Agresja, nerwy

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

pauka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2018, 05:28
Skąd: Sosnowiec
Płeć:

Agresja, nerwy

Postautor: pauka » 03 mar 2018, 05:32

Witam. Moja sytuacja polega na tym, że od dłuższego czasu objawia się u mnie agresja oraz nerwy z błahych powodów (albo nawet czasami bez powodu). Z byle powodu wpadam w ataki złości, agresji (przy kłótni z mężem jestem zdolna się z nim poszarpać, czy nawet rzucać różnymi rzeczami). Mój mąż również jest nerwowym człowiekiem. Czesto wraca z pracy już w złym humorze i tak się wszystko zaczyna. Tylko ja zamiast nie przejmować się tym, to dostaje takich nerwów, że nie potrafię czasami nad tym zapanować. Mam dwóch synów (jeden syn ma 2 latka a drugi ma 5 miesięcy). Widzę, że starszy syn jest przerażony, jak widzi takie sytuacje. Chce panować nad nerwami, ale nie potrafię :( Dodam, że moja mama choruje na tzw. CHAD (zaburzenia efektywne dwubiegunowe). Czy moje nerwy i agresja, mogą być tym spowodowane?
marysia8383
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2014, 10:40
Skąd: Mogilany
Płeć:

Re: Agresja, nerwy

Postautor: marysia8383 » 17 maja 2018, 21:28

Zacznij od wizyty u dobrego neurologa, w tej klinice spróbuj - psychomedic.pl/neurolog-warszawa - jeśli nie będzie to ich działka, pokierują do innego specjalisty (w Psychomedic są i psychiatrzy i psycholog, może wskazana będzie jakaś terapia? jeśli chcesz panować nad sobą to zacznij działać - im wcześniej, tym lepiej
Buska199
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Agresja, nerwy

Postautor: Buska199 » 09 kwie 2019, 12:56

marysia8383 pisze:Zacznij od wizyty u dobrego neurologa, w tej klinice spróbuj - psychomedic.pl/neurolog-warszawa - jeśli nie będzie to ich działka, pokierują do innego specjalisty (w Psychomedic są i psychiatrzy i psycholog, może wskazana będzie jakaś terapia? jeśli chcesz panować nad sobą to zacznij działać - im wcześniej, tym lepiej


U nich nawet można mieć konsultacje online. Mają taką opcję wideorozmów ze specjalistą. To naprawdę dobre rozwiazanie dla osób które np mieszkają gdzieś daleko czy w ogóle poza granicami państwa. W razie potrzeby receptę wysyłają pocztą do pacjenta.
kanadejka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:09
Skąd: Pomiechówek
Płeć:

Re: Agresja, nerwy

Postautor: kanadejka » 19 lut 2022, 22:24

Nie jestem zwolenniczką konsultacji online. Na odległość nie trudno o błędną diagnozę i tym samym niewłaściwy kierunek terapii. Zdecydowanie lepiej więc wybrać się do poradni zdrowia psychicznego na normalną konsultację. Moja 14 letnia córka zachowywała się mniej więcej tak jak Ty: napady gniewu, agresji, frustracji, niechęć do dyskusji a nawet próby szantażu domowników. Namówiliśmy ją z mężem do konsultacji w jednej z warszawskich placówek Harmonia (LUX MED). Trafiła do bardzo wyrozumiałej pani psycholog dla dzieci i młodzieży, która wnikliwie przeanalizowała problem. Okazał się wynikiem przeżyć sprzed 3 lat o których my- rodzice nie mieliśmy zielonego pojęcia. Aktualnie córka ma wdrożoną psychoterapię gestalt w poradni Harmonia. Uczęszcza tam już chętnie a jej zachowanie wyraźnie się zmieniło. Poradnia służy też oczywiście pomocą osobom dorosłym.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości