Wolność

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Wolność

Postautor: Pan Zet » 16 sty 2007, 16:17

Istnieje cos takiego jak wolnosc w 100%?
Czy wolnosc to synonim wolnej woli?
Kiedy tracimy wolnosc podejmujac kompromis czy postepujac egoistycznie?
Czy mozna byc duchowo wolnym w zamknieciu, uwiezieniu fizycznym?




P.s. Mam najdzieje ze w miare jasno wyrazielm sie i ze to wlasciwy dzial (tz chodiz mi o to ze odwiedza go najwiecje osob). Do rozwazan nad wolnosc skolnoily mnie slowa kolegi z pracy ktry powiedzil ze tak jak on tak i ja jestesmy niewolnikami firmy bo co innego gdyby ona byla nasza wlasnoscia.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 sty 2007, 18:05

zakery... pisze:Istnieje cos takiego jak wolnosc w 100%?
Nie. Zawsze jestesmy od czegos badz kog os uzaleznieni. Żyjemy w spoleczenstwie. A nawet zyjac na bezludnej wyspie bysmy byli uzaleznieni od chocby jedzenia czy wody.
zakery... pisze:Czy wolnosc to synonim wolnej woli?
Nie synonim. Wolna wola jest elementem jej.
zakery... pisze:Czy mozna byc duchowo wolnym w zamknieciu, uwiezieniu fizycznym?
Moze ktos tak umie. Ja nie.
zakery... pisze:jestesmy niewolnikami firmy bo co innego gdyby ona byla nasza wlasnoscia.
Wiekszymi niewolnikami byscie je byli jakby byla Wasza. :)
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 16 sty 2007, 18:31

zakery... pisze:Istnieje cos takiego jak wolnosc w 100%?

nie istnieje, ciątgle jesteśmy od czegoś uzależnieni i nie możemy w pełni robić to na co mamy ochote. Ogranicza nas chopciażby prawo, którego w mniejszym lub wiekszym stopniu przestrzegać musimy. Jest jeszcze nasze sumienie. które chyba najbardziej nas ogranicza.
zakery... pisze:Kiedy tracimy wolnosc podejmujac kompromis czy postepujac egoistycznie?

i w jednym i w drugim przypadku. Idziemy na kompromis wiec nie robimy tego na co tak naprawde mamy ochote, robimy cos w brew sobie, najczesciej dla dobra innego człowieka. I tylko pytanie jak sie w obu przypadkach czujemy. Bo czasem zrobimy cos egoistycznie, myslac tylko o sobie i kogos krzywdzac a potem mamy wyrzuty sumienia i to sumienie nie daje nam spokoju, ogranicza naszą wolność.
zakery... pisze:Czy mozna byc duchowo wolnym w zamknieciu, uwiezieniu fizycznym?

według mnie nie można, a juz na pewno nie przez dłuższy czas. nasze ciało i umysł są od siebie uzaleznione, jesli jedno choruje, choruje także i drugie. wiec jesli nasze ciało nie bedzie wolne, umysł tez nie bedzie mógł.
Jak wszedzie sa jednak wyjatki, ludzi ktorzy umieja odłaczyc swoje ciało od umysu poprzez medytacje ale takich ludzi jest garsta i nie wiadomo jak zachowaliby sie w zamknieciu.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Ed Kemper
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2006, 13:40
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ed Kemper » 16 sty 2007, 21:03

moja ulubiona a zarazem najprostsza definicja wolnosci ( nie moje autorstwo )
jest taka ze wolnosc jest wtedy kiedy (cokolwiek zrobisz/powiesz) nie musisz mowic przepraszam.
Kiedy mierzy się około dwóch metrów wzrostu, trudno jest sprawiać wrażenie przeciętniaka
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 16 sty 2007, 21:38

zakery... pisze:Istnieje cos takiego jak wolnosc w 100%?

Oczywiście..każdy z nas ją sobie wyznacza..co dla jednego jest wolnością dla innej osoby już nią nie jest..
zakery... pisze:Czy wolnosc to synonim wolnej woli?
Kiedy tracimy wolnosc podejmujac kompromis czy postepujac egoistycznie?
Czy mozna byc duchowo wolnym w zamknieciu, uwiezieniu fizycznym?

A na te pytania odpowiem tak że wszystko zależy od ciebie..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 17 sty 2007, 06:06

No coz kwestia definicji tej wolnosci stad tez zdania beda nieco podzielone.Nie zapomne jak bylem maly i za wolnosc uznawalem to ze sie nie siedzi za kratami...no czyli wolnosc.
No ale zycie nieco skorygowalo poglad i teraz sadze ze wolnosc taka na 100% nie istnieje bo oznaczala by chyba calkowite uniezaleznienie sie od innych ludzi,rzeczy itp itd.A czlowiek jako zwierzyna stadna nie ma takiej opcji
Obrazek

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości