Ksiązki

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 11 lut 2007, 15:52

"na świeżo" bo własnie skończyłam i jestem pod wrażeniem:
trylogię marsjańską kima stanleya robinsona: czerwony, zielony, błękitny mars.
świetna literatura fantastyczna ... ze wzgledu na bardzo realistyczne opisy nie tylko dla wielbicieli tego gatunku.
chwast-fascynat sf
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 11 lut 2007, 16:29

A czy chwast-fascynat polubił też może Asimova i Clarke'a, jednego za Fundację, drugiego za Ramę? :) I Carda za Endera?
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 11 lut 2007, 19:49

Fundacja- cykl nie dla mnie chyba, znudzony bylem okronie,ale z 3 tomy zmeczylem
Ramy nie czytalem, fajne? Z kolei za odyseje Clarke'a bym na rekach nosil, nawet za lekko chybiona 4ta czesc.
Ender- jak pierwszy tom porywal,to zachwytow na pozniejszymi tomami w ogole nie rozumiem...
Ostatni Brzeg- dobra ksiazka, podoba mi sie sposob przedstawienia akcji- taki spokojny, jakby nic sie takiego nie dzialo w sumie.Polecam.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 11 lut 2007, 20:10

Wujo Macias pisze:zachwytow na pozniejszymi tomami

Ksenocyd był rewelacyjny, reszta zaledwie bardzo dobra :]

Co się tyczy zaś Ostatniego Brzegu, to książka była dobra, a ekranizacja lepsza :)
Ooo, swoją drogą przypomniało mi to o jeszcze jednej z moich ulubionych książek, Kantyczce dla Leibowitza.

[ Dodano: 2007-02-11, 19:10 ]
Wujo Macias pisze:fajne?

tak :)
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 12 lut 2007, 00:41

no łeee..wyrosłam na clarku i dlatego jestem wobec niego bezkrytyczna. może to sie zmieni jak do niego kiedys wrócę.
endera odłozyłam już po kilkudziesieciu stronach. ale mam za sobą 4 pierwsze części fundacji i na pewno będę doczytywać resztę.
millera nie znam wcale. ale zawsze chetnie siegam po tytuły polecane przez kogoś (predzej niz po te polecane przez krytyków). i tym razem też tak zrobię.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 12 lut 2007, 16:03

soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 13 lut 2007, 22:06

Sir Charles pisze:Ostrzę sobie zęby...

zaciekawiłes mnie. Jak juz sobie kupisz i cos przeczytasz to daj znac czy faktycznie ciakawa, to sobie moze kupie
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 03:11

Z ostatnio czytanych to:

Lubiewo, Wisniewski - dobre, ale do momentu, koncowki juz nie moglam strawic bo juz niczym mnie nie mogl zaskoczyc. Generalnie unikam polskich pozycji, ale ta jest warta przeczytania.

Autopsja, McLiam Wilson - swietna. poruszajaca. pochlonelam ja.

teraz czytam Palahniuka Faith Club i po kilkunastu stronach zapowiada sie niezle.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lip 2007, 19:42

Mia pisze:Faith Club

co? :D
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 23 lip 2007, 20:01

lollirot pisze:
Mia pisze:Faith Club

co? :D

To jest ksiazka o grupie ludzi co sie potajemnie spotykaja i walcza kto sie lepiej pomodli.

Obecnie mecze "Ducha Zemsty" Mastertona, biografie Casanovy, jakas wojenna ksiazke o narkotykach w boliwii i cos o japonskich wierzeniach.
Przesralem troche, nigdy nie czytalem wiecej niz 2 na raz i teraz troche sie balagan zrobil
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 23 lip 2007, 21:11

Wujo Macias pisze:Przesralem troche, nigdy nie czytalem wiecej niz 2 na raz i teraz troche sie balagan zrobil

Spoko, kwestia przyzwyczajenia. Moje aktualnie-czytane-w-zasięgu-ręki-z-łóżka wyglądają tak :D
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lip 2007, 21:13

też dwie jednocześnie: pożądanie jelinek i... smak świeżych malin <lol2> taka babska, polskiej autorki, ale mam po ukraińsku, więc głównie dla języka męczę, niż dla treści.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 21:33

loli nie widzialas filmu? :P
ja z checia przeczytalabym cos sensownego po hiszpansku, ale trudno cokolwiek dostac wrr.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lip 2007, 21:50

loli nie widzialas filmu? :P

widziałam, ale trochę inny. nazywał się fight club ;-)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 21:53

heh, wrzucilam firme butow do tytulu ksiazki niezle :D ale niektorzy mieli mniejszy problem z domysleniem sie o co chodzi ;)
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 04 lis 2007, 17:11

Cialo Obce Rafala Ziemkiewicza.

Gut szit, ksiazke czyta sie na jednym posiedzeniu, bo wciaga jak cholera.
W czym rzecz- ano mamy glownego bohatera, ktory przez cala ksiazke prowadzi monolog. Opowiada o swoim zyciu, o dupach ktore stukal, o kolesiu ktory chcial stuknac jego, o milosci, o piciu. Wszystkie te opowiesci sa w formie wspomnien, bo gosc jedzie pociagiem.
Gdzie jedzie tym pociagiem, po co i jak to sie wszystko skonczy?

To trzeba juz samemu przeczytac.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 lis 2007, 17:28

wczoraj w nocy pochlonelam Bajki by Oscar Wilde :) echhh, takie cos innego, bardzo milo sie czytalo i uwielbiam te jego zlote mysli <zakochany> chyba mi sie tez troche udziela paryski klimat, bo od razu przyszla mi na mysl jedna z historii z Zakochanego Paryza jemu poswiecona :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 14 lis 2007, 18:38

"Siedem Filarów Mądrości - T.E.Lawrenca
Gdy w Rycerzu gaśnie duch, trza wykonać sexy ruch!
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 14 lis 2007, 18:52

Skonczylem "Autopsje" Wilsona oraz "Ekspiacje" Wolskiego. Obie polecam, mimo ze zupelnie inne.
Zmeczylem tez 1szy tom "Mrocznej Wiezy" Kinga. Dam szanse drugiemu tomowi, ale w ogole mi sie ten szajs nie widzi. Wchodzi latwo, ale zeby bylo specjalnie interesujace?
Ruszam teraz z "Miejscem dla dwojga" ( znowu Wolski, facet tworzy niesamowicie wciagajace fabuly, do tego pisze w taki sposob, ze "samo wchodzi") i "Na fałszywych papierach w Chile" ( Marquez. i znowu z polecenia Mii :) ).
Cholernie sie ciesze, ze znowu wrocilem do czytania. Przez ostatnie 4 lata prawie nic nie czytalem "dla siebie", bo studia narzucaly mi tyle materialu ksiazkowego,ze nie starczalo czasu ani ochoty.
A teraz znowu moge, yatta!
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 18 lis 2007, 04:28

Marquez - Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki - swietny zbior opowiadan :) polknelam, polecam bardzo :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 18 lis 2007, 15:55

Drugi tom "Dark Tower" Kinga- zaskok, bo duzo ciekawiej niz w 1ce. Moze dlatego, ze wreszcie zrobilo sie sensownie. Pierwszy tom King pisal chyba w okresie, gdy duzo eksperymentowal z dragami, z kolei drugi juz raczej po skonczeniu detoksu. Dalej nie wiem skad tyle zachwytow nad tym cyklem, ale jesli nie zrobi sie wybitnie nedznie, to i 3ci tom sie lyknie.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 lis 2007, 18:59

Wujo Macias, czytałeś coś Kinga jeszcze :>
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 18 lis 2007, 23:02

Yasmine pisze:Wujo Macias, czytałeś coś Kinga jeszcze :>

Nie.
Czyzby to byl klucz do zagadki "Czy King lubi wciagnac nosem/zapodac eske lub papier?"?
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 lis 2007, 23:06

Wujo Macias pisze:Czyzby to byl klucz do zagadki "Czy King lubi wciagnac nosem/zapodac eske lub papier?"?

Może :).
Ja uwielbiam Kinga, ale akurat za inne utwory, spróbuj ;).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 lis 2007, 15:21

Nowy przygody Mikolajka, tom 2 - wczoraj zaczelam i wczoraj skonczylam :) przeurocze :) dzieki wszystkim, ktorzy polecali :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 21 lis 2007, 18:20

Mia pisze:Nowy przygody Mikolajka, tom 2 - wczoraj zaczelam i wczoraj skonczylam :) przeurocze :) dzieki wszystkim, ktorzy polecali :)

A im dalej, tym weselej.

"Na falszywych papierach w Chile" - Sama akcja z kreceniem filmu nudna, ale ogolnie reportaz ciekawy, nienachalnie pokazujacy jak wygladalo zycie w Chile w polowie lat 80tych.

2 tom "Mrocznej Wiezy" za mna i...I do ku.rwy nedzy, w bibliotece UG sa wszystkie poza 3cim. Gdzie jest Bog...
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 lis 2007, 18:25

Wujo Macias pisze:Gdzie jest Bog...

Tutaj ;DD
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 22 lis 2007, 10:16

Na rapidzie sie schowal?
To mogl chociaz premium za darmo machnac...
Niemniej kochane z Ciebie dziewcze. I jakie religijne...

Impreza u Ralpha powiedziec, ze to fajna ksiazka to jak okreslic SAABa mianem "nienajgorszego samochodu".
Kniga po prostu censored. Trafnie uderzajaca w tematy milosno-obyczajowo- zyciowe, ze powinno sie ja zapodawac co poniektorym ludziom majacym problemy w zwiazkach/z plcia przeciwna.
I romantyczna. Ale w taki...Fajny, nieprzytlaczajacy sposob. Cieply i prawdziwy.
No i dzieki niej wiem juz co to "jal frezi", ktore to danie trzeba bedzie machnac jakos na dniach.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 gru 2007, 00:39

mam boom na chilijskich autorow teraz:

Taniec Wiktorii - Skármeta Esteban Antonio, bardzo szybko sie czyta, fabula na poczatku rozwja sie calkiem fajnie, zeby pozniej zgubic sie w tle jakis dziwnych emocjonalnych zrywow bohaterow, szkoda ze nie pociagneli watku kryminalnego.
Nie podobaly mi sie krecje postaci, przewidywalny rozwoj akcji ( juz od polowy ksiazki wiadomo jest jak sie skonczy) i liczne powtorzenia. W oryginale mialabym wiecej przyjemnosci z czytania.

Natomiast druga pozycja, Dorfman Ariel - Niania i góra lodowa - godna polecenia, mimo ze nie skonczylam jeszcze czytac ;).
Jak zaczelam to nie moglam sie oderwac do ok 200 strony, a teraz zostalo mi do konca 100 (calosc to 510). Oryginalnie napisana, ciekawa fabula, mnostwo splatajacych sie ze soba ludzi, wydarzen, zbiegow okolicznosci. Swietnie zaznaczone polityczne tlo powiesci i Che wiecznie zywy nawet jesli tylko jako wizerunek na plakatach czy koszulkach. Polecam i cos dla Maciasa - duzzzo seksu :P A dla mnie jednym minusem byly tlumaczenia. Jest wiele hiszpanskich wstawek, przetlumaczonych od razu w formie powtorzenia wyrazu/zdania, wiec mnie denerwowalo czytanie dwa razy tego samego :P

[ Dodano: 2007-12-17, 01:38 ]
na tepacie u mnie dwie pozycje:
1. http://www.empik.com/produkt?productId= ... iekly_pies
2. http://www.empik.com/produkt?productId= ... stynkt_gry

co u Was? :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 27 gru 2007, 20:11

Mia pisze:Natomiast druga pozycja, Dorfman Ariel - Niania i góra lodowa - godna polecenia, mimo ze nie skonczylam jeszcze czytac ;).
Jak zaczelam to nie moglam sie oderwac do ok 200 strony, a teraz zostalo mi do konca 100 (calosc to 510). Oryginalnie napisana, ciekawa fabula, mnostwo splatajacych sie ze soba ludzi, wydarzen, zbiegow okolicznosci. Swietnie zaznaczone polityczne tlo powiesci i Che wiecznie zywy nawet jesli tylko jako wizerunek na plakatach czy koszulkach. Polecam i cos dla Maciasa - duzzzo seksu :P A dla mnie jednym minusem byly tlumaczenia. Jest wiele hiszpanskich wstawek, przetlumaczonych od razu w formie powtorzenia wyrazu/zdania, wiec mnie denerwowalo czytanie dwa razy tego samego :P

Sredni sredniak, nie moge jej zmeczyc. Nie, ze zla ale dla mnie nijaka troche. I bohaterowie jacys tacy sztuczni.
Nie polecam tez Wedrowca - nie wierzcie temu, co pisza z tylu ksiazki. To zdecydowanie nie jest "jedna z najlepszych powiesci sf wszechczasow". Pomysl "wedrujacych planet" nawet fajny, ale nic poza tym.
"księżycówka, napisałem Ci priva"

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości