Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lis 2009, 21:36

Fame - odradzam. film potwornie nudny. 0 akcji. postacie są nudne i przewidywalne. jeśli aktoreczka idzie do przyczepy aktora grającego w serialu to on będzie ją chciał przelecieć a ona oczywiście odmówi. piosenki dobrze wykonane, ale ich związek z fabułą jest nieczytelny. więc ten film polecam jedynie czytelnikom książek telefonicznych.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 14 lis 2009, 21:32

"Pandorum"- Mimo ewidentnych dziur logicznych, jest to to co tygrysy lubią najbardziej. Świetny paranoiczny klimat, w miarę zaskakujące zakończenie i cała historia tak opowiedziana, że nie nuży a wprost przeciwnie. Przyzwoity kawałek SF.

2012- Bałem się, że poziomem głupoty ten film po prostu mnie zabije.Na szczęście ,aż tak tragicznie nie było.Wiadomo, pełno jest tam kwiatuszków, typu przejazdy przez walące się budynki i tym podobne rzeczy. Jednak bez takich akcji tego typu film nie mógł by istnieć. Efekty naprawdę porządne, Emmerich dewastuje i rozwala co się da z naprawdę imponującym rozmachem.Taki film trzeba zobaczyć w kinie.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 15 lis 2009, 12:22

AMX pisze:Wiadomo, pełno jest tam kwiatuszków, typu przejazdy przez walące się budynki i tym podobne rzeczy.
podobno z filmu wynika że w 2012 będziemy mieli sieć komórkową która będzie działała nawet jeden dzień po końcu świata. nie to co dzisiejsza sieć która wali się w każde popularniejsze imieniny.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 15 lis 2009, 13:58

Blazej30 pisze:podobno z filmu wynika że w 2012 będziemy mieli sieć komórkową która będzie działała nawet jeden dzień po końcu świata. nie to co dzisiejsza sieć która wali się w każde popularniejsze imieniny.


Ja sobie to przetłumaczyłem,że za te 3 lata to już nie będzie tel komórkowych, tylko satelitarne <diabel> .A tak na poważnie,takie filmy ogląda się zawsze z przymróżeniem oka,więc takie kwiatuszki są jeszcze do wybaczenia.

G.I. Joe Czas Kobry ,chyba się tak to pisze.Cóż, straszne Power Rangers, nawet efekty są na podobnym poziomie. Nie polecam.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 16 lis 2009, 16:34

AMX pisze:Efekty naprawdę porządne, Emmerich dewastuje i rozwala co się da z naprawdę imponującym rozmachem.
Efekty super ale dla mnie było tego zdecydowanie za mało. Strasznie przegadany, przemówienia w stylu "Boże pobłogosław Amerykę" i takie kwiatki jak wspomniane już komórki czy koło zębate o średnicy kilku metrów zablokowane przez kabel... [:D]
Obrazek
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 17 lis 2009, 19:59

AMX pisze:"Pandorum"- Mimo ewidentnych dziur logicznych

mógłbyś przybliżyć, jakie? nie chce się tu kłócić pytam tylko tak z zaciekawienia
a tak poza tym to wg mnie film trochę przereklamowany trochę pomysłów zaczerpniętych z innych produkcji (w sensie dotyczących głównych wątków) ale końcówka wybrania ogólne wrażenie z filmu.

2012 - świetne efekty, dobra przede wszystkim zabawna rola napisana dla Jurija (scena z Bentleyem wymiata) a tak film nie mający szczególnego przesłania fabularnego więc jak oglądać to tylko w kinie wiadomo dla czego.

Paranormal Activity - bez komentarza, jak dla mnie geniusz filmu grozy od kilku dobrych lat. No może jedno - gdyby to było na faktach...

[ Dodano: 2009-11-17, 20:05 ]
Dystrykt 9 - hmm... spodziewałem się trochę więcej od takiego pomysłu na produkcję ale jeśli chodzi o całość to film jest niezły - miło by było jakby pojawiła się druga część.

[ Dodano: 2009-11-17, 21:12 ]
no i jeszcze już na Nowy Rok --> Drag Me to Hell - wyczucie Sama Raimiego jego styl,technika zawsze chyba będą mnie w jakiś sposób ujmować żałuję że nie doczekałem do premiery kinowej, gorąco polecam dla fanów gatunku (z lekkim przymrużeniem oka ;) btw nie mogę sie doczekać jego własnego remake'u Evil Dead
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 22:17 przez Vogel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 lis 2009, 23:42

Joasia pisze:Rec 2 - jedynka była genialna, a dwójka wcale nie jest gorsza.

Miałam nadzieje, że przy okazji dwójki zobaczę gdzieś część pierwszą, ale się przeliczyłam. Buuu!

Blazej30 pisze:Fame - odradzam.

ja również, dramatycznie nudny.

Vogel pisze:Paranormal Activity - bez komentarza, jak dla mnie geniusz filmu grozy od kilku dobrych lat.

Właśnie się na to wybieram :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 lis 2009, 12:57

Vogel pisze:no i jeszcze już na Nowy Rok --> Drag Me to Hell - wyczucie Sama Raimiego jego styl,technika zawsze chyba będą mnie w jakiś sposób ujmować żałuję że nie doczekałem do premiery kinowej, gorąco polecam dla fanów gatunku (z lekkim przymrużeniem oka
Dla mnie to jeden z najgorszych filmów jakie ostatnio widziałam. Ani to straszne ani to śmieszne.
Vogel pisze:btw nie mogę sie doczekać jego własnego remake'u Evil Dead
A to już co innego, klasyka :] Ale lepiej żeby remake nie powstał.
Mijka pisze:Vogel napisał/a:
Paranormal Activity - bez komentarza, jak dla mnie geniusz filmu grozy od kilku dobrych lat.

Właśnie się na to wybieram
Też polecam, można się przestraszyć. A jak ktoś jeszcze miał w dzieciństwie zwidy, że coś jest w pokoju w nocy to już w ogóle będzie zachwycony <aniolek>
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lis 2009, 13:03

Joasia pisze:A jak ktoś jeszcze miał w dzieciństwie zwidy, że coś jest w pokoju w nocy to już w ogóle będzie zachwycony
Ja mam do tej pory. :| Ok, wiem już czego nie oglądać :D
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 lis 2009, 13:05

A jak ktoś jeszcze miał w dzieciństwie zwidy, że coś jest w pokoju w nocy to już w ogóle będzie zachwycony <aniolek>

ja mam do dzisiaj...w piwnicy, w kuchni i przedpokoju...

Mijka pisze:Joasia napisał/a:
Rec 2 - jedynka była genialna, a dwójka wcale nie jest gorsza.

Miałam nadzieje, że przy okazji dwójki zobaczę gdzieś część pierwszą, ale się przeliczyłam. Buuu!

Dziewczyny, warto iść? to jest hiszpańskie to to, prawda?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2009, 13:06 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 lis 2009, 13:05

księżycówka pisze:Ja mam do tej pory. Ok, wiem już czego nie oglądać
Mi dziwnie się zasypiało po obejrzeniu tego filmu :P

[ Dodano: 2009-11-28, 13:11 ]
Mati pisze:Dziewczyny, warto iść? to jest hiszpańskie to to, prawda?
Warto i jest to hiszpański film ale:
1. jak nie widziałeś części 1 - bez sensu,
2. jak lubisz tylko kino amerykańskie - bez sensu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 lis 2009, 13:18

1. jak nie widziałeś części 1 - bez sensu,

widzialem 2x

Joasia pisze:2. jak lubisz tylko kino amerykańskie - bez sensu.

amerykanie umieją robić jedynie remake'i :] jedynka hiszpańska była b. dobra [:D]
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 lis 2009, 13:24

Mati pisze:widzialem 2x
To czemu pytasz czy to jest hiszpański? :>
Mati pisze:amerykanie umieją robić jedynie remake'i jedynka hiszpańska była b. dobra
Co Ty wypisujesz, o losie <pijak>
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 lis 2009, 14:14

To czemu pytasz czy to jest hiszpański? :>

pytam dla pewności, czy dwójkę też zrobili hiszpanie

Joasia pisze:Co Ty wypisujesz, o losie <pijak>

nic niezwykłego, przecież jest już amerykańska wersja REC'a, podobnie jak innych filmów tego typu z ostatnich kilku lat...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 29 lis 2009, 00:16

Mati pisze:nic niezwykłego, przecież jest już amerykańska wersja REC'a, podobnie jak innych filmów tego typu z ostatnich kilku lat...
I uważasz, że te remake'i są dobre. Dla mnie to niezwykła opinia <aniolek>
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 29 lis 2009, 14:08

I uważasz, że te remake'i są dobre. Dla mnie to niezwykła opinia <aniolek>

gdzie napisałem, że są dobre? napisałem, żelubię amerykańskie kino, a nie że ich remake'i horrorów :>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 29 lis 2009, 14:36

Mati pisze:amerykanie umieją robić jedynie remake'i
Zrozumiałam, że masz na myśli, że skoro umieją robić remake'i = robią je dobre.
Jeśli nie to zwracam honor ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 29 lis 2009, 14:50

no to mnie źle zrozumiałaś moja droga Joasiu :) ale nic się nie stało przecież, zdarza się najlepszym ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 gru 2009, 01:38

Same dziwne filmy ostatnio oglądam ;)

Nigdy nie mów nigdy - da się obejrzeć i nie zasnąć, momentami nawet zabawne. No i Sushi Bar Sakana, do którego chodzę ostatnio, miał swoje 5 minut w filmie ;)

Zombieland - takie fimy trzeba lubić, bo jak ktoś się nastawi na horror to będzie bluzgać ;)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2009, 01:41 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 07 gru 2009, 04:17

"Dom Zły" brudny,nieprzyjemny film. Może,trochę ten klimat zdegenerowania jest lekko przesadzony.Ale ogólnie ,taki film trzeba zobaczyć.Polecam w pełni.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 gru 2009, 23:42

Rewers - świetny! nie mogę powiedzieć, że w całości mi się podobał, bo osobiście zrezygnowałabym całkowiecie z jednego wątku i moim zdaniem film by tylko zyskał na tym zabiegu, ale i tak jest bardzo dobrze. Główne role kobiece: Buzkowa, Janda i Polony - rewelacyjne! + Zaskakująco dobre dialogi i muzyka. Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o polskiego kandydata do Oskara 2010. Pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o nowe polskie kino.

Teraz idę za ciosem. Dom Zły i Zero w tym tygodniu :)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2009, 00:11 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 08 gru 2009, 20:47

Joasia pisze:Dla mnie to jeden z najgorszych filmów jakie ostatnio widziałam. Ani to straszne ani to śmieszne.

nie zna się Pani ;) a tak poważnie nie podobało się - trudno ja tak czy inaczej polecam poświęcić te 100 minut swojego czasu

Joasia pisze:Ale lepiej żeby remake nie powstał.

mam pewien "lęk"? po obejrzeniu remake'u Piątku 13 ale też wierze, że się na Samim nie zawiodę.

wracając do sedna:
Funny People - od jakiegoś czasu nie rozumiem a może nie staram się zrozumieć czym kierują się polskie "organizacje" dystrybucyjne. Mianowicie forsują coś takiego jak Jennifer's Body (jak dla mnie totalna sztampa kinematograficzna po filmie byłem głupszy niż przed) a nie mogą znaleźć środków bądź nie chcą na wg mnie całkiem dobry zaryzykuje nawet że bardzo film Judd'a Apatow'a czy też na The Road (a nie przepraszam ponoć premiera w naszym kraju ma być 19 lutego 2010 co nam daje ponad 5 miesięcy za premierą światową...ehhh). Konkretnie co do filmu w kilku słowach: śmieszny, smutny, nad wyraz poważny i jeszcze raz śmieszny. Po prostu nie żałuję, że go zobaczyłem.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 gru 2009, 00:57

Amerykańskie ciacho - gratka dla miłośniczek Ashtona Kutchera - jest co pooglądać :D kapitalne męskie stylizacje - więc zarówno momenty gdzie był w ubraniu jak i te bez - cieszyły oko :) na środowo-orangowy wypad z koleżankami idealny :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 03 sty 2010, 13:30

Mijka pisze:bo osobiście zrezygnowałabym całkowiecie z jednego wątku i moim zdaniem film by tylko zyskał na tym zabiegu,

To jestem ciekawa, który to wątek? ;)
Ja tam wielbię motyw sernika. ;)
Na początku miałam trochę mieszane uczucia co do tego filmu, w ogóle nużą mnie filmy o socjalizmie (jakoś tak mi się akcja dłuży). Ale z czasem film zyskuje na wartości. A obsada aktorska 3 bohaterek - rewelacja!

Templariusze. Miłość i krew - miłośnicy takiego kina nie powinni być zawiedzeni. Jak dla nie-miłośnika "całkiem niezły". ;)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 13:37 przez Olivia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 03 sty 2010, 13:43

Olivia pisze:To jestem ciekawa, który to wątek?

Cały wątek dotyczący syna głónej bohaterki, ja bym ucięła film na samej informacji o ciąży, ewentualnie porodzie. Cała reszta była dla mnie tak oczywista, że zbędna. A poruszenie dodatkowo tematu orientacji seksualnej też mnie nie przekonało.

Zniknięcie - poruszający, naprawdę dobry film, wbił mnie w fotel na ładnych pare minut po napisach. Polecam - mocny dramat skandynawski, to co lubię najbardziej.

Zero - niby ciekawe jak na polskie realia, no właśnie bo w kinie europejskim taki motyw był już wałkowany x razy. Nie wzbudził we mnie takich emocji, jak w założeniu powinien.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 13:53 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 03 sty 2010, 13:52

Mijka pisze:Cały wątek dotyczący syna głónej bohaterki

No tak, w ogóle wątek ciąży był w sumie zbędny. To racja.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 03 sty 2010, 14:46

Szczerze mówiąc jakoś mnie Rewers nie powalił. Skoro nie było lepszego filmu, to niech będzie kandydatem do Oskara...
A co do wątku syna, czy ciąży. Moim zdaniem powinien zostać, bo przedstawia jedyną wartościową dla mnie kwestię tego filmu. Czego dowiedział się o swoim ojcu od matki? Kłamstw... I nie jest to niestety przypadek odosobniony. Wiele z nas żyje z fałszywym wyobrażeniem o naszych przodkach. Z jednej strony o umarłych powinno mówić się dobrze, z drugiej jednak - o pewnych rzeczach należy wiedzieć, choćby po to, by nie powtórzyły się w przyszłości. Jedyne co rzeczywiście mogli sobie darować, to orientacja seksualna.
(...)
And when you turned to me and smile
You took my breath away
I have never had such a feeling
Such a feeling of complete and utter love
As I do tonight
(...)

Chris de Burgh - Lady in Red
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 00:01

Avatar 3D - mnie nie powalił, nie wiem, może muszę iść drugi raz, bo nawet wizualnie powiedziałabym, że jest tylko "ładny". Fabuła natomiast momentami się dłuży, i oczywiście jest dość schematyczna, amerykańsko skrzywiona. Chyba mam zły dzień, albo spodziewałam się dużo więcej. Pójdę zatem jeszcze raz, żeby zweryfikować opinie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 sty 2010, 00:22

Mijka pisze:Avatar 3D

Chciałam na to iść. Ale po Twoim opisie widzę, że sie pewnie lekko wynudzę. Ostatnio trudno mi skupić uwagę, a dłużąca się fabuła powoduje, że się wyłączam
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 00:26

Ja też właśnie bardzo chciałam to zobaczyć, bo tak wszyscy chwalą. Nawet podejrzewam, że może miałam popusty egzemplarz okularów, bo kolory mi się nie podobały, nie były tak nascyone jak w trailerach. Wybiorę się może dla porównania w 2D, bo aż mi się nie chce wierzyć, że mi się nie podobał ;)

Prawo zemsty
- całkiem przywozita sensacja.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości