Do kogo należą pierwsze kroki na początku..

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Do kogo należą pierwsze kroki na początku..

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 12:25

Ona jest raczej nieśmiała, on jej sie podoba ale raczej narazie chce wybadać "teren" żeby mowić coś wiecej... On jest nią zainteresowany i jest świadom tego że ona sie narazie wacha i jest w fazie "badania". Co ma facet robić?? poczekać na jej działanie czy sam pisać różne rzeczy o tym co czuje itd? A jesli nie to co sam ma robić jak postępować zeby jej nie spłoszyć ?? On chce dać znać że nie jest ona mu obojetna ale jak to robić ??

Ogolnie jaka strategia jest najlepsza?? :>
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 04 cze 2006, 12:30

Wiesz, nie wiem czy powinienes czekać na jej krok. Nie wszystkie dziewczyny lubią przejmować inicjatywę. Jeśli o mnie chodzi, to jestem z chłopakiem od 4 lat i to on mnie zdobywał. On się starał, on na początku dzwonił, odprowadzał do domu. Ja osobiście radziłabym zdobywać ją małymi kroczkami. Może jakiś kwiatek, może odprowadź ją do domu, zaproś do pubu. Ale też nie wal prosto z mostu, nie od razu mów, że ci zależy. Niech zadziała chemia.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"
Terencjusz
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 04 cze 2006, 12:33

Lestat19 - skoro jest nieśmiała i bada teren, daj jej czas, ale nie rezygnuj z niej, i pokazuj przez smsy itp. ile dla Ciebie znaczy. Taktownie ale jasno stawiaj sprawy:) powodzonka!!:)
OnlyJusti
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 04 cze 2006, 13:07

Na początku inicjatywę przejmuje mężczyzna. To nie honor dla damy latać za facetem. ;)
Lestat19 pisze:Co ma facet robić?? poczekać na jej działanie czy sam pisać różne rzeczy o tym co czuje itd? A jesli nie to co sam ma robić jak postępować zeby jej nie spłoszyć ?? On chce dać znać że nie jest ona mu obojetna ale jak to robić ??

Facet też wącha, obserwuje. Ale obserwacji nie ma bez wzajemnych relacji. :]
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 04 cze 2006, 13:19

Olivia - mogą byc bez wzjamnych relacji,ale są conajmniej niekonkretne, i niewystarczające!;)
OnlyJusti
Awatar użytkownika
saker33
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 389
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: saker33 » 04 cze 2006, 14:18

Lestat19, ja bym dalej kontynuowal poczatkowe zaloty a z czasem gdy poznasz sie ze ona juz ,,wybadala teren" dopiero uderzyl..
"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie."
Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 15:10

Lestat19, ja bym dalej kontynuowal poczatkowe zaloty a z czasem gdy poznasz sie ze ona juz ,,wybadala teren" dopiero uderzyl..


On sie juz z nią spotkał chce kontynuować zaloty bo widzi jasne ku tem powody...Nastepne spotkanie ma sie wkrotce odbyc i bardzo go to cieszy bo wie ze jak dziewczyna by nie chciała to sama by spotkania nie proponowała.. Ale czy dobre jest to ze dziewczyna uprzedza chłopaka za kazdym razem?? On che sie zapytać o to lecz ona jest szybsza.. Moze to i lepiej ale z drugoej strony czy wkrótce nie bedzie ją martwił fakt ze ona tylko proponuje a on tylko potwierdza??

Rozumiem wszystko powoli z mumiarem, nie osaczac jej dać jej troche miejsc ale tez nie zbytnio jej "puszczać", dać jej znać ze mi zależy....

Chce tylko jak najlepiej przygotować sobie tzw "grunt" zeby później szło wszystko stabilnie i swobodnie....

Mile widziany kazdy "puzel" w formie listu moze coś sobie z tego poukładam... Czekam... z góry dziekuje... ściskam i całuje :)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 cze 2006, 15:28

Olivia pisze:Facet też wącha, obserwuje

Ja sie nie wącham :P

Proponuje odczekac troche czasu. Jednak niech te Twoje kroki nie beda zbyt krotkie. Poczatkowo startuj jak diesel, pozniej rozpedz sie jak 400 konne Ferrari. Niech widzi, ze zalezy Ci na Niej. Wtedy latwiej Jej bedzie podjac ryzyko i sprobowac z Toba.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 04 cze 2006, 15:30

Jak sie zgadza na spotkania czyli tez tego chce :) Moze zacznij po ktoryms spotkaniu ( nie po 2!) delikatnie wypytywac co ona na zwiazek ? ALbo wez za reke , daj delkiatnego calusa i zoabczysz jak zaregauje :) Powodzenia
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 04 cze 2006, 15:33

oo z calusem to ja bym troche poczekal bo to juz troche advance i reakcja moze byc naprawde ostra
Obrazek
Grace

Postautor: Grace » 04 cze 2006, 15:36

Rish pisze:oo z calusem to ja bym troche poczekal bo to juz troche advance i reakcja moze byc naprawde ostra

ja tam zaczelam od calusa i po grudzie mi potem szlo, ale wyszlo i jestesmy ze soba juz 2,5 roku :)
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 04 cze 2006, 15:46

Gosia... pisze:ja tam zaczelam od calusa
U mnie też się tak zaczęło :]
Rebeca2006 pisze:ALbo wez za reke
To jest bardzo dobry sposób.
Jeśli ją zabierze to znaczy że nie ma ochoty na związek. Jak zostanie to dobry znak <banan>
Obrazek
cichy_ws
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2006, 14:46
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: cichy_ws » 04 cze 2006, 16:00

całus to dobry sposób ale dla dziewczyny, bo chłopak ryzykuje :)
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 04 cze 2006, 16:01

Dziewczyna też ryzykuje odtrąceniem.
Obrazek
cichy_ws
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2006, 14:46
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: cichy_ws » 04 cze 2006, 16:04

itam, co za koleś odtrąci dziewczyne przez całusa :P
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2006, 16:18

Pierwszego kroku nigdy nie robilam. Zawsze facet.
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 04 cze 2006, 16:19

To tez jeszcze zalezy od dziewczyno. Jesli faktycznie jest niesmiala to moze bardzo roznie zareagowac na calus lub inny kontakt fizyczny. Wszystko zalezy jak dobrze sie znacie.

Z autopsji wiem, ze najlepiej przygotowac sobie grunt ;). Smsy, czeste spotkania, rozmowy na kazdy temat, odprowadzanie na autobus lub pod sam dom. Dziewczyna zobaczy, ze jest kims waznym i zacznie myslec (choc pewnie juz mysli ;) ) o tym co mogloby byc. To moze potrwac troszke, ale uwierz mi oplaca sie :) .

Z tym pisaniem co sie czuje to ja bym troszke poczekal, chyba ze w enigmatyczny sposob bys to pisal ;) . Spraw zeby zadzialala wyobraznia.
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,
wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 cze 2006, 16:20

Bo to w faceta interesie jest dokonac pierwszego kroku. Chociaz w poprzednim zwiazku to Ona wykonala pierwszy krok :D
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 04 cze 2006, 16:22

Haro pisze:Bo to w faceta interesie jest dokonac pierwszego kroku


No wiesz teraz ten postep cywilizacyjny i roznie to bywa z tym pierwszym krokiem..niektor kobiety wola same przejac inicjatywe ale sa jeszcze ludzie z konserwatywnymi pogladami na ta kwestie ( na szczescie )
Obrazek
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 04 cze 2006, 20:16

Dokładnie tak jak mówi onlyjusti skoro jest nieśmiała to nie naciskaj,bo może się jeszcze bardziej zablokować albo się zrazi.
Pokazuj jej,że nie jest Ci obojętna.Pisz miłe eski,może od czasu do czasu zaproś gdzieś.
Zachowuj się jak dobry kumpel ale tym samym dawaj do zrozumienia,że dużo dla Ciebie znaczy :)
A z pocałunkiem to faktycznie się wstrzymaj narazie,chyba,że wuczujesz,że ona też tego chce to wtedy działaj :)
Powodzenia :)
Carpe diem!
Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 20:38

Wczoraj sie spotakałem z nią pierwszy raz i na koniec jak ją odprowadziłem pocałowałem w policzek na dobranoc.

Wieczór spędziłem z nią bardzo miło śmialiśmy sie duzo, zartowalismy itd dobrze nam sie rozmawiało wiec myśle ze sposób w jaki ją pożegnałem nie był nachalny albo specjalnie krępujący dla niej...
Ja jestem facetem dość podejzliwym i nieufnym dlatego jak dzis mielismy sie spotkać a ona to odwołała bo miała sie uczyć. Napisałem ze rozumiem ze ok itd bo nie chce zeby czuła że naciskam albo coś.

Wprawdzie przeprosiła bo powiedziała ze nie może ,ale później mi pisze że idzie do kościoła a to było o tej godzinie co mielsimy iść na spacer.. Nie wiem jak mam na to reagować, zapytać sie jej dlaczego zamiast spotkać sie ze mną wolała iść do kościoła?? W środe mam do niej iść do domu bo mnie zapraszała a jak znowu jej coś wypadnie to nie wiem :/


Moze i błache to sie wydaje wam ale mnie to troche męczy, poprosiła mnie o numer gg a od momentu naszej pierwszej rozmowy (okoł tydzień) coraz żadziej jest na gg i powoli odpisuje... Nie wiem moze naprawde na koniec tego roku szkolnego uczy sie bo chce podciągnąc oceny (np mowiła ze historie na 5) a ja jestem zabardzo podejzliwy.... To mnie kiedyś zeżre ta podejżliwość... MASAKRA <sciana>
Ostatnio zmieniony 04 cze 2006, 20:44 przez Lestat19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 04 cze 2006, 20:42

Lestat19 pisze:o mnie kiedyś zeżre ta podejżliwość... MASAKRA <sciana>
Nie masz co byc podejrzyliwy.
Zapytaj czemu woalla isc do kosciola. ALe skoro ci pisala o tym znaczy ze czula sie jakby "winna" ze odwolala spotkanie. Moze naprawde musi sie uczyc, ale zeby caly dzien? bez przyrwy na spacer?
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
monia194
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 68
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:10
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: monia194 » 04 cze 2006, 20:43

Nie wiem jak mam na to reagować, zapytać sie jej dlaczego zamiast spotkać sie ze mną wolała iść do kościoła??


a ja jestem zabardzo podejzliwy.... To mnie kiedyś zeżre ta podejżliwość...


<mlotek> <mlotek>
jak dla mnie to troszku dziwne.. jak ja nielubie takich podejrzliwych facetow...
nie naciskaj jej, bo nic nie osiagniesz!!

jak dla mnie pierwszy krok powinien nalezec do faceta - chyba jestem bardzo konserwatywna, a moze po prostu niesmiala <aniolek>
Kolec22
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2006, 20:52
Skąd: ynąd
Płeć:

Postautor: Kolec22 » 04 cze 2006, 20:55

Myślę że ona cię lubi. Dlatego zrob tak jak robili wszyscy Twoi przodkowie! Przypomniej jak Twoj dziadek zdobyl Twoja babcie, jak drugi. To byly czasy, a teraz niewiele się zmieniło. Uderzaj śmiało! <przytul>
Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 21:14

Kolec22 pisze:Myślę że ona cię lubi.
A skąd to wywnioskowałeś :P

<browar>

<banan> <banan> <banan> <banan>
Cause I got too much life running through my veins, going to waste...
Kolec22
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2006, 20:52
Skąd: ynąd
Płeć:

Postautor: Kolec22 » 04 cze 2006, 21:17

Bo inaczej dawno by olała takiego niezdecydowanego chłopca. A tak mimo całego twojego ociągania coś ją trzyma. Ja bym jak był dziewczyną dawno bym już darował sobie. Ile można czekać?! <zalamka> <zalamka>
Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 21:21

Kolec22 !! A ty czytałeś wszystko co pisałem w tym temacie ?? JA SIE Z NIĄ SPOTKAŁEM :) Narazie ma jakies tam obowiązki a moj problem nie polega na tym ze nie wiem czy chce być z nią czy nie tylko nie jestem ciepliwy i tyle ... :)
Cause I got too much life running through my veins, going to waste...
Kolec22
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2006, 20:52
Skąd: ynąd
Płeć:

Postautor: Kolec22 » 04 cze 2006, 21:25

Lestacie, spokojnie, czytałem co pisałeś, a to że nie jesteś cierpliwy to dobrze, spotkaj się i zbajeruj ją tak żeby zapomniała o wszystkim i całuj mocno, gorąco, jak prawdziwy facet <browar>
Awatar użytkownika
Lestat19
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2006, 12:16
Skąd: z d... !
Płeć:

Postautor: Lestat19 » 04 cze 2006, 21:28

No i luzik <banan> <browar> ;)

[ Dodano: 2006-06-04, 21:58 ]
NIe no musze to napisać!! Hooj mnie strzela!! Żeby cały dzień nie mieć czasu na rozmowe , ok spacer rozumiem coś jej wypdało ale zeby smsa nie mogła wysłać ?? :/ Coś jest chyba nie tak.

Droga płci piękna czyź nie jest tak że jak wam sie podoba chłopak to próbujecie (przynajmniej z początku) jak najwiecej rozmawiać itd ?? O spotkaniach juz nie wspomne...
Nie nawidze jak ktoś prosi mnie o numer a później zachowuje sie jak bym mało go interesował bo opisy typu "tulić Cie chce" nie załatwiają sprawy :/

A i chyba bardziej ja rajcuje wyjazd do włoch (ma tam jechać niedługo) a nie możliwość spełnienia innego myśle ze dla każdego najważnieszego pragnienia -- bycia z kimś i kochania tej osoby... po prostu ona zachwouje sie jak by jej to zwisało z deka z róźnymi sie dziewczynami widywałem i niektore przesadzały ale teraz czuje niedomiar.

Nie wymgam od niej żadnych deklaracji cholera tylko facet chciałby być od czasu do czasu zapewniany ze ona pamietą o nim , ze np cały dzień myślałą o mnie itd samo tylko :* i <przytul> to nie wszytsko najwazniejsze są słowa :|

Ja jej pisze smki nie czesto ale pisze o widomej tresci ze myśle itd możecie sobie wyobrazic nic nachalnego ale coś takiego zeby wiedziała ze nie jest mi obojetna

Pisała ze sie łątwo przywiązuje a tego nie widać jak narazie :/ Nie wiem może jest ostrożna albo coś bo sie zawiodła na kimś , kilka jest opcji ale w jaki sposób zapytać ją co myśli o tym co zaczyna się "tworzyć" i ile można tak to nazwać.....
Cause I got too much life running through my veins, going to waste...
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 04 cze 2006, 22:09

Jeśli jest taka nieśmiała to może się przestraszyła? Na pewno nie możesz naciskać.
Swoją drogą ja strasznie nie lubię załatwiania spraw przez gg (a jak widzę tego typu opisy u znajomych z listy to mam ochotę cih wszystkich wywalić z niej :P) albo SMSy, może zadzwoń i powiedz, że chcesz się spotkać bo już dawno się nie widzieliście... Przez telefon to jakoś łatwiej wyczuć, czy się wykręca czy na prawdę nie może, czy Cię spławia.

No i zawsze jest jeszcze możliwość, że na prawdę ma teraz dużo zajęć. Ignoruje Cię tak całkowicie, czy jednak cośtam odpisuje, odpowiada?

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości