agnieszka.com.pl • Becekobus, czyli warsztaty artystyczne dla dzieci
Strona 1 z 1

Becekobus, czyli warsztaty artystyczne dla dzieci

: 17 lip 2009, 10:07
autor: Becek
Warsztaty żonglerskie to tylko jedna z atrakcji, które znaleźć będzie można w Ogórku, czyli artystycznym autobusie krążącym po Bytomiu. Wyjazd na trasę już 17 sierpnia. Zapisy na darmowe warsztaty – tylko do końca lipca.

Oprócz warsztatów żonglerskich będzie można nauczyć się grać na bębnach, pograć w gry planszowe i towarzyskie oraz nauczyć się żonglowania. A jeśli ktoś będzie miał ochotę przygotować naszyjnik lub bransoletkę, będzie mógł to zrobić na warsztatach biżuterii koralikowej i makramowej.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalnie dobrane osoby – takie, które z jednej strony znają się dobrze na dziedzinie, którą będą się zajmować, a z drugiej potrafią pracować z dziećmi. Warsztaty plastyczne poprowadzi więc Wojciech Grzywaczyk, artysta rzeźbiarz i pedagog. Bębniarskie – Łukasz Mazur, członek Teatru Gry i Ludzie. Zajęcia kuglarskie poprowadzą artyści grupy Gambada, a biżuterii makramowej i koralikowej Aleksandra Herisz.

Becekobus na trasę wyrusza już 17 sierpnia. Odwiedzi peryferyjne dzielnice miasta, min. Stolarzowice i Miechowice czy Stroszek oraz te położone bliżej centrum jak Rozbark lub Park Mickiewicza. Ogórek pojedzie też na osiedle gen. Ziętka i do Łagiewnik. Będzie można spotkać go na Bobrku i śródmiejskim Rynku. Szczegółowy program warsztatów oraz rozkład jazdy znaleźć można na stronie Bytomskiego Centrum Kultury – www.becek.pl.

Udział w warsztatach będą mogły wziąć wszystkie dzieci, które zostaną zgłoszone w sekretariacie Beceku. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, dlatego udział w nich warto zaplanować odpowiednio wcześniej.

To już druga edycja Becekobusa. W roku 2008 po Bytomiu jeździł tradycyjny londyński piętrus. Samo jego pojawienie wzbudzało zainteresowanie, a warsztaty były wspaniałą przygodą dla wielu dzieci. Teraz Becekobus wraca w nieco innej postaci. Zamiast autobusu londyńskiego będzie to tradycyjny Ogórek, czyli autobus, który przez kilkadziesiąt lat woził do pracy mieszkańców Polski Ludowej. Teraz przywiezie ich dzieciom i wnukom zabawę połączoną ze zdobywaniem nowych umiejętności.

Popularne Ogórki produkowane były w latach 1958-85 w zakładach Jelcza. Wbrew powszechnej opinii model 043 to produkt oparty o licencję czechosłowacką o podwoziu Skody i nadwoziu Karosy przystosowana do przewozów międzymiastowych. Co ciekawe, ogórki eksploatowane były jeszcze w 2003 roku – warszawskie przedsiębiorstwo komunikacyjne używało ich jako pojazdów serwisowych.

Więcej na:
www.becek.pl