oświadczyny

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

RedX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 18 wrz 2005, 19:43
Skąd: internet
Płeć:

Re: oświadczyny

Postautor: RedX » 20 lip 2006, 11:07

agna 24 pisze:co myslicie o styuacji kiedy kobieta sie oświadcza facetowi?


Jestem zupełnie za.. mam rozmiar palca obrączkowego 19 jakby co.. albo nawet 18,5... :>
I lubię "zielone kamyki" .... :D
Awatar użytkownika
damian24
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 409
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:28
Skąd: z pracy
Płeć:

Postautor: damian24 » 20 lip 2006, 11:11

Ted, niestety coś w tych kobietach jest takiego, że potrzebują stabilności. Tak jest od kilku tysięcy lat i to się nie zmieni mam nadzieję.

Dwa lata temu skończył mi się poważny związek. Mieszkaliśmy razem już parę lat, ja przeciągałem, przeciągałem...faktem jest, że z pewnych powodów pod koniec przestałem być pewny że to ta jedyna. I po rozstaniu było mi to wielokrotnie wypominane, że nie chciałem sformalizować związku, dać poczucia pewności o wspólną przyszłość.
Awatar użytkownika
nie_zapominajka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:56
Skąd: z piekła
Płeć:

Postautor: nie_zapominajka » 20 lip 2006, 11:33

TedBundy pisze:kiepska droga do potwierdzania tej pewności. Na to są tysiące sposobów 2 lata to niewiele

eee tam ...szkoda gadac... powodzenia agna 24...trzymam kciuki zeby Cie uprzedzil ;PP
a ja coz...heheh predzej sie doczekam wnukow niz pierscionka czy slow 'kocham Cie chce byc juz tylko z Toba' :|
glupio mi tylko kiedy rozmawiamy o wspolnej przyszlosci... niby smiechem...jak to mam traktowac?? buuuu
niezapominajka
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 lip 2006, 12:26

Mamy równouprawnienie ! <diabel>
Kobiety same chciały mieć RÓWNE prawa więc nie widzę powodu, poza stereotypem i tradycją, aby to facet musiał robić cokolwiek jako pierwszy ...
Dla mnie zwalanie tego i innych spraw na faceta to dyskryminacja ze względu na płeć ... to nie to samo co czynności wymagające takich a nie innych organów płciowych ( ciąża, karmienie itd )... oświadczać się może i kobieta i mężczyzna, a to że kobietom jest tak wygodniej, wola robić łaskę niż być aktywne ... to już ich problem ...
zawsze może się trafić taka co was uprzedzi i nie będzie miała podobnych problemów i wątpliwości :P
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 20 lip 2006, 13:01

A ja bym bardzo chciała wymyślić i przeprowadzić jakies fajne oświadczyny i... mam zakaz. Bo to facet się oświadcza podobno. Więc się nie oświadczę, bo do końca życia by mi to wypominał. Kurde, to Moje Suońce zawsze zabiera najlepsze zabawki :D
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 20 lip 2006, 16:14

Ja nie uważam, że to byłoby żebranie o uczucie. To formalność, zapowiedź chęci do wspólnego dalszego życia ;).
Po dłuższym czasie razem i przy pewności, że obie strony tego chcą, to kto zainicjuje te oświadczyny nie ma chyba najmiejszego znaczenia. Co innego jeśli kobieta faktycznie chciałaby uzyskać od faceta w ten sposób deklaracje, bo to stawianie go pod ścianą...
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 20 lip 2006, 16:14

ja uwazam iz facet powinien sie oswiadczac ... z prostej przyczyyny... dziekuje za taki dzien w ktorym dziewczyna wypada mi z haslem ozen sie ze mna ....
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 20 lip 2006, 16:26

Lagartija pisze:Ojj ja bym sie nigdy nie oswiadczyla facetowi, a jesli bym chciala zeby to zrobil to delikatnie dawalabym mu to do zrozumienia.


ja myśle tak samo, jeśli kobieta wiąże jakieś konkretne plany ze swoim facetem, są już troche razem i mówią czasem o wspólnej przyszłości, moze "nieśmiało" wspomnieć że może pora już na pierścionek...
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 20 lip 2006, 16:35

megane pisze:Ja nie uważam, że to byłoby żebranie o uczucie. To formalność, zapowiedź chęci do wspólnego dalszego życia .
Po dłuższym czasie razem i przy pewności, że obie strony tego chcą, to kto zainicjuje te oświadczyny nie ma chyba najmiejszego znaczenia.
I tu się w pełni zgadzam... Niby czemu to miałoby być żebranie o uczucie? :?
oświadczać się może i kobieta i mężczyzna, a to że kobietom jest tak wygodniej, wola robić łaskę niż być aktywne ... to już ich problem ...
<lol> dobrze powiedziane.
Awatar użytkownika
TicTac
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:17
Skąd: PL
Płeć:

Re: oświadczyny

Postautor: TicTac » 20 lip 2006, 17:37

Nie widzę w tym nic złego. Wszystko zależy od tego komu sie oświadczasz. jeżeli wiesz, że facet jest mądry to tylko sie ucieszy.


agna 24 pisze:co myslicie o styuacji kiedy kobieta sie oświadcza facetowi?
TicTac
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 20 lip 2006, 17:48

Niewyobrazam sobie sytuacji innej niz taka w ktorej facet mialby mi sie oswiadczyc, kwiaty i uklekniecie na kolanku.. niekoniecznie jakies ceregiele zwiazane z przyjeciem zareczynowym, miloby bylo gdyby o reke corki poprosil moich rodzicow, ale to tez niekoniecznie. To juz indywidualna sprawa, zalezy od sytuacji rodzinnej.

zagubiona_wenus pisze:Lagartija napisał/a:
Ojj ja bym sie nigdy nie oswiadczyla facetowi, a jesli bym chciala zeby to zrobil to delikatnie dawalabym mu to do zrozumienia.

- co najwyzej, ale inaczej nie!
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 lip 2006, 17:48

Czyli preferujecie model gdzie facet błaga na kolanach a kobieta łaskawie wyraża zgodę ? <aniolek>
Również traktowanie faceta jak idioty któremu trzeba powiedzieć "może już czas na jakiś pierścionek" jest także wybitnie niesympatyczne i stawia go w głupiej sytuacji ...

Oświadczyny moim zdaniem to pozostałość po czasach gdzie tacy ludzie wcale się nie znali, nie żyli pod jednym dachem, nie chodzili też do łóżka przed ślubem ... a czemu to teraz ma służyć ?
resztka zaspokajania marzeń o księciu na białym koniu ? :D
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 20 lip 2006, 18:16

eng pisze:resztka zaspokajania marzeń o księciu na białym koniu ? :D
moze, i nasuwa sie pytanie gdzie wszyscy gentelmani i rycerze z dawnych lat, chociazby literacke przylady... kobiety i tak bardzo w tych wszystkiech rytualach sie "unowoczesnily". gdyby tak wszystko mialo si epoprzewracac do gory nogami :| kobiety zapraszalyby na randke, stawialy kolacje, kino, wszystko:| gdyby to one mialy ubiegac o wzgledy mezczyzn, pisac o nich wiersze.. poematy(typ faceta wymarly), czcic ich urode.. ;)
eng pisze:Czyli preferujecie model gdzie facet błaga na kolanach a kobieta łaskawie wyraża zgodę ?

bez pzrseady, niema blagac, a kobieta laskawie sie zgodzic po prostu dla mnie to jest pewna zasada, tradycja. juz taki schemat narzucony przez ogolne panujace zasady..
eng pisze:ównież traktowanie faceta jak idioty któremu trzeba powiedzieć "może już czas na jakiś pierścionek" jest także wybitnie niesympatyczne i stawia go w głupiej sytuacji ...

nie tak doslownie ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2006, 18:48

no bo chce. czy to az takie dziwne?
Owszem, bo niektore chca porzadnego meza faceta ojca swoich dziec z ktoirym beda szczesliwe a jak nieu znajduja to wola samotnosc niz zmarnowane zycie z maszynka ro robienia dziaciaków.
eng pisze:Czyli preferujecie model gdzie facet błaga na kolanach a kobieta łaskawie wyraża zgodę ?
Niom A najlepiej taki flash mob :D Tak z 50tka na raz <diabel>
eng pisze:a czemu to teraz ma służyć ?
Niektore akcenty tradycji sa po prostu urocze.

Moje zdanie jest takei ze tradycja ale to ze chcemy sie hajtna jest ustalone np. Kiedy plus minus to bedzie tez. On sam jedynie gdy poczuje sie gotowy isam zauwazy ze ja rowniez jestemw ybierze wlasciwy jego zdaniem moment i sie oswiadczy. Ja nic sugerowac nei zamierzam. Ma rozum choler ano i zna mnie i moje podejscie - starczy!
nie_zapominajka pisze:predzej sie doczekam wnukow niz pierscionka czy slow 'kocham Cie chce byc juz tylko z Toba' :|
Takei slowa to ja slyusze codziennie. Jestes pewna ze to jednak TEN? : D
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 lip 2006, 19:08

Misia86 pisze:kobiety zapraszalyby na randke, stawialy kolacje, kino, wszystko

Zdziwisz się, to zależy od urody faceta ... są takie przypadki ...
Misia86 pisze:nie tak doslownie

Tak, dosłownie.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 20 lip 2006, 19:22

eng pisze:Misia86 napisał/a:
kobiety zapraszalyby na randke, stawialy kolacje, kino, wszystko

Zdziwisz się, to zależy od urody faceta ... są takie przypadki ...


To niech sobie beda, ja niewyznaje takich zasad.

moon pisze:Niektore akcenty tradycji sa po prostu urocze.

- wlasnie ;]
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 20 lip 2006, 21:13

tylko ze zazwyczaj jest inaczej niz chcielibysmy..
moze kobiety chca tego slubu , chca sie ustatkowac, ale przeciez bez pewnosci ze facet ich nie rzuci nigdy nie beda sie tak czuly, a niby ta pewnosc przychodiz kiedy facet pyta o raczke. tak nagle przychodiz i nagle wszystko jest oki i pieknie bo mezczyzna pada na kolanko..i kazda sie rozbeczy i juz sie w siodmym niebie. a pzreciez to nie tak dziala. ta pewnosc faceci moga pokazac w tysiace innych sposobow. gorzej jak kobieta jest pewna..oczekuje tego pierscionka, a go jak nie ma tak ni ma.. i sobie mysli:"pewnie nie chce ze mna byc, nie wie czego chce, nie wie czy chce mnie itp..."
tak czy siak, zareczyny to jeszcze nie podpisanie cyrografu. zawsze mozan zerwac a slubu nie trzeba brac na drugi dzien ale rowniez po kilku latach a milo sie nosi na palcu pierscionek ktory wiele oznacza...
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 20 lip 2006, 21:33

eng pisze:Czyli preferujecie model gdzie facet błaga na kolanach a kobieta łaskawie wyraża zgodę ?


a takiego wała :D <diabel> Mnie wywalanie 15-20 tauzenów na ślub nie bawiło i nadal nie bawi <diabel> Remoncik na full mieszkania, by razem zamieszkać i voila. Bez tych oficjalnych, "wymaganych" pierdół <evilbat> Dobrze, że moja ma identyczne zdanie w temacie <aniolek>

eng pisze:Zdziwisz się, to zależy od urody faceta ... są takie przypadki ...


tak zrobi tylko desperatka, żadna normalna kobieta się do tego nie posunie :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
nie_zapominajka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:56
Skąd: z piekła
Płeć:

Postautor: nie_zapominajka » 21 lip 2006, 10:40

moon pisze:ie_zapominajka napisał/a:
predzej sie doczekam wnukow niz pierscionka czy slow 'kocham Cie chce byc juz tylko z Toba'
moon pisze:Takei slowa to ja slyusze codziennie. Jestes pewna ze to jednak TEN? : D

... ja jestem pewna <dajeserce> i wyrazam to slowami i czynami... ON tez mowi ze kocha...mowimy o wspolnym mieszkaniu...wspolnym zyciu, dzieciakach, planujemy przyszlosc...jednak czegos tu brakuje...a moze to szczegol: dac piercionek i powiedziec na powaznie: Kocham Cie chce zebys byla zawsze ze mna...czy cos takiego...moze ja sie czepiam szczegolow?? eeeee pewnie tak...
niezapominajka
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 lip 2006, 13:05

To facet ma sie oswiadczyc.
Chocbym miala stara panna zostac, to nie ponizylabym sie tak <pijak>
Awatar użytkownika
damian24
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 409
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:28
Skąd: z pracy
Płeć:

Postautor: damian24 » 21 lip 2006, 13:24

TedBundy pisze:
eng pisze: Mnie wywalanie 15-20 tauzenów na ślub nie bawiło i nadal nie bawi


Za 15 czy 20 koła to wyjątkowo skromny slub :D

Mnie też nie bawi, bezsensownie wywalona kasa, i tak później połowa gości obsmaruje imprezę. Wolę zrobić skromny ślub, małe przyjęcie w gronie najbliższych i dłuuugi miesiąc miodowy na Karaibach :D

A co oświadczyn - to ja po prostu nie dałbym tej przyjemności swojej Kobiecie ;)
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 21 lip 2006, 13:28

Chocbym miala stara panna zostac, to nie ponizylabym sie tak
Czyli dla Ciebie jest to poniżenie? Z tego wychodzi, że to facet się poniża?
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 21 lip 2006, 13:35

czytaj ze zrozumieniem <regulamin> chodzi o to ze dla kobiety jest to ponizenie, dla faceta nie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 21 lip 2006, 13:36

damian24 pisze:Za 15 czy 20 koła to wyjątkowo skromny slub


kumpel robił za 10, całkiem wypasiony :D I tak za dużo <evilbat> Furasia lepiej kupić albo parę mebelków na nową ,wspólną chatę
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 21 lip 2006, 13:42

chodzi o to ze dla kobiety jest to ponizenie, dla faceta nie.
Ale wytłumacz czemu nie? :] Mi to wygląda na dyskryminację płci :P
Ale w moim związku, to ja się oświadczę, bo to będzie dla mnie przyjemność, tylko nie rozumiem, dlaczego dla kobiet jest to poniżenie, a dla facetów nie.


No tak...tradycja <diabel>
Awatar użytkownika
collien
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 28 cze 2006, 23:27
Skąd: bluepoint
Płeć:

Postautor: collien » 21 lip 2006, 16:07

*qbass* pisze:
chodzi o to ze dla kobiety jest to ponizenie, dla faceta nie.
Ale wytłumacz czemu nie? :] Mi to wygląda na dyskryminację płci :P
Ale w moim związku, to ja się oświadczę, bo to będzie dla mnie przyjemność, tylko nie rozumiem, dlaczego dla kobiet jest to poniżenie, a dla facetów nie.


No tak...tradycja <diabel>


! ...bo od zawsze było tak że to dzicy wojownicy napadali na jakieś matriarchalne osady i wlekli piszczące jej mieszkanki do szałasów małżeńskich.
o!
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 21 lip 2006, 19:33

a co myslicie o sytuacji o ktorej juz gdzies wczesniej na tym rorum pisalam. panna chce wyjsc za faceta, ale on nie jest zdecydowany. boi sie mu powiedziec o tym wprost, wiec wymysla podstep. zachodzi w ciaze. ona dobrze zna faceta, wie, ze nawet jesli nie chce tego, zrobi to ze wzgledu na dziecko.
no, niby sie nie oswiadczyla, ale zdecydowala za niego
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 21 lip 2006, 21:52

damian24 pisze:Za 15 czy 20 koła to wyjątkowo skromny slub :D

A ja bym tam nieurzadzala hucznego wesela, skromne, tylko najblizsi, i bez tej kiczowatej figurki panstwa mlodych na torcie <belt> .. niewiem czy bym sie zdecydowala na nowa suknie, pewnie tak min. 1000zl i zalozyc tylko raz.. ale jeszcze mam duuuzo czasu by sie zastanowic :D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 lip 2006, 22:33

*qbass* pisze:Ale wytłumacz czemu nie? Mi to wygląda na dyskryminację płci

Nie dyskryminacja. Ale dla mnie sa pewnie rzeczy nie do przeskoczenia. To facet robi pierwszy krok, to facet sie oswiadcza ;).
agna 24 pisze:panna chce wyjsc za faceta, ale on nie jest zdecydowany. boi sie mu powiedziec o tym wprost, wiec wymysla podstep. zachodzi w ciaze. ona dobrze zna faceta, wie, ze nawet jesli nie chce tego, zrobi to ze wzgledu na dziecko.

mysle, ze idiotka i egoistka i robi wielka krzywde dziecku i temu facetowi <pijak>
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 21 lip 2006, 23:26

agna 24 kiepski pomysl...
To takie łapanie faceta na dziecko :/
Obrazek

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości