Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sie 2007, 23:36

Olivia pisze:Co więcej, nie przeczytałam żadnej części i nie zamierzam. Ja tylko filmy oglądam.
<boje_sie> Ksiazki sa duzo lepsze od tych filmow ;DD W filmie tylko 60% ksiazki sie wywala.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 03 sie 2007, 12:50

moon pisze: Ksiazki sa duzo lepsze od tych filmow W filmie tylko 60% ksiazki sie wywala.

zgadzam sie, zreszta to w 90% przypadkow tak wlasnie jest. Lepiej najpierw przeczytac ksiazke a pozniej obejrzec film.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 sie 2007, 14:12

Weszli dzis Simpsonowie do kin. I sa wdwoch wersjach - napisy i dubbing :D Co oznacza ze juz wkrotce3 zawitam do kina :D
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 04 sie 2007, 09:29

Lepiej najpierw przeczytac ksiazke a pozniej obejrzec film.

Tak, wiem, że tak jest zazwyczaj lepiej. Próbowałam czytać Harry'ego, ale nie mogę przebrnąć nawet przez 2 strony.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sie 2007, 13:54

Olivia pisze:Tak, wiem, że tak jest zazwyczaj lepiej. Próbowałam czytać Harry'ego, ale nie mogę przebrnąć nawet przez 2 strony.

kurcze ;) ja czytalam w 1 dzien, moja mama tez :)
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 04 sie 2007, 13:59

Olivia pisze:Próbowałam czytać Harry'ego, ale nie mogę przebrnąć nawet przez 2 strony.
Ja nie mogę przebrnąć nawet przez film <hahaha>
Idę dzisiaj po raz drugi na "Death Proof" <banan>
Obrazek
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 sie 2007, 00:50

Z Transformersów właśnie wróciłam. Jako maniaczka efektów i wodotrysków wizualnych jestem w pełni usatysfakcjonowana, jako miłośnik komiksowych rozwiązań także. Nie jest ten film za mądry, ale zgrabnie i sprawnie zrealizowany, fabuła pretekstowa, dialogi należycie lekkie i bez patosu (no dobra, może ze dwa razy przesadzili, zwłaszcza w przemowie na temat ludzkości wygłaszanej przez przypadkiem pomalowaną w narodowe amerykańskie barwy ciężarówkę <diabel> ). Sympatycznie się toto ogląda, a sposób, w jaki poruszają się, gestykulują i transformują te mechaniczne monstra to uczta dla oczu. Polecam dla tych, którzy nie mają ochoty myśleć, ale popatrzeć mogą.

Acha. I zdecydowanie jeden z tych filmów, które lepiej na dużym ekranie wyglądają.
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 13 sie 2007, 08:42

pani_minister pisze:Z Transformersów właśnie wróciłam.


To będzie jeden z tych nieclzicznych komercyjnych filmów, które zamierzam obejrzeć z czystą przyjemnością. :] Należę do tej grupy ludzi, którzy na owej kreskówce dorastali i którzy z czystego sentymentu są w stanie wybaczyć niejedną lukę w fabule. ;) Zresztą dwie następne części mają być pod tym względem znacznie dokładniejsze, choć i teraz nie jest źle, a jak na Bay'a to bardzo dobrze - podobno to jego najlepszy film.

pani_minister pisze:no dobra, może ze dwa razy przesadzili, zwłaszcza w przemowie na temat ludzkości wygłaszanej przez przypadkiem pomalowaną w narodowe amerykańskie barwy ciężarówkę <diabel>


Widzałem ten kawałem w necie. ;) Nie było aż tak źle. ;)

pani_minister pisze:Sympatycznie się toto ogląda, a sposób, w jaki poruszają się, gestykulują i transformują te mechaniczne monstra to uczta dla oczu.


To fakt. :) Z parunastu różnej długości fragmentów, które w róznych miejscach widziałem mogę śmiało powiedzieć, że na 100% będzie Oscar za efekty specjalne, bo czegoś takiego dotąd jeszcze nie było. <banan> Może dojdzie parę stautetek ze montaż, montaż ef., montaż dźwięku i dźwięk... I tym sposobem stanie się to film "oskarowy". <hahaha>

PS. Trzeba koniecznie iść do kina. Oglądanie tego na kompie to zbrodnia. <evilbat> Umyka połowa tych dokładniejszych efektów i genialny dźwięk...
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 sie 2007, 20:23

niech sobie przypomnę <hmm> Ci dobrzy (autoboty?) zmieniały się w trucki i sportowe bryki, ci źli (dececośtam) w maszyny wojenne? :D Pamiętam komiks :)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 14 sie 2007, 20:55

TedBundy pisze:niech sobie przypomnę <hmm> Ci dobrzy (autoboty?) zmieniały się w trucki i sportowe bryki, ci źli (dececośtam) w maszyny wojenne? :D Pamiętam komiks :)


No. :) Z tym, że w filme konwencja jest dużo bardziej znośna i przy odrobinie dobrej woli można się naprawdę dobrze w kinie bawić. Ja mam wielką słabość do Transformers (także pełnometrażowego filmu animowanego z 1986), więc nawet jak film będzie tylko przeciętny, to będę w niebo wzięty... Zamierzam podczas oglądania przełączyć mózg na jałowy bieg, żeby żadne przeoczenia w fabule, brak logiki, itp. nie zepsuły mi spektaklu. <aniolek>
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 sie 2007, 02:33

Tez sie wybieram na Transformersow, a jak!

Tymczasem 2 dni temu bylam na Slabym punkcie.
I hmm... rozczarowalam sie. Moze nie calkiem, bo tym martwym dla kina okresie naprawde ciezko o cos dobrego, no ale... Z taka obsada i rezyserem ten film mial potencjal - wedlug mnie zmarnowany. Fabula to nic nowego, wszystko to juz w kinie mielismy walkowane juz milion razy. Historia sztampowa, na dodatek z koszmarnym zakonczeniem. Krecja aktorska Hopkinsa to nic dodac nic ujac jak ta z Milczenia Owiec, wiec znow nic nowego. Na dodatek momentami mozna miec wrazenie ze tu gra od niechcenia. Mimo skomplikowanej i z zalozenia wciagajacej intrygi film sie dluzy. Jedynie Gosling sprawdzil sie swietnie. Chwala mu za to, ze bylo na czym zawiesic oko.
Na sierpniowy wieczor film sie nadaje. Ot tak, zeby sie odprezyc.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 15 sie 2007, 10:25

A ja od września kupuje karnet do kina i będę co poniedziałki chadzać sobie na jakiś film ;DD

I chętnie nadrobię sobie kinowe zaległości :)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 15 sie 2007, 12:06

Mia pisze:Jedynie Gosling sprawdzil sie swietnie.


KOCHAM GOSLINGA <zakochany> <poklony> <serce> ma taką charyzmę, że jejuuu
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 15 sie 2007, 15:05

Poczekajcie tylko na ""Ultimatum Bourne'a". <banan> Podobno lepsze, niż "Krucjata" - chociaż trudno mi to sobie wyobrazić ;) - i w USA przez pierwszy weekend zarobuło coś koło sześćdziesięciu milionów zielonych. Moim zdaniem cała trylogia, to obok wczesnych ekranizacji powieści Clancego najiteligentniejsze kino akcji ostatniej dekady. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 sie 2007, 15:39

Marissa pisze:A ja od września kupuje karnet do kina i będę co poniedziałki chadzać sobie na jakiś film

ja kiedys mialam do Swiatowida, ale odkad mam karte stalego klienta i bilety czasem za 1 zl, to juz nie zdradzam swojego kina :) no chyba ze w przerwie wakacyjnej :P

c-f pisze:KOCHAM GOSLINGA ma taką charyzmę, że jejuuu

oj widac wlasnie bylo ta charyzme, widac :D
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 16 sie 2007, 11:27

Co do Transformers

http://www.youtube.com/watch?v=ZvzNqHshBy8

Piękne music video. <banan> Aż się łezka w oku kręci. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 18:38

in the land of women to film w typie garden state i broken flowers - podobny poprzez ukazanie zagubienia głównego bohatera; rozumienie , że każdy popełnia życiowe błędy i również poprzez przyjemny klimat. carter, scenarzysta telewizyjny znajduje się na życiowym rozdrożu - porzuciła go dziewczyna i to w takim momencie życia, kiedy jego przyjaciele zakładają sobie rodziny. sfrustrowany wyjeżdża do swojej babci na amerykańskie przedmieścia, aby zastanowić się nad swoim życiem(wspólny trochę tandetny motyw w tych trzech filmach - bohater wyrusza do prowincjonalnego miasteczka, aby doznać tam oczyszczenia i dokonać życiowego przełomu :P). nie będzie mógł jednak w spokoju kontemplować bytu, bo w jego życie wkroczą pewne kobiety : zwariowana babcia, sąsiadka-zdradzana żona, matka nie mogąca porozumieć się z córkami, chora na raka piersi i dorastająca córka-outsiderka z typowymi dla jej wieku problemami. wszystkie zwierzają mu się ze swoich problemów, również on opowiada im swoje życiowe historie. dalej opowieść toczy się raczej banalnie - nasz bohater dojrzewa, zaczyna rozumieć, skłóceni i pełni żalu członkowie rodziny zaczynają się godzić i padać sobie ramiona... na szczęście film jest bardziej życiowy, bo zakończenie to nie bajka i happy end - dla bohaterów pojawiają się jakieś nowe optymistyczne rozwiązania, ale pozostają też problemy, których nie da się przeskoczyć. cały film to żadne arcydzieło, ot taka miła, trochę nostalgiczna historyjka o problemach zwyczajnych ludzi, ich błędach, porażkach i dojrzewaniu :P w sam raz na nudny sierpniowy wieczór :)
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 19 sie 2007, 18:48

Mia pisze:Slabym punkcie.
Nuuuuuuuuuuuda. Dawno się tak nie wynudziłam w kinie- przerost formy nad treścią (szczególnie rola Hopkinsa).
Dobrze, że chociaż było na co popatrzeć :D
c-f pisze:KOCHAM GOSLINGA
Ja też :D:D
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 19:18

Jawka pisze:uuuuuuuuuuuda. Dawno się tak nie wynudziłam w kinie- przerost formy nad treścią (szczególnie rola Hopkinsa).
Dobrze, że chociaż było na co popatrzeć :D


Hopkins zagrał tak jakby wybitnie mu się nie chciało :/ ja tylko dla Goslinga objerzałam ten film :)
Jawka pisze:Ja też :D :D


to mnie cieszy, bo rzadko spotykam osoby, które go znają(choć pewnie sporo widziało fanatyka) :(. pewnie dlatego, że rzadko grywa w komercyjnych produkcjach, choć ubiegłoroczna nominacja do oscara pewnie zapewni mu większą popularność.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 19 sie 2007, 19:41

c-f pisze:fanatyka
No Fantyk to małe arcydzieło jak dla mnie :) Ale w Pamiętniku też był świetny. Jedyna kreacja, która do mnie wybitnie nie trafiła to ta w filmie Szkolny chwyt.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 19:56

Jawka pisze:Ale w Pamiętniku też był świetny.


tego jeszcze nie widziałam :/
Jawka pisze:Jedyna kreacja, która do mnie wybitnie nie trafiła to ta w filmie Szkolny chwyt.


mnie się kreacja podobała, ale sam film średnio. chyba jedynie w stay gosling mi się średnio podobał, ale nawet tej roli nie uważam za złą, a przeciętną :)
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 19 sie 2007, 19:59

c-f pisze:tego jeszcze nie widziałam
Bardzo ładny film :) Takie babskie kino :) Można sobie popłakać.... i napatrzeć się hehe
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 19 sie 2007, 21:24

Jawka pisze:Bardzo ładny film Takie babskie kino Można sobie popłakać.... i napatrzeć się hehe

eee nie takie calkiem babskie. Tez mi sie podobal. Ach ta namietnosc ;)

Mialam napisac o Maratonie, ale na razie nie mam weny ;)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 21:34

Mia pisze:Mialam napisac o Maratonie, ale na razie nie mam weny ;)


ja dzisiaj sobie robię. będę oglądać zodiaca, motel, sadystę i disturbię
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 19 sie 2007, 21:40

Ja uwielbiam kino. Ponad wszystko. Filmy w domu, choc mam nawet fajny zestaw kina domowego to nie to samo. A na komputerze w ogole nie lubie ogladac.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 21:46

Mia pisze:Ja uwielbiam kino. Ponad wszystko. Filmy w domu, choc mam nawet fajny zestaw kina domowego to nie to samo. A na komputerze w ogole nie lubie ogladac.


ja uwielbiam kino na równi z muzyką :) bardzo lubię oglądać filmy w domu, a do kina wolę iść na jakiś sprawdzony film, a nie byle co. z resztą słabych filmów raczej nie oglądam, szkoda mi na nie czasu. zawsze wcześniej czytam recenzje,itp.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 19 sie 2007, 21:48

A ja raczej na wszystko chodze do kina. Wedle nastroju. Czasami mam ochote na Transformers czy Szklana pulapke 4 :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 19 sie 2007, 21:51

swoją drogą, Cinema goli jak za zboże, prawdziwe zdzierstwo :/ 19 pln za bilet.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 19 sie 2007, 21:51

Mia pisze:Transformers czy Szklana pulapke 4 :)


to jest właśnie to, czego najbardziej nie lubię :D

ale bardzo chętnie bym z Tobą poszła do kina, tak na marginesie <aniolek>
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 sie 2007, 21:57

TedBundy pisze:19 pln za bilet.
No tak, ale mozna jakies karnety miec, czesto sa tanie dni i jakies promocje, tansze maratony itd. A ja do tego mam studencki zawsze wiec sie tak tego nie odczuwa. :)
A ja ciagle nie mam z kim na tych Simpsonow isc. Ktora wersja lepsza swoja droga? Bo chce isc na napisy oczywiscie, ale juz duzo opinii slyszlam, ze dubbingowana duzo zabawniejsza i w ogole lepsza. :|

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości