Ksiązki

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 27 sty 2008, 15:44

Czytam właśnie 'Psychologie miłości' Wojciszke i świetnie się czyta :] potem sie biore za 'Psychologie domową' Braun-Gałkowskiej, ale nie wiem czy to bedzie tez takie przystepne :?
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 27 sty 2008, 16:53

<banan> Sonia piora...Przyjmijmy, ze Pracislawa Dobuzibierskiego, nie mam sily szukac knigi zeby czeknac autora.
Nedza. Po raz kolejny sprawdza sie twierdzenie "Polskie powiesci dotyczace patologii tzw. ulicy pisane sa bez pomyslu, polotu i skladu". Zmecze to w koncu, ale nie idzie latwo. Oj nie.

Powtorka Grimwooda. A to fajne. Koles przenosi sie umyslem o 25 lat wstecz i na nowo uklada sobie zycie. Na razie nastukal mnostwo kasy oraz jedna mocno imprezowa panne ( w sensie- ciagle bedac w tematyce stukania), oraz probowal powstrzymac zabojstwo Kennedy' ego. Czyta sie niezle.

Tanebo raczej nie czyta nic poza onetem i politycznie poprawnymi, rozowymi, michnikowalterowskimi mediami ( w tym m.in miesiecznik "Wedkarz". W najnowszym numerze raport "Po czym poznac prawdziwie polska rybe"), wiec raczej nie ma problemu, ale na wszelki wypadek go ostrzege-> Uwazaj stary, teraz bedzie o Zydach!

Na ziemi Izraela Amos Oz. Wiedzialem, ze latwo nie bedzie. I faktycznie, sporo rzeczy musze sprawdzac w necie, czy innych ksiazkach. Niemniej warto.

I cos, co nikogo tu nie zainteresuje, bo to komiks:
Ultimates3 Zeszyty raz i dwa.
...Ja nie wiem. Pierwsze dwa "sezony" to byl idealny przyklad jak powinno robic sie komiks o superbohaterach w wspolczesnym swiecie. Bylo inteligentnie, kontrowersyjnie, Millar (scenarzysta) uderzal w klimaty typu terroryzm, USA jako swiatowy zandarm ( w tym wypadku palka zandarma byli amerykanscy i europejscy superbohaterowie, a nie rakiety PATRIOT czy M4). Do tego swietne, realistyczne rysunki Hitcha ( such as: Obrazek )
A potem komiks przejeli Loeb i MAD!.
I dostalismy mocno typowy komiks superbohaterski. I fajnie, ale takich komiksow jest mnostwo. Ultimates byo czyms ponad, teraz to kolejny sredniawy tytul.
Mowilem Loebowi "Nie bierz tego, bo zepsujesz!". To nie, to zlosliwie wzial i zniszczyl jeden z moich ulubionych komiksow.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 lut 2008, 00:20

Wujo Macias pisze:Sonia piora...Przyjmijmy, ze Pracislawa Dobuzibierskiego

Jerzego Żurka. Nie zamierzałam czytać ;)


Instynkt gry Zeh Juli - zdecydowanie najlepsza pozycja, z ostatnio przeczytanych. Genialna metaforyka, książka, prawie w całości, niesamowicie napisana. Jeśli chodzi o fabułę, to tu też nie ma się do czego przyczepić. Ewentualnie samo zakończenie troszkę nazbyt optysmistyczne (ja przynajmniej wolałabym jednak by skończyło się inaczej). Następne jej dwie książki: Orły i anioły oraz Cisza jest dźwiękiem: Podróż po Bośni już mam na liście wanted :)

Millet Richard Upodobanie do brzydkich kobiet Po obiecujących ciekawą fabułę :P słowach Jak większość mężczyzn spartaczyłem swoje życie seksualne jest gorzej i gorzej. Książka pełna powtórzeń i marnych porównań, mimo dość dobrego całościowego stylu (wiele nawiązań literackich). Kiepskie zakończenie, niewiadomo jaki morał i dość pogubiony główny bohater. Można przeczytać, bo jest krótka i czyta się szybko (jak otworzyłam to zamknęłam po przeczytaniu) ale nie należy się spodziewać jakichkolwiek większych zachwytów.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 02 lut 2008, 16:22

Jak ktoś czytał Panią Bovary to polecam Chama Orzeszkowej. Bez znajomości bovaryzmu tez można czytać, ale smaczek jest jak się go zna.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 02 lut 2008, 16:29

Mia pisze:
Wujo Macias pisze:Sonia piora...Przyjmijmy, ze Pracislawa Dobuzibierskiego

Jerzego Żurka. Nie zamierzałam czytać ;)
"Nie-zamierzaj" dalej, szoda oczu...
Kto w ogole puszcza do druku takie go...Wiekopomne dziela?
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 10 lut 2008, 12:40

"Masumi Iwasaki-Gejsza z Gion", przeczytalam polecam jesli ktos lubi poznawac inne kultury.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 11 lut 2008, 02:06

tarantula pisze:"Masumi Iwasaki-Gejsza z Gion"

lubię takie klimaty. Empress Orchid teraz mam w kolejce, kiedyś czytałam po polsku, ale dawno.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 16 lut 2008, 19:00

To i ja może napiszę, z jakimi lekturkami miałam ostatnio przyjemność:)

Jestem na etapie wchłaniania wiedźmińskich opowiadań Sapkowskiego...
Szczerze powiedziawszy to wciągnęłam się w te klimaty za sprawą brata 8)
Skolekcjonował całą sagę, co nie ukrywam było dla mnie dodatkowym bodźcem do sięgnięcia po nie...Poza tym, musiałam przekonać się na własne oczy, co on widzi w wiedźminie ...
A że czyta się szybko...I jak się w trakcie okazało, także przyjemnie [:D]
Przeczytałam po kolei: "Ostatnie życzenie"; "Miecz przeznaczenia"; "Krew elfów"; "Czas pogardy" i "Chrzest ognia"... Zostały mi jeszcze "wieża jaskółki" i "Pani jeziora":)
Przygody Geralta z Rivii, wzbogacone często zabawnymi sytuacjami i dialogami są godne polecenia:)
a i te wątki zabarwione erotycznie [:D]

Ostatnio wpadł mi też w ręce thriller Simona Becketta, pt. "Chemia śmierci".
Powieść chyba bardziej nastawiona na grozę, niż w rzeczywistości straszna (i ten przesadzony wabik, zamieszczony na ostatniej stronie 8) )...
Jednak czas, jaki jej poświęciłam nie uważam za stracony... W moim odczuciu, chyba głównie za sprawą ciekawych i dość obrazowych opisów ludzkich zwłok.
Zwłok, znajdujących się w daleko posuniętym rozkładzie; na podstawie, których zadaniem głównego bohatera jest przybliżyć okoliczności, czas i sposób, w jaki dany denat mógł zakończyć swój żywot (główny bohater para się antropologią sądową).

Skuszę się na pewno także na kontynuacyjne:"Zapisane w kościach" <kolega obiecał, że mi ją pożyczy <banan> >
Jak dla mnie thrillery medyczne nie muszą wyróżniać się nie wiadomo, jak ogromnym kunsztem językowym... Ważne, żeby nie były nijakie... Lubię ten gatunek;)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2008, 19:03 przez Mikro czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 21 lut 2008, 12:53

Serdecznie polecam ksiazke Dean'a Koonz'a "Niesmiertelny" lub "Cieniste Ognie" - dwa tytuly, jedno dzielo. Wspaniala ksiazka opisujaca dziwna historie genialnego naukowca zajmujacego sia pracami nad DNA i jego zony, wplatanej w intryge, z ktorej okropnie ciezko bedzie sie jej wyplatac. Ksiazka trzyma w napieciu do samego konca i ciezko jest sie od niej oderwac. Lyknalem w 3 dni, i az sam sie sobie dziwie, ze w natloku obowiazkow udalo mi sie znalezc chwile, zeby przeczytac kolejny bestseller mistrza.

Oryginalny tytul: "Shadowfires'.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2008, 12:53 przez Haro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 21 lut 2008, 12:56

Koontza lubiłam czytać, jak miałam 15-16 lat. Kiedy niedawno sięgnęłam znowu, to styl był nie do zniesienia i psuł mi całe wrażenia. Szkoda :(
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 lut 2008, 13:24

lollirot pisze:Koontza lubiłam czytać, jak miałam 15-16 lat

Ja nawet wcześniej, razem z Ludlumem, MacLeanem, Morrellem i Follettem. Ooo, i Mastertonem :D Ale sentyment pozostał :)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2008, 13:25 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 21 lut 2008, 14:03

Mi styl niesamowicie odpowiada po dzis dzien. A czytam od 17 roku zycia jego ksiazki :)
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 21 lut 2008, 14:28

lollirot pisze:Koontza lubiłam czytać, jak miałam 15-16 lat. Kiedy niedawno sięgnęłam znowu, to styl był nie do zniesienia i psuł mi całe wrażenia. Szkoda :(

Ostatnio rozprawiczylem sie "Apokalipsa" tego pana. I jednak niekoniecznie. Moze i nawet klimat mi sie udzielil, ale to takie na zasadzie: Seks byl, ale milosci z tego nie wykrece.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 21 lut 2008, 15:47

A jakich autorow tego typu powiesci, lepszych niz Koontz, polecacie?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 lut 2008, 15:48

Kinga. Zawsze, wszędzie i w ciemno :)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 21 lut 2008, 15:52

Czulem ze padnie taka odpowiedz. Nie wiem dlaczego, ale jakos jestem zrazony do Kinga. Ani jednej jego ksiazki nie przeczytalem, ale ilekroc siegam po jakis horror, to moje oczy unikaja Stevenowskich prac, a rece wyciagaja z biblioteczki ksiazke Koonz'a. Nie wiem czemu tak mam.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 lut 2008, 15:57

Haro pisze:Nie wiem czemu tak mam.

Ja wiem. Mroczna wieża 7 tomiszczy, Bastion spokojnie 1500 stron, To podobnie, większość do tysiąca dociąga bez wysiłku...

A w ogóle to spłodził cała bibliotekę przecież. Druga Barbara Cartland <diabel>
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 21 lut 2008, 16:27

Haro pisze:A jakich autorow tego typu powiesci, lepszych niz Koontz, polecacie?

Skoro lubisz Koontza, to w podobnych klimatach jest Masterton. Generlanie takie tam czytadla, ale ma momenty ( np. "Bezsenni").
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 lut 2008, 19:00

pani_minister pisze:Kinga. Zawsze, wszędzie i w ciemno :)

<browar>

pani_minister pisze:To

<zakochany> Moja pierwsza jego książka i od tamtej pory jestem zakochana :)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 lut 2008, 00:01

Pani Minister - mnie ilosc stron nigdy nie odstraszala. Wrecz przeciwnie. Po prostu na sam dzwiek jego nazwiska odechciewa mi sie czytac. Skad to sie wzielo? I'dunno...
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 22 lut 2008, 02:17

"Symfonia C++" Grębosza ;DD
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 24 lut 2008, 21:00

Coś mnie nasżło i powróciłam niedawno do książki przeczytanej w czasach gimnazjum. "My dzieci z dworca Zoo"... Na pewno wielu z was czytało lub/i oglądało film na jej podstawie.
Akcja rozgrywa w okresie wielkiego narkomańskiego boomu, wśród niemieckiej młodzieży... Główną bohaterką jest młodociana narkomanka i prostytutka: Christiane F. Poza tym występuje tu także bohater zbiorowy: środowisko berlińskich narkomanów. Dziewczyna, nie mogąc odnaleźć się w nowej, wielkomiejskiej rzeczywistości, nie radząc sobie z problemami rodzinnymi rozpoczyna swoją narkotykową "podróż", w której godna uwagi jest nić przyczynowo - skutkowa człowieka, którego życiem zaczyna rządzić nałóg.

Czyta się bardzo szybko.
Jeśli ktoś lubi tematykę narkomańską to polecam;)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2008, 21:02 przez Mikro czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Postautor: Pan Zet » 24 lut 2008, 23:07

Mikro czarnuch pisze:Coś mnie nasżło i powróciłam niedawno do książki przeczytanej w czasach gimnazjum. "My dzieci z dworca Zoo"...

ja nie lubię "wracać" do książek. Jakoś to już nie to samo.
mam książkę kosmowskiej. Moze i typowo babska literatura ale przy niej jedynie potrafie się śmiać i to do łez.
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 25 lut 2008, 18:08

Mikro czarnuch pisze:Coś mnie nasżło i powróciłam niedawno do książki przeczytanej w czasach gimnazjum. "My dzieci z dworca Zoo"...
Do tej książki też lubię wracać. Tak samo jak do 'Buszującego w zbożu'. Czytałam każdą po kilka razy, bo je po prostu uwielbiam  <zakochany>
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 lut 2008, 18:10

lamaa pisze:Tak samo jak do 'Buszującego w zbożu'.
Właśnie go czytam. Chyba 5 raz. Zawsze sięgam po niego z braku laku jak nie mam co czytać. Ale nie lubię zbytnio ;DD
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 27 lut 2008, 12:34

To tylko czekac az zaczniecie mordowac ;)
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 28 lut 2008, 16:10

Haro pisze:To tylko czekac az zaczniecie mordowac ;)

co do mordowania... podobało mi się 'Pachnidło' :]
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 29 lut 2008, 18:52

Nazywam się Czerwień Orhana Pamuka całkiem fajna książka.
The Mutiny on Board H.M.S. Bounty. Williama Bligh - Nic odkrywczego , ale do poćwiczenia angielskiego w sam raz.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 29 lut 2008, 22:40

lamaa pisze:podobało mi się 'Pachnidło' :]

Rzeczywiście niezłe, ale momentami zbyt rozwlekła akcja, np gdy bohater jest na bezludziu. W filmie to skrócili, ale też nie do końca dobrze.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lut 2008, 22:41

Ja po kilkunastu stronach miałam dość i spać mi się chciało ;DD

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości