Jak sobie z tym poradzić i co robić ?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

megaraptor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2005, 17:03
Skąd: Warszawa
Płeć:

Jak sobie z tym poradzić i co robić ?

Postautor: megaraptor » 21 wrz 2005, 15:22

Witam

W naszym 15-letnim małżeństwie nstał kryzys i to chyba ten najgłębszy.
Zaniedbałem troche nasz związek i żona rozejrzała się za kimś innym.
Twierdzi ona, że nie czuła się kochana ani nie czuła się kobietą. W tej chwili jest strasznie
obojętna co do mojej osoby. Twierdzi, że jakiekolwiek moje starania nie robią na niej żadnego wrażenia. Popwiedziała jednak że nie chce na dzień dzisiejszy rozwodu. Na dzień dzisiejszy chce się wyprowadzić razem z dziećmi i chce się od tego wszystkiego oderwać żeby zobaczyć czego chce gdyż jak twierdzi sama nie wie czego chce . Ten jej znajomy to podobno rozwodnik i mieszka 400km od nas. Wiem na pewno że raz się spotkali gdzies w motelu. Nie mam pojęcia co robić z tym wszystkim. Mój przyjaciel twierdzi, że najlepiej to po prostu czekać tylko nie wiem czy dam radę. Na razie trzymam się dobrzę bo kocham bardzo swoją żonę i to mi daje siły. Nie wiem tylko co będzie dalej i ile powinienem czekać ? Mieszkamy jeszcze razem i śpimy w jednym łóżku. Mogę się czasem lekko przytulić bo na tyle jeszcze pozwala. Pozwala równierz na pieszczoty typy głaskanie po twarzy (bardzo lubi) i zabawę swoimi włosami, którą też uwielbia. Nie mam pojęcia jak powinienem się teraz zachowywać żeby jej nie drażnić. Do wyprowadzki jest jeszcze trochę czasu bo chce kupić mieszkanie i musi czekać aż się zwolni. Może ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie coś mipodpowiedzieć bo ja już sobie zaczynam z tym niradzić.


Dodam jeszcze ze mieliśmy już różne wzloty i upadki. Jakieś 7 lat temu mieszkalismy osobno około roku. Żona uważa, że poświęcałem za mało czasu domowi, rodzinie i jej. Przez ostatnich parę lat jest rzeczywiście trochę więcej pracy i wydaje mi się, że dlatego tak się to ułożyło, Sama też dodatkowo pracuje jeszcze w innych firmach i często jej nie ma po południu a czasem na wet w sobotę lub/i niedzielę.

Pzdr
megaraptor
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2005, 08:35 przez megaraptor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cinnamon
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 14 wrz 2005, 19:09
Skąd: z kosmosu
Płeć:

Postautor: Cinnamon » 21 wrz 2005, 15:32

Za mloda niestety jestem, zeby Ci cokolwiek sensownego doradzic, ale wiedz, ze trzymam kciuki za pozytywny rozwoj sytuacji... dajcie sobie czas, a bedzie dobrze, w koncu macie dla kogo walczyc o ten zwiazek! trzymaj sie cieplo
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 21 wrz 2005, 15:49

Obawiam się, że nie można nic zrobić, co na pewno będzie skuteczne - literalnie N I C...
Jakiekolwiek Twoje postępowanie by nie było, Ona może je zinterpretować tak, jak będzie chciała.
By spróbować zachować się w porządku i mieć później w miarę wewnętrzny spokój postąpiłbym tak:
1. zapwnił o chęci naprawy/zbudowania czegoś na nowo (jak zwał, tak zwał)
2. jeśli chce odpocząć, zastanowić się nad sobą, to ok - tylko nie traćcie kontaktu ze sobą, może wyznaczcie sobie poważną rozmowę za jakiś czas, miesiąc, dwa...
3. i przy każdej okazji dawaj Jej do zrozumienia, że ją nadal kochasz..., czekasz na Jej powrót...
Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy będziesz ją kochał po tym, albo z czasem do tego wniosku dojdziesz, to kończ z Nią na dobre, jak najszybciej się da.
Gwarancji powodzenia nie ma ŻADNEJ.
Trzymaj się
<browar>
;)...
majek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:30
Skąd: z Polska ;)
Płeć:

Postautor: majek » 21 wrz 2005, 15:51

ja też nie mam doświadczenia w sprawach małżeńskich, ale czy mógłbyś napisac coś więcej? np. jak zaniedbywałeś związek (praca, brak okazywania uczuć??) czy pokazałeś że Ci na niej zależy?
zastanawia mnie dlaczego Twoja żona chce zabrać dzieci i wyjechać... dziwi mnie rónież to że Twoja żona po tylu latach małżeństwa nie wie czego chce, przecież jest dojrzałą kobietą, a w dodatku matką...
czy rozmawaiałeś z nią o tym wszystkim? moja rada na teraz jest taka: szczera rozmowa - zawsze coś daje, uwierz mi. Może Twoja żona tylko sprawdza na czym stoi, a gdy przekona się, że się zmieniłeś (chcesz się zmienić prawda?), że dasz jej ciepły dom i opiekę dla niej i dzieci, to być może uda Wam się. Tego Ci szczerze życzę.
Awatar użytkownika
Michalos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:52
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Michalos » 21 wrz 2005, 15:52

myślę ze nikt na forum nie mam takiego doświadczenie żeby ci pomóc a tylko może się mylę(obym się mylił)
współczuje twoim dzieciom dla nich do tez bardzo duży problem
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 wrz 2005, 16:12

Michalos pisze:myślę ze nikt na forum nie mam takiego doświadczenie żeby ci pomóc a tylko może się mylę(obym się mylił)

Mylisz sie. Jest tu wielu ludzi z doswiadczeniem. Poczekajmy tylko na Andrew'a, Mysiorka, Fisha itp.. :)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 21 wrz 2005, 16:45

megaraptor pisze:Mój przyjaciel twierdzi, że najlepiej to po prostu czekać tylko nie wiem czy dam radę.

Chyba najgorsze co mozna zrobic to czekac z zalozonymi rekoma. Ile argumentow za tym przemawia ? ZADEN!! Kochasz zone, kochasz dzieci, wiec nie pozwol im odejsc. Rusz glowa, cofnij sie do czasu kiedy byles dla zony adoratorem, kiedy byla zadowolona z waszego pozycia (a moze nigdy nie byla <eee...> ), przeanalizuj swoje malzenstwo, a przede wszystkim porozmawiaj z nia !! Jej odejscie z dziecmi nie jest rozwiazaniem, powinna odetchnac ale sama lub z Toba, jednak bez dzieci (mysle ze z pewnoscia bardzo ja absorbuja i nie pozwola jej swobodnie przemyslec wielu spraw). Podrzuccie dzieciaki tesciom lub Twoim rodzicom, na pare dni wyskoczcie gdzies by nacieszyc sie soba, by w spokoju zrobic bilans wspolnego zycia, zaryzykuj propozycje, ona sie moze nie zgodzic, ale co bedzie jesli dobrze pojdzie ?? Tego nie dowiesz sie czekajac z zalonymi rekoma. DZIALAJ!! Przemow do niej, otworz sie, spraw by ona sie otworzyla. Nie jestem po takich przejsciach, ale troche w temacie. Po pierwsze teoretycznie: obronilam prace na temat rozwodow <jol> , a po drugie, (tresc wykasowana), jednak paradoksalnie Ciebie namawiam do podjecia walki o Twoje malzenstwo, zamiast obstawac za Panem ubiegajacym sie o wzgledy Twojej zony. Bede sledzic temat,interesuje mnie jak zakonczy sie twoja sprawa. Powodzenia z calego serca! <browar>
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2005, 21:21 przez Wstreciucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 21 wrz 2005, 16:49

K U R W A to one nawet w tym wieku nie widza czego chca?

Ja pierdole nie wytrzymam <silacz>

/edit

Rozdraznic jej nie chcesz? Co dokladnie zrobiles ze ja zaniedbales? Wez jej powiedz stary na spokojnie ze rozumiesz swoj blad(jesli to blad jak odpiszesz to ci powiem:D) i ze chcesz to wszystko odwrocic, chcesz zeby bylo dobrze. Jesli tego nie zrozumie i to do niej nie dojdzie, i zapomni ze macie dzieci to chyba nie warto ?
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 21 wrz 2005, 16:57

Zastanawiajace jest dla mnie to, ze Twoja zona zachowuje sie tak, jakbys to Ty popelnil jakas straszna rzecz. Ktos wczesniej poprosil Cie zebys opisal Twoje zaniedbywanie, co robiles, czego nie robiles. Przylaczam sie do tej prosby.
Co najmniej dziwne jest jej zachowanie po 15 latach malzenstwa, tzn. to, ze praktycznie jest fizycznie nietykalna :?. Czy ona Cie zdradzila z tym jej znajomym?
Co mozesz zrobic? Nieustannie pokazywac jej, ze zalezy Tobie na Waszym zwiazku, na niej. Nie mozesz byc jednoczesnie nachalny.
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 21 wrz 2005, 17:00

Tylko przypadkiem nieustannie za nia nie lataj i nie daj se wejsc na glowe:> Ale tez w momentach najwazniejszych jej nie zawiedz i badz przy niej - to wystarczy :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 21 wrz 2005, 17:18

Hyhy pisze:Tylko przypadkiem nieustannie za nia nie lataj i nie daj se wejsc na glowe:> Ale tez w momentach najwazniejszych jej nie zawiedz i badz przy niej - to wystarczy :)


nie wystarczy =)
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 21 wrz 2005, 17:29

Kup moze kwiaty przepros ze ja zaniedbywales, powiedz ze jest dla Ciebie najwazniejsza itp

ciekawe tez co ona z nim w tym motelu robila :>
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Cinnamon
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 14 wrz 2005, 19:09
Skąd: z kosmosu
Płeć:

Postautor: Cinnamon » 21 wrz 2005, 17:35

Kermit, niby zaba jestes... a taki niekumaty ;PP
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 21 wrz 2005, 17:45

Kermit pisze:ciekawe tez co ona z nim w tym motelu robila

jak to co <hmm>
krecili film przyrodniczy <pijak>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 21 wrz 2005, 17:56

Olej, nic nie rob, nie walcz, jak kocha to sama wroci, jak nie kocha to szkoda czasu i zycia, ciesz sie wolnoscia. Banalne wyjscia zawsze sa najlepsze.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Cinnamon
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 14 wrz 2005, 19:09
Skąd: z kosmosu
Płeć:

Postautor: Cinnamon » 21 wrz 2005, 18:02

TFA Ona chce odejsc wlasnie dlatego, ze czuje sie zaniedbywana!!! poza tym co innego zwiazek 20-latkow, a co innego malzenstwo z 15-letniem stazem i dziecmi...
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości