Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 sty 2007, 23:53

Miltonia pisze:Deja Vu ciekawe.

Ano ciekawe. Polecam goraco, ale dla mnie duzo niedomowien i braku logiki tam bylo :P.
Awatar użytkownika
yeti
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 137
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:34
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: yeti » 13 sty 2007, 01:20

c-f pisze:no i oczywiście czekam na "Pachnidło" :)


A ja nie. Po reklamówce, którą przeczytałem w kinie, doszedłem do wniosku, że z książki zostanie w nim tylko tytuł, no i ewentualnie nazwisko głównego bohatera.
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 13 sty 2007, 18:43

Miltonia pisze:To jest film kinowy, ogladany pokatnie gdzies, wiele traci. Kino ma swoja magie, nie wiedziales? Nie warto uposledzac czegos z lapczywosci jedynie (zeby nie powiedziec sknerstwa), a potem sie wypowiadac, ze jest be. Tak naprawde nie ogladales tego filmu.

O kurde, ale mi pojechalas... ;DD
No co ty powazna jestes?
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 21:29

mrt pisze:Ale własnie mi się ściągnęło i mam na kompie, to może nawet obejrzę.

a tak mówiliście o nielegalnym sofcie, a tu proszę - filmy ściągają, zamiast do kina iść, albo oryginalną płytę dvd kupić. :)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 sty 2007, 21:46

Gosia... pisze:a tak mówiliście o nielegalnym sofcie, a tu proszę - filmy ściągają, zamiast do kina iść, albo oryginalną płytę dvd kupić.
No szkoda wielka, żebym za taki shit płaciła <hahaha> Zresztą trudno nawet powiedzieć, że piractwo uprawiam, bo nie zdążyłam dojechać do czołówki, jak stwierdziłam, że jedyne, do czego to się nadaje, to do kosza :D

Że też ludzie jeszcze za to badziewie kasę do kina zanoszą :?
Awatar użytkownika
Symfonia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 191
Rejestracja: 07 lip 2005, 23:56
Skąd: Z piekła rodem
Płeć:

Postautor: Symfonia » 13 sty 2007, 21:52

mi sie apocalypto podobal:P stwierdzilysmy z kolezankami, ze bedziemy szukac sobie takiego meza:D <diabel> kuurcze, nie dosc ze ladny, do tego madry, wysportowany, wierny....jak bedzie trzeba to przebiegnie 3 dni bez przystanku ze strzala w zebrach.....no miodzio <diabel>

a wybieram sie na deja vu i pachnidlo, zobaczymy co to takiego.
Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny- aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi- aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra- aby była bliska jego sercu
Obrazek
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 22:09

mrt pisze:Że też ludzie jeszcze za to badziewie kasę do kina zanoszą

ale tu nie chodzi o jakość czy wartość, czyli o to złodziejstwo zwyczajne:) nie rozumiem twojego wybiórczego myślenia
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 sty 2007, 22:10

A ja wiem, że to już staroć, ale Happy Feet właśnie sobie obejrzałam i niemożebnie mi się podobało. Te pingwiny mówiące z szybkością karabinu maszynowego z meksykańskim akcentem <banan> i optymistyczne, i ładnie zaśpiewane, i należyte przesłanie proekologiczne na koniec :)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 sty 2007, 22:31

Gosia... pisze:ale tu nie chodzi o jakość czy wartość, czyli o to złodziejstwo zwyczajne:) nie rozumiem twojego wybiórczego myślenia
No........... Ukradłam dryfującą w necie piłę. Dokładnie po to, żeby ją wywalić do kosza. Demonstracyjnie. Wiesz, to coś w rodzaju happeningu :D I nie próbuj podważać moich przekonań, bo mam do nich prawo i do wolności słowa!

Właściciele Le Madame też nie płacili czynszu, a zostali bohaterami, więc sobie wypraszam <foch>

[ Dodano: 2007-01-13, 22:33 ]
Gosia... pisze:ale tu nie chodzi o jakość czy wartość, czyli o to złodziejstwo zwyczajne:) nie rozumiem twojego wybiórczego myślenia
Dziwi mnie, że chcą to oglądać za swoje własne piniendze. No co? Umiejętność dziwienia się jest dziś bardzo poszukiwana, więc ja się właśnie dziwię.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2007, 22:35

Ja też sobie Piłę ukradłam, ale stanowczo to nie film dla mnie. Chyba spać nie będę mogła... brrrrrrrrr....
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 13 sty 2007, 22:47

Ja tam w ogóle nie rozumiem chodzenia do kina tylko dlatego, że "super nowy hit" się pojawia... Jak już płacę za oglądanie filmu, to tylko kiedy wiem, że się to opłaca. Często chodzę na przykład na filmy, które obejrzałam już wcześniej (niekoniecznie ściągnięte z neta), ot po prostu żeby je "wesprzeć". Albo kupuję DVD, bo zwykle filmy, które mnie intertesują do hitów nie należą, i znajduję je w jakimś markecie pod tabliczką "promocja" <diabel> .
Chociaż w niekórych środowiskach to taka forma lasnu, być na wszystkim jak najszybciej, to ja i tak w ząb nie czaję.
:?
Gosia... pisze:ale tu nie chodzi o jakość czy wartość, czyli o to złodziejstwo zwyczajne:) nie rozumiem twojego wybiórczego myślenia

A jak dla mnie tu tez chodzi o wartość, taką subiektywną, którą ja sobie sama nadaję filmowi. I na taką piłę nie wydałabym ani złotówki, bo zwyczajnie wolę sobie za to kupić snickersa. <evilbat>
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 23:01

megane pisze:Ja tam w ogóle nie rozumiem chodzenia do kina tylko dlatego, że "super nowy hit" się pojawia... Jak już płacę za oglądanie filmu, to tylko kiedy wiem, że się to opłaca. Często chodzę na przykład na filmy, które obejrzałam już wcześniej (niekoniecznie ściągnięte z neta), ot po prostu żeby je "wesprzeć".

nie musisz, mi tego tłumaczyć, bo mnie zazwyczaj szkoda pieniędzy na kino, wolę nawet w domu oglładać, i to filmy z netu. Tylko, że Mrt uparcie krzyczała na "złodziei softu", a tu widać wybiórczą postawę uczciwści.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 sty 2007, 23:03

Gosia... pisze:Tylko, że Mrt uparcie krzyczała na "złodziei softu", a tu widać wybiórczą postawę uczciwści.
No wiesz... Pilę z narzędziem pracy porównywać? I jeszcze na wolności jesteś? <boje_sie>
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 23:08

Mowie ogolnie o filmach a nie o głupiej pile
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 sty 2007, 23:12

Gosia, Ty to powinnaś rzeźbę na ASP studiować. Wyrosłaby nam następna Abakanowicz i też na takich gigantach majątek byś zbiła :D

Z Miltonią mnie pomyliłaś <aniolek>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2007, 09:47

Dobra opłaca sie isc na Pachnidlo?
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 sty 2007, 09:50

dziś Ci powiem wieczorem,czy warto :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2007, 09:51

TedBundy pisze:dziś Ci powiem wieczorem,czy warto :D
Dzis wieczorem to juz bede wiedziala :D

[ Dodano: 2007-01-14, 09:53 ]
W sumie i tak pojde bo nie dosc ze sie juz umowilam to o tej godzinie do wyboru mam tylko "Jasne blekitne okna" a sama do tego nie jestem przekonana i dwoch chlopa ktorzy by pile woleli nie zaciagne na to. <aniolek>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 sty 2007, 10:34

pani_minister pisze:A ja wiem, że to już staroć, ale Happy Feet właśnie sobie obejrzałam i niemożebnie mi się podobało.

Ja bylam na tym w kinie. Swietne :D.
Troszke sie utozsamilam z tym pingwinem, bo ja tez jestem najgorszym spiewakiem swiata ;).
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 sty 2007, 21:55

Pachnidło zajerbiste, gość był lepszy niż Ted Bundy i Dahmer razem wzuięci <hahaha> Film zakręcony,ale świetny
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2007, 22:43

TedBundy pisze:Pachnidło zajerbiste, gość był lepszy niż Ted Bundy i Dahmer razem wzuięci <hahaha> Film zakręcony,ale świetny
Czad. Mdli mnei nadal a z kina wyszlam tuz przed 21sza..... <chory>
Nigdy wiecej takich ohydnosci bezsensownych. NIgdy nie doczytam tej ksiazki <chory>
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 14 sty 2007, 22:57

Swietne Pachnidlo. Tak naprawde o milosci glownie, o poszukiwaniu milosci. Nie myslalam, ze tak dobrze uda im sie pokazac magie zapachow bez zapachow.
I Dustin Hoffman swietny.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 14 sty 2007, 23:00

Miltonia pisze:Tak naprawde o milosci glownie, o poszukiwaniu milosci.

No to tak jak książka, to dobrze <aniolek>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 14 sty 2007, 23:01

megane pisze:
Miltonia pisze:To jest film kinowy, ogladany pokatnie gdzies, wiele traci. Kino ma swoja magie, nie wiedziales? Nie warto uposledzac czegos z lapczywosci jedynie (zeby nie powiedziec sknerstwa), a potem sie wypowiadac, ze jest be. Tak naprawde nie ogladales tego filmu.

Kino to kwestia tylko jakiejś atmosfery, efektów, które mogą wpłynąć na odbiór całości, ale akurat (dla niektórych przynajmniej) ważniejsza jest treść filmu niż całe jego "efekciarstwo", i nie sądzę, żeby nie można było się wypowiedzieć na temat jakiegoś filmu tylko dlatego, że się go nie wdziało na dużym ekranie :|. W skrajności jakieś popadasz.


Tresc i forma sa czesto tak samo wazne.
Tak, kawior tez mozna jesc z miski w piwnicy, ale mozna tez na porcelanie w dobrej restauracji. Kawior bedzie ten sam... No coz, kazdy lubi co innego, tylko warto chociaz dostrzegac roznice, zeby w ogole o nich mowic...
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 14 sty 2007, 23:10

Miltonia pisze:Tresc i forma sa czesto tak samo wazne.
Tak, kawior tez mozna jesc z miski w piwnicy, ale mozna tez na porcelanie w dobrej restauracji. Kawior bedzie ten sam... No coz, kazdy lubi co innego, tylko warto chociaz dostrzegac roznice, zeby w ogole o nich mowic...

Ja dostrzegam tą różnicę, tyle że po prostu przesadzasz. Jasne, że w kinie lepiej się odbiera film (choć to zależy od publiczności w dużej mierze również, i od tego jak bardzo kto lubi takie zbiegowiska, bo ja akurat nie przepadam), ale jesli coś jest wybitnym śmieciem to i w 3 wymiarach można oglądać, a odbiór będzie taki sam.
Akurat z moich ulubionych filmów mało który w ogóle w kinie leciał, i mnie to nie przeszkadzaw zachwycaniu się nimi :]
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2007, 23:20

Życie to najlepsze kino. Realne. Nie ma nigdzie takich wrażeń - to przyszłość "kina" - przeżyj to sam ;P

megane pisze:Często chodzę na przykład na filmy, które obejrzałam już wcześniej... ot po prostu żeby je "wesprzeć".

Ile razy trzeba pójść na film, żeby go całego zrozumiec?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 14 sty 2007, 23:46

Mysiorek pisze:Życie to najlepsze kino.

Mysiorek pisze:Ile razy trzeba pójść na film, żeby go całego zrozumiec?


Dlatego chyba nie takie najlepsze... ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2007, 23:54

Sir Charles pisze:Dlatego chyba nie takie najlepsze...

Ja o najlepszym kinie (życiu), a ty o filmie ;P
(dyskusja była o przeżywaniu - odbiorze dzieła)

A ten "Twój": "Nieznośna lekkość bytu" to o czym? :D
Bo wiesz... dla mnie to... <sex>

Sir Charles pisze:nie takie najlepsze

... se jeszcze dodam - NIE MA takiego zajebiście lepszego, jakimkolwiek by było ;P
To naprawdę najlepsiejsze kino - 4-ro wymiarowe :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 15 sty 2007, 07:39

na zwiastunach wczoraj zapowiadali niezły film niemiecki o Stasi :] Ale wchodzi dopiero po 26-tym
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 15 sty 2007, 08:39

Pachnidło bardzo ciekawe, może książce nie dorówna (ale też bym tu takich strasznych zachwytów nie wyrażała), ale stawiając go pomiędzy tymi wszystkimi Piłami, Bondami itd.... to film proezentuje się pięknie.
Ma nastrój, wszystko pięknie współgra.... kawał dobrego kina!
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"


Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości