Od poligamii do monogamii

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 wrz 2009, 19:19

Nemezis pisze:Raczej gruby portfel. Tylko 2% Arabów stać finansowo na to, by mieć więcej niż jedną żonę
Wiem. Ale nie zmienai to faktu ze sie ma na glowie 4 kobiety.
Eołina pisze:tak, bo jest genetycznie zaprogramowany? Raczej zakodowany kulturowo: "nie umiem", tak jak kobiety przed jakimś czasem rzekomo nie potrafiły nic innego niz opiekować się "bachorkami". Ten mit proszę włożyć między bajki, bo poszczególne osobniki płci obojga może i nie potrafią się zajmować dzieciakami, ale większość ludzi ma ku temu predyspozycje.

Zalezy jakimi dziecmi. Generalnie nie znosze jazgotu i pisku malych dzieci. Ryku tez nie. Juz pisalem ze dla mnie sposob na placzace dziecko w autobusie to wyrzucenie je przez okno. Empatii u mnie dla malych dzieci nie znajdziesz.
Anielka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 101
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Anielka » 01 wrz 2009, 23:23

Nie chcę mężczyzny umieszczać w domu jako gosposi, nie wymagam też aby brał urlop gdy dziecko się urodzi i potrzeba się nim całodobowo opiekować. Aczkolwiek jeżeli jakimś parom to odpowiada to ok. Natomiast uwazam, ze opieka w jakimś tam (mniejszym czy większym wymiarze) nad własnymi dziećmi go nie zhańbi a wrecz wpłynie na niego pozytywnie. Dzieci potrzebują nie tylko troski matki, ale także spędzania dużej ilości czasu z ojcem. Również, jakiś jego wkład w utrzymanie tak generalnie mówiąc porzadku w domu jest niezbędny. Każdy powinien się starać i on i ona. Jeśli męzczyzna natomiast pozostaje zwolniony z wielu rzeczy, które przechodzą na barki kobiety to jest to dla mnie bezsensowne. Suchar.

[ Dodano: 2009-09-01, 23:31 ]
Maverick pisze:Kobiety ktore sa w stosunku zaleznosci od faceta - sa jak to psizesz - utrzymywane - nie zdradzaja bo za wiele moga stracic.

Maverick pisze:Ale ja nie mowilem ze nigdy nigdy.


Napisałeś "nie zdradzają" a nie, że "rzadko zdradzają". "Nie zdradzają" to brzmi tak jakby nigdy tego nie robiły, a nie, ze czasami to robia.
Ten puchar jest nasz!!! Ten puchar do Lecha należy!!! Nie damy nikomu!!! Nie damy nikomu!!!...
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 01 wrz 2009, 23:33

Maverick pisze:Zalezy jakimi dziecmi. Generalnie nie znosze jazgotu i pisku malych dzieci. Ryku tez nie. Juz pisalem ze dla mnie sposob na placzace dziecko w autobusie to wyrzucenie je przez okno. Empatii u mnie dla malych dzieci nie znajdziesz.


Mam podobne reakcje. Za krzty macierzyńskiego instynktu we mnie nie ma. Przynajmniej na razie.

Czyli facet sie słabo nadaje do opieki nad dziećmi, a kobiety to już muszą sie wszystkie nadawać i ani słowa sprzeciwu? Po prostu we krwi to mamy mieć? Hmm...
Facet może równie dobrze być kochającym czułym rodzicem w niczym nie gorszym od mamusi.

[ Dodano: 2009-09-01, 23:34 ]
Anielka pisze:Jeśli męzczyzna natomiast pozostaje zwolniony z wielu rzeczy, które przechodzą na barki kobiety to jest to dla mnie bezsensowne.


Oczywiście, ze tak. Rodzicielstwo to sprawa dwojga ludzi, a nie kobiety-matki.
...drzazga mojej wyobraźni
zapala sie od słowa...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 01 wrz 2009, 23:42

Rodzicielstwo to możne być ciekawy temat, tylko proszę nie tu. Proponuje założyć go w tym dziale a tu nie rozmywać koledze tematu

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości