Film...

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 13 kwie 2008, 12:41

Oglądał ktoś i poleca jakiś dobry film dziejący się podczas wojny w Iraku/Afganistanie? "Amerykańscy chłopcy", ktoś oglądał? :) Pozdrawiam
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 13 kwie 2008, 14:21

Mati_00 pisze:Oglądał ktoś i poleca jakiś dobry film dziejący się podczas wojny w Iraku/Afganistanie? "Amerykańscy chłopcy", ktoś oglądał? Pozdrawiam

9 kompania
I jeszcze jeden rosyjski, pół-dokumentalny, nie podam dokładnej nazwy bo jestem daleko od domowego kompa, ale chyba po prostu "Afganistan". Wygoogluj sobie sam, ja mam tu słabego neta.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 16:41

9 Rota - Rosjanie postanowili zrobic amerykański film. Typowe komercyjne dziełko mocno rozmijające się z prawdą historyczną. Niemniej ogląda się całkiem przyjemnie.

________________________________________________________

Lars and real girl - Sporo takich Larsów miewamy na forum. W roli głównej koleś grający główną rolę w Fanatyku - niewiarygodna przemiana.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 16:45 przez Zaq, łącznie zmieniany 1 raz.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 13 kwie 2008, 16:54

A według mnie był calkiem dobry i ogląda się więcej niż przyjemnie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 13 kwie 2008, 16:58

Mia pisze:A według mnie był calkiem dobry i ogląda się więcej niż przyjemnie.
Nie mówię, że był zły. Z komercyjnego punktu widzenia jest wręcz świetny: akcja, efekty specjalne, motyw patriotyzmu, szczypta seksu, brak wymogu myślenia etc.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 13 kwie 2008, 21:26

Przebacz, bardzo chciałam ten film zobaczyć, widziałam zajawki w "Kinomaniaku", zapowiadało się interesująco...

I fakt, dobry pomysł na film, ale spartolone zakończenie na całej linii... <pijak>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 kwie 2008, 21:42

A ja byłam z Cubasą w tygodniu na "Choć goni nas czas" i fajny film. Bardzo pozytywny i nie za poważny, głęboki i wydumany. Miło na nim czas spędzić :)
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 16 kwie 2008, 15:59

Ładunek 200 (gruz 200) - rosyjski film idealnie oddajacy atmosferę i realia lat '80 w CCCP w reżyserii Aleksieja Bałabanowa, twórcy kultowych w Rosji "Brata" i "Brata 2". Polecam, ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż niektóre ze scen będzie bardzo trudno wyrzucić z pamięci.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 kwie 2008, 16:12

Zaq pisze:Ładunek 200 (gruz 200) - rosyjski film idealnie oddajacy atmosferę i realia lat '80 w CCCP w reżyserii Aleksieja Bałabanowa, twórcy kultowych w Rosji "Brata" i "Brata 2". Polecam, ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż niektóre ze scen będzie bardzo trudno wyrzucić z pamięci.


Byłam na tym, ale tak dawno, że zdążyłam zapomnieć :D Świetny film!
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 kwie 2008, 23:26

Ja od dawna na niego czekam :D
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 17 kwie 2008, 09:22

Oglądałam wczoraj "Mongoła" - kandydata do Oscara za zeszły rok. Nie wiem, gdzie to można obejrzeć normalnie, bo ja widziałam w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, ale jeśli komuś to wpadnie w łapy albo oko, niech obejrzy. To o młodości Czyngis Chana, a przy okazji piękna opowieść o miłości i genialna scena bitwy.

Z lekka się załamałam - jeżeli takie filmy startują do Oscara, to swoje filmy możemy sobie w tyłek wsadzić, bo szanse dla nas zerowe.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 17 kwie 2008, 17:15

mrt pisze:Z lekka się załamałam - jeżeli takie filmy startują do Oscara, to swoje filmy możemy sobie w tyłek wsadzić, bo szanse dla nas zerowe.


<glaszcze> Zbyt wiele filmów zdobyło sławę dla siebie i swojego kraju bez zdobywania Oskara, aby się tym martwić.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 27 kwie 2008, 12:35

Kupiłam "Sex w Brnie" dla Mii, zatem postanowiłam obejrzeć, zanim przyjedzie i weźmie se.

I co? Ja chyba jeszcze nie dojrzałam do kina czeskiego. Bo ten film to rzeczywiście dla mnie "Nuda v Brne"
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 kwie 2008, 12:50

ja go jeszcze nie widziałam ;) ale generalnie lubię czeskie kino
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 14 maja 2008, 14:52

Polecam film "Jasminum", który będzie emitowany 22 maja w czwartek o 22:00 na TVP2. :)
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
boskov
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:28
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: boskov » 24 maja 2008, 17:26

ostatnio oglądałem wg mnie nawet b. przystępną adaptację Stephana Kinga "Pet Sematary" którą polecam (stara ale jara) a odradzam Kręgosłup diabła, hiszpańsko-meksykański horror jak dla mnie przynudnawy z deka
bum
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 03 lip 2008, 07:25
Skąd: z 4 piętra
Płeć:

Postautor: bum » 03 lip 2008, 12:00

shaman pisze:
Mati_00 pisze:Oglądał ktoś i poleca jakiś dobry film dziejący się podczas wojny w Iraku/Afganistanie? "Amerykańscy chłopcy", ktoś oglądał? Pozdrawiam

9 kompania
I jeszcze jeden rosyjski, pół-dokumentalny, nie podam dokładnej nazwy bo jestem daleko od domowego kompa, ale chyba po prostu "Afganistan". Wygoogluj sobie sam, ja mam tu słabego neta.


Amerykańscy chłopcy to badziewie jakich mało, 9 rota godna polecenia.
Ze wschodu polecam jeszcze: Nocną i dzienną straż
No i klasyka: Pluton, Czas apokalipsy, Full metal jacket....
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 03 lip 2008, 13:35

bum pisze:shaman napisał/a:
Mati_00 napisał/a:
Oglądał ktoś i poleca jakiś dobry film dziejący się podczas wojny w Iraku/Afganistanie? "Amerykańscy chłopcy", ktoś oglądał? Pozdrawiam


9 kompania
I jeszcze jeden rosyjski, pół-dokumentalny, nie podam dokładnej nazwy bo jestem daleko od domowego kompa, ale chyba po prostu "Afganistan". Wygoogluj sobie sam, ja mam tu słabego neta.



Amerykańscy chłopcy to badziewie jakich mało, 9 rota godna polecenia.
Ze wschodu polecam jeszcze: Nocną i dzienną straż
No i klasyka: Pluton, Czas apokalipsy, Full metal jacket....

Morderczy Afganistan
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 06 lip 2008, 13:33

American Gangster
Eastern Promises

Oba w mafijnym klimacie. Bardzo dobre.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 07 lip 2008, 18:29

Polecam:
- WALL-E - według mnie najlepsza bajka jaka powstała
- Definitley Maybe

Nie polecam:
- Hancock - masakrycznie glupie zakonczenie...
- Stargate: Continuum
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 18:30 przez sadi, łącznie zmieniany 1 raz.
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 02 sie 2008, 01:35

Starship Troopers 3 Maruder.Całkiem zgrabny pomysł ale wykonanie fatalne.Kiepskie efekty,scenografia,gra aktorska ,reżyseria a pod koniec to i scenarzysta się pogubił. Pomysł miał potencjał niestety został spartaczonych w trakcie realizacji.

Lejdis, rychło w czas obejrzałem.Niestety podzielam w tym temacie zdanie Teda.Nie dorasta do Testosteronu. Problemy poważnie rozchwianych emocjonalnie Pań po 30-dziestce są mało przekonujące.

Kung Fu Panda, miło,sympatycznie dobra rodzinna rozrywka warta wydania kasy na bilet do kina ,bądź DVD( jak wyjdzie)
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 02 sie 2008, 02:05

W końcu, za trzecim podejściem udało mi się na Batmana do kina pójść.

Polecam, kawał solidnego kina.
I Joker ukradł cały film 8)

A panny, co sypia z każdym zamaskowanym hollywodzkim bohaterem, znieść już nie mogę.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2008, 02:05 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sie 2008, 11:39

My się zastanawiamy czy iść na Hancocka. Warto?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 03 sie 2008, 21:45

Butelki zwrotne, tym razem przebrnęłam przez czeski film. Po "Seksie w Brnie" byłam trochę zrażona, ale butelki są naprawdę niezłe.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 03 sie 2008, 22:53

My się zastanawiamy czy iść na Hancocka. Warto?

Byliście w końcu?
Bo zdecydowanie nie warto, masakrycznie głupi film. Głupszy nawet od szalonego fryzjera Zohana, którego widziałam ostatnio sama nie wiem dlaczego.
Z kategorii: "boże, dlaczego straciłam półtorej godziny życia" jeszcze ostatnimi czasy Wanted się łapie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 sie 2008, 23:06

pani_minister pisze:Byliście w końcu?
Jednak nie. Miałam wrażenie, że tak to może być jak opisujesz.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 03 sie 2008, 23:19

obejrzałem dzisiaj Aliens vs. Predator 2...lepsze od jedynki, przede wszystkim nie ma kapci typu "predator robi z człowieka wojownika" <mlotek> trochę za krótki imo i kończy się jak zwykle w Hollywodzki sposób. chociaż raz mogłoby być inaczej, no ale trudno. kończy się i tak dość ciekawie...a sam koniec końców zapowiada, że to jeszcze nie koniec ;)

ogólnie film na 4+ w skali szkolnej
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 04 sie 2008, 00:53

Mutant Chronicles- spodziewałem się gniota a tu proszę kawał porządnego sf. Jeśli oczywiście ktoś lubi neogotyckie klimaty i statki kosmiczne na parę napędzane węglem.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 04 sie 2008, 01:07

AMX pisze:Mutant Chronicles- spodziewałem się gniota a tu proszę kawał porządnego sf. Jeśli oczywiście ktoś lubi neogotyckie klimaty i statki kosmiczne na parę napędzane węglem.
Ha, wlasnie mialem pytac czy widziales.
Sympatyczna sprawa, bo widac ze budzet bez szalenstw, sporo zmian w stosunku do RPGa- a to nie natchnelo mnie pozytywnie. A tu mile rozczarowanie.
No, hicior to to nie jest, ale do browara obraz idealny.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 04 sie 2008, 01:17

Zmian sporo, RPG było mimo wszystko bardziej nowoczesne niż rzeczywistość przedstawiona w filmie.A tutaj mamy krajobraz ala I Wojna Światowa.Bardziej bym to pod Steam Punka zaklasyfikował niż typowy neogotyk. Co prawda po Żołnierzach Kosmosu 3 spodziewałem się już tylko ,że filmy Sf niskobudżetowe mogą od spodu dna pukać a tu proszę Kroniki Mutantów pozytywnie mnie zaskoczyły.

A dzisiaj planuję obejrzeć STALKERA Tarkowskiego.
Wy jeździcie, My latamy.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości