Badanie ginekologiczne

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Badanie ginekologiczne

Postautor: Wilczyca » 15 maja 2008, 21:41

No mam takie pytanie. Dzisiaj byłam na USG i ginekolog wykrył mi torbiela. Powiedział , że jest on malutki i nie ma powodów do niepokoju. Zapisał mnie na badanie krwi. Powiedział , że mam się nie martwić. Gdy powiedziałam to mojemu partnerowi to on i jego matka straszliwie mnie nastraszyli. Powiedzieli , że powinnam to natychmiast usunąć. Że przerodzi się on w raka. Że usunąć póki jest malutki bo tylko operacyjnie można się go pozbyć. Że ginekolog całej prawdy ci nigdy nie powie albo , że nie chce albo , że przeoczy coś powiedzieć. Jestem teraz tak przerażona , że się was radzę a szczególnie dziewczyn co już miały torbiele.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 maja 2008, 21:51

A gdzie Ty go masz?

Ja miałam dość mocno otorbielone jajniki. Badania krwi, trochę hormonów i już.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 15 maja 2008, 21:52

Że ginekolog całej prawdy ci nigdy nie powie albo , że nie chce albo , że przeoczy coś powiedzieć. Jestem teraz tak przerażona , że się was radzę a szczególnie dziewczyn co już miały torbiele.

Z takim podejsciem to troche trudno bedzie :|
Od tego jest lekarz, ktory uczyl sie wiele lat, praktykowal, ma doswiadczenie zeby wierzyc, ze zna sie lepiej niz ktos bez wyksztalcenia medycznego. Oczywiscie nie wierzyc slepo, bo to jednak tylko czlowiek, wiec zeby miec pewnosc trzeba skonsultowac sprawe z innym lekarzem. I jak obaj sie zgodza, ze sie nie martwic - to nie sie nie martwic. Jak beda jakies rozbieznosci to sprobowac jeszcze jedna opinie uzyskac etc.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 16 maja 2008, 09:35

Gdzie ja go mam ? Obok macicy i tyle co mi powiedział. Mówił , że ma 22 mm. I , że wysyła mnie na badanie krwi.

[ Dodano: 2008-05-19, 11:22 ]
Jestem po badaniu krwi. Byłam jeszcze u ginekologa i powiedział mi , że jest to torbiel lewego jajnika. Jest on płynny i trzeba go leczyć hormonalnie. Ciekawa jestem jak to wszystko będzie przebiegało.
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 18 sie 2009, 09:47

Od czego w ogóle się biorą te torbiele? Można mieć na to jakiś wpływ?
...drzazga mojej wyobraźni
zapala sie od słowa...
takajedna
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2009, 23:37
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: takajedna » 31 sie 2009, 11:31

Słyszałam, że u bardzo młodych takie "odkrycia" są dość częste. Sama miałam nieprzyjemność na pierwszej w życiu wizycie (NFZ, jeśli to kogoś interesuje) usłyszeć, że siedzi we mnie coś o średnicy 5cm i trzeba to intensywnie obserwować, bo z takimi rozmiarami jeśli jeszcze urośnie, to trzeba szybko do szpitala - "żebyś nam nie zginęła"... <boje_sie> Całe życie mi przeleciało przed oczami i bałam się następnej wizyty. Poza straszeniem lekarka nic mi nie zapisała. Na szczęście mama po tej wiadomości skierowała mnie do swojego, prywatnego lekarza, gdzie trafiłam parę tygodni później. Tam miła pani uspokajającym tonem powiedziała, że wielkość zmiany to ok. 2cm i trzeba obserwować, bo może się to wchłonąć, a jeśli nie - to jakieś lekarstwa. Wchłonęło się i samo znikło.
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 16 lis 2009, 14:50

kitty pisze:Od czego w ogóle się biorą te torbiele? Można mieć na to jakiś wpływ?


Torbiele robią się samoistnie, a stąd, że gdy przy owulacji uwalnia się 'jajeczko' które jednak nie trafia do jajowodu tak jak powinno, tylko tak jakby osiada na jajniku, i obrasta czymś tam.

Tak mi wytłumaczył mój lekarz.. Też miałam taki problem i nie ma co się bać.. Chyba że ktoś długo nie leczy a do ginka chodzi co 5 lat.. Ale to kwestia dbania o siebie.
A raka z tego nie będzie :)
Keep on rockin'
Koteccek

Postautor: Koteccek » 23 lis 2009, 00:15

Też mam często podobny problem już od paru lat i jakoś jeszcze żyję [:D] ! Na początku się bałam, ale teraz już nie jest źle, chodze na badania raz do roku albo częściej, robię sobie cytologie itp (ponoc im wczesniej i częściej tym lepiej) tak jak zalecił mi lekarz. Torbiele miewałam i miewam często. Jak zapytałam lekarza skąd to sie bierze to wytłumaczył mi tak- "Dzieje sie tak dlatego, że więcej...czegoś tam...gromadzi sie w głowie, a nie tam gdzie powinno". Głowiłam sie o co mu chodziło <hmm>, a po prostu chodziło o to, że niby częściej myślę o seksie niż go uprawiam <hahaha>. Że niby od tego też to się bierze, im bardziej udane życie seksualne tym mniej problemów ze zdrowiem narządów płciowych kobiety[:D]. Ale u mnie to się mija z celem, bo życie seksualne mam udane <banan>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 lis 2009, 06:42

Koteccek, strasznie niekompetentny ten Twój lekarz. :|
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lis 2009, 08:38

Poszla by do niego na przeciecie blony to by jej wmowil ze to sie w narkozie robi i zajal sie odpowiednio ta blona <evilbat>
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lis 2009, 10:41

Koteccek pisze:im bardziej udane życie seksualne tym mniej problemów ze zdrowiem narządów płciowych kobiety

Nie wiedziałam, że ludzie jeszcze chodzą do szamanów <que>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Koteccek

Postautor: Koteccek » 23 lis 2009, 13:17

lollirot pisze:
Koteccek pisze:im bardziej udane życie seksualne tym mniej problemów ze zdrowiem narządów płciowych kobiety

Nie wiedziałam, że ludzie jeszcze chodzą do szamanów <que>


Przecież napisałam, że "niby od tego to też zależy", nie napisałam, że tak jest na pewno jak lekarz powiedział. Czytać ze zrozumieniem, bo potem wynikają nieporozumienia z tego, co widzę. A słowa "u mnie mija się to z celem" nie świadczą o tym, że uwierzyłam w to co powiedział! <kalach>
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 24 lis 2009, 10:40

Koteccek pisze:nie świadczą o tym, że uwierzyłam w to co powiedział!

Nie wiedziałam też, że słowo chodzą ma od razu determinować wierzą :?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
RThycle
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2021, 05:47
Skąd: Slovenia
Płeć:

-

Postautor: RThycle » 12 wrz 2021, 15:42

ja również byłam badana.. wizyty miałam co 2 tyg i miałam na zmiane usg i ginekologiczne..

wszysto zalezy od lekarza.. jeden bada delikatnie inny zrobi kuku...

do badania zakłada się rękawiczki.. nikt nie pcha łap w tamto miejsce tak "na golasa"

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości