Czy możemy mówić o mezaliansie w dzisiejszych czasach?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Czy możemy mówić o mezaliansie w dzisiejszych czasach?

Postautor: Ted Bundy » 20 wrz 2005, 20:17

Ze statystycznych badań wynika, że ludzie najczęściej łączą się w pary/ czy zawierają związek małżeński; - w ramach jednej klasy/warstwy społecznej. Po prsostu szukają partnera wśród sobie podobnych - pod względem poziomu intelektualnego, wykształcenia, zainteresowań, etc. Czy zgadzacie się z takim stanowiskiem , poglądem. Czy w dzisiejszych czasach możemy jeszcze mówić o mezaliansie? Czy ktokolwiek zwraca dziś na to uwagę?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 20 wrz 2005, 20:49

ja zwracam :) wazne dla mnie jest zeby facet byl inteligentny, oczywiscie stan jego portfela nie ma znaczenia :P ale sama jestem ambitna, uwazam sie za osobe oczytana i madra, dlatego nie wyobrazam sobie siebie za bardzo z kims kto ledwko skonczyl zawodowke :) oczywiscie nei chce nikogo tutaj obrazac, pewnie jakbym sie naprawde zakochala to nie mialoby to wiekszego znaczenia, ale jednak do tej pory zawsze bylam z facetami, ktorzy byli przynajmneij na moim poziomie inteligencji ( czyli tez nie znowu takim wysokim hehe ;) )
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 20 wrz 2005, 20:54

Nie sadze.
To wcale nie jest tak, ze udany zwiazek bedzie wtedy, gdy partnerzy beda miec podobny poziom.

Znam pare, w ktorej dziewczyna jest po studiach, a facet skonczyl zawodowke. Interesuja sie totalnie czym innym, ale... Sa juz dosc dlugo po slubie, maja dziecko i sa naprawde extra para. Znam ich i wiem, ze oboje sa szczesliwi.

Czasem dwie osoby, ktore z pozoru calkowicie do siebie nie pasuja, sa w stanie stworzyc cudowny i trwaly zwiazek, a ci, ktorzy niby powinni swietnie sie razem czuc, bo maja wiele cech podobnych, za nic nie moga sie zgodzic.

Owszem, milo jest gdy mozna podzielic sie swoimi pasjami z ukochana osoba,( gdy ona "wie o czym mowimy"), ale...
Pochodzenie z jednej "klasy/warstwy" moze byc plusem, ale nie czynnikiem decydujacym.
Ja w kazdym razie nigdy nie zwracalam na takie rzeczy uwagi. Jest cala masa innych, wazniejszych cech, ktore powinnien posiadac partner.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 20 wrz 2005, 20:54

TedBundy pisze:Czy ktokolwiek zwraca dziś na to uwagę?


bardo w to wątpie,chyba jakieś stare babcie,teraz zawyczaj to to o czym sie mówi to rónica wieku,im większa tym głośniej sie o niej mówi
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
Awatar użytkownika
zielony kot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 07 lut 2005, 18:59
Skąd: kolwiek bądź
Płeć:

Postautor: zielony kot » 20 wrz 2005, 22:02

hmmm a wiesz, ze cos w tym jest. ja-ekhm sredniej zamoznosci studentka, On- pan kierownik w swietnie prosperujacej firmie. ja- tym roztrzepanej poetki, on- branza budowlana. ja lat dziewietnascie, on dwadziescia osiem. a jednak jestesmy ze soba, widzimy nasza przyszlosc wspolnie i chyba moge powiedziec, ze jestem k#^@!!o szczesliwa.

ALE- fakt faktem, sytuacja, gdzie ja jestem wiecznie bez kasy a on (no coz) jest dla mnie niezreczna.
"Celem życia jest żyć. To znaczy być świadomym - zazdrośnie, do upojenia,
pogodnie, bosko świadomym."
Henry Miller
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 wrz 2005, 22:06

TedBundy pisze:Czy w dzisiejszych czasach możemy jeszcze mówić o mezaliansie?

Wow!!!!
Czyżby dzisiejsze, Twoje, spotkanie miało wywołać mezalians??
Wreszcie trafiłeś??? :D
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2005, 23:48

Oczywiście,ze w tym coś jest. Co nie znaczy, ze ludzie sie tym od razu kierują przy wyborze partnera świadomie.
Ja bym sie nie związła z człowiekiem, kóry nawet jesli nie jest "kimś" to nie chce nim być.
Mogę być tylko z facetem,który mi imponuje i na pewno nie z kimś kto reprezentuje gorszy poziom ode mnie. [Nie chodzi o finansowy chodzi]
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 21 wrz 2005, 07:43

hmm ciekawy temat.....u mnie jest chyba na czasie....mój chłopak i ja to jak On sam czasem mówił "dwa rózne swiaty" .....ja jestem z rodziny nalezącej do klasy sredniej(kiedys u nas było gorzej ale udało sie nie narzekamy) On jest z rodziny która w czasach jego dziecinstwa mogła sobie pozwolic na wiele ale teraz nie wiedzie sie jej tak dobrze......
wiec jesli idzie o sprawy finansowe to sie róznimy...
ale to jedyna róznica......On studiuje ja zaczynam w tym roku.....On interesuje sie wieloma rzeczami ja ucze sie od Niego, wiele rzeczy moze mi wutłumaczyc bo po prostu wie :) jesli chodzi o inteligencje i pomysłowosc to chyba jest ode mnie troche lepszy :) ale oboje3 tworzymu swietny duet!! a co inni mysla o nas??jak nas postrzegaja? niech nawet mówia ze to mezalians ,nam jest ze soba dobrze i to jest najwazniejze
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 21 wrz 2005, 08:41

Chyba można niestety.
Nie chodzi o o wykształcenie czy miejsce zamieszkania ale raczej o zasobność portfela.
Chyba byłem tego przykładem, że dla "teściów" za mało posiadałem. Nie jestem tego do końca pewien ale innego rozsądnego rozwiązania nie widzę.
Tak to jest wpierdolić się na badylarzy :)
Nie jest to nic przyjemnego.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 wrz 2005, 08:49

fish pisze:Tak to jest wpierdolić się na badylarzy :)


buachchchccchhhhaaaaaa!!!!! <aniolek2> <aniolek2> no tak, sami by zapewne gówno z pod siebie zjedli , myslą iż sam niewiadomo kim , a tak naprawde sa mierni , a moze nawet mierniejsi , sam znam paru takich własnie (badylarzy) <browar> <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 21 wrz 2005, 09:26

Fish i Andrew, macie sporo racji. Znam sporo dorobkiewiczów i pozerów; jedynym, czym mogą zaimponować, to firma (z racji wieku najczęściej tatusia) i pozycja społeczna. A chamstwo zawsze zostanie chamstwem, słoma z butów zawsze wyjdzie, nawet przykryta dywanem z PLN, funtów czy dolców...

Warto przywołać hasło z jednego z plakató ATTAC Polska

"Siła pieniędzy wynika z ilości zer
ludzie w obcowaniu z nimi często tracą zdolność logicznego myślenia
ale zero, podniesione nawet do n-tej potęgi
zawsze pozostanie zerem..."
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Cinnamon
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 14 wrz 2005, 19:09
Skąd: z kosmosu
Płeć:

Postautor: Cinnamon » 21 wrz 2005, 10:54

W moim odczuciu swiat poszedl pod tym wzgledem do przodu i bardziej niz status spoleczny liczy sie milosc... popatrzmy chocby na wyzsze sfery - Ksiaze Karol i Kamilla Parker Bowles, Ksiaze William i jego dziewczyna, pochodzaca ze srednio zamoznej rodziny, przyklady mozna mnozyc... kiedys takie mezalianse bylyby nie do pomyslenia, a teraz juz nikogo nie bulwersuja :)

A propos tego badylarstwa, wsrod nas, zwyklych smiertelnikow, jednak racje macie Panowie <chory> ale mysle, ze wynika to jedynie z troski o przyszly byt potomstwa, a nie z jakiejs checi imponowania otoczeniu... chociaz sa ludzie i taborety, czyz nie? :>


Mnie natomiast nurtuje jeszcze jedna kwestia - starszy facet + mloda dziewczyna = nic tylko przyklasnac, starsza kobieta + mlodszy mezczyzna = zgorszenie, mezalians pelna geba <zly1> gdzie tu rownouprawnienie? ;PP
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 21 wrz 2005, 10:58

TedBundy pisze:Ze statystycznych badań wynika, że ludzie najczęściej łączą się w pary/ czy zawierają związek małżeński; - w ramach jednej klasy/warstwy społecznej.

Jeżeli możesz podrzuć linka do wyników, chętnie poczytam.

TedBundy pisze:Po prsostu szukają partnera wśród sobie podobnych - pod względem poziomu intelektualnego, wykształcenia, zainteresowań, etc.

Tego raczej nie zauważyłem, chyba, że wsród par które poznały się wspólnie studiując

TedBundy pisze:Czy w dzisiejszych czasach możemy jeszcze mówić o mezaliansie? Czy ktokolwiek zwraca dziś na to uwagę?

W Polsce w dzisiejszych czasach słowo mezalians raczej wychodzi z użycia. Jedynie w warstwach naprawdę bogatych lub silnie związanych z polityką mozna zauważyć, że raczej nie "mieszają się" z "plebsem"
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 lis 2006, 15:55

W temacie "ilość partnerów seksualnych" powstał ciekawy OT. Niestety (a może i stety) :] został wycięty. OT, który dotyczył inteligencji partnera i szans zbudowania związku, podobieństw,różnic itd. Wróćmy do tego tematu, odgrzebuję mój stary topic :) Przy czym nie ograniczajmy się tylko do inteligencji w tym temacie,ale również do potencjalnych różnic (poglądowych,politycznych, etc), które mogą powodować "tarcia" - teraz, bądź w przyszłości. Jakie jest Wasze zdanie? Czy nie jest to czasem taki współczesny quasi-mezalians? :) Wiedzowy mezalians? A może jednak "miłość pokona wszelkie bariery"? <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
zlo
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 18 lis 2006, 13:10
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: zlo » 19 lis 2006, 21:59

guli pisze:
TedBundy pisze:Ze statystycznych badań wynika, że ludzie najczęściej łączą się w pary/ czy zawierają związek małżeński; - w ramach jednej klasy/warstwy społecznej.

Jeżeli możesz podrzuć linka do wyników, chętnie poczytam.


to nie są jakieś ankietki internetowe tylko rzetelne badania, ich opisy znajdziesz chocby w "Psychologii miłości" Bogdana Wojciszke
Use your evil for your pleasure
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 lis 2006, 09:25

W pewnych sferach nadal obowiązuje dobór par w/g pochodzenia, ale to raptem kilkaset osób w polsce ... potomkowie arystokracji z nazwiskami ...

Prędzej pojęcia "mezalians" używaja nowobogaccy w pierwszym pokoleniu jak ich córka chce się prowadzać z biednym studentem :D, woleli by tez syna biznesmena-badylarza albo cos w tym stylu ... podobnie jest z ludźmi ze wsi ... "miastowi" nie są mile widziani :D

Reszta normalnych szuka partnerów w swoim kregu znajomych, pracy, uczelni, czasem rodziny więc raczej mało prawdopodobne ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 lis 2006, 10:12

Nie nie można mówić o mezaliansie..można mówić tylko o głupocie..Każdy kto stwierdza nie dorastasz mi do pięt finansowo i dlatego nie możesz być ze mną czy z moją córką to idiota..
Jeśli ktoś mówi o doborze pod względem IQ to jest to selekcja naturalna..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 20 lis 2006, 10:20

Pegaz pisze:Nie nie można mówić o mezaliansie..
Też tak myślę. Nie po to dochrapaliśmy się tej nieszczęsnej, przywołanej wczoraj przeze mnie, Deklaracji, żeby teraz o mezaliansach mówić.

Brak tolerancji i zwykłe prostactwo pod płaszczykiem wysokiej kultury - tak widzę nazwanie czegoś w dzisiejszych czasach mezaliansem :)
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 20 lis 2006, 10:41

No tak, co nie znaczy, ze zdziewienie budzi slub pani doktor z murarzem. I to pewnie uznane by bylo za mezalians. Chyba zeby ten murarz mial firme Atlas czy cos w tym stylu :>
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości