PatyQ pisze:Strach przed ciaza na samym poczatku to cos normalnego

...ale jesli ten strach jest bardzo duzy, to jaka jest przyjemnosc? :]

PatyQ pisze:jesli podchodzi sie do tego odpowiedzialnie i chce byc sie jak najlepiej zabezpieczonym to wszystko jest ok

<browar>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 26 sty 2006, 07:46

PatyQ pisze:I nie chce robic tego z prezerwatywa.

no i bardzo dobrze, ze nie chce. Chyba po cos faszeruje sie hormonami, zeby gumki mogly isc w odstawke.Tabletki biore 10 miesiecy i od samego poczatku nie uzywam gumek. Wlasnie po to faszeruje sie hormonami i wydaje co miesiac pieniedze na tabletki,zeby miec komfort i pewnosc.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 sty 2006, 08:44

Logest ...! swietne tabletki , kochaj sie bez obaw !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 26 sty 2006, 16:02

PatyQ pisze:Ile osob z Was drogie uzytkowniczki bierze tabletki i kocha sie bez zadnych dodatkowych zabezpieczen?

wszystkie mądre i właściwie rozumiejące mechanizm działania tabletek anty
PatyQ pisze:byc gotowym na seks to co innego niz bycie gotowym na zajscie w ciaze

nie zgadzam się
a może nie jesteście gotowi na sex ze swoją dziewczyną skoro tak uważacie?
Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: PatyQ » 26 sty 2006, 23:12

Nata:
Ile mialas lat jak przezylas swoj pierwszy raz? Bylas wtedy gotowa na to zeby urodzic i wychowac dziecko? Zapewnic mu dobrobyt i porzadne dziecinstwo? Szczerze mowiac watpie...

Mozna przeciez uprawiac bezpieczny sex. Zdajac sobie sprawe z ewentualnej wpadki...mimo to watpie, ze gdy 17 letni ludzie kochaja sie...ida ze soba do lozka, przezywajac jedne z piekniejszych chwil swojego zycia...sa gotowi na to by wychowac dziecko. Troche to pogmatwane...ale gotowosc na dziecko nie polega chyba tylko w gotowosci psychicznej, ale w duzym stopniu materialnej.

Moze ktos zrozumial mnie, co moglo byc bardzo trudne... Ale nie po to tutaj zalozylem ten temat by rozmawiac o mojej gotowosci na ten pierwszy raz. <wazne>


Andrew pisze:Logest ...! swietne tabletki , kochaj sie bez obaw !

Bede kochal sie bez obaw :)

Dowiedzialem sie wszystkiego co chcialem dowiedziec :) Oprzec sie na opinni bardziej doswiadczonych wiele daje...ale mimo wszystko z tego co czytalem (nie tylko na tym forum...) wiele ludzi ma blokade psychiczna dotyczaca kochania sie bez gumki. Zastanawialiscie sie z czym to moze byc zwiazane? Tak patrzylem na ta mala tabletke...od ktorej tak wiele ma zalezec. Hmm faktycznie troche to dziwne ;)

Dziekuje jeszcze raz <browar>
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 sty 2006, 23:30

PatyQ pisze:iele ludzi ma blokade psychiczna dotyczaca kochania sie bez gumki.

Sadze ze wynika to z tego włąśnie strachu i tak naprwde nie bycia gotowym na to.
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 27 sty 2006, 13:56

PatyQ pisze:A jesli idzie o plec silniejsza - robicie to ze swoimi ukochanymi bez gumek? Czujecie sie bezpieczni?

Tak i to już od kilkunastu lat :)
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 sty 2006, 14:20

sophie pisze:Nigdy nie uzywalam gumek, gdy bralam tabletki


ja tez nie, nie ma takiej potrzeby, tzreba wybrac sppodob antykoncepcji a nie stosowac wszystkie mozliwe na raz

PatyQ pisze:A znacie jakies przypadki, ze ktos zaszedl w ciaze pomimo tego, ze bral tabletki?

tak to sie tez zdarza

nata pisze:PatyQ napisał/a:
byc gotowym na seks to co innego niz bycie gotowym na zajscie w ciaze

nie zgadzam się



ja tez sie nie zgadzam, chodzi o psychiczna gotowosc, o dojrzalosc po prostu, seks to nie tylko zabawa
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: PatyQ » 27 sty 2006, 14:27

Mia pisze:...o dojrzalosc po prostu, seks to nie tylko zabawa

I to chyba najbardziej do mnie trafiło <mlotek> <zalamka>

Faktycznie trzeba dokonac wyboru i liczyc sie z kazda mozliwa konsekwencja. Ale mimo wszystko...trzeba isc do przodu. Statystycznie tabletki to przeciez jedna z najlepszych obecnie metod anty. Teraz tylko trzeba w koncu hmm :) Udalo sie Wam mnie przekonac ;) Dzieki :)
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 sty 2006, 14:43

PatyQ pisze:atystycznie tabletki to przeciez jedna z najlepszych obecnie metod anty

No jasne :) Jak sa dobrze dobrane to naprawde nie powinno byc problemow!
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 27 sty 2006, 16:27

Mia pisze:Jak sa dobrze dobrane to naprawde nie powinno byc problemow!

obyśmy mówiły tak samo za parę lat starając się o dziecko :)
bo przyznam, że się mimo wszystko trochę boję, że te tebletki to jednak nie takie cudne i zdrowe są <boje_sie>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 sty 2006, 17:05

nata pisze:obyśmy mówiły tak samo za parę lat starając się o dziecko :)


a no wlasnie, mam nadzieje ze wtedy nie bedzie problemow, ale ja ostatnio odstawialam tabletki na miesiac (po 4 latach), cykl normalnie sie pojawil, bez zadnych problemow, Pani ginekolog powiedziala ze wszystko w porzadku, tylko oczywiscie nie probowalam zajsc w ciaze :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 27 sty 2006, 19:02

wiesz, tylko że czasem kobieta po kilku latach brania tabletek, odstawiając je, niby miesiączkuje normalnie i wszystko wydaje się ok, ale podobno nawet do 6 miesięcy od odstawienia mogą wystąpić takie cykle bezowulacyjne, że organizm nadal funkcjonuje jakby "brał tabletki"
tzn normalnie jest okres mimo że nie ma owulacji
do 6 miesięcy jest to całkowicie normalne a nawet nie takie rzadkie
ale kiedy trwa to dłużej, to już trzeba się leczyć na bezpłodność
chyba nawet na opakowaniu moich tabletek jest napisane, że mogą wystąpić cykle bezowulacyjne po odstawieniu
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 sty 2006, 22:51

nata pisze:jednak nie takie cudne i zdrowe są

Oczywiście, ze sa niezdrowe. Truja i działaja jednoczesnie.
Ale ja sie z tymi konsekwencjami licze bo sa przewidywalne. Nie ma co sie łudzić że żadnych problemów nie bedzie. beda na bank ale zalezy u kogo i w jakim stopniu ;)
Poza tym nie zamierzam do 30stki brac tabletek. ;P
Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: PatyQ » 27 sty 2006, 23:52

A jakie to moga byc np problemy? Skoro sa przewidywalne to czego one moge dotyczyc?
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 28 sty 2006, 09:07

moon pisze:Nie ma co sie łudzić że żadnych problemów nie bedzie

nie strasz mnie :(
A jakie to moga byc np problemy? Skoro sa przewidywalne to czego one moge dotyczyc?

my, baby, chyba najbardziej obawiamy się problemów z zajściem w ciążę
bo ja koniecznie chcę mieć dzidziusia!!!!!!!!!!

poza tym zwiększone ryzyko nowotworu, który i tak jest dość powszewchny u kobiet dojrzałych
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sty 2006, 14:01

No i ciązy można nie donosić.
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 29 sty 2006, 11:09

ja także biorę Logest ( właśnie kończę pierwsze opakowanie ) i przyznam szczerze ,że też dziwnie się czuję patrząc na taką małą tableteczkę i myśląc,że to ma zadziałać,ale myślę,że wiedza na temat działania tabletek u mnie wygrała i kocham się z moim chłopakiem spokojnie bez żadnego innego zabezpieczenia.Przede wszystkim trzeba się zapoznać ze sposobem działania tabletek i oczywiście wykazać troszkę zdyscyplinowania i odpowiedzialności;-)a na pewno wszystko będzie ok ;)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 29 sty 2006, 12:12

nata pisze:my, baby, chyba najbardziej obawiamy się problemów z zajściem w ciążę
bo ja koniecznie chcę mieć dzidziusia!!!!!!!!!




No i ciązy można nie donosić.



no ale zaczelyscie...wrrr. Ale to rzeczywiscie powazne konsekwencje, tylko coz z tym zrobic, jak ich uniknac jak sie nie chce na razie miec dzieci? :/ a lekarze przewaznie mowia ze wszytsko jets w porzadku...i nie ma sie czym przejmowac. Miejmy nadzieje ze tak jest, w koncu to naprawde najpopularniejsza metoda antyoncepcji. Slyszalyscie juz wsrod swoich znajomych o jakis komplikacjach z pozniejsza ciaza u dziewczyn ktore braly dlugi czas tabletki?
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 29 sty 2006, 15:54

Mia pisze:w koncu to naprawde najpopularniejsza metoda antyoncepcji

mi się wydaje że najpopularniejsza bo kosztowna na dłuższą metę
spory na tym zarobek
ale przede wszystkim najpopularniejsza bo najprostsza - dziewczyna nie musi niczego obserować, liczyć, ryzykować, tylko bezmyślnie łyka codziennie taka mała tabletke i ma sprawę z głowy

oj chyba za parę miesięcy (może 2) odstawię te "witaminki"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 sty 2006, 16:24

wÓdeczka pisze: i przyznam szczerze ,że też dziwnie się czuję patrząc na taką małą tableteczkę i myśląc,że to ma zadziałać,


A co byś chciała kibel tego zjesc ? <aniolek> wez sobie półgrama cjanku potasu , zobaczysz jak zadziała NIERADZE !! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 29 sty 2006, 20:40

Szkoda i ciekawe dlaczego, nie wymyślono tabletek antykoncepcyjnych dla mężczyzn. <zalamka>

Dlaczego tylko my kobity mamy sobie organizmy truć !?! <wsciekly>
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 29 sty 2006, 20:48

Nie wymyślono (tzn. wciąż nad nimi myślą :D), bo łatwiej zapanować nad jedną komórką jajową uwalnianą raz w miesiącu niż nad milionami plemników, które są produkowane cały czas <zalamka>
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
KyLu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 03 lis 2005, 00:53
Skąd: Slask
Płeć:

Postautor: KyLu » 29 sty 2006, 20:48

jabłoń pisze:Szkoda i ciekawe dlaczego, nie wymyślono tabletek antykoncepcyjnych dla mężczyzn.

Podobno sa w fazie "wynajdowywania" czy jakos tak - i dobrze, ja bym bral :)
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 29 sty 2006, 20:57

KyLu, jest jeden sposób na pozbawienie płodności na 6 m-cy - idziesz do laboratorium i podgrzewają Ci jajka w jakimś specjalnym płynie do określonej temperatury. Na samą myśl... <niepewny>
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
KyLu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 03 lis 2005, 00:53
Skąd: Slask
Płeć:

Postautor: KyLu » 29 sty 2006, 21:08

blacknessie pisze:KyLu, jest jeden sposób na pozbawienie płodności na 6 m-cy - idziesz do laboratorium i podgrzewają Ci jajka w jakimś specjalnym płynie do określonej temperatury. Na samą myśl...

Dziekuje postoje :)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości