Sangwinik + Choleryk=?? :) ?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Sangwinik + Choleryk=?? :) ?

Postautor: daro07 » 03 mar 2008, 11:55

Witam!
Szukałem takiego tematu ale niestety nie znalazłem odpowiedniego by uzyskac odpowiedzi na moje pytania:)

Pewnie kazdy lub wiele z was czytalo o swoim typie osobowosci i wiedza czym sie on charaktryzuje:) Chcialbym wiedziec jak dane typy osobowsci sprawdzaja sie w zwiazkach!? Nawiaze tutaj i opisze dwa ktorymi cechuje sie moja dziewcyzna czyli CHOLERYK i ja czyli SANGWINIK! Chcialbym wiedziec jak widziecie zwiazek takich dwoch ludzi na podstawie osobowosci gdy sa one bardzo zaznaczane w zwiazku!? Piszce rowniez o swoich typach osobowosci i jakie maja wasi partnerzy i jak wasze zwiazki sie ukladaja:)

Pozwolilem sobie zaczerpniac wiedzy o tych dwoch danych typach osobowosci z Wikipedi i przedstawiaja sie one w taki sposob:

"Sangwinik to najbardziej ustabilizowany typ charakteru, to osoba o optymistycznym podejściu do życia, otwarta na relacje interpersonalne, towarzyska, beztroska. Lubi być w centrum zainteresowania, władcza i dominująca, czasem dumna i spoglądająca na innych "z góry". Jest emocjonalna i spontaniczna, ma duże poczucie humoru, potrafi przyciągać do siebie ludzi. Tryska energią i entuzjazmem, jest twórcza, lubi komplementy, szybko przeprasza."

Choleryk typ pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji. Charakteryzuje go silne przeżywanie emocji oraz duża energia życiowa i aktywność. Cholerycy bywają uparci, a ich reakcje na bodźce są szybkie i często nieprzemyślane, bywają też zakompleksieni. Często żałują wypowiedzianych słów. Są nastawieni na działania i kierowanie. Wzbudzają wśród ludzi zaufanie i respekt, często pracują dla potrzeb grupy. Są szybcy w działaniu, preferują pracę, którą mogą sami zorganizować. Lubią przewodzić i organizować pracę innym. Gdy ktoś się z nim nie zgodzi, denerwuje się, krzyczy, staje sie agresywny"

Podstawowe Cechy to :

Sangwinik: towarzyskość, otwartość, gadatliwość, wrażliwość, niefrasobliwość, żywość, beztroska, przywódczość.

Choleryk: drażliwość, niepokój, agresja, wybuchowość, zmienność, impulsywność, aktywność, optymizm.

Tyle z wikipedi i o danych typach :P

Prosze o szczere odpowiedzi :) dzieki z gory:) Pozdrowionka:)
[shadow=orange]"Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil!" [/shadow]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 mar 2008, 18:05

daro07 pisze:Pozwolilem sobie zaczerpniac wiedzy o tych dwoch danych typach osobowosci z Wikipedi
I sądzisz, że takie info z Wiki już Ciebie określa? Toż to jak jakaś psychozabawa jest i tyle.
Awatar użytkownika
Michalos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:52
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Michalos » 03 mar 2008, 22:15

daro07 pisze:Nawiaze tutaj i opisze dwa ktorymi cechuje sie moja dziewcyzna czyli CHOLERYK i ja czyli SANGWINIK! Chcialbym wiedziec jak widziecie zwiazek takich dwoch ludzi na podstawie osobowosci gdy sa one bardzo zaznaczane w zwiazku!?


masz dziewczynę jest wam razem dobrze to czemu szukasz dziury w całym ??
a może idź z nią do psychologa i on wam powiem czy możecie być razem dla mnie to chore....
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 03 mar 2008, 23:28

No... mi na tescie chunina wyszło ze jestem naruto przemieszany z sasuke. Naruto to na bank choleryk był ale ten 2 to chyba jakis flegmatyk na speedzie.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2008, 23:28 przez Martinoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 mar 2008, 00:10

jezeli chodzi o tego typu zabawy to wydaje mi sie, ze to jest bardziej miarodajne -> http://www.enneagram.pl/
sama bylam zaskoczona wynikiem - zgadza sie w prawie 100% ;)
polecam :)
Awatar użytkownika
Markam
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2005, 23:28
Skąd: Wojsławice
Płeć:

Postautor: Markam » 04 mar 2008, 18:41

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

Zrobiłem już parę tych testów, ale powyższy się najbardziej sprawdził. Test Junga-Myers. Jest po angielsku, ale interpretacje wyników są po polsku na socjonika.pl

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości