Jakie szanse widzicie na powrot??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Jakie szanse widzicie na powrot??

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 13:25

Przeskrobalem sobie troche u dziewczyny swoim zachowaniem (dziwne teksty) i dala mi kosza. Przepraszalem ja, ale powiedziala ze decyzji nie zmieni, wtedy powiedzialem aby dala mi calusa w usta i juz nigdy mnie nie zobaczy (nie zrobilbym tego bo za bardzo mi na niej zalezy) ale wykrecila glowe i tego nie zrobila. Teraz caly tydzien nie chce sie ze mna spotykac. Zastanawiam sie czy sa szanse na powrot, czy ten tydzien bez spotkan ma byc dla mnie kara, o co chodzi, czy w ogole mam sobie robic nadzieje?:/ Na razie walcze o nia ale nie wiem jak dlugo wytrzymam w tym ukladzie:/
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Re: Jakie szanse widzicie na powrot??

Postautor: paula19 » 31 maja 2006, 13:30

Śmieszny jesteś kolego. Najpierw piszesz, że bardzo ci zalezy, potem, że nie wiesz czy wytrzymasz w takim układzie. Musiały być to ostre słowa, że dziewczyna nie chce z tobą rozmawiać. jak się nie bedziesz starał żeby wróciła to się nie przekonasz jakie są na to szanse.
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 13:38

Wiem ze jestem smieszy bo doprowadzilem do tego ze mnie zostawila przez swoja glupote. Zadne ostre slowa nie padly, ale nazbieralo sie z okresu troche glupich rozmow i w koncu wkurzyla sie:/ Wszystko przez to jak juz tu ktos pisal, przez stres w pracy:/ Potem czlowiek doczepia sie pierdol bedac naladowanym i mowi rzeczy aby wkurzyc druga osobe:/ W trudnym okresie w mojej karierze zawodowej doszlo do tego ze mnie opuscila, teraz juz wszystko ulozylo sie, ale zostalem sam. Czlowiek walczy aby moc w przyszlosci zapewnic byt swojej ukochanej kobiecie, a potem i tak ja traci - ach to zycie:/ Jakbym nie gonil za pieniedzmi nie mial by stresu i bylbym z ukochana:/
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 31 maja 2006, 13:47

Hmm dobrze, ze chociaz teraz na to wpadles :D

Na tym polega wybor i priorytety - trza sie zastanowic co dla czlowieka wazniejsze.
No ale teraz masz duzo pieniedzy i na pewno sie znajdzie jakas inna ukochana :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 31 maja 2006, 14:02

Czlowiek walczy aby moc w przyszlosci zapewnic byt swojej ukochanej kobiecie, a potem i tak ja traci - ach to zycie:/ Jakbym nie gonil za pieniedzmi nie mial by stresu i bylbym z ukochana:/


Ale mogłbyś nie miec pracy i tez by Cię mogła nie chcieć...

zycie jest pełne tego typu sytłacji
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 14:10

O swoja przyszlosc trzeba dbac, bo kobiety sa albo ich nie ma, a ewentualnie kazda nastepna oczekuje aby facet zapewnil jej stabilne zycie, nie tylko uczuciowe;)

[ Dodano: 2006-05-31, 14:12 ]
A tak na marginesie myslicie ze nie odzywanie sie do niej przez jakis czas np. tydzien byloby dobrym pomyslem??
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 31 maja 2006, 14:22

Myslę, że nic już nie poradzisz - sorry. Taki charakter kobiety :(
Jesteś kolejnym przykładem, że przesadna praca kończy związki.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
saker33
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 389
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: saker33 » 31 maja 2006, 14:26

fish pisze:Myslę, że nic już nie poradzisz - sorry.
wcale tak byc nie musi.
lukasek1983 pisze:A tak na marginesie myslicie ze nie odzywanie sie do niej przez jakis czas np. tydzien byloby dobrym pomyslem??
niektore dziewczyny daja w ten sposob nauczke i chca by ich chlopak sie bal ze ona go zostawi. Tak wlasnie traktuje moja kolezanka swojego chlopaka...i zawsze i tak pozniej sie wszystko uklada...jednak wez pod uwage to ze on sie bardzo ale to bardzo zawsze stara by sytuacja sie polepszyla..wiec radze jeszcze troche sie wymeczyc i zabiegac o nia. <browar>
"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie."
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 14:28

To mnie fish pocieszyles:/ Na razie nie poddaje sie a jak sily mnie opuszcza, to w najblizszym dlugim czasie nie angazuje sie w zadne powazne zwiazki, jedynie w krotkie "przyjemnosci"....
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 14:29

niektore dziewczyny daja w ten sposob nauczke i chca by ich chlopak sie bal ze ona go zostawi


Ehh i wez tu kurde zrozum kobiete...
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 31 maja 2006, 14:30

saker33 pisze:traktuje moja kolezanka swojego chlopaka...i zawsze i tak pozniej sie wszystko uklada.



Takie coś to też wielka dupa, kobita mu pozwoliła robić co mu się podoba i tylko od wielkości przewinienia zależy jego "gaża" w przeprosiny :)

Też chcę taką kobietę :) Za przyjście trochę później do domu - kwiatki, za zdradę - wycieczka na Majorkę :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 14:31

Powiem Ci saker33 ze to staram sie i to pozadnie, w sumie to dla mnie cos nowego bo zawsze gdy kobieta rezygnowala to godzilem sie, buzi na pozegnanie i jakos to bylo. Jednak teraz trafilem na dziewczyne ktora umie mnie "zatrzymac" i mam problem:)
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 31 maja 2006, 14:34

Trzeba umieć oddzielać stresy związane z pracą od życia prywatnego. Ja kiedyś też miałam stresy na uczelni i zdarzało się, że wyżywałam się na swoim chłopaku, on tak samo. Ale teraz wiem, że to do niczego nie prowadzi. Za każdym razem jak on jest zdenerwowany, bo ma dużo zajęć i robi się złośliwy, uspkajam go i tłumaczę, żeby się troszkę wyciszył. Albo mówię, że nie chce z nim rozmawiać, że porozmawiamy jak się troszkę uspokoi, bo ja nie mam ochoty na kłótnię. To naprawdę pomaga. Trzeba znaleźć sobie inne ujście negatwnych emocji.
a odnośnie pracy - po co mi praca, z której będzie nie wiem jak duża kasa jeśli brak mi bliskej osoby? Czasem jesteśmy tak zajęci sobą, że nie widzimy jak krzywdzimy bliskich. Chociaż mamy dobre chęci. Ale jak to się mówi- "dobrymi chęciami piekło wybrukowane".
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"
Terencjusz
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 maja 2006, 14:40

fish pisze:Jesteś kolejnym przykładem, że przesadna praca kończy związki.

nie przesadna praca, raczej brak zdolności panowania nad soba, nad emocjami, brak empatrii, wyczucia i rownowagi
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 14:42

Aprops pracy to nie ejstem pracoholikiem - po prostu bylem w sytuacji w ktorej jedna praca mi konczyla sie a nie wiedzialem czy przejde do drugiej, bo wiazalo sie to ze zdaniem egzaminu panstwowego za pierwszym razem, kosztowalo mnie to duzo stresu...
Awatar użytkownika
saker33
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 389
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: saker33 » 31 maja 2006, 14:53

lukasek1983 pisze:trafilem na dziewczyne ktora umie mnie "zatrzymac" i mam problem:)
hehe no widzisz..mnie nigdy zbytnio nie ruszalo jak dziewczyna mnie zostawila az w koncu trafilem na taka ze klotnia o drobna rzecz potrafi mnie sprowadzic do parteru...
Rish pisze:Ehh i wez tu kurde zrozum kobiete...
nie da sie..one mysla po zwierzecemu <diabel> <fuckoff>
"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie."
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 31 maja 2006, 14:56

saker33 pisze:one mysla po zwierzecemu

a faceci w ogóle nie myślą <diabel> <fuckoff> :D

lukasek1983 pisze:Jakbym nie gonil za pieniedzmi nie mial by stresu i bylbym z ukochana:/

No chłopie, tak możesz się tłumaczyć, ale to tylko wymówki. Z tego, co piszesz byłeś chamski, niemiły i opryskliwy, tak? To musiałes naprawdę zdrowo przesadzić, skoro Cię rzuciła. Jakby każdy, kto ma stresującą pracę tak reagował, jak Ty, to związków by nie było poza licealistami prowadzającymi się za łapki.
lukasek1983 pisze:Teraz caly tydzien nie chce sie ze mna spotykac.

jak tylko tydzięń, a nie do końca zycia, to masz szanse :]
Oczywiście jest druga opcja - to ona jest przewrażliwiona, Ty niewinny, a w takim przypadku powinieneś sobie odpuścić chimeryczna damę :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 maja 2006, 15:09

pani_minister pisze:No chłopie, tak możesz się tłumaczyć, ale to tylko wymówki. Z tego, co piszesz byłeś chamski, niemiły i opryskliwy, tak? To musiałes naprawdę zdrowo przesadzić, skoro Cię rzuciła. Jakby każdy, kto ma stresującą pracę tak reagował, jak Ty, to związków by nie było poza licealistami prowadzającymi się za łapki.

dokładnie. Do bycia z kims trzeba dojzec. Kobieta nie moze pełnić w razie czego funkcji worka treningowego.
saker33 pisze:Rish napisał/a:
Ehh i wez tu kurde zrozum kobiete...
nie da sie..one mysla po zwierzecemu <diabel> <fuckoff>

jestesmy w koncu zwierzetami jak by na to nie patrzec, to co mamy myśleć po roślinnemu :>
Awatar użytkownika
saker33
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 389
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: saker33 » 31 maja 2006, 15:15

Dzindzer pisze:jestesmy w koncu zwierzetami jak by na to nie patrzec, to co mamy myśleć po roślinnemu
hmm ze tak przytocze..

,,Kobieta to stworzenie boze
powinna mieszkac w oborze
ale facet na ksztalt dupy
wzial ja do chalupy"

Jakos tak to szlo..nigdy ale to nigdy kobieta nie bedzie w niczym rowna facetowi niestety :) . i przeklada to sie tez na myslenie i postepowanie....zawsze przesadzaja ze swoimi karami i wszystko wyolbrzymiaja..znajac zycielukasek1983, wcale jej tak nie wyzywal zeby sie obrazala...
"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie."
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 31 maja 2006, 15:41

Kobiety na forum zaraz zrobia ze mnie sadyste:) Uwierzcie ze jestem zloty chlop tylko jak jestem z kobietami to jestem za dobry a one robia fochy - final jest taki ze rozstajemy sie. Potem kazda moja byla chciala wrocic, jedna za miesiac, druga za trzy itd. ale ja mam zasade ze jak juz odejde to moze walic sie i palic a nie wroce, bo do tej samej rzeki nigdy nie wchodzi sie dwa razy. Mam nadzieje ze moja dzieczyna nie wziela sobie do serca mojej zasady:)
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 15:43

i dobrze...z babami trzeba twardo
Obrazek
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 31 maja 2006, 15:48

saker33 pisze:nigdy ale to nigdy kobieta nie bedzie w niczym rowna facetowi niestety

no tak bo w wiekszosci przypadkow kobiety przewyzszaja was o glowe :]
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 maja 2006, 15:49

saker33 pisze:Jakos tak to szlo..nigdy ale to nigdy kobieta nie bedzie w niczym rowna facetowi niestety :)

w jednym ci przyznam racje, wiele kobiet nie dorówna takiej ciasnocie umysłowej jak twoja
saker33 pisze:...zawsze przesadzaja ze swoimi karami i wszystko wyolbrzymiaja.

widocznie mamusia za czesto biła cie po głowie nieszczesliwy samczyku :] ( mezczyzna nazwac nie mogę, bo była by to profanacja)
saker33 pisze:wcale jej tak nie wyzywal zeby sie obrazala...

1) skad wiesz jak ja wyzywał
2) to sa etapy wyzywania przy których mozna sie obrazic ??
lukasek1983 pisze:Kobiety na forum zaraz zrobia ze mnie sadyste:)

kobiety z tego forum nie maja takich podstwa, napisz wiecej to moze i na tego sadyste sie załapiesz
lukasek1983 pisze:Uwierzcie ze jestem zloty chlop

widac tylko we wlasnym mniemaniu :]
lukasek1983 pisze:jak jestem z kobietami to jestem za dobry a one robia fochy - final jest taki ze rozstajemy sie.

a może tak odrobina samokrytyki :>
lukasek1983 pisze:ale ja mam zasade ze jak juz odejde to moze walic sie i palic a nie wroce, bo do tej samej rzeki nigdy nie wchodzi sie dwa razy. Mam nadzieje ze moja dzieczyna nie wziela sobie do serca mojej zasady:)

aaaaa rozumiem Kali ukrasc krowę dobrze, ale Kalemu . . .
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Twardy orzech do zgryzienia:)

Postautor: lukasek1983 » 05 cze 2006, 13:35

Mam twardy orzech do zgryzienia. Dostalem kosza od dziewczyny, zasluzylem troche na niego, mowi sie trudno. Gdy powiedzialem daj buzi i nigdy nie zobaczymy sie nie zrobila tego, wiec doszlismy do wniosku ze damy sobie troche czasu. Ja o nia staram sie ale minie niedlugo drugi tydzien a ona mowi ze decyzji nie zmienila. W takim razie ja ja zapytalem czy jest sens abym staral sie o nia, bo jeslli mnie juz w ogole nie kocha, to po co mam ja meczyc - odpowiedzi nie bylo, przemilczala sprawe. Nie wiem jak wy ale ja to zinterpretowalem ze mam dalej starac sie, tylko juz jej wcale nie rozumiem - ile mozna sie na kogos gniewac, tym bardziej gdy ten ktos robi wszystko aby naprawic swoje bledy... Sam juz nie wiem co robic, bo rozum podpowiada aby dac sobie spokoj, a serce aby dalej o nia walczyc i jak tu pogodzic to. Co myslicie, moze macie jakies pomysly, pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Hela Bertz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 107
Rejestracja: 05 kwie 2006, 13:04
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Hela Bertz » 05 cze 2006, 13:39

Czasem trzeba się przekonać, że ten co nawalił naprawdę się zmienił i naprawdę się stara coś naprawić. Nie wiem co zrobiłeś, twierdzisz, że zasłużyłeś sobie. Może ona obserwuje, przygląda się czy aby na pewno nie powtórzy się niemiła sytuacja.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 05 cze 2006, 13:41

Bosz, Ty naprawdę nie używasz mózgu do myślenia?
lukasek1983 pisze:Gdy powiedzialem daj buzi i nigdy nie zobaczymy sie

Zrobiłabym tak samo. Co to w ogóle za rozkazy "daj buzi!". Tak to się możesz do swoich kumpli zwracać.
lukasek1983 pisze:Nie wiem jak wy ale ja to zinterpretowalem ze mam dalej starac sie

No ja bym to zinterpretowała, żeby dać se siana. Milczenie oznaczało zgodę. Zgodę, żebyś się NIE starał.
lukasek1983 pisze:Co myslicie, moze macie jakies pomysly

Ja uważam, po tym co napisałeś, że nie już czego zbierać. Ona Cię nie chce, a Ty z siebie robisz totalnego błazna i kretyna. A Ona się z Ciebie śmieje. Zresztą, ja bym zrobiła tak samo.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 05 cze 2006, 13:44

Nic zlego nie zrobilem, po prostu nie moglem bez niej wytrzymac i nagadalem pare glupich zdan, a ze moja dziewczyna jest wrazliwa to mnie puscila z torbami:) Zadam glupie pytanie ale czy jest jakis okreslony czas na ktory mozna dostac szlaban?:) 2 tygodnie, miesiac, rok??:) Ile ma trwac ta "proba"?:)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 05 cze 2006, 13:46

lukasek1983 pisze:Ile ma trwac ta "proba"?:)

A może to nie próba? Może to naprawdę.
lukasek1983 pisze:Nic zlego nie zrobilem

Nie? Ja mam inne zdanie, bo:
lukasek1983 pisze:nagadalem pare glupich zdan

lukasek1983 pisze:a ze moja dziewczyna jest wrazliwa

Po prostu jest honorowa i nie będzie zadawać się z byle kim. Po co Jej facet, który chlapie ozorem bez zastanowienia?
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
lukasek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:45
Skąd: z netu:)
Płeć:

Postautor: lukasek1983 » 05 cze 2006, 13:46

Oj Olivia, ale mnie pojechalas, chyba dzisiaj humorek nie dopisuje:P hihi
Awatar użytkownika
Bartek22
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 109
Rejestracja: 18 paź 2004, 10:01
Skąd: Poznan :)
Płeć:

Postautor: Bartek22 » 05 cze 2006, 13:46

Ulala

Zawaliles konkretnie sprawę...

Zero kultury w stosunku do niej...

Nie dziwie sie jej...

Jak chcesz to probuj...Dzwon...Pisz...Pojedz do niej z kwiatami...Zaspiewaj serende pod oknem o 2 w nocy ;) Moze da sie przekonac...? Nie znam jej dokladnie,wiec nie odpowiem :)

Powodzenia i rada na przyszlosc : ZANIM COS ZROBISZ,POWIESZ LUB NAPISZESZ - POMYŚL ! :?
"Każda sekunda to szansa na to by zmienić coś w swoim życiu" - Vanilla Sky

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości