Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 mar 2009, 01:54

Kochaj i tańcz - pod wzlędem taneczno-muzycznym jak na polską produkcję naprawdę nie jest najgorszy, na temat fabuły się nie wypowiadam. Z całą pewnością jest to dobra pozycja dla fanek Damięckiego, Miko wypada bardzo kiepsko, ale wolę chyba ją niż Kasię C. Zdecydowanym plusem filmu jest charyzmatyczna Katarzyna Herman gdzieś tam w tle, ale mimo wszystko. Bez zachwytów, bo są absurdalne dialogi i sceny, ale na tle innych tego typu produkcji wypada całkiem w porządku.

Oszukana - bardzo miłe zaskoczenie Angeliną. Jeden z lepszych nominowanych do Oscara w tym roku filmów, z czystym sumieniem polecam.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 01:56 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 14 mar 2009, 16:11

vicky cristina barcelona - jak na allena to średni film,.penelope cruz w roli nieobliczalnej marii eleny niezła,pokazała swój hiszpański temperament,choć na Oscara to wg mnie za mało. javier bardem również dobry, scarlett za to wypadła przy nich dosyć blado,co nie znaczy że zagrała źle. można obejrzeć, ale wielbiciele allena chyba się zawiodą.

idealny facet dla mojej dziewczyny- wyjątkowa komedia, bo podczas seansu nikt się na niej nie śmiał(no dobra, parę zabawnych momentów było). plusy to niezła maria seweryn w epizodycznej roli, dantua strnka i uroda boczarskiej,dorociński irytujący.

wyznania zakupoholiczki- nie tak głupiutki jak się spodziewałam, plus to urocza i roztrzepana bohaterka. ale lepiej obejrzeć to w domu niż w kinie [:D]

oszukana- polecam. historia wciąga - matka szuka zaginionego dziecka i pomimo tragedii, nikt jej w tym nie pomaga,a wręcz przeciwnie , spotyka się z utrudnieniami ze strony skorumpowanej policji. dobra rola jolie, dziwię się że nie dostała Oscara.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 15 mar 2009, 07:53

Siedem dusz nawet ok, chociaz poczatek sie dluzy. Taki troszke mniej amerykanski, ale uciec im sie od tego nie udalo. Na moj wczorajszy nastroj jak znalazl. Zadne arcydzielo, ale temat ciekawy i jakie przeslanie ma. Mozna obejrzec.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 16 mar 2009, 10:43

Lektor - świetny i Kate Winslet faktycznie załużyła na Oskara za rolę z w tym filmie.
Wczoraj zaliczyliśmy z Zuzią film w 3D: Koralina i tajemnicze drzwi - niezłe wykonanie i super efekty, więc jeśli ktoś lubi bajki... :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2009, 18:17

Frost/Nixon - dobry. Frank Langella fenomenalny, ale całościowo film trochę przydługi i mimo wszystko rozmyty. Irytująca rola Rebecci Hall, wszystkie epizody z nią powinno się wywalić z tego filmu! Moim zdaniem warto zobaczyć, jak kogoś polityka w filmie inetresuje.

Walc z Bashirem przyznam, że mam mieszane odczucia. Kilka scen jest rewelacyjnych + cała oniryczna konwencja, wybór takiej a nie innej formy jak najbardziej do mnie przemawia, samo zakończenie też nie razi (przynajmniej nie, bo nasłuchalam się wiele takich opinii), ale? No właśnie, mimo wszystko nie wiem jak ten film w całości ocenić. Oryginalny i skłania do przemyśleń.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 20 mar 2009, 19:25

Mia pisze:Irytująca rola Rebecci Hall, wszystkie epizody z nią powinno się wywalić z tego filmu!

to chyba nie o rolę idzie,ale samą jej osobę, bo dla mnie była strasznie irytująca w vicky cristina barcelona np.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 19:27 przez Nola, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 20 mar 2009, 22:39

Gran Torino - fabula nieco naciagnieta, ale jak sie juz na to przymknie oko, to jakos calosc - robi wrazenie. Clint to chyba jeden z rzadkich przypadkow kiedy dobry aktor zostaje jeszcze lepszym rezyserem.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2009, 23:41

Nola pisze:to chyba nie o rolę idzie,ale samą jej osobę, bo dla mnie była strasznie irytująca w vicky cristina barcelona np.

Nie widziałam jeszcze Vicky Cristina Barcelona, ale tu mi chodzi głównie o rolę, piękna kobieta jako tło: uśmiech, siatka z cheeseburgerami, kawałeczek ładnych gołych plecków - i tyle - w filmie o polityce.

Lektor - Przejmująca Kate Winslet, ale dla mnie to kolejny film wpisujący się w kategorie "przegadane", nie można oprzeć się wrażeniu, ze kilka wątków (właściwie cała końcówka) zostało na siłe wrzuconych. Mimo wszystko jeden z lepszych ostatnio filmów, chociaż po obejrzeniu większości nominowanych w tym roku do Oscara, moim faworytem pozostaje Obywatel Milk :)

Bracia Karamazow - fenomelany Zelenka. Absolutnie trzeba zobaczyć!
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 23:49 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 22 mar 2009, 18:42

Zapasnik bardzo mi sie podobal. Prawdziwa Ameryka, a nie przeslodzone obrazki bogatych przedmiesc. Surowe kino, tak jak lubie.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 24 mar 2009, 02:10

Baader Meinhof - Polecam! Wiernie odtworzony kawałek historii, świetne studium rozwoju ruchu, rzetelnie zarysowane postacie, ciekawaie ukazana przemiana Urlike. Teraz mam ochotę na książkę jej córki „Pokolenie ’68 – zabawa w komunizm” czytał ktoś?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2009, 02:26 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 24 mar 2009, 21:49

A oglodalas 53 dni zimy na manana? A kurczak, ryba i krab? Niestety wszystkich nie zobacze, a te akurat w moj grafik sie wpasowuja i pewnie i tak pojde, chyba ze widzialas i sa straszne.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 24 mar 2009, 22:14

Zapaśnik - jestem pod wrażeniem. To ten typ filmu, po którym wychodzi się z kina i jeszcze długo o nim myśli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 mar 2009, 22:17

Mijka pisze:Baader Meinhof - Polecam!


obiektywnie go chociaż zrobili? Znając życie, ani słowa nie wspomnieli o faktycznych sponsorach i inspiratorach akcji Rote Armee Fraktion - Stasi i KGB.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 25 mar 2009, 00:15

Miltonia pisze:
A oglodalas 53 dni zimy na manana? A kurczak, ryba i krab?

Jeszcze nie, u mnie oba są w ostatni dzień festiwalu 30.03.
Dziś obejrzałam:

"Siedem stołów bilardowych" - świetny! doskonały film o kobietach, poruszające i barwne postacie pierwszo i drugoplanowe ( Maribel Verdu i Bianca Portillo - Nagrody GOYA 2008), humorystyczne dialogi. Bardzo polecam.

"Cisza przed Bachem" - dla wytrwałych, fanów muzyki poważnej, muzyków itp. Mnie zmęczył i znudził, nie pytajcie też o co w tym filmie chodziło. Nie dziwię się wcale dlaczego 15 osób wyszło poczas trwania seansu, ja obejrzałam tylko dla zasady. Nie moje klimaty.

Leśny Dziadek pisze:obiektywnie go chociaż zrobili? Znając życie, ani słowa nie wspomnieli o faktycznych sponsorach i inspiratorach akcji Rote Armee Fraktion - Stasi i KGB.

Nie wspomnieli, ale zasugerowali, jeśli ktoś ma podkład wiedzy historycznej to wszystkie wątki będą się ładnie składać w całość. Postacie, sceny zamachów, uprowadzenie Schleyera - są naprawdę wiernie odtworzone, przeplatane przemówienia/ migawki b&w z aktualnych wydarzeń politycznych, więc tło też udało się rzetelnie zarysować. Sporo wątków jest tylko liźniętych, ale wiadomo, nie da się powiedzieć wszystkiego podczas 2godzinnego filmu. Leśny Dziadku idź do kina, bo jestem ciekawa Twojego zdania. Generalnie film nie zbiera pozytywnych opinii, ja natomiast jestem pozytywnie zaskoczona, chociaż wydaje mi się, że Urlike została przedstawiona nieco za bardzo w tle całej grupy. Chętnie natomiast obejrzałabym osobny film tylko o niej, bo dla mnie pozostaje niepojęte, jak tak inteligentna kobieta dała się zmanipulować przez kogoś takiego jak Baader, który chyba tylko przez zbieg okoliczności trafił do podręczników historii. Gdzieś czytałam o porównaniu Baadera do męża Meinhof, Klausa Rainera Rohla, podobno ten sam typ osobowości, podobne skłonności. Nawet córka Meinhof pisze o ustawicznym poniżeniu Urlike przez męża, którego ona mimo wszystko kochała. Ciekawa postać, bardzo ciekawa.
Dziś jak odbierałam karnet na festiwal to byłam świadkiem rozmowy. Dziewczyna i chłopak stoją za mną w kolejce po bilety, dokładnie przed plakatem filmu Baader Meinof. Chłopak - Ciekawe o czym jest ten film. Dziewczyna - nie wiem, ale plakat fajny. Ech.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2009, 01:28 przez Mijka, łącznie zmieniany 4 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 25 mar 2009, 07:40

U mnie juz bylo siedem stolow i bardzo zalowalam, ze nie moglam isc. Dzis 53 dni zimy i wybieram sie.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 mar 2009, 10:10

Miltonia pisze:A kurczak, ryba i krab?

To chciałam zobaczyć, ale mi się niestety nie uda

"Siedem stołów bilardowych"

Na to idę :)

Mijka pisze:"Cisza przed Bachem" -

Na to nie ide, tak czuje, ze mi sie nie do końca spodoba

Ja od 30 zaczynam kinowanie
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 25 mar 2009, 12:49

Miltonia pisze:Dzis 53 dni zimy i wybieram sie.

O to Ty dasz znać, chociaż ja i tak mam karnet ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 25 mar 2009, 22:44

No i wlasie przez te karnety trzeba bylo stac w kolejce i czekac przed seansem czy beda bilety czy nie. Za stara na to jestem i poszlam do domu. Kupie sobie na dvd czy tym bluustrojstwie i obejrze. Odzwyczailam sie od takiego nieucywilizowania w kinie.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 mar 2009, 00:12

Miltonia pisze:No i wlasie przez te karnety trzeba bylo stac w kolejce i czekac przed seansem czy beda bilety czy nie.

Czemu? Ja na karnet mam stałe miejsce na cały festiwal.

"Przejazd kolejowy" - ciekawy, ale do tego typu filmów, gdzie na pierwszym planie jest obraz/montaż, a dialogi są bardzo skąpe, trzeba mieć specyficzny nastrój i dokładnie wiedzieć na co się nastawiać, żeby móc wczuć się w klimat, bez tego możne się wydać nużący.

"POD GWIAZDAMI" - świetny! dość prosty, mimo wielu wątków, zarazem poruszający jak i humorystyczny. Polecam.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 00:13 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 26 mar 2009, 08:33

Milk:

Rozwaliła mnie jedna scena z końca filmu ale nie bedziemy spojlować. Polecam
Gdy w Rycerzu gaśnie duch, trza wykonać sexy ruch!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 09:14

Miltonia od stania w kolejkach sa faceci ;)

Mijka pisze:Czemu? Ja na karnet mam stałe miejsce na cały festiwal.

Ja nie. Ja muszę przed seansem jeszcze bilety odebrać.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 mar 2009, 14:09

Dzindzer pisze:Ja nie. Ja muszę przed seansem jeszcze bilety odebrać.

Ale masz bilety, a nie karnet? U mnie tak normalnie to też kolejki do kas przed seansami. Zadziwiająco wysoka frekwencja w tym roku,w porównaniu do lat ubiegłych.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 14:10 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 14:25

Mam karnet, ale nie mam nic wpisanego do niego. Ponoć przed seansem maja wpisywać, trochę bezsensu, bo ja to chce wcześniej miec wszystko pewne
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 mar 2009, 14:49

Dzindzer pisze:Mam karnet, ale nie mam nic wpisanego do niego. Ponoć przed seansem maja wpisywać, trochę bezsensu, bo ja to chce wcześniej miec wszystko pewne

U mnie przy karnetach nie ma już biletów dodatkowych ani nic. Z tyłu mam wpisany numer miejsca i tyle.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 15:18

U mnie tak dobrze nie ma. Ja kupiłam karnet na pięc filmów, czysty, dopiero potem mi tam powpisują filmy


U mnie to poza jakimiś walentynkami to jest to mało popularne kino w sumie, więc miejsca bedą
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 mar 2009, 15:20

Dzindzer pisze:U mnie tak dobrze nie ma. Ja kupiłam karnet na pięc filmów, czysty, dopiero potem mi tam powpisują filmy

Na jakie?
U mnie było albo na wszystko, albo pojdyncze bilety ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 16:11

Siedem stołów bilardowych (30.03)

Pod rozgwieżdżonym niebem (31.03)

13 róż (1.04)

To, co we mnie najlepsze (03.04)

Kula w łeb (04.04)


A po ile u Ciebie były karnety ??
U mnie po 40 zł
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 mar 2009, 16:25

Dzindzer pisze:Pod rozgwieżdżonym niebem (31.03)

w sensie bajo las estrellas? To właśnie to, co wczoraj widziałam :).
Bardzo dobry wybór :)

U mnie 74zł karnet. 13zł pojedynczy bilet.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 16:32 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 17:03

U mnie bilet 18 a przy rezerwacji przez internet 13

Mijka pisze:w sensie bajo las estrellas?

Dokładnie :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 mar 2009, 01:31

"Świat w puszce" 72 minuty z rybami i marokańczykami. Niezapomniane wrażenia :P

"Rodzina Tarantos" klasyk 1963 roku - cygańskie love story. w roli głównej: flamenco. Specyficzny, ale podobał mi się.

"13 róż" - ciekawy dramat wojenny, burzliwy historyczny okres, wartka akcja + ogromna dawka emocji. Polecam.

Dzindzer pisze:U mnie bilet 18 a przy rezerwacji przez internet 13

18 zł to bardzo drogo. U mnie dodatkowo jak ktoś ma kartę stałego klienta to wychodzi 11zł.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 01:37 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości