Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 23 gru 2007, 04:44

I am legend - trailer mnie mocno zainteresowal, opis na wikipedii zrazil. Niemniej...
Warto. Motyw zombie/wampirzy w nietypowym wydaniu, smutny, nieco refleksyjny. Taki horror s-f na (wzglednie) spokojnie.
No i Will Smith pokazuje, ze jednak troche talentu aktorskiego bozia dala.
Polecam, czy to w kinie, czy poprzez najwieksza siec wypozyczalni filmow i dobra wszelakiego P2P.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 23 gru 2007, 10:12

Ostatnio byłam na "Dziewczynie moich koszmarów".
Świetnie odpręża, rozbawia, i są momenty przy których widownia klaskała.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 23 gru 2007, 12:36

Olivia pisze:"Dziewczynie moich koszmarów".
Świetnie odpręża, rozbawia, i są momenty przy których widownia klaskała.
zabawny w sumie był i fakt, ze bardzo sie odprezylam i jakos tak zrelaksowalam. Taki zwykly lekki filmik. A u mnie nikt nie klaskal i tez nie wiem w ktorych momentach klaskac by mozna tam bylo :|
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 gru 2007, 00:45

Wujo Macias pisze:I am legend

Boże.... porażka... Dawno nie widziałam tak zmarnowanej tak dobrej książki. Amerykańskie popłuczyny, pierwsza połowa do strawienia, o ile rozwinęłaby się prawidłowo, a rozwinęła się w stronę totalnego chłamu. Zła jestem, do tej fabuły od zawsze mam sentyment wielki, czytałam toto wieki temu, większości szczegółów nie pamiętam, ale klimat doskonale. I na pewno nie było tam takiego nawarstwienia przewidywalnych klisz, kalek z całego wampirycznego-zombiastycznego szmelcu nakręconego w ciągu ostatnich kilku lat i półnagiego Willa podciągającego się na drążku.
Jakbym miała to porównywać, to sprymityzowano całość równie bezczelnie, jak Cruel Intentions załatwiły genialne Niebezpieczne związki. Tylko mniej umiejętnie, nie zachowując nawet grama klimatu (no, może ćwiarteczkę, procencik niewielki, którym nijak odurzyć się nie da, bo ilość jest zbyt znikoma) i wprowadzając cały ten denerwujący, typowo hollywodzki entourage.
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 27 gru 2007, 02:18

AVP2 - Nie idzcie szkoda czasu i kasy.

Ps: Bedzie silent hill 2 <banan>
Gdy w Rycerzu gaśnie duch, trza wykonać sexy ruch!
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 gru 2007, 15:26

ja dzis w koncu zobacze Zloty Kompas <banan>

Martinoo pisze:AVP2 - Nie idzcie szkoda czasu i kasy.

i tak sie mam zamiar wybrac ;) ojciec jest maniakiem i jednak to lepiej ogladac w kinie. Choc juz jedynka mi sie nie podobala, wiec nie nastawiam sie na ochy i achy ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 27 gru 2007, 15:29

AVsP2- sie zassa, do kina mi sie nie chce zasuwac.
Ale martwi mnie, ze tak kiepszcza niesamowicie fajny pomysl, jakim jest nawalanka miedzy obcymi a predatorami. 1sza czesc byla "se taka", druga tez wszyscy odradzaja...
A mozna bylo zrobic adaptacje pierwszego komiksu AvsP i mielibysmy niesamowity film sf.
Boga nie ma.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 gru 2007, 15:32

Wujo Macias pisze:AVsP2- sie zassa, do kina mi sie nie chce zasuwac.

ja wole do kina, ale to tez w miare najbardziej oszczednej wersji, w tygodniu, albo moze jak jakas wejsciowke znow zlapie, albo mnie ojciec zaprosi, bo jest najmniej prawdopodobne :D

A Zloty Kompas tez wszyscy zjechali. Pewnie zrobie to samo ;) Ale mimo wszystko chce zobaczyc.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 gru 2007, 15:55

Mia pisze:Zloty Kompas

Na szczęście nie czytałam, więc oglądając nie będę znów myślała "a taka to fajna książka była". Jest więc szansa, że się spodoba, a książkę przeczyta się w najbliższej przyszłości :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 27 gru 2007, 17:16

Wujo Macias pisze:AVsP2- sie zassa, do kina mi sie nie chce zasuwac.


w 1994 bodajże Capcom zrobił zajebistą grę na automaty pod tym samym tytułem. Zakładam, że dwójka dzieje się w mieście, podobnie jak w tej kultowej gierce, chodzonej bijatyce.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 27 gru 2007, 19:16

TedBundy pisze:
Wujo Macias pisze:AVsP2- sie zassa, do kina mi sie nie chce zasuwac.


w 1994 bodajże Capcom zrobił zajebistą grę na automaty pod tym samym tytułem. Zakładam, że dwójka dzieje się w mieście, podobnie jak w tej kultowej gierce, chodzonej bijatyce.
Ano, z dwa miliony razy to przeszedlem. Pierw na automacie,potem na WINKawaksie pecetowym.
Z tej serii dobry byl tez "Punisher", tez kupa babilonow na to poszla...
Czekam na 3cia czesc filmu inspirowana komiksem lub gra (ale ta FPP).
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 gru 2007, 01:52

Złoty Kompas - nie polecam. Żalosny polski dubbing to to, co zaczyna psuc film od pierwszej sceny. Pozniej nie jest wcale lepiej, bo bohaterowie sa przerazliwie nijacy, przecietni, nudni, bez wyrazu. Nie obserwuje sie silnego podziału na dobrych i zlych, jak to jest caly czas podkreslane (magistratura chce rzadzic swiatem, bla bla bla). Fabula tez nie zachwyca, dialogi mocno naciagane. Podejrzewam, ze to kolejna adaptacja, ktora nie umywa sie do ksiazki, choc po tym co zobaczylam powinnam bac sie po nia siegnac ;). Na pewno jedna z gorszych produkcji w swoim gatunku.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Grace

Postautor: Grace » 28 gru 2007, 09:48

A ja oglądałam Ranczo Wilkowyje. Śmieszne i takie odprężające :) Tylko ciekawa jestem, czy jak ktoś nie oglądał serialu to się połapał kto jest kto i co chodzi :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 gru 2007, 13:17

Gosia... pisze:Tylko ciekawa jestem, czy jak ktoś nie oglądał serialu to się połapał kto jest kto i co chodzi

serial skutecznie zniecheca do filmu, tak mysle. Plakaty, zwiastun - <chory>
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Grace

Postautor: Grace » 29 gru 2007, 11:28

Mi się serial akurat podobał :) Dużo w nim polskości, choć przyznam, że oglądałam go od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 29 gru 2007, 13:10

Martinoo pisze:AVP2 - Nie idzcie szkoda czasu i kasy.
Tez podczepię się pod tą opinię. Byłam wczoraj, co za porażka. Film bez ładu i składu, zero napięcia i treści, typowy amerykański badziew. Strasznie się zawiodłam mimo tego że nie spodziewałam się jakiegoś wybitnego spektaklu. Jedyny plus to że obcy i predator jak zawsze ładnie się prezentują ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 29 gru 2007, 13:18

Joasia pisze:Jedyny plus to że obcy i predator jak zawsze ładnie się prezentują

:)
ech, szkoda. Zwiastun zrobił na mnie dosc pozytywne wrazenie, wrr.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 04 sty 2008, 11:19

Był ktoś na "Jeszcze raz"?? Ja chyba się wybiorę, bo Stenkę uwielbiam i potrzebuję czegoś co mnie zrelaksuje i odpręży :) Jeżeli ktoś już widział poprosze o zdanie jakieś czy warto, czy lepiej w domu obejrzeć.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 sty 2008, 16:08

obcy kontra predator 2 - zawiodlem sie na tej czesci ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 05 sty 2008, 13:48

SaliMali pisze:Był ktoś na "Jeszcze raz"??
Ja nie byłam i nie będę bo na polskie filmy to mi szkoda kasy. Ale ogólnie czytałam że ma słabe recenzje więc lepiej w domu obejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 sty 2008, 09:37

Joasia pisze:Ale ogólnie czytałam że ma słabe recenzje więc lepiej w domu obejrzeć.

Dokładnie. Typowy chłam, polska komedia romantyczna. Poczekam, może w Lunie będzie za 5 zł. :P
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 11 sty 2008, 23:13

Jestem legendą - w roli głównej Will Smith jako ostatni człowiek na ziemi. Ludzkość wymarła przez wirusa, miasta opustoszały. Główny bohater jednak nadal ma nadzieję na odnalezienie innych ocalonych. Kiedy nadchodzi noc okazuje się że nie do końca jest tam sam.
Film bardzo mi się podobał, super nakręcony pusty i zniszczony NY. Pomijając podniosłe amerykańskie sceny oceniam go na 5, polecam :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 11 sty 2008, 23:38

Joasia pisze:Film bardzo mi się podobał, super nakręcony pusty i zniszczony NY.

Dla mnie rewelacyjny pomysł na film ale po jakimś czasie pojechali w amerykańską kichę. Bardzo mi się podobał kawałek jak okazało się że ONI nie są bezmyślną masą ale potrafią się uczyć. Zdecydowanie mi się nie podobał wątek z Sam :( ale rozumiem, dla potrzeb filmu tak musiało być. Oczywiście Will musiał zaświecić gołą klatą raz i drugi (chociaż nie było to pod prysznicem jak w "Ja robot"). Generalnie jak dla mnie w skali do 6 daję mu 3. Można było z tego zrobić naprawdę świetny film.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 11 sty 2008, 23:59

Elspeth pisze:ale rozumiem, dla potrzeb filmu tak musiało być
Ten film jest podobno na podstawie książki (niestety nie wiem jakiej).
Właśnie żałuję tych amerykańskich chwytów ale ogólnie pomysł świetny dlatego jestem pod wrażeniem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 sty 2008, 00:03

SaliMali pisze:Był ktoś na "Jeszcze raz"?? Ja chyba się wybiorę, bo Stenkę uwielbiam i potrzebuję czegoś co mnie zrelaksuje i odpręży :) Jeżeli ktoś już widział poprosze o zdanie jakieś czy warto, czy lepiej w domu obejrzeć.

Więc ja byłam i mogę stwierdzić, czy "Nigdy w życiu" nie dorasta do pięt generalnie. Ale ze względu na Stenkę warto iść, bo się człowiek napatrzeć na nią nie może. Wygląda cudownie <zakochany>.
Ale generalnie polska romantyczna opowieść i widać jak wożą się młodzi ludzie takimi brykami ,że się człowiek zastanawia gdzie to tak jest :D
Co na minus najbardziej ? Jezu ta ruda Anna Antonowicz. Włosy ma cudo, ale strasznie duży brzuch ma i w ogóle brzydko się nosi dla mnie w tym filmie jakoś. W jednej scenie śmiesznie wygląda jak ma łydki 2 razy większe od Cypryańskiego :D. No i zbiera mnie na <belt> jak widziałam ich pocałunek. To nie był pocałunek. To było lizańsko na oczach wszystkich, obleśne jak dla mnie. Jak już trzeci raz zaczęli to zamknęłam oczy :/.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 sty 2008, 00:06

Joasia pisze:niestety nie wiem jakiej

I am legend? :|
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 12 sty 2008, 13:13

pani_minister pisze:I am legend?
O dziękuję <aniolek>
Ja bym chciała jeszcze zobaczyć "Alvin i wiewiórki" ale jest tylko z dubbingiem :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 14 sty 2008, 03:22

atonement - czekałam na ten film długo i w końcu mogę się wypowiedzieć :)atonement jest dosyć dobry, ale niestety nie dorównuje książce. na minus dłużyzny, wątek historyczny troszkę za bardzo rozwinięty, no i pretensjonalna końcówka(to chyba największy minus). na plus keira knightley idealna w roli cecilii, ukazanie briony w różnych etapach jej życia(3 aktorki, które pokazują ją jako dziecko/kobietę/staruszkę są do siebie bardzo podobne) i przepiękne zdjęcia. no i james mcavoy - tu mam wątpliwości, bo raz mi się bardzo podoba, a potem wydaje się jakiś zbyt mdły. generalnie to do kina na to pójść można, chociaż panom film się raczej nie spodoba :D
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 07:49

Joasia pisze:Ja bym chciała jeszcze zobaczyć "Alvin i wiewiórki" ale jest tylko z dubbingiem :(
To sciagnij bez i napisy... :>

Wiem, że jeszcze przed premierą naszą, ale co tam. <aniolek>
"Zaczarowaną" widziałam. I mi się podobała. Fakt, że to nie jeden z tych filmów Disneya , a po prostu zwyczajna bajeczka, ale fajny. Smutne dla mnie osobiście było takie porównanie naszego rzeczywistego świata i świata bajek. No i zakończenie kiczowate i naciągane film ma. Wiadomo - happy end, ale wątek na szybko rozwinięty, bez dylematów i po sprawie. A reszta na plusik, pozytywne uczucia wzbudza choć było by mi szkoda kasy na pójście do kina. To jeden z tych filmów, co w sumie lepiej domu zobaczyć.

[ Dodano: 2008-01-14, 07:55 ]
O i jeszcze oglądałam "Nianię w Nowym Jorku" czy jakoś tak. Denne dla mnie trochę było i przereklamowane. Spodziewałam się czegoś lepszego. Film w 100% przewidywalny, co o ile Disneyowi wybaczyć można (przecież to bajka!) to tutaj mój niesmak wzbudziło :|
Można obejrzeć, ale stanowczo do kina szkoda fatygi.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 14 sty 2008, 12:20

księżycówka pisze:To sciagnij bez i napisy...
No co ty to tak można? <hahaha>
Ja mówię że do kina chcę a grają tylko wersję z dubbingiem...
księżycówka pisze:Film w 100% przewidywalny, co o ile Disneyowi wybaczyć można (przecież to bajka!) to tutaj mój niesmak wzbudziło
Disney tego nie wymyślił, książkę czytałam o tym samym tytule. Taka lekka i przyjemna historyjka.
Obrazek

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości